БГ Лов Форум: за или против - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

за или против

#1
Потребителя е офлайн   tandem4e 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 196
  • Регистр: 01.01.12
Според мен кучето което аз притежавам задължително трябва да гони прасето до неговото падане.Това е правило което трябва да се спазва от моите животни.Всяко едно отлонение от това правило е голям проблем.
Причина за анкетата(дълго време се чудех дали да я пусна):Участвах в състезание за вродени качества за лов на диви прасета и тогава разбрах, че кучето трябва да се откаже ако някой му каже ''НЕДЕЙ"
Бих почерпил сериозно ако разбера името на човека измислил това правило.... :D
Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен..
0

#2
Потребителя е офлайн   tandem4e 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 196
  • Регистр: 01.01.12
Нещо не ми тръгна анкетата ама ма.ната му :D :D :D
Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен..
0

#3
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08

Виж мнениетоtandem4e написа на 17.03.2016 - 21:22 :

Според мен кучето което аз притежавам задължително трябва да гони прасето до неговото падане.Това е правило което трябва да се спазва от моите животни.Всяко едно отлонение от това правило е голям проблем.
Причина за анкетата(дълго време се чудех дали да я пусна):Участвах в състезание за вродени качества за лов на диви прасета и тогава разбрах, че кучето трябва да се откаже ако някой му каже ''НЕДЕЙ"
Бих почерпил сериозно ако разбера името на човека измислил това правило.... :D/>


Колега, прекратяването на нежелани действия и отзоваването на кучето са задължителни за всяко ловно куче.Какво значи да гони до "падането"?Ами ако прасето не се отстреля от вашата дружинка, мине през съседната и го отсрелят чак в третата... За какво ти е това куче???
0

#4
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоpe6o написа на 29.03.2016 - 12:39 :

Виж мнениетоtandem4e написа на 17.03.2016 - 21:22 :

Според мен кучето което аз притежавам задължително трябва да гони прасето до неговото падане.Това е правило което трябва да се спазва от моите животни.Всяко едно отлонение от това правило е голям проблем.
Причина за анкетата(дълго време се чудех дали да я пусна):Участвах в състезание за вродени качества за лов на диви прасета и тогава разбрах, че кучето трябва да се откаже ако някой му каже ''НЕДЕЙ"
Бих почерпил сериозно ако разбера името на човека измислил това правило.... :D/>/>


Колега, прекратяването на нежелани действия и отзоваването на кучето са задължителни за всяко ловно куче.Какво значи да гони до "падането"?Ами ако прасето не се отстреля от вашата дружинка, мине през съседната и го отсрелят чак в третата... За какво ти е това куче???


Това е по-малкия проблем!
Искам да попитам за следната ситуация: малко прасе (около 30-40-50 кг.), останало само по някаква причина, е подгонено от това куче! След няколкочасова гонка прасето е застигнато и хванато от кучето далеч от стопанина му!
Какво следва - кучето дави прасето и започва да се храни след успешен лов или пък го изоставя и тръгва да се прибира (похабен дивеч)?!?! За какво ти е куче, което ловува за себе си?
Ето затова при изпитания в гатер, където едно прасе се ползва за обучение и изпитание на много кучета, кучето трябва да може да се отзовава при команда (за опазване на прасето) и това нещо носи допълнителни точки!
Не съм го измислил аз това правило, но съм съгласен с него!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#5
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.03.2016 - 12:53 :

Виж мнениетоpe6o написа на 29.03.2016 - 12:39 :

Виж мнениетоtandem4e написа на 17.03.2016 - 21:22 :

Според мен кучето което аз притежавам задължително трябва да гони прасето до неговото падане.Това е правило което трябва да се спазва от моите животни.Всяко едно отлонение от това правило е голям проблем.
Причина за анкетата(дълго време се чудех дали да я пусна):Участвах в състезание за вродени качества за лов на диви прасета и тогава разбрах, че кучето трябва да се откаже ако някой му каже ''НЕДЕЙ"
Бих почерпил сериозно ако разбера името на човека измислил това правило.... :D/>/>/>


Колега, прекратяването на нежелани действия и отзоваването на кучето са задължителни за всяко ловно куче.Какво значи да гони до "падането"?Ами ако прасето не се отстреля от вашата дружинка, мине през съседната и го отсрелят чак в третата... За какво ти е това куче???


Това е по-малкия проблем!
Искам да попитам за следната ситуация: малко прасе (около 30-40-50 кг.), останало само по някаква причина, е подгонено от това куче! След няколкочасова гонка прасето е застигнато и хванато от кучето далеч от стопанина му!
Какво следва - кучето дави прасето и започва да се храни след успешен лов или пък го изоставя и тръгва да се прибира (похабен дивеч)?!?! За какво ти е куче, което ловува за себе си?
Ето затова при изпитания в гатер, където едно прасе се ползва за обучение и изпитание на много кучета, кучето трябва да може да се отзовава при команда (за опазване на прасето) и това нещо носи допълнителни точки!
Не съм го измислил аз това правило, но съм съгласен с него!

Абе ти ми дай такова гонче дето ще ми дави 50 кг прасенце , па не ме мисли ... на колко километра ще ходя да го срещам да не се измаря докато ми носи прасето. Сега като падне на 5 м. от мен ... да не мислиш , че не оставям кучето да се накефи на макс .... ?! ... и колко ще изяде едно гонче, а ?! ... трихинелоза :D трихенолозата си е трихинелоза , аз кучета не ям !
Наслука ! ... а да отзоваваш гончето , не е задължително да е тренирано в гатер !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#6
Потребителя е офлайн   доктора 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 415
  • Регистр: 05.04.08

Виж мнениетоtandem4e написа на 17.03.2016 - 21:22 :

Според мен кучето което аз притежавам задължително трябва да гони прасето до неговото падане.Това е правило което трябва да се спазва от моите животни.Всяко едно отлонение от това правило е голям проблем.
Причина за анкетата(дълго време се чудех дали да я пусна):Участвах в състезание за вродени качества за лов на диви прасета и тогава разбрах, че кучето трябва да се откаже ако някой му каже ''НЕДЕЙ"
Бих почерпил сериозно ако разбера името на човека измислил това правило.... :D/>/>

Тандемче, така както си поставил въпроса (особено последното изречение) излиза, че е безсмислено да се спори с теб. Имаш самочувствие, че само твоето мнение е правилно, но чуй и моето.
По отношение оценяването на кучето в полигон - има 8 дисциплини по които се извършва тази оценка. Това, че на теб ти харесва една, а не те кефи друга си е единствено и само твой проблем. Оценката на кучето трябва да е комплексна и това включва всички дисциплини.
При лов в реални условия - не ми казвай, че всички прасета, които вдига и гони твоето куче падат на пушка. Ако не паднат какво - кучето ти да не би да ги гони до следващата събота. Има райони с по-дълги гонки, което изисква гончето да е по-упорито, но е невъзможно да гони всяко прасе до отстрелването му. Съмнявам се и твоите кучета да го правят, по-скоро ми звучи като изхвърляне. Сподели какво правиш с тези, които са отклонение от твоето правило и колко кучета имаш, които го спазват безприкословно.
0

#7
Потребителя е офлайн   stefantenev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 179
  • Регистр: 15.07.13
Сьстезания, изпитания,гатери, полигони и изложби са сьздадени от хора които в последствие използват всичко това за сьздаванито на един бизнес.Такива хора сьздават една гилдия ,клубове сьдийски колегии и каквото се сетите с една единствена цел.Толериране на техни кучета с цел да са най добрите ,велики и...... най продавани. А масата балами да плащат такси и да правят масовост за да могат други хора да си живуркат . Просто ейтака.
0

#8
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоstefantenev написа на 03.04.2016 - 12:54 :

Сьстезания, изпитания,гатери, полигони и изложби са сьздадени от хора които в последствие използват всичко това за сьздаванито на един бизнес.Такива хора сьздават една гилдия ,клубове сьдийски колегии и каквото се сетите с една единствена цел.Толериране на техни кучета с цел да са най добрите ,велики и...... най продавани. А масата балами да плащат такси и да правят масовост за да могат други хора да си живуркат . Просто ейтака.

Абсолютна Десятка !!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#9
Потребителя е офлайн   stefantenev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 179
  • Регистр: 15.07.13
Сьстезания, изпитания,гатери, полигони и изложби са сьздадени от хора които в последствие използват всичко това за сьздаванито на един бизнес.Такива хора сьздават една гилдия ,клубове сьдийски колегии и каквото се сетите с една единствена цел.Толериране на техни кучета с цел да са най добрите ,велики и...... най продавани. А масата балами да плащат такси и да правят масовост за да могат други хора да си живуркат . Просто ейтака.И .....ЧЕСТИТО НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ.Според мен всеки ловец трябва да си обучава кучето така , че да е сьобразено с вида лов ,дивеч и терен на ловуване.
0

#10
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08

Виж мнениетоtandem4e написа на 17.03.2016 - 21:22 :

Според мен кучето което аз притежавам задължително трябва да гони прасето до неговото падане.Това е правило което трябва да се спазва от моите животни.Всяко едно отлонение от това правило е голям проблем.
Причина за анкетата(дълго време се чудех дали да я пусна):Участвах в състезание за вродени качества за лов на диви прасета и тогава разбрах, че кучето трябва да се откаже ако някой му каже ''НЕДЕЙ"
Бих почерпил сериозно ако разбера името на човека измислил това правило.... Публикувано изображение


А според мен кучето ми трябва да открие прасето и да се съобразява с мен/ако се наложи да го отзова,да отстъпи/,аз прасетата си ги доближавам на легало при това у гората не в гатер.Кучета,които гонят до падане на прасето ги наричам бездомняци-такива макар и добри свинари има много.
0

#11
Потребителя е офлайн   Иван_Марков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 563
  • Регистр: 25.01.11
Въпрос на вкус казало кучето и си олизало ташаците
https://m.youtube.co...h?v=8EcfGk7htjs
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни