БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#1861
Потребителя е офлайн   ceci valov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 28.02.10
Пушлето стана супер ,никакъв проблем няма сега с екстракцията, групата на 100м. е в монета от два лева . Процедурта беше на молив , когото предварително поставен на винтоверт озпилих ма водна шкурка докато стана с диаметър да влиза в шииката на патронника и да опира от там където започват полетата. След това с хартиено тиксо изрязвах малки лентички водна шкурка 1000 която залепях на моливаи както е поставен на винтоверта , леко започнах да полирам шииката и така след едно две протривания сменях лентичката шкурка и пускх по един изстрел да видя как е , получи се идеално и най важното, няма проблем с групираноста на попаденията. Благодаря за съветите.
0

#1862
Потребителя е офлайн   BaiValcho 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 18.11.17
Здравейте наскоро си взех Байкал МП 155 и след като отидох на стрелбището да я по раздвижа установих че имам проблем с презареждането на патроните , остават си наполовина в магазина незнм защо пробвах да натягам и расхлабвам прожината но нощо не се получи проблемът остана след около 200 испукани патрона различни по заряд грамаж вид , проблемът се случва главно на 3ия или 4ия изтрел като патронът устава заседнал наполовина в магазина и съотвтно в повдигача като в един от случаите повдигачът се беше забил в голзата и не беше позволил патронът да излезне последната засечка се получи на заешки лов когато с патрони 2нули 30 грамови заседна 4 тия патрон неможа да го презареди . Всякъкви савети ще ми бъдат полезни благодаря ба всички предварително
0

#1863
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоBaiValcho написа на 18.11.2017 - 13:22 :

Здравейте наскоро си взех Байкал МП 155 и след като отидох на стрелбището да я по раздвижа установих че имам проблем с презареждането на патроните , остават си наполовина в магазина незнм защо пробвах да натягам и расхлабвам прожината но нощо не се получи проблемът остана след около 200 испукани патрона различни по заряд грамаж вид , проблемът се случва главно на 3ия или 4ия изтрел като патронът устава заседнал наполовина в магазина и съотвтно в повдигача като в един от случаите повдигачът се беше забил в голзата и не беше позволил патронът да излезне последната засечка се получи на заешки лов когато с патрони 2нули 30 грамови заседна 4 тия патрон неможа да го презареди . Всякъкви савети ще ми бъдат полезни благодаря ба всички предварително
Така както описвате проблема иде реч за отслабнала пружина на пълнителя или нещо което възпрепятства движението на буталото в пълнителя. Доколкото разбирам пушката е нова и има гаранция която трябва да използвате. По добре рекламация.
0

#1864
Потребителя е офлайн   huter79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 11.09.13
Здравейте гънтехник искам да попитам как да премахна пълнителя на армсан а612 имам проблем с него и искам да го сменя с нов .
0

#1865
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоhuter79 написа на 19.11.2017 - 13:03 :

Здравейте гънтехник искам да попитам как да премахна пълнителя на армсан а612 имам проблем с него и искам да го сменя с нов .
Пълнителя е на резба и има лепило. Разглобете и извадете пружината с буталото, с пистолет за топъл въздух нагрявате сглобката и при 80 градуса лепилото трябва да отпусне. Развивате тубуса и след изстиване почиствате резбата в цевната кутия.
0

#1866
Потребителя е офлайн   huter79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 11.09.13
Благодаря за съвета !
0

#1867
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10
Здравейте guntechnic,
Радвам се, че има човек като Вас, към когото можем да зададем въпросите си за нашите оръжия, получавайки адекватна и дори безвъзмездна помощ! Бъдете здрав!
Имам два проблема с ловен автомат Ескорт Магнум:
1. От близо година започна да не презарежда всички патрони, а избирателно само някои (дори и от една и съща кутия).
Подавача на гилзите не извършва хода си до край и подава патрона по-ниско от патронника. Ето снимка: Прикачено изображение: 20171123_174359.jpg Прикачено изображение: 20171123_174633.jpg Самия подавач е леко изместен от идеалния си център: Прикачено изображение: 20171123_182009.jpg
2. При разглобяването, колега от дружинката забеляза, че по затвора е правено нещо - изглежда като шкурен в задната си част. Според него е имало пукване, като след това е заваряван и шкурен. За заключващия зъб също се осъмни, да не би да е правен, след като е имало такъв евентуален проблем. Пушката я имам от 3 години, втора (трета) ръка, като съм изстрелял с нея около 150-200 патрона безпроблемно, в това число стандартни и минимагнум: Прикачено изображение: 20171123_175421.jpg Прикачено изображение: 20171123_175510.jpg Прикачено изображение: 20171123_180335.jpg Прикачено изображение: 20171123_180442.jpg
Опасно ли е да се използва в този вид и какво мога да направя, за да съм спокоен за здравето си, както и за здравето на всеки един следващ нейн собственик?
Благодаря Ви и се надявам да мога да Ви се отблагодаря за съдействието!

Ваш, Николай Калчев.
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#1868
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоН.Калчев написа на 24.11.2017 - 11:44 :

Здравейте guntechnic,
Радвам се, че има човек като Вас, към когото можем да зададем въпросите си за нашите оръжия, получавайки адекватна и дори безвъзмездна помощ! Бъдете здрав!
Имам два проблема с ловен автомат Ескорт Магнум:
1. От близо година започна да не презарежда всички патрони, а избирателно само някои (дори и от една и съща кутия).
Подавача на гилзите не извършва хода си до край и подава патрона по-ниско от патронника. Ето снимка: Прикрепен файл 20171123_174359.jpg Прикрепен файл 20171123_174633.jpg Самия подавач е леко изместен от идеалния си център: Прикрепен файл 20171123_182009.jpg
2. При разглобяването, колега от дружинката забеляза, че по затвора е правено нещо - изглежда като шкурен в задната си част. Според него е имало пукване, като след това е заваряван и шкурен. За заключващия зъб също се осъмни, да не би да е правен, след като е имало такъв евентуален проблем. Пушката я имам от 3 години, втора (трета) ръка, като съм изстрелял с нея около 150-200 патрона безпроблемно, в това число стандартни и минимагнум: Прикрепен файл 20171123_175421.jpg Прикрепен файл 20171123_175510.jpg Прикрепен файл 20171123_180335.jpg Прикрепен файл 20171123_180442.jpg
Опасно ли е да се използва в този вид и какво мога да направя, за да съм спокоен за здравето си, както и за здравето на всеки един следващ нейн собственик?
Благодаря Ви и се надявам да мога да Ви се отблагодаря за съдействието!

Ваш, Николай Калчев.
От зад напред: Всички модели на Ескорт имат "навика" да пукат затвора в задната част, там където виждате заварката. На това място има технологичен отвор и се цепи над него. Заварката е добре и не бива да се притеснявате за затвора.
По основния въпрос. Свалете УСМ /ударно спусковия механизъм/ като избиете двата щифта. Като го погледнете отгоре в дясната страна ще видите палец /черен на цвят/ който е окачен на рамо от елеватора /планката за повдигане на патрона/.
Този палец е "подпрян" отзад със стоманена втулка в която има пружина. Проблема който се появява се дължи на износване на палеца или на омекване /умора/ на пружината, а най често и на двете. Палеца подлежи на корекция , а пружината се сменя / ако е необходимо/. Но добре е да го направи опитен колега който ви е наблизо. Успех и пишете какво е станало.
0

#1869
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10

Виж мнениетоguntechnic написа на 24.11.2017 - 15:40 :

От зад напред: Всички модели на Ескорт имат "навика" да пукат затвора в задната част, там където виждате заварката. На това място има технологичен отвор и се цепи над него. Заварката е добре и не бива да се притеснявате за затвора.
По основния въпрос. Свалете УСМ /ударно спусковия механизъм/ като избиете двата щифта. Като го погледнете отгоре в дясната страна ще видите палец /черен на цвят/ който е окачен на рамо от елеватора /планката за повдигане на патрона/.
Този палец е "подпрян" отзад със стоманена втулка в която има пружина. Проблема който се появява се дължи на износване на палеца или на омекване /умора/ на пружината, а най често и на двете. Палеца подлежи на корекция , а пружината се сменя / ако е необходимо/. Но добре е да го направи опитен колега който ви е наблизо. Успех и пишете какво е станало.

Благодаря Ви, олекна ми че няма опасност при експлоатацията при тази заварка! Магнум мога ли да ползвам безопасно?
Тъй като нямам в близост опитен оръжейник, мога ли да Ви изпратя механизма за поправка?
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#1870
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоН.Калчев написа на 25.11.2017 - 23:05 :

Виж мнениетоguntechnic написа на 24.11.2017 - 15:40 :

От зад напред: Всички модели на Ескорт имат "навика" да пукат затвора в задната част, там където виждате заварката. На това място има технологичен отвор и се цепи над него. Заварката е добре и не бива да се притеснявате за затвора.
По основния въпрос. Свалете УСМ /ударно спусковия механизъм/ като избиете двата щифта. Като го погледнете отгоре в дясната страна ще видите палец /черен на цвят/ който е окачен на рамо от елеватора /планката за повдигане на патрона/.
Този палец е "подпрян" отзад със стоманена втулка в която има пружина. Проблема който се появява се дължи на износване на палеца или на омекване /умора/ на пружината, а най често и на двете. Палеца подлежи на корекция , а пружината се сменя / ако е необходимо/. Но добре е да го направи опитен колега който ви е наблизо. Успех и пишете какво е станало.

Благодаря Ви, олекна ми че няма опасност при експлоатацията при тази заварка! Магнум мога ли да ползвам безопасно?
Тъй като нямам в близост опитен оръжейник, мога ли да Ви изпратя механизма за поправка?
Можете да стреляте магнум, но какъв е смисъла от него. Няма как да изпратите, тъй като е необходима цялата пушка за корекцията, а никоя спедиторска фирма няма право да транспортира оръжие.
0

#1871
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10

Виж мнениетоguntechnic написа на 26.11.2017 - 12:08 :

Можете да стреляте магнум, но какъв е смисъла от него. Няма как да изпратите, тъй като е необходима цялата пушка за корекцията, а никоя спедиторска фирма няма право да транспортира оръжие.

Разбирам, за съжаление съм далеч от Вас, за да мога да дойда лично. Благодаря Ви за съдействието, ще потърся в региона някой Ваш колега с опит.
П.С. Някакви насоки за ремонта/изработването на детайла (наварявне на метал или стомана за нов)?
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#1872
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоН.Калчев написа на 27.11.2017 - 12:56 :

Виж мнениетоguntechnic написа на 26.11.2017 - 12:08 :

Можете да стреляте магнум, но какъв е смисъла от него. Няма как да изпратите, тъй като е необходима цялата пушка за корекцията, а никоя спедиторска фирма няма право да транспортира оръжие.

Разбирам, за съжаление съм далеч от Вас, за да мога да дойда лично. Благодаря Ви за съдействието, ще потърся в региона някой Ваш колега с опит.
П.С. Някакви насоки за ремонта/изработването на детайла (наварявне на метал или стомана за нов)?
При дълга употреба се износва зъба на палеца и се коригира с намаляване на размера на задната дъгообразна част / зад зъба /. Там трябва много внимателно да се пипа защото и 0.1 мм може да са достатъчни, а може и по малко. Затова ви ориентирам към опитен колега.
0

#1873
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10

Виж мнениетоguntechnic написа на 27.11.2017 - 16:13 :

При дълга употреба се износва зъба на палеца и се коригира с намаляване на размера на задната дъгообразна част / зад зъба /. Там трябва много внимателно да се пипа защото и 0.1 мм може да са достатъчни, а може и по малко. Затова ви ориентирам към опитен колега.

Благодаря Ви, предполагам става въпрос за минимално изпиляване на този участък : Прикачено изображение: 20171128_112916.jpg
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#1874
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоН.Калчев написа на 28.11.2017 - 14:07 :

Виж мнениетоguntechnic написа на 27.11.2017 - 16:13 :

При дълга употреба се износва зъба на палеца и се коригира с намаляване на размера на задната дъгообразна част / зад зъба /. Там трябва много внимателно да се пипа защото и 0.1 мм може да са достатъчни, а може и по малко. Затова ви ориентирам към опитен колега.

Благодаря Ви, предполагам става въпрос за минимално изпиляване на този участък : Прикачено изображение: 20171128_112916.jpg
Да.
0

#1875
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10

Виж мнениетоguntechnic написа на 24.11.2017 - 15:40 :

Успех и пишете какво е станало.

Оказа се на друго място проблема.
Паднала е ето тази пружинка и палец, в резултат от което се получава лек луфт на целия спусков механизъм, спрямо останалото. Въпреки че луфта е минимален, се явява достатъчен патрона да закача ръба на патронника и да не се подаде както трябва. Има и износване на споменатото от Вас място, но след слагане на въпросната пружинка, презареждането се оправи. ;)/> Прикачено изображение: Untitled.png

Благодаря Ви за съдействието, като моля за още един съвет:
Планувам да купя Стожер М2000 от колега от форума, тъй като реших да имам евтин полуавтомат с инерционен затвор. Местния търговец се опитва да ме разубеди, с довода че има два случая при него на дефектирали цеви на този модел. Моля, от Вашата практика, да ми споделите имал ли сте такива случаи или вината за това може да е в самите ловци (незатегната или саморазвита шокова втулка, несъобразен боеприпас и т.н.).
Ако кажете и за какви слабости да гледам при покупката на автомата (прочел съм темата Ви, както и Вашето интервю относно този модел автомат), ще съм Ви много благодарен!
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#1876
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоН.Калчев написа на 03.01.2018 - 14:28 :

Виж мнениетоguntechnic написа на 24.11.2017 - 15:40 :

Успех и пишете какво е станало.

Оказа се на друго място проблема.
Паднала е ето тази пружинка и палец, в резултат от което се получава лек луфт на целия спусков механизъм, спрямо останалото. Въпреки че луфта е минимален, се явява достатъчен патрона да закача ръба на патронника и да не се подаде както трябва. Има и износване на споменатото от Вас място, но след слагане на въпросната пружинка, презареждането се оправи. ;)/>/> Прикачено изображение: Untitled.png

Благодаря Ви за съдействието, като моля за още един съвет:
Планувам да купя Стожер М2000 от колега от форума, тъй като реших да имам евтин полуавтомат с инерционен затвор. Местния търговец се опитва да ме разубеди, с довода че има два случая при него на дефектирали цеви на този модел. Моля, от Вашата практика, да ми споделите имал ли сте такива случаи или вината за това може да е в самите ловци (незатегната или саморазвита шокова втулка, несъобразен боеприпас и т.н.).
Ако кажете и за какви слабости да гледам при покупката на автомата (прочел съм темата Ви, както и Вашето интервю относно този модел автомат), ще съм Ви много благодарен!

Това което сте заградили в кръг / на схемата / е фиксатора на предпазителя и пружината му. Не зная как би могъл да пречи на елеватора но ..... щом работи - добре.
Относно Стожер - 2000 - срещал съм всякакви проблеми , от криво навити резби на шоковете до развиващи се втулки на цевта, но заводските проблеми не са много и не се срещат често. Повече от проблемите са предизвикани от собствениците. Ако ще купувате пушка втора употреба, задължително стрелба и ако не ви задоволява боя не я вземайте.
0

#1877
Потребителя е офлайн   Тилев 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 01.05.17
Здравейте Г-н Серкеджиев , наскоро закупих иж 27 ем 1ц спортинг като установих че след възпроизвеждане на изтрел и съответно отваряне на пушката ежектора изхвърля заедно със празната гилза и неизползвания патрон. Бихте ли да ме насочите към решение на проблема.
Благодаря ви !
0

#1878
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоТилев написа на 16.01.2018 - 13:07 :

Здравейте Г-н Серкеджиев , наскоро закупих иж 27 ем 1ц спортинг като установих че след възпроизвеждане на изтрел и съответно отваряне на пушката ежектора изхвърля заедно със празната гилза и неизползвания патрон. Бихте ли да ме насочите към решение на проблема.
Благодаря ви !
Най често проблема е в правилното регулиране на шепталата /запъвачите/ които се намират в полуложата.
0

#1879
Потребителя е офлайн   plamen793 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 12.08.11
Здравейте. Наскоро си купих нов ПОЛУАВТОМАТ МР155. Но в най добрият случай попаденията на бренвкетата на дистанция от 35 метра е на 25 см. В ляво и 15 см. На горе. При стрелба със съчми в ляво и горе е доста по наситено от колкото в центъра. Сллжих висока мушка и височината вече е около 10 см. Независимо то това с кой шок стрелям и с каква марка патрони. Това са най добрите попадения. Групираността е доста добра за гладкоцевен полуавтомат. Та въпроса ми е мога ли да корегирам точността на попаденията и как да го направя освен с бързомер.
0

#1880
Потребителя е офлайн   барс 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 255
  • Регистр: 25.09.08

Виж мнениетоplamen793 написа на 22.01.2018 - 22:11 :

Здравейте. Наскоро си купих нов ПОЛУАВТОМАТ МР155. Но в най добрият случай попаденията на бренвкетата на дистанция от 35 метра е на 25 см. В ляво и 15 см. На горе. При стрелба със съчми в ляво и горе е доста по наситено от колкото в центъра. Сллжих висока мушка и височината вече е около 10 см. Независимо то това с кой шок стрелям и с каква марка патрони. Това са най добрите попадения. Групираността е доста добра за гладкоцевен полуавтомат. Та въпроса ми е мога ли да корегирам точността на попаденията и как да го направя освен с бързомер.


С регулеруеми мерник и мушка си решавате проблема.
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

9 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 9 гости, 0 анонимни