БГ Лов Форум: Реална балистика - професионални съвети от оръжейника Димитър Димитров - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Реална балистика - професионални съвети от оръжейника Димитър Димитров

#21
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08
Благодаря колега, но за сега въпроса за покупка не е на дневен ред. Това което мога да си направя ще го направя. Затова питам г-н. Димитров, ако има някакви готови данни да сподели своя опит и знания. Защото нямам намерение да откривам отново колелото, то вече е открито.
0

#22
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Уважаеми г-н Димитров:Желая,ВИЕ като професионалист в тази област да ни опишете начина по който се прострелва нарезно ловно оръжие оборудвано с оптически прицел.
Изпробвал съм няколко вида боеприпаси в кал 308win.Разстоянието до мишената е 100м.Серии от по 3 патрона се групират в диаметър 20мм.С помощта на корекционните винтове измествам попаденията в центъра на мишената.Изстрелвам още 1-2 патрона и установявам че те са във или около цетъра.Приключвам със стрелбата за деня,почиствам цевта и я смазвам.На следващият ден решавам да проверя къде ще отидат изстреляните от мен куршуми по мишената.Обирам смазката от цевта и изстрелвам един патрон.Установявам,че попадението не е там,където съм улучил предният ден с последните изстрели след корекцията,тоест в центъра или около него.За да се уверя,че грешката не е в мен т.е не съм се прицелил правилно изстрелвам оше един патрон и той отива при първият,да речем двете попадения от вторият ден на стрелбата са на около 80мм отдалечени от попаденията на предният ден,без да съм правил нови корекции.Започвам отново да корегирам попаденията с помощта на корекционните винтове и така докато ги вкарам в центъра.На третият ден от стрелбата картинката е същата.На четвъртата стрелба,четвърти ден установих,че попаденията вече се групират в центъра,там където улучих предният ден с последните изстрели т.е в центъра.От тогава насам съм правил доста проверки и изстрелите са си все там във и около центъра.
Явно е че греша някъде при прострелката и се надявам ВИЕ да ми помогнете да си открия грешките.
0

#23
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Прострелка на оптика са прави или за един изстрел - т.е. за почистена и студена цев и като идеш на лов знаеш че имаш само един сравнително точен изстрел, или за нормална стрелба, но преди да идеш на лов трябва да гръмнеш пет-шест пъти ако имаш навика да си съхраняваш пушката почистена. Три патрона не са достатъчни да кондиционират една цев, затова се стреля поне пет пъти, и след това се прострелва, но с темп на стрелбата такъв, какъвто смяташ да имаш по време на лов, защото често има и разлика дали ще имаш 5 изстрела през 15 мин или 5 бързи един след друг.
Най-добре е да си простреляш пушката и да не и почистваш цевта повече от веднъж в сезона. Нищо няма да и стане ако я съхраняваш непочистена, нали затова съвременните патрони се правят некорозивни.
0

#24
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоБъчи написа на 25.03.2011 - 19:30 :

На пазара повечето оптики с варио и мил-дот скала са от типа, дето скалата е разположена във втората фокална равнина, а не в първата, която е асоциирана с обектива. Моля г-н Димитров да разясни на колегите практическите тънкости при използването именно на тоя вид оптики за определяне на разстоянието и използването на мил-дота за определяне на наклона на прицела. Точките в скалата също имат определено значение, не само разстоянията между тях.



Когато скалата е в първа фокална равнина - това означава че когато работиме с варио обектива то : целта и скалата се увеличават когато увеличаваме приближението и обратно . Примера който описах по рано на зададен към мен въпрос как се използва скалата , беше за оптичен прибор в който скалата се намира в първа равнина .
Когато тя се намира във втора равнина това означава че при използване на варио обектива скалата не променя своите размери . За да можем да работиме по описания начин (по горе от мен ) то варио обектива трябва да е на позиция 12 ( в някой случаи и на друга стойност ) от числата които са нанесени върху окуляра показващи приближението което можем да ползваме .Когато не знаем , не сме сигурни това лесно го установяваме като слагаме цел с размер 10см на 100м и проверяваме на кое число от варио обектива 1мил ще покрие тези 10см . Във всяка друга позиция се ползва кратно число . Точките . линийте , отстоянието между тях , размера им като дебелина(широчина), диаметър също са с определени пазмери и с тях също може да се извършват пресмятания за определяне на разстояния , и ъгъл до целта . В описанието на всеки оптичен прибор трябва да има размерите на съответната скала . А всички сметки са обикновенни сметки за тригонометията . :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#25
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоLovec X написа на 26.03.2011 - 17:59 :

Прекрасен филм. Изкефих се максимално.
Имам въпрос към г-н Димитров.
От къде да изтегля /или купя/ надежден балистичен калкулатор?
Предварително благодаря!



http://www.ada.ru/gu...c/pro/index.htm


Съвет от мен : за да работят калкулаторите правилно ( точно) то стойностите които вкарваме в тях трябва да са абсолютно точни . Балистичния коефициент аз го преработвам като се съобразявам с температурата, атмосверното налягане, надморската височина , влажноста на въздуха . Не използвайте началните скорости на куршумите и техните б.с. , защото дадените във всички каталози са за определени условия на стрелба , които нямат нищо общо със действителноста . Ако ги ползвате може да сте точни до около 400м . Ако искате да сте като стрелците във филма , мисля че ако ми се доверите на моята работа , ще икономисате много време и пари и ще остане само да тренирате и усъвършенствате . :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#26
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 26.03.2011 - 18:31 :

Господин Димитров, бих желал да ви запитам какво трябва да е раэстоянието от центъра на канала на цевта до върха на мушката и върха на мерника при механичните мерни прибори. Трябва ли да са еднакви или трябва да са различни с определено съотношение. Предварително едно голямо Благодаря за отговора.



Механичните мерни прибори са няколко вида .
- неподвижна мушка , мерник който се регулира по хоризонтала и вертикала .
- регулируема мушка по вертикала , мерник по хоризонтала
- мушка по вертикала и хоризонтала , непогвижен мерник .

Ако мушката ти не е подвижна , а само мерника , то предполагам че мерника има някакви отбелезки на него то той трябва да заеме средната отбелязка . да се премери на какво отсояние е той до ос каналната линия и мушката да се направи със същата височина . Така ще имаш възможност да корегираш средната точка на попадение както по вертикала нагоре , така и надолу
Ако обаче мерника се движи както този на АК47, ПК и други , то зависи мушката на какво разстояние се намира от мерника то чрез формула от тригонометрията може да пресметнем нейната височина . Ако ти е възможно може да дойдеш и да направиме тези сметки . :icon_bg:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#27
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоИван Кючуков написа на 27.03.2011 - 16:19 :

Уважаеми г-н Димитров:Желая,ВИЕ като професионалист в тази област да ни опишете начина по който се прострелва нарезно ловно оръжие оборудвано с оптически прицел.
Изпробвал съм няколко вида боеприпаси в кал 308win.Разстоянието до мишената е 100м.Серии от по 3 патрона се групират в диаметър 20мм.С помощта на корекционните винтове измествам попаденията в центъра на мишената.Изстрелвам още 1-2 патрона и установявам че те са във или около цетъра.Приключвам със стрелбата за деня,почиствам цевта и я смазвам.На следващият ден решавам да проверя къде ще отидат изстреляните от мен куршуми по мишената.Обирам смазката от цевта и изстрелвам един патрон.Установявам,че попадението не е там,където съм улучил предният ден с последните изстрели след корекцията,тоест в центъра или около него.За да се уверя,че грешката не е в мен т.е не съм се прицелил правилно изстрелвам оше един патрон и той отива при първият,да речем двете попадения от вторият ден на стрелбата са на около 80мм отдалечени от попаденията на предният ден,без да съм правил нови корекции.Започвам отново да корегирам попаденията с помощта на корекционните винтове и така докато ги вкарам в центъра.На третият ден от стрелбата картинката е същата.На четвъртата стрелба,четвърти ден установих,че попаденията вече се групират в центъра,там където улучих предният ден с последните изстрели т.е в центъра.От тогава насам съм правил доста проверки и изстрелите са си все там във и около центъра.
Явно е че греша някъде при прострелката и се надявам ВИЕ да ми помогнете да си открия грешките.




За да съм точен в отговора си , ако ви е възможно донесете оръжието си при мен да проверя няколко неща - няма да ви струва нищо .Иначе методологията по която работите е вярна . Миналата година с моята работа на доказване на това дали една оптика работи правилно или не една световна марка изпищя и стана за малко скандал от който тя съумя да излезе с чест . От тази фирма изпратиха най добрия си оръжеен специалист да извърши проверка на моята методология на работа , а именно - монтиране на оптичен мерник , прострелване на същия - топла прострелка . Не ми е удобно да коментирам какво той каза за мен . Той се казва Robert Hartmuth Atzgersdorfer ,който желае за неговото мнение може да му се обади на тел. +43 664 1206971 /+43 664 1206972 или да му пише на e-mail Reloadingcenter@telfs.com :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#28
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Не се притеснявай да споделиш "мнението" на този германски специалист.
А какво точно имаш в предвид за проблема на колегата,че оптиката му сеприплъзва(размества)при стрелба ли?
За разбиване на скалата едвали е въможно да се говори(ако ползва качествена оптика разбира се).

Един колега пита за балистичен калкулатор и бих изкал да предложа нещо за GSM(Nokia Simbian os).
Това е програмата Стрелок и работи с добра точност до 500м.По сравнение от няколко зададени от мен събития по тази дадената от вас програма имаше отклонения изразяващи се в части от сантиметър.В нея могат да се въвеждат показатели на боеприпаса(скорост,балистичен коефициент,калибър,температура при измерване на скоростта),скорост на вятъраи неговата посока,ъгал до целта,условия на околната среда(атмосферно налягане височина и температура)

http://imjatt.com/Lo...elok.sis&sort=0

Не претендирам ,че тва е хубав калкулатор ,но за моя 7.62х39 е добро.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#29
Потребителя е офлайн   Lovec X 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 99
  • Регистр: 02.03.10
http://www.ada.ru/gu...c/pro/index.htm


Съвет от мен : за да работят калкулаторите правилно ( точно) то стойностите които вкарваме в тях трябва да са абсолютно точни . Балистичния коефициент аз го преработвам като се съобразявам с температурата, атмосверното налягане, надморската височина , влажноста на въздуха . Не използвайте началните скорости на куршумите и техните б.с. , защото дадените във всички каталози са за определени условия на стрелба , които нямат нищо общо със действителноста . Ако ги ползвате може да сте точни до около 400м . Ако искате да сте като стрелците във филма , мисля че ако ми се доверите на моята работа , ще икономисате много време и пари и ще остане само да тренирате и усъвършенствате . :bulgaria:
[/quote]

Това с промяната на балистичния коефициент ми е пълна мъгла. Надявам се в книгата да е разяснено.
Още един въпрос: Какъв вид проектил използвате? /рилоудинга вече е разрешен/ <_<
0

#30
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоLovec X написа на 29.03.2011 - 14:25 :



Това с промяната на балистичния коефициент ми е пълна мъгла. Надявам се в книгата да е разяснено.
Още един въпрос: Какъв вид проектил използвате? /рилоудинга вече е разрешен/ <_<



В книгата съм разгледал какво е Б.С. , кой го е създал и какво представлява и от какво зависи неговата стойност . Проектилите за далечна точна стрелба са :BERGER , SIERA ,HPBT ,SCENAR , AMAX и други . Примерно - министъра стреля в калибър 300win.mag със патрон 11,7гр.NORMA PPDC както на лов така и на далече (във филма показахме че уцели туба 10л от която се виждаше 1/3 от нея на 580м. Сами виждате ,че въпреки не толкова добрия Б.С. който този патрон има то с него може да се стреля точно . Просто всичко зависи от изходните данни , а те трябва да са точни . А за това как се преобразува самия Б.С. то ако желаеш можеш да ми кажеш : температурата,надморската височина, атмосферното налягане и процента на влажноста на въздуха при извършване на прострелването на оръжието си , а също така и Б.С. за използвания от теб куршум и аз ще ти кажа реалния Б.С. с който да работиш .
А за релоудинга знам още в същия момент на вземане на положителното решение ( само за информация - благодарение на моята работа върху пушките на министъра , той беше на лов където трябва с когото трябва и там другия уцели сръндак на 270 във врата - неописуема радост и възторг . Просто тогава министъра казва ,че да има такъв изстрел то трябва да се правят патрони , и на момента беше разрешено .
В момента при мен беше момчето с проблема с пушката - където описа прострелването и разместването на групата . Говорихме си на дълго и ако той реши може да ви опише , дали е доволен от това което е чул от мен или не . Това го пиша след като си замина . :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#31
Потребителя е офлайн   bobiander 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 17.03.08
Без да съм компетентен по темата , но само леко да вметна едно пояснение. Бергер и Сиера са производители на куршуми, HPBT вид куршум, Scenar модел куршум на Lapua, A-max вид куршум на Hornady.
0

#32
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоbobiander написа на 29.03.2011 - 22:50 :

Без да съм компетентен по темата , но само леко да вметна едно пояснение. Бергер и Сиера са производители на куршуми, HPBT вид куршум, Scenar модел куршум на Lapua, A-max вид куршум на Hornady.

Забележката е правилна . Просто така реших да се изкажа , защото болшинството от хората така ги разпознават. :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#33
Потребителя е офлайн   Любослав 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 82
  • Регистр: 13.10.10
И аз имам въпрос към вас.
На въздушната ми пушка мушката е неподвижна, а мерникът може да се регулира по хоризонтал и вертикал.
Въпросът ми е , кога трябва да релугирам мерника за по точна стрелба? На диска, който се върти за вертикала има изобразени цифри от 0 до 9... Въпросът ми е кога примерно да е 0 и кога 9? И има ли смисъл да се променя хоризонтала ми, като той е сложен точно на средната чертичка? :)
Hatsan 1000s 5,5mm /с дървен приклад/
Blow Mini 8mm
Norinco B1-1 5,5mm
Pobjeda-Sport mod. 991 6mm
У-во за изстрелване на сигнални ракети "Мини бодигард"
0

#34
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоЛюбослав написа на 30.03.2011 - 10:03 :

И аз имам въпрос към вас.
На въздушната ми пушка мушката е неподвижна, а мерникът може да се регулира по хоризонтал и вертикал.
Въпросът ми е , кога трябва да релугирам мерника за по точна стрелба? На диска, който се върти за вертикала има изобразени цифри от 0 до 9... Въпросът ми е кога примерно да е 0 и кога 9? И има ли смисъл да се променя хоризонтала ми, като той е сложен точно на средната чертичка? :)


Разликата между куршума за нарезна пушка и чашката с която стреля въздушната пушка е единствено в началната скорост и грамажа . Но и при двете действат едни и същи физични закони и факторите които влиаят на произвеждането на точен изстрел са същите . Само че при чашките тяхното влияние е още по видимо и осезаемо .
Въздушната ти пушка ще си я простреляш на дистанция която желаеш , и за това ще корегираш мерника по вертикала и хоризонтала , числата и чертичките са за да ти покажат на коя от тях позиция пушката ще ти е точна на дадената дистанция . Действително има стъпка от 0-9 но сам трябва да провериш как се изменят попаденията с увеличаване на дистанцията , както и какво става когато стреляш с различни чашки а не само с тази с която пушката ти ще направи най добра група. :bulgaria: В мойта книга ще намериш факторите които влиаят на точността
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#35
Потребителя е офлайн   Любослав 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 82
  • Регистр: 13.10.10
Благодаря за изчерпателния и полезен отговор! :)
Hatsan 1000s 5,5mm /с дървен приклад/
Blow Mini 8mm
Norinco B1-1 5,5mm
Pobjeda-Sport mod. 991 6mm
У-во за изстрелване на сигнални ракети "Мини бодигард"
0

#36
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 29.03.2011 - 15:59 :

Виж мнениетоLovec X написа на 29.03.2011 - 14:25 :



Това с промяната на балистичния коефициент ми е пълна мъгла. Надявам се в книгата да е разяснено.
Още един въпрос: Какъв вид проектил използвате? /рилоудинга вече е разрешен/ <_<



В книгата съм разгледал какво е Б.С. , кой го е създал и какво представлява и от какво зависи неговата стойност . Проектилите за далечна точна стрелба са :BERGER , SIERA ,HPBT ,SCENAR , AMAX и други . Примерно - министъра стреля в калибър 300win.mag със патрон 11,7гр.NORMA PPDC както на лов така и на далече (във филма показахме че уцели туба 10л от която се виждаше 1/3 от нея на 580м. Сами виждате ,че въпреки не толкова добрия Б.С. който този патрон има то с него може да се стреля точно . Просто всичко зависи от изходните данни , а те трябва да са точни . А за това как се преобразува самия Б.С. то ако желаеш можеш да ми кажеш : температурата,надморската височина, атмосферното налягане и процента на влажноста на въздуха при извършване на прострелването на оръжието си , а също така и Б.С. за използвания от теб куршум и аз ще ти кажа реалния Б.С. с който да работиш .
А за релоудинга знам още в същия момент на вземане на положителното решение ( само за информация - благодарение на моята работа върху пушките на министъра , той беше на лов където трябва с когото трябва и там другия уцели сръндак на 270 във врата - неописуема радост и възторг . Просто тогава министъра казва ,че да има такъв изстрел то трябва да се правят патрони , и на момента беше разрешено .
В момента при мен беше момчето с проблема с пушката - където описа прострелването и разместването на групата . Говорихме си на дълго и ако той реши може да ви опише , дали е доволен от това което е чул от мен или не . Това го пиша след като си замина . :bulgaria:

Уважаеми колеги:Вчера намерих времи и посетих г-н Димитров в оръжейната работилница на ВИП.Зададох си въпросите, на които сам не можех да намеря правилният отговор.Поговорихме си доста за оръжезнание,балистика и др.около ловното оръжие.Видях и мишени с отлични резултати,на които г-н Димитров е прострелвал оръжие с минимален брой боеприпаси.Взех си и една книга издадена от него,която мисля че трябва да прочете всеки ловец,защото човек се учи докато е жив.Благодаря ВИ г-н Димитров.
0

#37
Потребителя е офлайн   ICEBUL 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 161
  • Регистр: 02.04.08
Един колега пита за балистичен калкулатор и бих изкал да предложа нещо за GSM(Nokia Simbian os).
Това е програмата Стрелок и работи с добра точност до 500м.

http://imjatt.com/Lo...elok.sis&sort=0

Не претендирам ,че тва е хубав калкулатор ,но за моя 7.62х39 е добро.
[/quote]

Нещо не ще да се инсталира.....хаквана ли ти е нокията?И какъв модел е?
The show must go on
The car in Front is Always a TOYOTA
http://www.youtube.com/watch?v=EhoOkMccPZo
....and finally, you buy a TOYOTA....
0

#38
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
кажи си имеила ще ти го пратя.Нещо съм объркал сайта но не ми се търси сега за точния сайт.
http://strelok.borisov.mobi/ Всъщност го намерих това е эеиясия 2 ,а за инсталацията трябва да си направиш телефона да не проверява за лиценз.моят е Е51 и не помня как се премахваше тази настройка но не е свързано с хакнаме просто правиш промени в настройките.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#39
Потребителя е офлайн   ICEBUL 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 161
  • Регистр: 02.04.08

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 01.04.2011 - 14:03 :

кажи си имеила ще ти го пратя.Нещо съм объркал сайта но не ми се търси сега за точния сайт.
http://strelok.borisov.mobi/ Всъщност го намерих това е эеиясия 2 ,а за инсталацията трябва да си направиш телефона да не проверява за лиценз.моят е Е51 и не помня как се премахваше тази настройка но не е свързано с хакнаме просто правиш промени в настройките.

всичко е наред,намерих работещ линк и тръгна.Благодаря
The show must go on
The car in Front is Always a TOYOTA
http://www.youtube.com/watch?v=EhoOkMccPZo
....and finally, you buy a TOYOTA....
0

#40
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Въпрос към майстора:
Един ми донесе да му монтирам оптика никон 1.1-4 на cz 527 7.62х39 с рингове за 15мм релса.
Та въпроса ми е как да процедирам? Ето какво мисля да направя:
1.слагам двата ринга на водоравна маса(която имам).
2.слагам оптиката с по 1-дна капка канаконлит и я нагласям с нивелирна шайба от кантар(понеже може да се регулира и по двете оси).
3.след това затягам ринговете и проверяват пак нивелацията .
4.поставям пушката във водоравно състояние и поставям оптиката с монтажа
5.проверявам ниваляцията. И следва прострелка.
Моля да кажете дали това ще свърши добра работа и ако съм сгрешел да ме поправиш.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

Сподели темата:


  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни