БГ Лов Форум: НОВ БЪЛГАРСКИ ПИСТОЛЕТ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

НОВ БЪЛГАРСКИ ПИСТОЛЕТ

#1
Потребителя е офлайн   kseno 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 679
  • Регистр: 19.02.08
Ето и подробности
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=188780
0

#2
Потребителя е офлайн   kseno 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 679
  • Регистр: 19.02.08
Ето и как изглежда това ЧУДО ............

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 013410657.jpg

0

#3
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Това добре, ама една свястна ловна пушка и карабина да бяха създали...........
0

#4
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
пак една пълна недомислица е това чудо за толкова години не можаха един читав пистолет да изкарат от производство а със цената от 350 долара има да си чакат някой да им го купи за тези пари може да се купи глок втора употреба
0

#5
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Skitnik @ Jul 8 2009, 17:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това добре, ама една свястна ловна пушка и карабина да бяха създали...........

Има

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 97_lux_r.gif

0

#6
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Снаипер 711 @ Jul 8 2009, 18:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Има

Това го приемам като шега! wink.gif
0

#7
Потребителя е офлайн   Александър Цветков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 28
  • Регистр: 31.08.08
Цитат(Док Холидей @ Jul 8 2009, 18:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
пак една пълна недомислица е това чудо за толкова години не можаха един читав пистолет да изкарат от производство а със цената от 350 долара има да си чакат някой да им го купи за тези пари може да се купи глок втора употреба


Един АРКУС на Лясковец система Броонинг с тези полимери и полигонална цев щеше да привлече много любители на българското късо нарезно оръжие,което би било надеждно и многофункционално за използване в спец службите и МВР, какато и за прецизна стрелба по мишени на народни цени. cool.gif

0

#8
Потребителя е офлайн   Jet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 173
  • Регистр: 23.10.08
Айде да не плюваме чак толкоз по арсеналци. Оная снимка на СЛР-а наистина е шегичка, но Арсенал има разработено и гладкоцевно ловно оръжие и то много свестно друг е въпроса, че поради "другарски" причини, както много други неща в нашата свидна родина не е видяло бял свят.
0

#9
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Тия арсеналци убиха пазара с дизайн и новости biggrin.gif biggrin.gif Копирнали оттук -оттам и вижте ни какво''чудо'' сътворихме biggrin.gif Смещници.Все пак има забележим НАПРЕДЪК калибъра е 9х19 а не 9х18 biggrin.gif Днес когато няма как да изненадаш света с нова революционна система пистолети-дизайн + качество+ цена е това което продава .С дизайна сме се справили задоволително със смукане от пръстите-остава да се надяваме на качеството,цената не я коментирам cool.gif
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#10
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Gegov @ Jul 9 2009, 00:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
Айде да не плюваме чак толкоз по арсеналци. Оная снимка на СЛР-а наистина е шегичка, но Арсенал има разработено и гладкоцевно ловно оръжие и то много свестно друг е въпроса, че поради "другарски" причини, както много други неща в нашата свидна родина не е видяло бял свят.

Ами сега му е времето да издухат праха на старите разработки на ловни пушки и да ги пуснат на пазара!
0

#11
Потребителя е офлайн   DeSiMiL 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 20.06.09
пистолета с това всичкото ПВЦ ще е удобен за носене но една натоварваща стрелба с него вероятно ще си е голяма шитня. арсенал правят оръжия от изключително некачествени материали. на колега арсеналския СЛР буквално му се взриви в лицето със стандартен боеприпас. Да не говорим че след около 2000 изтрела на СЛР-а му се подбиват някои чарколъци и си става една голяма опасна играчка. като е правен надали някой е мислил че с това оръжие ще се стреля толкова и за да бъде по евтинко производството и пазарната цена на пушкалото материалите от които се изработва нямат нищо общо с армейския му брат, така че .... арсеналските шитни ги слагам в графата за еднократна употреба
0

#12
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(DeSiMiL @ Aug 16 2009, 11:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
пистолета с това всичкото ПВЦ ще е удобен за носене но една натоварваща стрелба с него вероятно ще си е голяма шитня. арсенал правят оръжия от изключително некачествени материали. на колега арсеналския СЛР буквално му се взриви в лицето със стандартен боеприпас. Да не говорим че след около 2000 изтрела на СЛР-а му се подбиват някои чарколъци и си става една голяма опасна играчка. като е правен надали някой е мислил че с това оръжие ще се стреля толкова и за да бъде по евтинко производството и пазарната цена на пушкалото материалите от които се изработва нямат нищо общо с армейския му брат, така че .... арсеналските шитни ги слагам в графата за еднократна употреба


Не се знае, докато никой не е ползвал все още оръжието и не е "навъртял" достатъчно практика и стрелба с него, няма как да се дава мнение. "ПМ" произвеждан в "Арсенал" е легендарно здрав и незасичаем, дано и новия пистолет е толкова надежден.

Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#13
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
QUOTE (ddd_dancho @ Aug 16 2009, 05:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не се знае, докато никой не е ползвал все още оръжието и не е "навъртял" достатъчно практика и стрелба с него, няма как да се дава мнение. "ПМ" произвеждан в "Арсенал" е легендарно здрав и незасичаем, дано и новия пистолет е толкова надежден.


И аз така си мислех, не, по-скоро религиозно си вярвах, че е така...до съвсем наскоро. Докато СЛР-а, а после и ПМ-а почнаха да ми правят въртели. Напоследък си мисля, че това са едни опасни играчки.
0

#14
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Странно! Арсеналци си имат представителство в САЩ и се чува , че добре продават! Тези американци - криза е разбирам ги. Не винете завода за продукцията - в оръжейния бизнес за трета ръка производители хляб - бол. Важното е да имаш законно основание и да произвеждаш оръжие , както и да търгуваш с него.За останалото питайте Даниел Вълчев! Аз лично не им харесвам производството - специално СЛР кал. 243 - цяло приключение е! На времето се произвеждаше пистолета "Шипка"! Не е шедьовър , но е оръжие от класни материали - ама няма вече! Стоката трябва да се харчи.Какво да му харчиш на здраво изделие - купиш веднъж и ти стига за винаги! Ами производителя - какво правим после! А така е добре - гръмнеш няколко пъти - после нов / това че псуваш си е твоя работа/. Та и с този пищов - дано им тръгне макар , че какво се случи с предните им версии - уж щяха да въоръжат армията , полицията - дрън-дрън!И основното предимство - ама разбира се цената! То това не е ново... Евтиния до шия ...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#15
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Ей това отдавна се каня да си купя аз. Все ще преживея това, че не е български.
За съжаление пушкала явно не ни бива да правим, и за патроните отдавна съм се убедил, че сме гола вода, а през петдесетте поне това е било на висота.
0

#16
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08
Аз пък си представям Арсенал да направят полимерен пистолет,то от партида до портида разликата ще е такава че едни ще се деформират на слънце други ще се пукат зимата. biggrin.gif
0

#17
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Единствената причина да не си го купя тоя хърватски пистолет е точно тая - че мразя пластмасови рами. За съжаление почти вече не останаха производители, дето да правят всичко от стомана.
Инак, да, и аз се хиля, като се опитвам да си представя българско изделие с пластмасова рама - то ще бъде една трагедия...
Тъжно е да си го признаем ама сме си гола вода. И патроните на Арсенал и те. Като гледам едни сърби какво правят. Магазините в САЩ са пълни с качествени сръбски патрони за какви ли не калибри и системи, и за разлика от България, Сърбия доскоро беше мръсна дума в Америка, докато ние имахме статут на най-облагодетелствана нация до влизането ни в ЕС, демек всички български стоки бяха освободени от мито.
Вече не знам колко вида патрони се произвеждат от Арсенал, но само за сравнение, асортимента от патрони на UMC (United Metallic Cartridge, по-късно купени от Ремингтон) през 1900г. е бил 15 000 различни видове патрони, без да са претендирали, че са фабрика със стратегическо значение.
0

#18
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(goiko @ Aug 19 2009, 19:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз пък си представям Арсенал да направят полимерен пистолет,то от партида до портида разликата ще е такава че едни ще се деформират на слънце други ще се пукат зимата. biggrin.gif

Много се смях на тези думи, но после ми стана някак тъжно: абе що ние сме такива галфони, та нищо свястно почти вече не правим, според мен да се върне БДС за качество на ще е много по добре!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни