БГ Лов Форум: М16 - полуавтоматична 30-06 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

М16 - полуавтоматична 30-06

#61
Потребителя е офлайн   Dondominik 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 197
  • Регистр: 25.06.09
http://www.colt.com/mil/M16.asp - още един сайт ,как не се сетих досега !
0

#62
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(Dondominik @ Jan 31 2010, 16:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз се чудих в Америка като си защо купуваш руски пушки smile.gif)) Значи цената е добра пък и качеството ще е завишено предполагам .В Щатите успоредките са по скъпи от другите гладкоцевни пушки мисля .Ами как става там процедурата по закупуване на оръжия - познат ми каза,че си купуваш разрешителни за определен брои дивеч (тагове) и с тя хотиваш в оръжейния магазин и купуваш пушка , та си мислех нещо от психиатър,полиция не изискват ли ?


Купуването на оръжие в щатите няма нищо общо с ловния билет. Отиваш в магазина и си купуваш, като магазинерът проверява по шофьорската ти книжка може ли да ти продаде или не. Проверката става с телефонно обаждане до служба към ФБР, която работи 24/7, т.е. непрекъснато, независимо дали е празник или не. Отговорът се получава веднага, попълваш нещо като статистически лист - декларация, който остава на съхранение при продавача за срок от 5 или 10 години, не помня: че не купуваш оръжието за човек, на когото е забранено да притежава оръжие, че си гражданин или постоянно пребиваващ в САЩ, че не си се отказвал от гражданството си и на колко още държави си гражданин, че не си уволнен дисциплинарно от въоръжените сили, че не си осъждан за насилие или, че не си нереабилитиран, че не употребяваш наркотици, че ще пазиш оръжието далеч от неопитни или под запрещение лица и ще го пазиш от кражба и... толкова. Попълването на декларацията върви заедно с проверката по телефона и отнема около 5 мин. От своя страна ФБР са длъжни в срок от 48 часа да изтрият записа, че са търсили данни за теб. Има и нови закони, напр. ако си бил под запрещение и си реабилитаран, но по някаква причина във ФБР все още има запис, че нямаш право, тогава стойността на делото срещу виновното лице от администрацията се заплаща от щата и на виновния му се търси лична отговорност, но това са подробности.
Продажбата между лица, които не са регистрирани като търговци на оръжие, не се санкцонира по никакъв начин, но е забранено да се продава без посредничеството на търговец/дилър ако продаваш в друг щат от този на който си резидент в момента, това се смята за трафик на оръжие и за това се лежи в затвора, както и оставаш без право да притежаваш оръжие завинаги ли за много дълго време, а правото да носиш скрито пистолет се отнема завинаги и безапелационно.
Ми, това е най-общо. Всъщност, аз мисля, че в Америка контролът кой има право да си купи оръжие е по-ефикасен отколкото в Европа, друг е въпросът, че оръжието не се регистрира. И все пак, по горещи следи в случай на престъпление, полицията бързо може да открие кой е собственикът на дадено оръжие по регистрите на търговците. Системата работи бързо и не е задръстена от купища излишна регистрация. Друг е въпросът, че американците ако бъдат накарани да си регистрират оръжието ще направят революция. Философията им е много проста - "регистрираното оръжие не е вече твое" или "само комунистите регистрират оръжието, после го събират". Това е и функцията на оръжието според американската конституция - последно средство за отпор в случай на деспотично правителство.
0

#63
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Бъчи @ Feb 1 2010, 02:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Купуването на оръжие в щатите няма нищо общо с ловния билет. Отиваш в магазина и си купуваш, като магазинерът проверява по шофьорската ти книжка може ли да ти продаде или не. Проверката става с телефонно обаждане до служба към ФБР, която работи 24/7, т.е. непрекъснато, независимо дали е празник или не. Отговорът се получава веднага, попълваш нещо като статистически лист - декларация, който остава на съхранение при продавача за срок от 5 или 10 години, не помня: че не купуваш оръжието за човек, на когото е забранено да притежава оръжие, че си гражданин или постоянно пребиваващ в САЩ, че не си се отказвал от гражданството си и на колко още държави си гражданин, че не си уволнен дисциплинарно от въоръжените сили, че не си осъждан за насилие или, че не си нереабилитиран, че не употребяваш наркотици, че ще пазиш оръжието далеч от неопитни или под запрещение лица и ще го пазиш от кражба и... толкова. Попълването на декларацията върви заедно с проверката по телефона и отнема около 5 мин. От своя страна ФБР са длъжни в срок от 48 часа да изтрият записа, че са търсили данни за теб. Има и нови закони, напр. ако си бил под запрещение и си реабилитаран, но по някаква причина във ФБР все още има запис, че нямаш право, тогава стойността на делото срещу виновното лице от администрацията се заплаща от щата и на виновния му се търси лична отговорност, но това са подробности.
Продажбата между лица, които не са регистрирани като търговци на оръжие, не се санкцонира по никакъв начин, но е забранено да се продава без посредничеството на търговец/дилър ако продаваш в друг щат от този на който си резидент в момента, това се смята за трафик на оръжие и за това се лежи в затвора, както и оставаш без право да притежаваш оръжие завинаги ли за много дълго време, а правото да носиш скрито пистолет се отнема завинаги и безапелационно.
Ми, това е най-общо. Всъщност, аз мисля, че в Америка контролът кой има право да си купи оръжие е по-ефикасен отколкото в Европа, друг е въпросът, че оръжието не се регистрира. И все пак, по горещи следи в случай на престъпление, полицията бързо може да открие кой е собственикът на дадено оръжие по регистрите на търговците. Системата работи бързо и не е задръстена от купища излишна регистрация. Друг е въпросът, че американците ако бъдат накарани да си регистрират оръжието ще направят революция. Философията им е много проста - "регистрираното оръжие не е вече твое" или "само комунистите регистрират оръжието, после го събират". Това е и функцията на оръжието според американската конституция - последно средство за отпор в случай на деспотично правителство.

Забрави да кажеш.че само ако копуваш оръжието от лицензиран-дилър...само тогава по закон трябва да бъдеш проверен !....В случай че продажбата е между приятели или лица които не са дилъри......не е нужно продавача да проверява купувача wink.gif ...и не носи никаква отговорност на кой е продал оръжието,освен саморъчно подписан от двамата "документ".....парче хартия-с датата и марката на оръжието!....И не е задължително да бъде нотариран!!!!!!
0

#64
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Не съм го пропуснал - там, където пиша за продажби между лица, които не са регистрирани като търговци на оръжие, означава всички останали и когато такова лице не е страна по сделката.
0

#65
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Добре дошли в темата "Бъчи и Шебека си ги мерят, а нас не ни интересува.."

От любознателна гледна точка беше интересен поста на Бъчи, но не е нужно да се напрягате толкоз... Отдавна разбрахме посланието за оръжейната политика в сащ.. Тя обаче нито ми сгрява кафето, нито ми кара колата... А и ако не сте забравили - ние тук в далечната България не сме чак такива идиоти, разбрахме го още от четвъртия път, когато споменахте в другите 60 теми, че да си купиш оръжие в сащ е ебаси лесното!


И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#66
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(Katena4o @ Feb 1 2010, 08:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре дошли в темата "Бъчи и Шебека си ги мерят, а нас не ни интересува.."

От любознателна гледна точка беше интересен поста на Бъчи, но не е нужно да се напрягате толкоз... Отдавна разбрахме посланието за оръжейната политика в сащ.. Тя обаче нито ми сгрява кафето, нито ми кара колата... А и ако не сте забравили - ние тук в далечната България не сме чак такива идиоти, разбрахме го още от четвъртия път, когато споменахте в другите 60 теми, че да си купиш оръжие в сащ е ебаси лесното!


Не се пали чак толкова, де. Някой е казал глупост на Дон Доминик, няма нищо лошо в това да извадиш човек от заблуждение.
Още повече сега, когато нашите командири наточват поредната тесла с тоя законопроект за оръжията.
0

#67
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Бъчи @ Feb 1 2010, 16:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не се пали чак толкова, де. Някой е казал глупост на Дон Доминик, няма нищо лошо в това да извадиш човек от заблуждение.
Още повече сега, когато нашите командири наточват поредната тесла с тоя законопроект за оръжията.

thumbsup.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#68
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
Цитат(Katena4o @ Feb 1 2010, 15:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре дошли в темата "Бъчи и Шебека си ги мерят, а нас не ни интересува.."

От любознателна гледна точка беше интересен поста на Бъчи, но не е нужно да се напрягате толкоз... Отдавна разбрахме посланието за оръжейната политика в сащ.. Тя обаче нито ми сгрява кафето, нито ми кара колата... А и ако не сте забравили - ние тук в далечната България не сме чак такива идиоти, разбрахме го още от четвъртия път, когато споменахте в другите 60 теми, че да си купиш оръжие в сащ е ебаси лесното!

Що бе колега ,аз ве4е от тях нау4их такива неща , 4е закво ми е ве4е да съм тук. Фина механика ,шлосерство и Стругаро Фрезисти. Направо си изтривам регистрацията. biggrin.gif
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#69
Потребителя е офлайн   Dondominik 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 197
  • Регистр: 25.06.09
Цитат(Бъчи @ Feb 1 2010, 02:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Купуването на оръжие в щатите няма нищо общо с ловния билет. Отиваш в магазина и си купуваш, като магазинерът проверява по шофьорската ти книжка може ли да ти продаде или не. Проверката става с телефонно обаждане до служба към ФБР, която работи 24/7, т.е. непрекъснато, независимо дали е празник или не. Отговорът се получава веднага, попълваш нещо като статистически лист - декларация, който остава на съхранение при продавача за срок от 5 или 10 години, не помня: че не купуваш оръжието за човек, на когото е забранено да притежава оръжие, че си гражданин или постоянно пребиваващ в САЩ, че не си се отказвал от гражданството си и на колко още държави си гражданин, че не си уволнен дисциплинарно от въоръжените сили, че не си осъждан за насилие или, че не си нереабилитиран, че не употребяваш наркотици, че ще пазиш оръжието далеч от неопитни или под запрещение лица и ще го пазиш от кражба и... толкова. Попълването на декларацията върви заедно с проверката по телефона и отнема около 5 мин. От своя страна ФБР са длъжни в срок от 48 часа да изтрият записа, че са търсили данни за теб. Има и нови закони, напр. ако си бил под запрещение и си реабилитаран, но по някаква причина във ФБР все още има запис, че нямаш право, тогава стойността на делото срещу виновното лице от администрацията се заплаща от щата и на виновния му се търси лична отговорност, но това са подробности.
Продажбата между лица, които не са регистрирани като търговци на оръжие, не се санкцонира по никакъв начин, но е забранено да се продава без посредничеството на търговец/дилър ако продаваш в друг щат от този на който си резидент в момента, това се смята за трафик на оръжие и за това се лежи в затвора, както и оставаш без право да притежаваш оръжие завинаги ли за много дълго време, а правото да носиш скрито пистолет се отнема завинаги и безапелационно.
Ми, това е най-общо. Всъщност, аз мисля, че в Америка контролът кой има право да си купи оръжие е по-ефикасен отколкото в Европа, друг е въпросът, че оръжието не се регистрира. И все пак, по горещи следи в случай на престъпление, полицията бързо може да открие кой е собственикът на дадено оръжие по регистрите на търговците. Системата работи бързо и не е задръстена от купища излишна регистрация. Друг е въпросът, че американците ако бъдат накарани да си регистрират оръжието ще направят революция. Философията им е много проста - "регистрираното оръжие не е вече твое" или "само комунистите регистрират оръжието, после го събират". Това е и функцията на оръжието според американската конституция - последно средство за отпор в случай на деспотично правителство.


Благодаря ти доста за споделения опит и информацията която даваш без хонорар smile.gif
Искам да попитам като си в щата си ,значи можеш да продаваш оръжието на приятел да кажем и то без посредник ,ами самата форма на продажбата не се ли удостоверява с някакъв документ с дата на продажбата ,защото ако тои направи престъпление с това оръжие да не излезеш пострадал после ти !
От горенаписаното разбирам ,че ти подписвайки декларацията - даваш гаранция ,че си нормален и добър човек smile.gif а те не те проверяват по никаквъв начин дали си психо -хахо и т.н. - и с тази гаранция ти си носиш сам последствията от намеренията си - а обществото по -никакъв начин ( да ФБР проверяват но те как ще знаят луд ли си или не - може в момента някаква лудост и умопомрачение да си изпаднал -жената да ти е изневерила с кучето си да кажем и ти я хващаш в момента на изневярата и искаш да пръснеш мозъка на любовника и smile.gif -какви примери измсилям и аз само бръмнала ми е главата днес от простотии ) не е защитено ? То и в БГ психото е един тест ,ама това е друг въпрос !
Интересно ми е и друго ако пътуваш през място където са забранени оръжията и те спре полиция и открият че ти караш пушка да кажем и само преминаваш от там - какво става с теб ,всъщност като има разлики в законите на щатите ,как разбираш къде може да пренасяш оръжие и къде не - тои адвоката ти ще стане милионер от теб smile.gif - има ли някакъв сайт където проверяваш ?
А изискването за съхранение какво е там - както ти прецениш за добре или има щати където трябва да го държиш под ключ,във Вирджиния един мои познат архитект я заключваше в гардероба М 4 - пушле,а в Мериленд един друг с Ругер и Лугер - в чекмеджето на бюрото - голям хирург беше ,китайски имигрант.
В Мейн друг един военен в колата си носеше Ругер -малокалибрен с дълрата цев и пушка помпа и редовно стреляхме само отбиваше от магистралата и слизахме в гората и дънехме на воля ,те малокалибрените бяха нещо от рода на 2 цента патрончето 5 цента патрончето smile.gif


0

#70
Потребителя е офлайн   Dondominik 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 197
  • Регистр: 25.06.09
Цитат(Shibeka @ Feb 1 2010, 15:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Забрави да кажеш.че само ако копуваш оръжието от лицензиран-дилър...само тогава по закон трябва да бъдеш проверен !....В случай че продажбата е между приятели или лица които не са дилъри......не е нужно продавача да проверява купувача wink.gif ...и не носи никаква отговорност на кой е продал оръжието,освен саморъчно подписан от двамата "документ".....парче хартия-с датата и марката на оръжието!....И не е задължително да бъде нотариран!!!!!!



Оуу колега Шебек smile.gif
каква радост да видя ,че се отбелязваш ,макар и не на мои сказания smile.gif
Аз попитах горе за документ при покупката от приятел и сега виждам отговора тук ,значи има документ с дата все пак -абе измислили са го американците и системата на административното обслужване (капацитет )там е "Клиента е винаги прав " - и се подхожда максимално в неговото улеснение ,за разлика от тук !
А тогава не е и проблем да си купиш оръжие по интернет ,така ли ?
0

#71
Потребителя е офлайн   Dondominik 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 197
  • Регистр: 25.06.09
Цитат(Katena4o @ Feb 1 2010, 15:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре дошли в темата "Бъчи и Шебека си ги мерят, а нас не ни интересува.."

От любознателна гледна точка беше интересен поста на Бъчи, но не е нужно да се напрягате толкоз... Отдавна разбрахме посланието за оръжейната политика в сащ.. Тя обаче нито ми сгрява кафето, нито ми кара колата... А и ако не сте забравили - ние тук в далечната България не сме чак такива идиоти, разбрахме го още от четвъртия път, когато споменахте в другите 60 теми, че да си купиш оръжие в сащ е ебаси лесното!


Е някои ги интересува колега !!! Аз въпрос съм задал там - ти не прочете ли ? Или ме пренебрегваш нещо tongue.gif
smile.gif))
0

#72
Потребителя е офлайн   Dondominik 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 197
  • Регистр: 25.06.09
Цитат(Бъчи @ Feb 1 2010, 16:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не се пали чак толкова, де. Някой е казал глупост на Дон Доминик, няма нищо лошо в това да извадиш човек от заблуждение.
Още повече сега, когато нашите командири наточват поредната тесла с тоя законопроект за оръжията.



Дат'с райт ! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Добре ,че ме извади от тази мъгла Бъчи иначе много трудно заспивам ако не си отговоря на някои мисли свързани с лова или оръжието !!!Ще те сложа във френдлистата ми като първи френд ако желаеш!
0

#73
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Dondominik @ Feb 1 2010, 20:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Е някои ги интересува колега !!! Аз въпрос съм задал там - ти не прочете ли ? Или ме пренебрегваш нещо tongue.gif
smile.gif))

ти добре го зададе въпроса, ама после започна състезанието "кой е по по най..." а Шербета няма да е той ако не допълни някой...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#74
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Ако продаваш на приятел, човек, когото познаваш и му имаш доверие, няма нужда от договор. Договорът за продажба се съставя за да са защитени и двамата - купувачът, че утре няма да си обявиш оръжието за откраднато и да кажеш къде е, продавачът да докаже в случай на нужда на кого го е продал. Нотариалната заверка на подписите в щатите е безплатна и отнема минута в най-близката банка, да речем, и няма причина хората да не си заверят подписите ако не се познават.
Декларацията при покупка от FFL-дилър или магазин е за да покажеш, че разбираш закона и отговорностите си, да освободиш продавача от отговорността, че е продал оръжието на пълен идиот и да оставиш писмено доказателство за реалната покупка. В деларацията магазинерът записва и кодирания номер на проверката по телефона. След 48 часа, когато ФБР ликвидира записа за проверката на лицето, номерът остава на документа при магазинера. По тоя номер в бъдеще може да се открие, че такава проверка наистина е правена.
ФБР ще знае, ако си бил принудително лекуван за психическо отклонение, защото това минава през съдия. В декларацията пак пишеш, че не си принудително лекуван за психически отклонения. Ако излъжеш и те хванат в последствие, ще има съд и сигурно ще бъдеш лишен най-малкото от право да носиш скрито оръжие.
Когато пътуваш с оръжие в колата си из други щати е добре да проверяваш законите за да не си навлечеш неприятности, но най-важното условие е да не се набутваш в глупости. Тук полицията няма право да те спира просто ей така - за проверка, а само ако има основания. Карайки умно и без да нарушаваш много, няма опасност да те спрат. Да, има сайтове за проверка на законите, ама не ги знам наизуст. Питам Гугъл.
Съхранението при нас е както намериш за добре, но е хубаво да имаш сейф, особено ако имаш деца, пък и да не въоръжаваш взломаджиите.
В Северна Каролина застрахователите са длъжни без да повишават цената на застраховката, да включват и 10000 долара покритие за унищожено или откраднато оръжие, което е добре.
Правилата за получаване на разрешително за скрито носене на пистолет са много по-строги, отколкото в България. Скрито носене не значи да си държиш пистолета в колата, или в къщи, а скрит по дрехите когато си на улицата. Проверката и курсовете за такъв документ са много щателни, документът важи 5 години, след което се презаверява, и такъв документ от един щат често се признава и в друг щат, но все пак трябва да се проверяват законите.
Хубавото на тоя документ е, че като го покажеш в магазина си пазаруваш пушкала много по-бързо, защото проверката по телефона отпада.
За амуниции само се гледа възрастта при съмнения, че изглеждаш много малък. Документ не се изисква освен в Илинойс, където трябва да имаш лиценз за огнестрелно оръжие, нещо като шофьорска книжка, че си минал курс за боравене.
Често питат дали ще го ползваш в пушка или пистолет и това не е от голо любопитство, а защото има федерален закон, който задължава щатите да пренасочват процент от събрания данък-покупка от пистолети и амунуции за пистолети, към дейности по повишаване на културата за боравене с оръжие, безплатни стрелбища, ловни курсове и т.н.
0

#75
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Dondominik @ Feb 1 2010, 21:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Оуу колега Шебек smile.gif
каква радост да видя ,че се отбелязваш ,макар и не на мои сказания smile.gif
Аз попитах горе за документ при покупката от приятел и сега виждам отговора тук ,значи има документ с дата все пак -абе измислили са го американците и системата на административното обслужване (капацитет )там е "Клиента е винаги прав " - и се подхожда максимално в неговото улеснение ,за разлика от тук !
А тогава не е и проблем да си купиш оръжие по интернет ,така ли ?

Конкретно! Без "мерене" на органите и просташки плахи-постчета ! Да, копуваш по интернет,но продавача иска да му пратиш копие на лиценза на някой дилър от твоя град...или най близкия до местожвеенето ти по факса! Оръжието пристига при този дилър...той те проверява по телефона на място,отваря пред теб кутията,заедно вждате дали всичко вътре е наред.....хвърляш я в колата пушката...и "Честито на печелившите" biggrin.gif
0

#76
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
Благодарско за инфото колеги. А кога ще ги стигнем.
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#77
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Трапер, все някога и ние ще се оправим, горещо се надявам.
Вижте тук: http://novinitepro.bg/bulgaria/zakont-za-o...e-ostrieta.html

Съвсем до скоро никой не смееше да мисли така публично. Полека-лека и в България думичката "оръжие" ще престане да бъде лоша.
Но да смесват в един закон оръжие с взривни вещества и да се говори за "боеприпаси", когато става въпрос за цивилно оръжие си е манипулация, съгласете се.
0

#78
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
Цитат(Бъчи @ Feb 2 2010, 17:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
Трапер, все някога и ние ще се оправим, горещо се надявам.
Вижте тук: http://novinitepro.bg/bulgaria/zakont-za-o...e-ostrieta.html

Съвсем до скоро никой не смееше да мисли така публично. Полека-лека и в България думичката "оръжие" ще престане да бъде лоша.
Но да смесват в един закон оръжие с взривни вещества и да се говори за "боеприпаси", когато става въпрос за цивилно оръжие си е манипулация, съгласете се.

Да и тук си мн. прав колега. Успех.
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни