БГ Лов Форум: НЛРС-СЛРБ свиква ловците на национален протест под мотото „За европейско бъдеще на ловното движение в България!” - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

НЛРС-СЛРБ свиква ловците на национален протест под мотото „За европейско бъдеще на ловното движение в България!” 11 юни 2015 г.

#21
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 29.05.2015 - 00:02 :

Историята на СЛРБ от техният саит датира от 1871 г. до........ 29 октомври до 2 ноември 2008 г.
След това..... съюза ни е в летаргия. Липсва. Няма го. До 11.06.2015 г.
......

Е, и това значи ли, че трябва да похабим цялата му 117 годишна история заради последните 7 години?
Никой не е казал, че няма кусури за оправяне, но нека първо на 11.06. да си защитим правото на лов, което някои се опитват да ни отнемат!
А и последните няколко действия на съюза показват, че излиза от "летаргия", както ти я наричаш!
Това не означава ли, че нещата могат да се оправят?
Скоро ще има избор на ново ръководство - е там трябва да се МИСЛИ, преди да се гласува! ;)
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#22
Потребителя е офлайн   Rosen71 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 88
  • Регистр: 14.06.14
Колеги, в БГ има над 100,000 ловци, които имат над 100,000 различни мнения и искания.

Промените в лова трябва да са конструктивни, но има няколко много прости неща, които ако се променят, нещата сами ще си дойдат на мястото.

1. В цял свят ловът не е за всеки (без да искам да обидя никого)- не може да има ловци, които не искат да дават дето сe вика по 5 лв./ месец за дружинката, щото няма какво да ги принуди. Така едни даваме, други не, а ползват същите привилегии.
2. Не трябва да са ловци хора, които ползват ловът за препитание и продажба на дивечово месо.
3. Броят на ловците далеч надхвърля възможностите на популациите за самовъзстановяване.
4. Голяма част от ловците, особено в някои райони, бракониерстват безразборно и безнаказано.
5. За много от притежателите на ловно оръжие ловът не е спорт, а бизнес.


И един ден сметнах грубо, че ако само за 1 година се забрани тотално всякакъв лов, ще видите какъв бум на популациите ще има.
Аз бих се съгласил на това, а Вие???
0

#23
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Драги колеги, като не ви харесва в националната организация, ми напуснете я. Членството е доброволно, има друг съюз и други независими сдружения. Толкова е просто! Хем ви сърби, хем ви е страх да се почешите!

Аз искам да го има националното организирано ловно движение и затова ще бъда на протеста! Аз искам лова да остане достъпен за всички ловци и затова ще бъда на протеста! Аз искам дивеча да бъде свободен и див и затова ще бъда на протеста! Аз съм против капаните и оградите и затова ще бъда на протеста!

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#24
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 01:13 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 29.05.2015 - 00:02 :

Историята на СЛРБ от техният саит датира от 1871 г. до........ 29 октомври до 2 ноември 2008 г.
След това..... съюза ни е в летаргия. Липсва. Няма го. До 11.06.2015 г.
......

Е, и това значи ли, че трябва да похабим цялата му 117 годишна история заради последните 7 години?
Никой не е казал, че няма кусури за оправяне, но нека първо на 11.06. да си защитим правото на лов, което някои се опитват да ни отнемат!
А и последните няколко действия на съюза показват, че излиза от "летаргия", както ти я наричаш!
Това не означава ли, че нещата могат да се оправят?
Скоро ще има избор на ново ръководство - е там трябва да се МИСЛИ, преди да се гласува! ;)/>/>


Жоре хората казват , че първите 7 години от възпитанието на едно дете са най-важни .
Чувал си я тази приказка , нали ?
Е.....нашето отроче /в лицето на сегашното ръководство/ 7 години го хрантутехме , усира се нееднократно , нямаше го когато ни бе нужно там където трябваше да бъде , и в един момент когато иде момента за избор на ново ръководство , се сеща че трябва да се покаже пред обществеността , НО е с пОсрани гащЕ !
....и кво праЙ ? Вика ни нас - да му избършем задника , да поизмием нааканото и да го пременим .
Ок. Ама вонята си е воня . Не се забравя , нали ?
Сори за критиката , ама се надявам да е поучителна и градивна да тия дето потриват ръчички и очакват да се намърдат в новото ръководство .

Или ще цитирам репликата на др. Наризанов от филма Маргарит и Маргаритка :
"За да получиш - първо трябва да дадеш."
Е....ние нашия дан сме го дали към СЛРБ . Въпроса е какво сме получили ???
Питането ми бе е риторичо , но ще ти кажа : НИЩО !
0

#25
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 29.05.2015 - 07:33 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 01:13 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 29.05.2015 - 00:02 :

Историята на СЛРБ от техният саит датира от 1871 г. до........ 29 октомври до 2 ноември 2008 г.
След това..... съюза ни е в летаргия. Липсва. Няма го. До 11.06.2015 г.
......

Е, и това значи ли, че трябва да похабим цялата му 117 годишна история заради последните 7 години?
Никой не е казал, че няма кусури за оправяне, но нека първо на 11.06. да си защитим правото на лов, което някои се опитват да ни отнемат!
А и последните няколко действия на съюза показват, че излиза от "летаргия", както ти я наричаш!
Това не означава ли, че нещата могат да се оправят?
Скоро ще има избор на ново ръководство - е там трябва да се МИСЛИ, преди да се гласува! ;)/>/>/>


Жоре хората казват , че първите 7 години от възпитанието на едно дете са най-важни .
Чувал си я тази приказка , нали ?
Е.....нашето отроче /в лицето на сегашното ръководство/ 7 години го хрантутехме , усира се нееднократно , нямаше го когато ни бе нужно там където трябваше да бъде , и в един момент когато иде момента за избор на ново ръководство , се сеща че трябва да се покаже пред обществеността , НО е с пОсрани гащЕ !
....и кво праЙ ? Вика ни нас - да му избършем задника , да поизмием нааканото и да го пременим .
Ок. Ама вонята си е воня . Не се забравя , нали ?
Сори за критиката , ама се надявам да е поучителна и градивна да тия дето потриват ръчички и очакват да се намърдат в новото ръководство .

Или ще цитирам репликата на др. Наризанов от филма Маргарит и Маргаритка :
"За да получиш - първо трябва да дадеш."
Е....ние нашия дан сме го дали към СЛРБ . Въпроса е какво сме получили ???
Питането ми бе е риторичо , но ще ти кажа : НИЩО !


Колега, това ръководство няма как да потрети мандата, знаеш го много добре, пише го в устава, но все ми се струва че гониш друга цел. Да не пророкувам кои ще са следващите, но да поживеем и ще разберем. Тогава да видим как ще ги критикуваш :D
0

#26
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 07:33 :

Драги колеги, като не ви харесва в националната организация, ми напуснете я. Членството е доброволно, има друг съюз и други независими сдружения. Толкова е просто! Хем ви сърби, хем ви е страх да се почешите!

Аз искам да го има националното организирано ловно движение и затова ще бъда на протеста! Аз искам лова да остане достъпен за всички ловци и затова ще бъда на протеста! Аз искам дивеча да бъде свободен и див и затова ще бъда на протеста! Аз съм против капаните и оградите и затова ще бъда на протеста!

Наслука.

Васко,аз мисля,не-убеден съм,че повечето от нас не искат нищо по-различно от това,което и ти искаш!И мисля,че много от нас вече не веднъж доказваме,че не само искаме организираното ловно движение да се запази,но и много ни боли като гледаме как някой го разсипва!А това да избягаш от проблемите е най-лесно,по трудното е да се бориш ,за да намериш пътя за решаването им!Много от нас с действията си ,с предложенията си,с градивната си критика ,ако щеш,с търсенето на диалога ,доказваме това!Но за съжаление намираме само негативно отношение и начини да бъдем очернени,да ни направят по-черни от дявола,да ни наричат разколници,метежници и какви ли още не,включително и тук във форума!Така не се постига така желаното единство,а на против!
0

#27
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоpicea написа на 29.05.2015 - 08:22 :

Колега, това ръководство няма как да потрети мандата, знаеш го много добре, пише го в устава, но все ми се струва че гониш друга цел. Да не пророкувам кои ще са следващите, но да поживеем и ще разберем. Тогава да видим как ще ги критикуваш :D/>


Това че в този си вид това ръководство няма как да потрети мандат е повече от ясно , но не ми се изпада в подробности за схеми и "редени мачове".
А относно това как ще критикувам следващите ....ами както винаги. Директно и в прав текст като се уакат.

п.п. пророческите ти дарби не познавам , ама понеже не съм толкова тъп и грозен колкото изглеждам ще ти кажа , че там де ме "биеш" - не мож ме бутна. :D
0

#28
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 29.05.2015 - 08:25 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 07:33 :

Драги колеги, като не ви харесва в националната организация, ми напуснете я. Членството е доброволно, има друг съюз и други независими сдружения. Толкова е просто! Хем ви сърби, хем ви е страх да се почешите!

Аз искам да го има националното организирано ловно движение и затова ще бъда на протеста! Аз искам лова да остане достъпен за всички ловци и затова ще бъда на протеста! Аз искам дивеча да бъде свободен и див и затова ще бъда на протеста! Аз съм против капаните и оградите и затова ще бъда на протеста!

Наслука.

Васко,аз мисля,че повечето от нас не искат нищо по-различно от това,което и ти искаш!И мисля,че много от нас вече не веднъж доказваме,че не само искаме организираното ловно движение да се запази,но и много ни боли като гледаме как някой го разсипва!А това да избягаш от проблемите е най-лесно,по трудното е да се бориш ,за да намериш пътя за решаването им!Много от нас с действията си ,с предложенията си,с градивната си критика ,ако щеш,с търсенето на диалога ,доказваме това!Но за съжаление намираме само негативно отношение и начини да бъдем очернени,да ни направят по-черни от дявола,да ни наричат разколници,метежници и какви ли още не,включително и тук във форума!

Христо, тук има няколко колеги които плюят по организацията, не защото милеят за лова, а просто гонят свои интереси породени от лични сметки. Те никога не се появяват никъде, да не би да дойдоха на срещата която бе организирал. Те винаги си измислят някакви оправдания за да не присъстват на някакво мероприятие. Те и на протеста няма да дойдат. Не се подвеждай и поддавай на такива, аз ги наричам тролове, може техните действия да са организирани и платени. Ние не знаем, само можем да предполагаме.

От няколко години, държавата непрекъснато повтаря, че ловът не е социална дейност и се опитва, да промени така законите, че хобито ни да стане недостъпно за болшинството български ловци. Това не се е случило до сега благодарение на НЛРС-СЛРБ. За всички стана видно, че срещу националната организация от известно време върви очерняща кампания, въпроса е, дали ще се вържем на това?!?!

Христо, запомни, истинските колеги ловци по делата ще ги познаеш! Чакам те на протеста. Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#29
Потребителя е офлайн   p. i. t66 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 27.05.15
Питам се що така се получи, че протеста смени името си. Дали нашите хора от съюза прозряха, че,, бездействието,, започва от тях и решиха да не си вкарват автогол. Така или иначе, каквото и да правят, това ръководство трябва да си отиде час по скоро, защото именно тяхното умишленно бездействие беше основната причина да стигнем до тук,не държавата, защото ако те си бяха на мястото и постоянно удряха по масата със съответните искания, всичко щеше да е ОК. Не искам да продължавам да се занимавам с тях, говорим за протест, който също неизвестно защо също се промени и стана митинг, и понеже аз ще бъда там, на моя плакат с толями букви ще пише ОСТАВКА.
0

#30
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 08:47 :

Христо, тук има няколко колеги които плюят по организацията, не защото милеят за лова, а просто гонят свои интереси породени от лични сметки. Те никога не се появяват никъде, да не би да дойдоха на срещата която бе организирал. Те винаги си измислят някакви оправдания за да не присъстват на някакво мероприятие. Те и на протеста няма да дойдат. Не се подвеждай и поддавай на такива, аз ги наричам тролове, може техните действия да са организирани и платени. Ние не знаем, само можем да предполагаме.

От няколко години, държавата непрекъснато повтаря, че ловът не е социална дейност и се опитва, да промени така законите, че хобито ни да стане недостъпно за болшинството български ловци. Това не се е случило до сега благодарение на НЛРС-СЛРБ. За всички стана видно, че срещу националната организация от известно време върви очерняща кампания, въпроса е, дали ще се вържем на това?!?!

Христо, запомни, истинските колеги ловци по делата ще ги познаеш! Чакам те на протеста. Наслука.


Аз същото си мисля и за Александър Иванов (пири) че е трол и може действията му да са платени. Или поне стимулирани по някакъв начин ? Какво ще кажеш по въпроса ? :)
0

#31
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 08:47 :

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 29.05.2015 - 08:25 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 07:33 :

Драги колеги, като не ви харесва в националната организация, ми напуснете я. Членството е доброволно, има друг съюз и други независими сдружения. Толкова е просто! Хем ви сърби, хем ви е страх да се почешите!

Аз искам да го има националното организирано ловно движение и затова ще бъда на протеста! Аз искам лова да остане достъпен за всички ловци и затова ще бъда на протеста! Аз искам дивеча да бъде свободен и див и затова ще бъда на протеста! Аз съм против капаните и оградите и затова ще бъда на протеста!

Наслука.

Васко,аз мисля,че повечето от нас не искат нищо по-различно от това,което и ти искаш!И мисля,че много от нас вече не веднъж доказваме,че не само искаме организираното ловно движение да се запази,но и много ни боли като гледаме как някой го разсипва!А това да избягаш от проблемите е най-лесно,по трудното е да се бориш ,за да намериш пътя за решаването им!Много от нас с действията си ,с предложенията си,с градивната си критика ,ако щеш,с търсенето на диалога ,доказваме това!Но за съжаление намираме само негативно отношение и начини да бъдем очернени,да ни направят по-черни от дявола,да ни наричат разколници,метежници и какви ли още не,включително и тук във форума!

Христо, тук има няколко колеги които плюят по организацията, не защото милеят за лова, а просто гонят свои интереси породени от лични сметки. Те никога не се появяват никъде, да не би да дойдоха на срещата която бе организирал. Те винаги си измислят някакви оправдания за да не присъстват на някакво мероприятие. Те и на протеста няма да дойдат. Не се подвеждай и поддавай на такива, аз ги наричам тролове, може техните действия да са организирани и платени. Ние не знаем, само можем да предполагаме.

От няколко години, държавата непрекъснато повтаря, че ловът не е социална дейност и се опитва, да промени така законите, че хобито ни да стане недостъпно за болшинството български ловци. Това не се е случило до сега благодарение на НЛРС-СЛРБ. За всички стана видно, че срещу националната организация от известно време върви очерняща кампания, въпроса е, дали ще се вържем на това?!?!

Христо, запомни, истинските колеги ловци по делата ще ги познаеш! Чакам те на протеста. Наслука.

:iagree:
:thumbsup:
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#32
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоlobo написа на 29.05.2015 - 09:07 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 08:47 :

Христо, тук има няколко колеги които плюят по организацията, не защото милеят за лова, а просто гонят свои интереси породени от лични сметки. Те никога не се появяват никъде, да не би да дойдоха на срещата която бе организирал. Те винаги си измислят някакви оправдания за да не присъстват на някакво мероприятие. Те и на протеста няма да дойдат. Не се подвеждай и поддавай на такива, аз ги наричам тролове, може техните действия да са организирани и платени. Ние не знаем, само можем да предполагаме.

От няколко години, държавата непрекъснато повтаря, че ловът не е социална дейност и се опитва, да промени така законите, че хобито ни да стане недостъпно за болшинството български ловци. Това не се е случило до сега благодарение на НЛРС-СЛРБ. За всички стана видно, че срещу националната организация от известно време върви очерняща кампания, въпроса е, дали ще се вържем на това?!?!

Христо, запомни, истинските колеги ловци по делата ще ги познаеш! Чакам те на протеста. Наслука.


Аз същото си мисля и за Александър Иванов (пири) че е трол и може действията му да са платени. Или поне стимулирани по някакъв начин ? Какво ще кажеш по въпроса ? :)

Може, аз не знам. Може и ти да си, гонещ лични интереси, пак не знам. Можем само да предполагаме.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#33
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 09:11 :

Виж мнениетоlobo написа на 29.05.2015 - 09:07 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2015 - 08:47 :

Христо, тук има няколко колеги които плюят по организацията, не защото милеят за лова, а просто гонят свои интереси породени от лични сметки. Те никога не се появяват никъде, да не би да дойдоха на срещата която бе организирал. Те винаги си измислят някакви оправдания за да не присъстват на някакво мероприятие. Те и на протеста няма да дойдат. Не се подвеждай и поддавай на такива, аз ги наричам тролове, може техните действия да са организирани и платени. Ние не знаем, само можем да предполагаме.

От няколко години, държавата непрекъснато повтаря, че ловът не е социална дейност и се опитва, да промени така законите, че хобито ни да стане недостъпно за болшинството български ловци. Това не се е случило до сега благодарение на НЛРС-СЛРБ. За всички стана видно, че срещу националната организация от известно време върви очерняща кампания, въпроса е, дали ще се вържем на това?!?!

Христо, запомни, истинските колеги ловци по делата ще ги познаеш! Чакам те на протеста. Наслука.


Аз същото си мисля и за Александър Иванов (пири) че е трол и може действията му да са платени. Или поне стимулирани по някакъв начин ? Какво ще кажеш по въпроса ? :)/>

Може, аз не знам. Може и ти да си, гонещ лични интереси, пак не знам. Можем само да предполагаме.


Разбира се! :D
0

#34
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 28.05.2015 - 14:34 :

До членовете на НЛРС-СЛРБ,

Колеги, свикваме митинг на Националното ловно-рибарско сдружение – Съюз на ловците и риболовците в България под мотото: „За европейско бъдеще на ловното движение в България!”

Общото събрание на Националното ловно-рибарско сдружение се обръща към стотиците хиляди свои членове и симпатизанти с призив да покажат колегиалната си подкрепа за решаване на наболелите проблеми пред развитието на ловното стопанство и ловното движение у нас.

Правим го по този най-демократичен начин, като излизаме пред цялата общественост, защото в последните години всички наши усилия да бъдем чути и разбрани останаха напразни.

Ние реагираме още от 2009 г. след направените тогава законодателни промени, с които бе отнет законовият статут на Националната ловна организация, като естествен партньор на държавата в осъществяване на ловната политика на страната. Тогава бе започнато и съзнателното раздробяване на ловните структури в България, за да бъде обезличен нашият 117-годишен съюз.

От 2011 г. застанахме срещу масовото създаване на оградени площи, улавянето на дивеч с капани (най-вече дива свиня от териториите на нашите сдружения), вкарването им в оградите и последващото им безмилостно избиване в тях.

Ние сдружените ловци, категорично се противопоставяме на тази практика, която няма нищо общо с истинския лов и ловния морал! Изразихме тази своя позиция и с Декларация на Общото събрание на НЛРС - СЛРБ от 2011 г. до компетентните органи в страната. През 2013 г. организирахме подписка срещу капаните до Народното събрание, в която ни подкрепиха над 8 000 ловци от засегнатите региони. Последва и протестът срещу капаните и разстрела на животните в огради на ловците от Хвойна през 2014 г., с участието на ловните сдружения от Асеновград, Пловдив, Смолян, Девин и Първомай.

За съжаление до днес от страна на държавните институции няма решителна намеса за прекратяване на извършваните безобразия срещу дивата природа на България. Продължиха и усилията за разбиване целостта на ловните сдружения, членове на Националната организация, с цел налагане на лични или корпоративни интереси за сметка на обществения интерес. Това се случи в Костенец, Момчилград, Тополовград, Сунгурларе, Своге, Ихтиман и на други места. Очевидно е, че противниците на Националната организация работят за нейното разбиване и искат да я заменят със „свободни” (от задължения и от отговорност за стопанисване и опазване на дивеча) ловци. Защото тези раздробени структури лесно могат да бъдат подчинени, тъй като само по този начин могат да се удовлетворят частните финансови апетити и личните амбиции на отделни лица и кръгове.

Съюзът на ловците и риболовците, като най-старата и най-голяма доброволна природозащитна неправителствена организация в България, обединяваща над 120 000 свои членове, категорично заявява:

- Настояваме за незабавно приемане на Стратегия за ловното стопанство на България, която да гарантира развитието на дивечовите популации и устойчивото им ползване за не по-малко от 15 години напред.
- Искаме нов закон за лова с ясни правила, регламенти и отговорности на всички субекти, съобразен с европейските критерии и изисквания, който да гарантира изпълнението на стратегията.
- Настояваме за категорична забрана на улова на дива свиня в свободни площи и груповия лов в оградени площи.
- Настояваме за прекратяване на лошите практики, които водят до унищожаване на дивечовите местообитания в земеделските и горските райони.
- Ще защитим единството и целостта на ловното движение в България, като обществен гарант за съхраняването на дивата природа за нашите деца.
- Настояваме правото на лов, като част от нашето нематериално културно наследство да бъде и занапред достъпно за всеки българин.

Необходими са и незабавни промени в сега действащия Закон за лова и опазване на дивеча за решаване на най-наболелите проблеми. Те трябва веднага да пресекат бруталното отношение към дивеча, да изкоренят лошите практики от последните години, за да се възстановят исконните български традиции в лова и ловното движение.

Нашите членове вече се измориха да чакат 25 години европейското развитие на ловното ни стопанство. Ето защо те настояват ние да бъдем чути и да се предприемат незабавни законодателни действия и адекватни решения, в които да залегнат стародавните български ловни традиции и идеали, които ни завещаха основателите на организираното ловно движение у нас още преди 131 години!

Колеги, митингът ще се проведе на 11 юни 2015 г. от 11,30 часа на площад „Св. Александър Невски” в София. За повече информация се обърнете към Вашето ловно-рибарско сдружение или към експертите в НЛРС - СЛРБ.

НЛРС-СЛРБ


Неприемливите предложения от ИАГ: Прикрепен файл ZID -ZLOD 2015.pdf

Уважаеми няколко предполагаеми тролчета, пак ви слагам обръщението, защото имам чувството (вече съм убеден), че четете избирателно и го разбирате грешно или както ви изнася за плюващата си дейност! ;)

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#35
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоp. i. t66 написа на 29.05.2015 - 09:01 :

Питам се що така се получи, че протеста смени името си. Дали нашите хора от съюза прозряха, че,, бездействието,, започва от тях и решиха да не си вкарват автогол. Така или иначе, каквото и да правят, това ръководство трябва да си отиде час по скоро, защото именно тяхното умишленно бездействие беше основната причина да стигнем до тук,не държавата, защото ако те си бяха на мястото и постоянно удряха по масата със съответните искания, всичко щеше да е ОК. Не искам да продължавам да се занимавам с тях, говорим за протест, който също неизвестно защо също се промени и стана митинг, и понеже аз ще бъда там, на моя плакат с толями букви ще пише ОСТАВКА.

Колега, самия факт, че това (в червеното) се е случило показва, че нещата тръгват по правилния път!
Това е демокрацията!
Призива от твоя плакат се обезсмисля, защото това ръководство на СЛРБ не може да има трети мандат (по устав), така, че по-добре да напишеш "Мислете за кого гласувате при избора на следващото ръководство на СЛРБ"!
А иначе горчивия опит говори, че най-лесно е да разрушиш нещо създадено преди теб! Но дали е правилно!
Аз поне не искам това!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#36
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 09:21 :

Виж мнениетоp. i. t66 написа на 29.05.2015 - 09:01 :

Питам се що така се получи, че протеста смени името си. Дали нашите хора от съюза прозряха, че,, бездействието,, започва от тях и решиха да не си вкарват автогол. Така или иначе, каквото и да правят, това ръководство трябва да си отиде час по скоро, защото именно тяхното умишленно бездействие беше основната причина да стигнем до тук,не държавата, защото ако те си бяха на мястото и постоянно удряха по масата със съответните искания, всичко щеше да е ОК. Не искам да продължавам да се занимавам с тях, говорим за протест, който също неизвестно защо също се промени и стана митинг, и понеже аз ще бъда там, на моя плакат с толями букви ще пише ОСТАВКА.

Колега, самия факт, че това (в червеното) се е случило показва, че нещата тръгват по правилния път!
Това е демокрацията!
Призива от твоя плакат се обезсмисля, защото това ръководство на СЛРБ не може да има трети мандат (по устав), така, че по-добре да напишеш "Мислете за кого гласувате при избора на следващото ръководство на СЛРБ"!
А иначе горчивия опит говори, че най-лесно е да разрушиш нещо създадено преди теб! Но дали е правилно!
Аз поне не искам това!


Лошото е че и да мислим не можем да гласуваме. Съюза в момента по дефиниция е "сдружение на сдружения" ... никой от нас там не означава нищо! И точно това трябва да се промени ако искаме да имаме истинска национална организация! :)
0

#37
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоlobo написа на 29.05.2015 - 09:24 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 09:21 :

Виж мнениетоp. i. t66 написа на 29.05.2015 - 09:01 :

Питам се що така се получи, че протеста смени името си. Дали нашите хора от съюза прозряха, че,, бездействието,, започва от тях и решиха да не си вкарват автогол. Така или иначе, каквото и да правят, това ръководство трябва да си отиде час по скоро, защото именно тяхното умишленно бездействие беше основната причина да стигнем до тук,не държавата, защото ако те си бяха на мястото и постоянно удряха по масата със съответните искания, всичко щеше да е ОК. Не искам да продължавам да се занимавам с тях, говорим за протест, който също неизвестно защо също се промени и стана митинг, и понеже аз ще бъда там, на моя плакат с толями букви ще пише ОСТАВКА.

Колега, самия факт, че това (в червеното) се е случило показва, че нещата тръгват по правилния път!
Това е демокрацията!
Призива от твоя плакат се обезсмисля, защото това ръководство на СЛРБ не може да има трети мандат (по устав), така, че по-добре да напишеш "Мислете за кого гласувате при избора на следващото ръководство на СЛРБ"!
А иначе горчивия опит говори, че най-лесно е да разрушиш нещо създадено преди теб! Но дали е правилно!
Аз поне не искам това!


Лошото е че и да мислим не можем да гласуваме. Съюза в момента по дефиниция е "сдружение на сдружения" ... никой от нас там не означава нищо! И точно това трябва да се промени ако искаме да имаме истинска национална организация! :)/>

Да, ама НЕ!
Нали ръководствата на сдруженията и представителите за ОС на СЛРБ ги избираме ние, редовите ловци на ОС на нашите дружинки и сдружения!
Значи пак опираме до МИСЛЕНЕТО преди гласуването, а не до механичното вдигане на ръка, да мине по-бързо досадната част и да дойде банкета! ;)/>
Ето от там тръгват нещата колега - от нас!
Ако сме по-активни, заинтересовани какво се случва, внимаваме кого избираме нещата ще се оправят лека полека!
Разбери, че "Не е луд този, който яде баницата, а този, кйто му я дава!" - народна мъдрост! B)/>
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#38
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 09:41 :

Виж мнениетоlobo написа на 29.05.2015 - 09:24 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 09:21 :

Виж мнениетоp. i. t66 написа на 29.05.2015 - 09:01 :

Питам се що така се получи, че протеста смени името си. Дали нашите хора от съюза прозряха, че,, бездействието,, започва от тях и решиха да не си вкарват автогол. Така или иначе, каквото и да правят, това ръководство трябва да си отиде час по скоро, защото именно тяхното умишленно бездействие беше основната причина да стигнем до тук,не държавата, защото ако те си бяха на мястото и постоянно удряха по масата със съответните искания, всичко щеше да е ОК. Не искам да продължавам да се занимавам с тях, говорим за протест, който също неизвестно защо също се промени и стана митинг, и понеже аз ще бъда там, на моя плакат с толями букви ще пише ОСТАВКА.

Колега, самия факт, че това (в червеното) се е случило показва, че нещата тръгват по правилния път!
Това е демокрацията!
Призива от твоя плакат се обезсмисля, защото това ръководство на СЛРБ не може да има трети мандат (по устав), така, че по-добре да напишеш "Мислете за кого гласувате при избора на следващото ръководство на СЛРБ"!
А иначе горчивия опит говори, че най-лесно е да разрушиш нещо създадено преди теб! Но дали е правилно!
Аз поне не искам това!


Лошото е че и да мислим не можем да гласуваме. Съюза в момента по дефиниция е "сдружение на сдружения" ... никой от нас там не означава нищо! И точно това трябва да се промени ако искаме да имаме истинска национална организация! :)/>/>/>

Да, ама НЕ!
Нали ръководствата на сдруженията и представителите за ОС на СЛРБ ги избираме ние, редовите ловци на ОС на нашите дружинки и сдружения!
Значи пак опираме до МИСЛЕНЕТО преди гласуването, а не до механичното вдигане на ръка, да мине по-бързо досадната част и да дойде банкета! ;)/>/>/>
Ето от там тръгват нещата колега - от нас!
Ако сме по-активни, заинтересовани какво се случва, внимаваме кого избираме нещата ще се оправят лека полека!
Разбери, че "Не е луд този, който яде баницата, а този, кйто му я дава!" - народна мъдрост! B)/>/>/>


Да Да Ама Не

Ето ти списък на управителния съвет на НЛРС-СЛРБ

Иван Кочев Петков
Председател на Управителния съвет

Членове на Управителния съвет:
1.Алеко Николов Динев – Председател на ЛРС София-юг
2.Валери Александров Сарандев – Председател на ЛРС Гоце Делчев
3.доц. Васил Димитров Паница – Председател на ЛРС Пловдив
4.Васил Томов Дончев – Председател на ЛРС Кърджали
5.проф. Валери Стоилов Стефанов – Член на ЛРС София-изток
6.проф. Георги Тодоров Тодоров – Член на ЛРС София-юг
7.Даниел Тошков Господинов – Председател на ЛРС Димитровград
8. Димитър Цвятков Йорданов – Председател на ЛРС Велико Търново
9.Димитър Стоянов Дъбов – Член на ЛРС Шумен
10.Димитър Иванов Танев – Член на ЛРС София-запад
11.Иван Димитров Василев - Председател на ЛРС Благоевград
12.Иван Тодоров Андреев – Член на ЛРС Оряхово
13.Илия Михайлов Димитров – Председател на ЛРС Добрич
14.ген. Кольо Йорданов Милев – Член на ЛРС Сливен
15.Колю Стефанов Панайотов – Председател на ЛРС Варна
16.Красимир Борисов Георгиев – Член на ЛРС София запад
17.Минко Цочев Акимов – Председател на ЛРС Троян
18.проф. Нино Петков Нинов – Член на ЛРС София юг
19.Сахак Магърдич Сахакян – Зам.-председател на ЛРС Бургас
20.Светослав Любомиров Георгиев – Ръководител на ЛРС София запад
21.Тихомир Иванов Трендафилов- Член на ЛРС София изток

Без председателя са 21 човека.

От тях от София са 8.

21-8 = 13

От тези 13 3-ма не са председатели на сдружения а членове.

Още един е зам.председател.

Следователно от всичките останали около 130 сдружения в страната в управителния съвет присъстват 9 (ДЕВЕТ) председателя!

Е хайде сега ми обясни кое е демократичното и истинско представителство и какво сме избирали ние редовите ловци!?
0

#39
Потребителя е офлайн   p. i. t66 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 27.05.15
Няма как да се съглася, защото действителността е съвсем друга и няма нищо общо с това което си написал. Ловецът, обикновенния ловец, е само до избора на председател на дружина и до там, това е истината, всичко друго са само пожелания. А трябва да бъде така както избираме правителство и парламент, ако говорим за европейска държава, каквато уж сме. Кой е предложил това ръководство, някой знае ли или това е поредния парашутист спуснат отгоре. Дали не е време този съюз да се поеме от млади, амбициозни и мислещи за ловците хора или поредния председател ще е поредния парашутист, който ще е същия като този.. Всички виждаме къде ни е болката, но сме безсилни да променим нещо. Ето още едно предложение за промяна на закона, което да направи така,че царския стол на председателя на съюза да зависи от работата му и от ловците, а не от мандата му.
0

#40
Потребителя е офлайн   haqsko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 730
  • Регистр: 19.02.08

Виж мнениетоlobo написа на 29.05.2015 - 09:52 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 09:41 :

Виж мнениетоlobo написа на 29.05.2015 - 09:24 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.05.2015 - 09:21 :

Виж мнениетоp. i. t66 написа на 29.05.2015 - 09:01 :

Питам се що така се получи, че протеста смени името си. Дали нашите хора от съюза прозряха, че,, бездействието,, започва от тях и решиха да не си вкарват автогол. Така или иначе, каквото и да правят, това ръководство трябва да си отиде час по скоро, защото именно тяхното умишленно бездействие беше основната причина да стигнем до тук,не държавата, защото ако те си бяха на мястото и постоянно удряха по масата със съответните искания, всичко щеше да е ОК. Не искам да продължавам да се занимавам с тях, говорим за протест, който също неизвестно защо също се промени и стана митинг, и понеже аз ще бъда там, на моя плакат с толями букви ще пише ОСТАВКА.

Колега, самия факт, че това (в червеното) се е случило показва, че нещата тръгват по правилния път!
Това е демокрацията!
Призива от твоя плакат се обезсмисля, защото това ръководство на СЛРБ не може да има трети мандат (по устав), така, че по-добре да напишеш "Мислете за кого гласувате при избора на следващото ръководство на СЛРБ"!
А иначе горчивия опит говори, че най-лесно е да разрушиш нещо създадено преди теб! Но дали е правилно!
Аз поне не искам това!


Лошото е че и да мислим не можем да гласуваме. Съюза в момента по дефиниция е "сдружение на сдружения" ... никой от нас там не означава нищо! И точно това трябва да се промени ако искаме да имаме истинска национална организация! :)/>/>/>/>

Да, ама НЕ!
Нали ръководствата на сдруженията и представителите за ОС на СЛРБ ги избираме ние, редовите ловци на ОС на нашите дружинки и сдружения!
Значи пак опираме до МИСЛЕНЕТО преди гласуването, а не до механичното вдигане на ръка, да мине по-бързо досадната част и да дойде банкета! ;)/>/>/>/>
Ето от там тръгват нещата колега - от нас!
Ако сме по-активни, заинтересовани какво се случва, внимаваме кого избираме нещата ще се оправят лека полека!
Разбери, че "Не е луд този, който яде баницата, а този, кйто му я дава!" - народна мъдрост! B)/>/>/>/>


Да Да Ама Не

Ето ти списък на управителния съвет на НЛРС-СЛРБ

Иван Кочев Петков
Председател на Управителния съвет

Членове на Управителния съвет:
1.Алеко Николов Динев – Председател на ЛРС София-юг
2.Валери Александров Сарандев – Председател на ЛРС Гоце Делчев
3.доц. Васил Димитров Паница – Председател на ЛРС Пловдив
4.Васил Томов Дончев – Председател на ЛРС Кърджали
5.проф. Валери Стоилов Стефанов – Член на ЛРС София-изток
6.проф. Георги Тодоров Тодоров – Член на ЛРС София-юг
7.Даниел Тошков Господинов – Председател на ЛРС Димитровград
8. Димитър Цвятков Йорданов – Председател на ЛРС Велико Търново
9.Димитър Стоянов Дъбов – Член на ЛРС Шумен
10.Димитър Иванов Танев – Член на ЛРС София-запад
11.Иван Димитров Василев - Председател на ЛРС Благоевград
12.Иван Тодоров Андреев – Член на ЛРС Оряхово
13.Илия Михайлов Димитров – Председател на ЛРС Добрич
14.ген. Кольо Йорданов Милев – Член на ЛРС Сливен
15.Колю Стефанов Панайотов – Председател на ЛРС Варна
16.Красимир Борисов Георгиев – Член на ЛРС София запад
17.Минко Цочев Акимов – Председател на ЛРС Троян
18.проф. Нино Петков Нинов – Член на ЛРС София юг
19.Сахак Магърдич Сахакян – Зам.-председател на ЛРС Бургас
20.Светослав Любомиров Георгиев – Ръководител на ЛРС София запад
21.Тихомир Иванов Трендафилов- Член на ЛРС София изток

Без председателя са 21 човека.

От тях от София са 8.

21-8 = 13

От тези 13 3-ма не са председатели на сдружения а членове.

Още един е зам.председател.

Следователно от всичките останали около 130 сдружения в страната в управителния съвет присъстват 9 (ДЕВЕТ) председателя!

Е хайде сега ми обясни кое е демократичното и истинско представителство и какво сме избирали ние редовите ловци!?


...УС е едно-ОС друго!!!
...нали гласуваш за представители на дружинката,които гласуват в сдружението за представители на сдружението в ОС,а то излъчва УС!!!
...демократично е и няма как избора им да не зависи от теб...освен,ако не си присъствал на събранията на дружинката!!!
0

Сподели темата:


  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни