БГ Лов Форум: Украсено оръжие от Евгени - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Украсено оръжие от Евгени

#21
Потребителя е офлайн   StanimirS 

  • Станимир Стоянов - майстор на приклади
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 27.04.09
Поздравления Евгени, пак си разказал една невероятна приказка в стил Ар нуво. Радост за окото като гледам колко сърце и душа си вложил във всеки орнамент, а като знам колко трудно се работи върху такъв стар приклад, още веднъж поздравления за това което си направил и честито на собственика!
0

#22
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12
Уникална изработка,колега,Евгени!Да си жив и здрав, да твориш такива красоти!

Поздрав и наслука!
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#23
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Арбалет

Здравейте,
Тези дни умуваме с един американец едни ръкохватки за лъкове, та в тази връзка сканирах някои стари фотоснимки от 2000г. на украсен арбалет и реших да ги покажа, защото не много често се работи по такова оръжие, мисля че ще са Ви интересни.

Работата беше от така наречените"отговорни"(сиреч, за "висок човек") и за мое съжаление - с много, много кратки срокове

Ето и някои снимки, извинявам се за лошото им качество:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

На който му е интересно, може да прочете повече за тази работа тук


This was ;)
Публикувано изображение
0

#24
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11
Поздравления Майсторе! Поклон!
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#25
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Благодаря Olight
Публикувано изображение
0

#26
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Два интересни случая в интернет, свързани с мои работи:

1. Скоро попаднах на прекопиране на част от моя работа:

Публикувано изображение

Първата снимка е от моя работа от преди няколко години, втората снимка е от работата на един англичанин от тая година, която публикува като своя в britishblades форума

Прави впечатление че въпросният polecat добре се е справил с дърворезбата, за което го аплодирам. Можеше разбира се да спомене от кого е заимствал.
Защото снимката от която е взел орнамента е имала надпис със името ми... ;)

Публикувано изображение

Както и да е, тук поне някой е направил нещо с ръцете си.

2. Преди около година един хубавец (този път от щатите) беше взел снимка на мой приклад, беше и махнал надписите и беше качил снимката в личната си галерия в "my-hunt" като доста хлъзгаво я обясняваше като своя :D
Публикувано изображение
Това е скрийншот, защото галерията вече не съществува . След сигнал, администраторите на www.my-hunt.com моментално заличиха въпросната публикация, поднасяйки извинението си за неволното им въвличане в това.

Снимката от която е заличен надписът с името ми :

Публикувано изображение

Който иска подробности, този случай съм го описвал вече тук

Сега- защо пиша това!? Не се чувствам ограбен (боже опази). Но разпространено в БГ е схващането че българските занаятчии, художници, музиканти и всякаква там сволач нищо свястно не правят, само копират от чужбина(най-вече запад).
И още- че така наречените "западни" хора уважават авторското право, а така наречените "източни"- не

Просто искам да подчертая че това не е точно така...

____________________________________________________

Ей така, за финал, качвам една работна снимка на работа, която започнах съвсем скоро:

Публикувано изображение

Както и снимката подсказва, темата е "сафари" ;)
Публикувано изображение
0

#27
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоev_dimov написа на 28.10.2012 - 13:02 :

Два интересни случая в интернет, свързани с мои работи:

1. Скоро попаднах на прекопиране на част от моя работа:

Публикувано изображение

Първата снимка е от моя работа от преди няколко години, втората снимка е от работата на един англичанин от тая година, която публикува като своя в britishblades форума

Прави впечатление че въпросният polecat добре се е справил с дърворезбата, за което го аплодирам. Можеше разбира се да спомене от кого е заимствал.
Защото снимката от която е взел орнамента е имала надпис със името ми... ;)

Публикувано изображение

Както и да е, тук поне някой е направил нещо с ръцете си.

2. Преди около година един хубавец (този път от щатите) беше взел снимка на мой приклад, беше и махнал надписите и беше качил снимката в личната си галерия в "my-hunt" като доста хлъзгаво я обясняваше като своя :D
Публикувано изображение
Това е скрийншот, защото галерията вече не съществува . След сигнал, администраторите на www.my-hunt.com моментално заличиха въпросната публикация, поднасяйки извинението си за неволното им въвличане в това.

Снимката от която е заличен надписът с името ми :

Публикувано изображение

Който иска подробности, този случай съм го описвал вече тук

Сега- защо пиша това!? Не се чувствам ограбен (боже опази). Но разпространено в БГ е схващането че българските занаятчии, художници, музиканти и всякаква там сволач нищо свястно не правят, само копират от чужбина(най-вече запад).
И още- че така наречените "западни" хора уважават авторското право, а така наречените "източни"- не

Просто искам да подчертая че това не е точно така...

____________________________________________________

Ей така, за финал, качвам една работна снимка на работа, която започнах съвсем скоро:

Публикувано изображение

Както и снимката подсказва, темата е "сафари" ;)

Здравей Евгени, аз лично като художник и създател на проекти те разбирам много добре. В такива ситуации един автор се чувства ограбен и душевно омърсен. Лично съм съм го преживял на няколко пъти. Радвам се, че колегите администратори са откликнали правилно на ситуациите.

Отлично начало на новото ти творение, поздравления. Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#28
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоev_dimov написа на 28.10.2012 - 13:02 :

Два интересни случая в интернет, свързани с мои работи:

1. Скоро попаднах на прекопиране на част от моя работа:

Публикувано изображение

Първата снимка е от моя работа от преди няколко години, втората снимка е от работата на един англичанин от тая година, която публикува като своя в britishblades форума

Прави впечатление че въпросният polecat добре се е справил с дърворезбата, за което го аплодирам. Можеше разбира се да спомене от кого е заимствал.
Защото снимката от която е взел орнамента е имала надпис със името ми... ;)

Публикувано изображение

Както и да е, тук поне някой е направил нещо с ръцете си.

2. Преди около година един хубавец (този път от щатите) беше взел снимка на мой приклад, беше и махнал надписите и беше качил снимката в личната си галерия в "my-hunt" като доста хлъзгаво я обясняваше като своя :D
Публикувано изображение
Това е скрийншот, защото галерията вече не съществува . След сигнал, администраторите на www.my-hunt.com моментално заличиха въпросната публикация, поднасяйки извинението си за неволното им въвличане в това.

Снимката от която е заличен надписът с името ми :

Публикувано изображение

Който иска подробности, този случай съм го описвал вече тук

Сега- защо пиша това!? Не се чувствам ограбен (боже опази). Но разпространено в БГ е схващането че българските занаятчии, художници, музиканти и всякаква там сволач нищо свястно не правят, само копират от чужбина(най-вече запад).
И още- че така наречените "западни" хора уважават авторското право, а така наречените "източни"- не

Просто искам да подчертая че това не е точно така...

____________________________________________________

Ей така, за финал, качвам една работна снимка на работа, която започнах съвсем скоро:

Публикувано изображение

Както и снимката подсказва, темата е "сафари" ;)

Това вече е семпло и добре измислено и направено...(имам в предвид Аф.континент инкр. и с друг цвят)! Иначе ние Българите щото обичаме народния бит и дърворезбите,та чак и по оръжията се вживяваме) :D Мисля си защо ли най скъпите производители на оръжие не инкрустират прикладите си?....Сигурно " не им се изплаща" :D Поздрави!
0

#29
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Re: Shibeka

Цитат

...Иначе ние Българите щото обичаме народния бит и дърворезбите,та чак и по оръжията се вживяваме) :D Мисля си защо ли най скъпите производители на оръжие не инкрустират прикладите си?....Сигурно " не им се изплаща" :D ...


Това най- напред няма общо с моя горен пост и не е в темата. А тя е за моята работа, а не за скъпи производители , световната практика, и бог знае още какво.
Второ- не е съвсем вярно, да не употребя и по-силен израз. Само че няма да го обяснявям тук, тъй като повтарям- не е в темата.

Моля те ако искаш да изложиш някаква принципна теза, да правиш "разрез" на бранша, то да го правиш в подходяща за това тема. Ако няма- отвори я. Аз бих я следил с удоволствие :)
... а защо не и да се включа, знам ли !?

Цитат

...Това вече е семпло и добре измислено и направено...(имам в предвид Аф.континент инкр. и с друг цвят)! ...


Ето това вече е в темата- коментира се нещо направено от мен. Благодаря, но не бързай с харесването, защото това ще е можеби една от най-тежките украси, които са ми минавали въобще през ръцете.
Нещо ми подсказва че точно на теб тази украса няма да ти хареса :D



Re: Васил Терзийски

Цитат

...Здравей Евгени, аз лично като художник и създател на проекти те разбирам много добре. В такива ситуации един автор се чувства ограбен и душевно омърсен...

Благодаря за взетото отношение . Истината е че тези случки по-скоро ме забавляват. Щом съм изложил в интернет големи снимки (1000- 2000 че и отгоре рх, колко колеги го правят?) съм се съгласил с това че някои неща могат да бъдат заимствани от други хора.
Въпрос на морал е обаче, когато правиш това, поне да упоменеш източника :)
А това да присвоиш нечия работа чрез снимка със заличени надписи, направо не ми се коментира :D
Защото ако някой си го хареса и си го поръча- к'во правим :D
Публикувано изображение
0

#30
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоev_dimov написа на 29.10.2012 - 10:50 :

Re: Shibeka

Цитат

...Иначе ние Българите щото обичаме народния бит и дърворезбите,та чак и по оръжията се вживяваме) :D Мисля си защо ли най скъпите производители на оръжие не инкрустират прикладите си?....Сигурно " не им се изплаща" :D ...


Това най- напред няма общо с моя горен пост и не е в темата. А тя е за моята работа, а не за скъпи производители , световната практика, и бог знае още какво.
Второ- не е съвсем вярно, да не употребя и по-силен израз. Само че няма да го обяснявям тук, тъй като повтарям- не е в темата.

Моля те ако искаш да изложиш някаква принципна теза, да правиш "разрез" на бранша, то да го правиш в подходяща за това тема. Ако няма- отвори я. Аз бих я следил с удоволствие :)
... а защо не и да се включа, знам ли !?

Цитат

...Това вече е семпло и добре измислено и направено...(имам в предвид Аф.континент инкр. и с друг цвят)! ...


Ето това вече е в темата- коментира се нещо направено от мен. Благодаря, но не бързай с харесването, защото това ще е можеби една от най-тежките украси, които са ми минавали въобще през ръцете.
Нещо ми подсказва че точно на теб тази украса няма да ти хареса :D



Re: Васил Терзийски

Цитат

...Здравей Евгени, аз лично като художник и създател на проекти те разбирам много добре. В такива ситуации един автор се чувства ограбен и душевно омърсен...

Благодаря за взетото отношение . Истината е че тези случки по-скоро ме забавляват. Щом съм изложил в интернет големи снимки (1000- 2000 че и отгоре рх, колко колеги го правят?) съм се съгласил с това че някои неща могат да бъдат заимствани от други хора.
Въпрос на морал е обаче, когато правиш това, поне да упоменеш източника :)
А това да присвоиш нечия работа чрез снимка със заличени надписи, направо не ми се коментира :D
Защото ако някой си го хареса и си го поръча- к'во правим :D

Ясно че е направено от теб и браво! Мисля си друго обаче...т.е. дали майсторството дърводелско (украшение и инкрустация) имат място в оръжейната дървения?......Може майстора да е със златни ръце(това са лични качества),ама дали един приклад на чифте на пример,трябва да изглежда като тавана на "Ламартиновата къща в Стария Пловдив"? Въпроса е защо производители като "Босс",Пърдей,Холанд,У.Иванс,Хенри Аткин,Беретта,Пиоти,Иво Фабри и прочие......чиито производства датират и са най доброто виждано в света от 1800ната година насам(да не говорим за цени),НЕ правят никакви битови украшения на дървенията.......тоест ,оставят естествената -семпла красота на ореха ....! Поздрави!
0

#31
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Помолих те да не отваряш такъв принципен дебат тук, защото тази тема не е за това. Не знам четеш ли изобщо какво съм написал? :)

Ще се самоцитирам:

Цитат

Моля те ако искаш да изложиш някаква принципна теза, да правиш "разрез" на бранша, то да го правиш в подходяща за това тема. Ако няма- отвори я. Аз бих я следил с удоволствие :)
... а защо не и да се включа, знам ли !?


Задай си въпроса в подходяща за това тема и на драго сърце ще ти одговоря точка по точка. :cheers2:

Нека оставим тази за обсъждане на моята работа.

Все пак мисля че част от мнението ти е свързана с моята работа, а именно пасажът:

Цитат

...ама дали един приклад на чифте на пример,трябва да изглежда като тавана на "Ламартиновата къща в Стария Пловдив"? ...

Не разбрах- това лошо ли трябва да е или добро?
Дай ми снимка на този таван след като го упоменаваш . Как да ти отговоря иначе?

Ако нещо в моята работа конкретно ти харесва или напротив- не ти харесва, кажи го в прав текст, нека оставим сравненията на литераторите...

Ако по принцип не ти харесва украса върху приклад, пак го кажи, но в друга тема. Не разводнявай тази. Това не е мой проблем...

___________________________________________

Фотоотчет:
работим лека полека - днешна снимка :)

Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

#32
Потребителя е офлайн   sea turtle 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 167
  • Регистр: 05.09.10
Бивола изглежда страхотно!
Като жив е!
Браво.
0

#33
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Благодаря sea turtle ,
Снимката е работна и има още работа по бивола. Най-вече фонът около животното не съм намислил как да го направя и как да подходя. Продължавам нататък, пътьом ще решавам...
Публикувано изображение
0

#34
Потребителя е офлайн   StanimirS 

  • Станимир Стоянов - майстор на приклади
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 27.04.09

Виж мнениетоev_dimov написа на 30.10.2012 - 08:12 :

Благодаря sea turtle ,
Снимката е работна и има още работа по бивола. Най-вече фонът около животното не съм намислил как да го направя и как да подходя. Продължавам нататък, пътьом ще решавам...


В много случаи пътьом идват най добрите идеи, поздрави и спорна!
0

#35
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10

Виж мнениетоStanimirS написа на 07.11.2012 - 23:13 :

... В много случаи пътьом идват най добрите идеи, поздрави и спорна! ...

Благодаря Станимире, на мен обаче пътьом ми се наложи да възтановя фабричните "гравюри" на цевите на няколко чифтета , и докато си почивам, да спретна едни
чирени на Browning Hi -Power :

Публикувано изображение

Вчера се върнах пак към приклада
Публикувано изображение
0

#36
Потребителя е офлайн   anmarinov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 38
  • Регистр: 30.07.11
Аааааааааа това го видях във фейса много добро, БРАВО и на двамата майстори. :cheers2:
0

#37
Потребителя е офлайн   pupisam 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 12.01.13
Мога да кажа, че колегата Евгени Димов прави нещо невероятно. При първа възможност ще се възползвам от услугите му стига да е възможно. Поздрави!
0

#38
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Излезе един филм за оръжейната украса в Сопот:


Публикувано изображение
0

#39
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоev_dimov написа на 20.06.2013 - 22:03 :

Излезе един филм за оръжейната украса в Сопот:



Хубав филм, много харесвам вашето изкуство. Поздравления Евгени!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#40
Потребителя е офлайн   manager 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 23
  • Регистр: 15.07.11

Виж мнениетоev_dimov написа на 20.06.2013 - 22:03 :

Излезе един филм за оръжейната украса в Сопот:



:clapping-hands:
Страхотни творби !
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни