БГ Лов Форум: Английски сетер - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (177 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Английски сетер

#41
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Според последния брой на Газета де ла Чинофилия /нямам броя в себе си за да го кача /приплодник № 1 на Европа за 2007 г. при сетерите е Френк ди Анела -10 или 12 приплода интернационални шампиони на работа.От друга страна в тази порода при работните линии основните стандарти се задават от del Zagnis-Л.Зани, Radentis-Балдони,Palaziensis,Gibeltarik,Varachinis,Pividoris ,Vecchia Irlanda и други.
0

#42
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(petar_radev @ May 9 2008, 11:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Според последния брой на Газета де ла Чинофилия /нямам броя в себе си за да го кача /приплодник № 1 на Европа за 2007 г. при сетерите е Френк ди Анела -10 или 12 приплода интернационални шампиони на работа.От друга страна в тази порода при работните линии основните стандарти се задават от del Zagnis-Л.Зани, Radentis-Балдони,Palaziensis,Gibeltarik,Varachinis,Pividoris и други.

А какво ще кажеш за линията Де ла Бона?Моята уж от там го докарва на радословие....
0

#43
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(ivan2222 @ May 9 2008, 11:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
А какво ще кажеш за линията Де ла Бона?Моята уж от там го докарва на радословие....
Честно казано не ми е позната ако ми качиш родословие може и да проследя нещо да ми подскаже

0

#44
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(petar_radev @ May 9 2008, 13:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
Честно казано не ми е позната ако ми качиш родословие може и да проследя нещо да ми подскаже

Утре или в дуги ден ще кача.В другия форум бях описал подробно родословието,но май изтриха тази тема...
0

#45
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(petar_radev @ May 9 2008, 13:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
Честно казано не ми е позната ако ми качиш родословие може и да проследя нещо да ми подскаже

Аууу грешка,развъдника беше Дела Басана...
0

#46
Потребителя е офлайн   don4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 312
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(ivan2222 @ May 9 2008, 14:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аууу грешка,развъдника беше Дела Басана...
Ванко тази малка грешчица си е жив терор за мен това е линия дала страшно много екстериорни шампиони на Европа на другото поприще не се проявяват в най високи стандарти на породата но все пак..

0

#47
Потребителя е офлайн   Bak 

  • Данди
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3295
  • Регистр: 18.02.08
де грума -замбони -дел тирсо и тн.имам цяла касета на видео с най добрите сьстезания за сетери от която личи манията на италианците да се сьстезават

Дани 0888-514135-
0

#48
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(don4o @ May 9 2008, 15:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ванко тази малка грешчица си е жив терор за мен това е линия дала страшно много екстериорни шампиони на Европа на другото поприще не се проявяват в най високи стандарти на породата но все пак..

Благодаря за информацията smile.gif Какво имаш в предвид,че на екстериора са супер,но не са толкова добри на работа ли?
0

#49
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Пиша най - интересното от родословието на кучето, а вие пишете ако някое от имената ви говори нещо повече.

Майка : Ramona - Rijanis. Баща : Luis Raikal
Баба по майчина линия : Rita, 2XCAC, Дядо по майчина линия : Zefir dei Laderchi, 19XCAC, 3XCACIB, 10XBOB
Баба по бащина линия: Lulu dei Laderchi, Дядо по бащина линия: Pianigiani's Rochi
По - интересното по майчина линия е : Reks Rio I 4XCAC, 9XCACT, CH.YU.T, CH.YU.B
Ira dei Laderchi 15XCAC, 7XCACIB, CH.B, 11XBOB
Mark della Bassana CH.B, CH.T, INT.СН.В,CH.D
Sigi od Bencica 2XCAC, CACIB
Ciba della Bassana CH.B, CH.T,INT.CH.B,CH.D
Itri della Bassana CH.B, CH.T,INT.CH.B,CH.D
Viktor del Sole
По - интересното по бащина линия е: Tex della Pania CH.IT.T,CH.INT.T
Greta del Sulpicio
Pianigiani's Red CH.IT.T, CH.INT.T
Akim CH.IT.T, CH.INT.T
Negus CH.IT.T,CH.INT.T
0

#50
Потребителя е офлайн   petar_radev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 560
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(ivan2222 @ May 10 2008, 14:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пиша най - интересното от родословието на кучето, а вие пишете ако някое от имената ви говори нещо повече.

Майка : Ramona - Rijanis. Баща : Luis Raikal
Баба по майчина линия : Rita, 2XCAC, Дядо по майчина линия : Zefir dei Laderchi, 19XCAC, 3XCACIB, 10XBOB
Баба по бащина линия: Lulu dei Laderchi, Дядо по бащина линия: Pianigiani's Rochi
По - интересното по майчина линия е : Reks Rio I 4XCAC, 9XCACT, CH.YU.T, CH.YU.B
Ira dei Laderchi 15XCAC, 7XCACIB, CH.B, 11XBOB
Mark della Bassana CH.B, CH.T, INT.СН.В,CH.D
Sigi od Bencica 2XCAC, CACIB
Ciba della Bassana CH.B, CH.T,INT.CH.B,CH.D
Itri della Bassana CH.B, CH.T,INT.CH.B,CH.D
Viktor del Sole
По - интересното по бащина линия е: Tex della Pania CH.IT.T,CH.INT.T
Greta del Sulpicio
Pianigiani's Red CH.IT.T, CH.INT.T
Akim CH.IT.T, CH.INT.T
Negus CH.IT.T,CH.INT.T
По бащина линия кучето е от развъдника на Райко от Чачак , той е идвал в България да се състезава кучетата му не са върха но са доста добри , линията на нашия приятел Стефано Пианиджани са отлични ловни кучета с доста добър стил , не са титулувани в най големите състезания но определено са отлични работни сетери.Бенчич е Хърватски развъдник , в който е намесен и един от най добрите водачи курцхааристи Бенети Радамес имат доста добри кучета основно от Италия.Базана както ти бях написал са линия която дава отлични екстериорни кучета , които просто по малко са изявени в големите работни състезания там просто конкуренцията е голяма и не им достига квалитет в смисъл стилски в терена/механика на галопа/.Виж Аким и Негус са доста известни работни приплодници от близкото минало , има техни приплоди работни шампиони и на Гранде Черка дори ако не се лъжа .Моят съвет е ако търсиш класата в работните , стилски качества на породата при евентуално последващо заплождане да търсиш подсилване на генофонда на бащината ти линия,но все пак при тази порода далеч не всичко е толкова лесно.За лов няма да имаш проблеми с тази кръв, но това не е достатъчно според мен особено при англ.сетер.
0

#51
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(petar_radev @ May 10 2008, 15:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
По бащина линия кучето е от развъдника на Райко от Чачак , той е идвал в България да се състезава кучетата му не са върха но са доста добри , линията на нашия приятел Стефано Пианиджани са отлични ловни кучета с доста добър стил , не са титулувани в най големите състезания но определено са отлични работни сетери.Бенчич е Хърватски развъдник , в който е намесен и един от най добрите водачи курцхааристи Бенети Радамес имат доста добри кучета основно от Италия.Базана както ти бях написал са линия която дава отлични екстериорни кучета , които просто по малко са изявени в големите работни състезания там просто конкуренцията е голяма и не им достига квалитет в смисъл стилски в терена/механика на галопа/.Виж Аким и Негус са доста известни работни приплодници от близкото минало , има техни приплоди работни шампиони и на Гранде Черка дори ако не се лъжа .Моят съвет е ако търсиш класата в работните , стилски качества на породата при евентуално последващо заплождане да търсиш подсилване на генофонда на бащината ти линия,но все пак при тази порода далеч не всичко е толкова лесно.За лов няма да имаш проблеми с тази кръв, но това не е достатъчно според мен особено при англ.сетер.


Петъо, благодаря ти много за всичко, което си написал. Това, което прочетох ме радва изключително много и за моите възможности е много повече от това, което съм очаквал. Аз търся работните качества във кучето и не мога да имам никакви претенции относно такива подробности като механиката на галопа. Просто не съм дорасъл все още за това. Ще помоля колегата Пурко да качи родословието на мъжкото му куче, тъй като то заплоди моето. И още една голяма молба към теб - да коментираш и неговото родословие, ако това не те затруднява.

0

#52
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(petar_radev @ May 10 2008, 15:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
По бащина линия кучето е от развъдника на Райко от Чачак , той е идвал в България да се състезава кучетата му не са върха но са доста добри , линията на нашия приятел Стефано Пианиджани са отлични ловни кучета с доста добър стил , не са титулувани в най големите състезания но определено са отлични работни сетери.Бенчич е Хърватски развъдник , в който е намесен и един от най добрите водачи курцхааристи Бенети Радамес имат доста добри кучета основно от Италия.Базана както ти бях написал са линия която дава отлични екстериорни кучета , които просто по малко са изявени в големите работни състезания там просто конкуренцията е голяма и не им достига квалитет в смисъл стилски в терена/механика на галопа/.Виж Аким и Негус са доста известни работни приплодници от близкото минало , има техни приплоди работни шампиони и на Гранде Черка дори ако не се лъжа .Моят съвет е ако търсиш класата в работните , стилски качества на породата при евентуално последващо заплождане да търсиш подсилване на генофонда на бащината ти линия,но все пак при тази порода далеч не всичко е толкова лесно.За лов няма да имаш проблеми с тази кръв, но това не е достатъчно според мен особено при англ.сетер.


Петьо, мъжкото е от кучетата на Кольо от Марково, ако ти говори нещо, а родословие ми обещаха да качат до 10 - 15 дни.
0

#53
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Ванка това същото куче ли е дето като чуе изстрел и се прибира да те чака у дома,за него ли си изписал толкова много...?

пс: А ........и да не забравя ....много поздрави имаш от Ловеч !
0

#54
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Неделчев @ May 11 2008, 12:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ванка това същото куче ли е дето като чуе изстрел и се прибира да те чака у дома,за него ли си изписал толкова много...?

пс: А ........и да не забравя ....много поздрави имаш от Ловеч !

А,стига бре .

0

#55
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Неделчев @ May 11 2008, 12:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ванка това същото куче ли е дето като чуе изстрел и се прибира да те чака у дома,за него ли си изписал толкова много...?

пс: А ........и да не забравя ....много поздрави имаш от Ловеч !

Ти видяли го да се прибира?А дори и да се прибира е по-добро от кафяв дратхаар biggrin.gif Ти пита ли автора на статията защо е писал,че няма кафяв дратхаар?Нали бяхте на гости при него biggrin.gif
0

#56
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Неделчев @ May 11 2008, 12:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ванка това същото куче ли е дето като чуе изстрел и се прибира да те чака у дома,за него ли си изписал толкова много...?

пс: А ........и да не забравя ....много поздрави имаш от Ловеч !

Ти да не се обиди,че съм казал на колегата от Ловеч,че според мен не разбираш много от кучета?Ами какво да кажа след като си купил кафяв драт?
0

#57
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Какъв трябва да е дратхаара, оранжев ли? biggrin.gif
0

#58
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Желю @ May 12 2008, 09:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какъв трябва да е дратхаара, оранжев ли? biggrin.gif

Истинския дратхаар е пъстър с кафяви петна.Това не си го измислям,а го е казал фон-мон-вон не знам кой си,живата легенда в развъдната дейнокт на дратхаарите.Статията е писана в отмвриискя или ноемврииския брой на "Лов и Куче" от инж. Красимир Иванов,може и да греша името.Та аз смятам да повярвам на фон-мон-вон еди кой си wink.gif Ама не ми задавай вече такива въпроси,все пак си фен на породата biggrin.gif
0

#59
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(ivan2222 @ May 12 2008, 10:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Истинския дратхаар е пъстър с кафяви петна.

А лъжовния,какъв е? biggrin.gif

0

#60
Потребителя е офлайн   Иван Галчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 662
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Желю @ May 12 2008, 10:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
А лъжовния,какъв е? biggrin.gif

Еее,теб на шега те избива,но така е написано biggrin.gif Аз и друго се питам,ако тези Центове са толкова хубави,без умисъл да засегна г-н Тончев,защо Ветренски си е взел куче от Кулев? wink.gif А Петьо не е глупав...
0

Сподели темата:


  • (177 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

14 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 14 гости, 0 анонимни