БГ Лов Форум: АТА АРМС - Коя от тях да изберем? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АТА АРМС - Коя от тях да изберем? Кое от всички оръжия на АТА АРМС да изберем.

#41
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08

Виж мнениетоcec0087 написа на 21.04.2011 - 10:24 :

Виж мнениетоanelin написа на 21.04.2011 - 09:46 :

Виж мнениетоcec0087 написа на 21.04.2011 - 09:40 :

Прикрепен файл SDC14082_.jpg
Това е газовата

Честита и много успехи в лова! Няма да съжаляваш - бъди уверен! Честита и на приятеля ти ! П.П. Като казваш не презарежда с 24 гр. газовата - да не би да си бил с магнум буталото "heavi" - аз съм пробвал и не е имало проблем!

Колега с това за леките патрони съм и с шока за скийт гилзата застава точно на ръба на затвора. Приятел който има същата като моята от няколко месеца ми каза,че като сложи друг шок с 2 с 3 черти тогава презареждала неговата но аз не съм пробвал. По принцип с 24гр патрони не ползвам така че не е проблем за мен . Saga 10-11 номер 28гр са най-леките който ползвам

Колега аз моята АТА я имам отдавна. Газова е. Презарежда с всякакви патрони и с всякакви шокове. Сложи правилното бутало, на което пише "леки".
0

#42
Потребителя е офлайн   Myri 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 20.03.11
а за надцевките не изказахте мнение ? А и каде ги има :P :huh: :unsure:
0

#43
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоcec0087 написа на 21.04.2011 - 09:11 :

Колега преди две седмици аз и един приятел си вземахме по една пушка АТА моята е с газова камера другата е инерционна. Миналата събота ги пробвахме на едно стрелбище моята с 24гр не презарежда а неговата нямаше никакъв проблем иначе с 28 гр. няма проблеми но като цяло сме много приятно изненадани резултатите бяха отлични. Моята е с 66см цев а неговата е с 68см ако не се лъжа и въобще не съжалявам, че взех с такава цев.

Здравей, моята газова АТА с лекото бутало и с цилиндъра зарежда без проблем 24гр. но е с 76см. цев ,което също е от значение. То те по принцип 24 се ползват основно за стребище така ,че както казваш не е проблем. Пушката е супер ,ЧЕСТИТО.
0

#44
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоMyri написа на 21.04.2011 - 14:32 :

а за надцевките не изказахте мнение ? А и каде ги има :P :huh: :unsure:

В София в магазина на Красно село мисля и във Випа и в Ай ес ди. Намам преки впечатления от надцевките има АТА автомат, но са елегантни и мисля ,че си струват парите.
0

#45
Потребителя е офлайн   bgpavlp 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 38
  • Регистр: 16.12.09

Виж мнениетоSammY написа на 20.04.2011 - 13:32 :

Някой колега има ли идея дали НЕО 12 ги има и с 71 см цев , че гледам все 66 см по магазините и немога да намеря инфо за тая пушка :blink: Има ли пълен шок удължител и колко см е ? И ако някои качи 1 снимка на затвора равен няма да има :lol:
п.п. За цевта намерих инфо , има ги 61 , 66 , 71 , 76 см :lol: Другите въпроси остават :blink:


Ето и снимки:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC_0001.JPG
  • Прикачено изображение: DSC_0002.JPG

ЛОВНО-РИБАРСКО СДРУЖЕНИЕ "БЕЛИ БРЕЗИ"
0

#46
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Благодаря колега за всичко ... Явно не съм чатнал схемата :D
0

#47
Потребителя е офлайн   niki-72 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 06.04.10
Колега би ли споделил как е пушката , засечки имал ли си ? Пробвал ли си с под 28 гр боеприпаси дали презарежда ? Благодаря за фаила полезен е :)
п.п. Затвора заключва със "зъбчето" в долния преден край или не съм чатнал схемата ?
[/quote]

Аз също имам ATA Neo 12 FONEX. Купих си я миналата година и изкарах целия птичи и свински лов. Умишлено я пробвах със всякакъв вид патрони, като грамаж, марка, сачми, бренекета, стари, нови, абе къде се вика "сбирщина" - е не ще да засече и това е - много ме разочарова :D
Успееш ли да сложиш "плувката" върху целта - всичко пада :D
Някой още ако се чуди да действа. Изчел съм толкова руски сайтове със отзиви, че руския ми стана отново като втори майчин език.
0

#48
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Взимайте си турси автомати бе колеги - най-малкото ако не си доволен - можеш с кеф да го насечеш - щот е турски !!! :D
Сериозно сега - обаче и аз се замислям за едно АТА НЕО да си подара в началото на пъдпъдъкъка (ако го отркият лова тая година при нас - ИЗОБЩО ) Иииип :chugger:
0

#49
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Колега bgpavlp схемата която си пускал е за газова АТА :) Благодарение на колегата ГънТехник разбрах за това , защото бях гледал само затвора , а не цялата схема :rolleyes: пиша го някой колега да не изпадне както аз в размисли и страсти :D
0

#50
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10
В Търново много хора са се снабдили с АТА, вкл. и аз, а и много предстои да се въоръжат с нея. Поради повишеното търсене в града и предлагането само от 1 магазин , забелязвам че за 2 месеца откакто аз си купих моя цената му се е качила с 50лв до сега и казват, че се очаква и ново поскъпване. :shocked:
Някой да е забелязал подобно нещо някъде другаде? :thinking:
0

#51
Потребителя е офлайн   Николай Драгинов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 339
  • Регистр: 11.05.08

Виж мнениетоZlobstur написа на 29.04.2011 - 09:36 :

В Търново много хора са се снабдили с АТА, вкл. и аз, а и много предстои да се въоръжат с нея. Поради повишеното търсене в града и предлагането само от 1 магазин , забелязвам че за 2 месеца откакто аз си купих моя цената му се е качила с 50лв до сега и казват, че се очаква и ново поскъпване. :shocked:
Някой да е забелязал подобно нещо някъде другаде? :thinking:

Колко е В.Търново?
0

#52
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10

Виж мнениетоNiko_38 написа на 29.04.2011 - 10:32 :

Колко е В.Търново?


Ако питаш за цена газова синтетика 12/76 71 см цев беше 730 сега е 780лв. Чесно казано само нея гледах сега, понеже един колега и приятел ще си взема същата.
преди 2 месеца газова дървена АТА 12/76 пак със 71 см цев и широка мерна планка мисля че беше 830, но не съм сигурен.
Ако имаш конкретен интерес мога да дам актуални цени на всички налични модели до вечерта.

Поздрави.
0

#53
Потребителя е офлайн   cec0087 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 14.10.09
Някои наясно ли е какви удължители на цевта се предлагат за автоматите и ме интересуват някакви примерни цени, също така не съм на ясно като завиеш удължителя на мястото на шока дали после шока се навива на удължителя или там вече е с фиксиран шок
0

#54
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09

Виж мнениетоcec0087 написа на 29.04.2011 - 18:04 :

Някои наясно ли е какви удължители на цевта се предлагат за автоматите и ме интересуват някакви примерни цени, също така не съм на ясно като завиеш удължителя на мястото на шока дали после шока се навива на удължителя или там вече е с фиксиран шок

знам за два размера удължители единия е 5 см който го имам аз а другият е 10 см , след като се навие на мястото на мобилния шок след това на самия удължител си навиваш какъвто искаш мобилин шок
0

#55
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08

Виж мнениетоДок Холидей написа на 01.05.2011 - 17:30 :

Виж мнениетоcec0087 написа на 29.04.2011 - 18:04 :

Някои наясно ли е какви удължители на цевта се предлагат за автоматите и ме интересуват някакви примерни цени, също така не съм на ясно като завиеш удължителя на мястото на шока дали после шока се навива на удължителя или там вече е с фиксиран шок

знам за два размера удължители единия е 5 см който го имам аз а другият е 10 см , след като се навие на мястото на мобилния шок след това на самия удължител си навиваш какъвто искаш мобилин шок

Точно така. Има два удължителя 5 и 10 см. А в тях се навива шока. Имам ги и двата, но за цена не мога да кажа, защото аз когато купувах пушката ми ги дадоха в комплект.
0

#56
Потребителя е офлайн   gideon 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 29.06.10
Обмислям варианта за 66см. цев, но искам да попитам тези удължители имат ли мерници и как се прицелвате ако нямат. На заек, гъски и водоплаващ ще е нужна по дълга цев от 66см и тогава ще трябват удължители. Има ли разлика в боя и точността при монтирането на удължител т.е. качествено ли са изработени? Благодаря на всички за отговорите.
0

#57
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09

Виж мнениетоgideon написа на 03.05.2011 - 14:11 :

Обмислям варианта за 66см. цев, но искам да попитам тези удължители имат ли мерници и как се прицелвате ако нямат. На заек, гъски и водоплаващ ще е нужна по дълга цев от 66см и тогава ще трябват удължители. Има ли разлика в боя и точността при монтирането на удължител т.е. качествено ли са изработени? Благодаря на всички за отговорите.

аз си купих именно такава пушка със 66 см цев лллтака избегнах купуването на тъй наречената слугова цев , която пък е 61 см ....мушката си е на самата марна линия и на удължителите нямаъ мерни прибори ..ако искаш по дълга цев за водоплаващи си слагаш един удължител 10 см и шоковата втулка на него и си готов за промяна на боя не мога да дам отзиви ..за мен си е нормално
0

#58
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Здравейте, колеги. Ще си купувам АТА АРМС КАМО ТОЗИ МОДЕЛ мисля си дали няма да и се изтърка камуфлажния цвят със времето? Някой ако има поглед върху това да сподели. Лек ден на всички.
0

#59
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09

Виж мнениетоasti написа на 05.05.2011 - 13:16 :

Здравейте, колеги. Ще си купувам АТА АРМС КАМО ТОЗИ МОДЕЛ мисля си дали няма да и се изтърка камуфлажния цвят със времето? Някой ако има поглед върху това да сподели. Лек ден на всички.

гаранцията на тапета е 5 години след това може би ще се изтрие на местата където оръжието се търка по раници , дрехи , и т. н.
0

#60
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10

Виж мнениетоДок Холидей написа на 05.05.2011 - 16:41 :

гаранцията на тапета е 5 години след това може би ще се изтрие на местата където оръжието се търка по раници , дрехи , и т. н.

Благодаря колега за изчерпателния отговор.
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни