БГ Лов Форум: За лопатари в Ловно стопанство "Студен кладенец" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

За лопатари в Ловно стопанство "Студен кладенец"

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Ловното стопанство носи името на язовир "Студен кладенец" и е разположено южно от него, върху част от склоновете на Източни Родопи. Площта му е 5577 ха, която включва типичните за региона фауна и видово разнообразие, както и редица застрашени растителни и животински видове.
Стопанството предлага лов на едър дивеч - елен лопатар (трофеи и селекция), сърна, дива свиня; хищници - вълк, лисица и дребен дивеч - заек, тракийски кеклик, гривяк и разрешените за лов видове патици.

Повече за стопанството тук: Ловно стопанство "Студен кладенец" и Лопатар с трофей за златен медал отстреля ловец в ДУ„Студен кладенец”

На 1ви и 2ри септември с приятеля ми Любо Петков (LNP) ще ловуваме селекционно на елени лопатари в ДЛС "Студен кладенец".

Очаквайте снимки от евентуалната ни слука тук, както и филма на Уикенд ТВ!

Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 30.08.2012 - 08:58 :

[b]На 1ви и 2ри септември с приятеля ми Любо Петков (LNP) ще ловуваме на елени лопатари в ДЛС "Студен кладенец".

Наслукка !
Някаква промоция за други приятели B) ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 30.08.2012 - 08:58 :

На 1ви и 2ри септември с приятеля ми Любо Петков (LNP) ще ловуваме селекционно на елени лопатари в ДЛС "Студен кладенец".

Очаквайте снимки от евентуалната ни слука тук, както и филма на Уикенд ТВ!


Върнахме се, очаквайте много снимки и видео... ;)

Публикувано изображение
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
БГ ЛОВ откри подборния лов на елени лопатари в ДУ „Студен кладенец” - 1ва част

На 1 септември 2012г. се откри лова на елени лопатари (мъжки и приплоди). По този повод, Ловен портал БГ ЛОВ и Уикенд ТВ гостувахме и ловувахме селекционно в ДУ "Студен кладенец". След сторилата ни се невероятна дълга работна седмица аз (Васил Терзийски) и Любомир Петков (LNP) заедно с екипа на Уикенд ТВ потеглихме от София за гр. Кърджали. Пътувайки през натоварената магистрала Тракия се чухме с Ангел Авренлиев (ловец, приятел и член на ВДД-БГ), който ни покани настоятелно по път да го посетим в неговия легендарен плаващ ресторант "Моби дик" на язовир Кърджали. Пристигайки, бяхме приятно изненадани, бат Ангел беше приготвил богата трапеза на катера си. Предчувствайки какво ни предстои да изживеем се качихме и потеглихме. Невероятно вкусните рибни специалитети които хапнахме, красивата природа и разходката по язовир Кърджали ще оставят в нас приятен спомен за началото на този ловен уикенд. След пожеланията за слука от бат Ангел, Митко и Вили потеглихме за последната отсечка до ловния дом на ДУ "Студен кладенец" където вече ни очакваха. Навлизайки в стопанството по тъмно се зарадвахме на срещите ни с 1 сръндак, 5-6 заека, 1 лисица, няколко млади елени, много кошути, шилари и приплоди.
Вече доста закъснели и уморени бяхме топло посрещнати от директора на ДУ "Студен кладенец" инж. Георги Шереметев и ловните водачи Христо Христов, Веселин Иванов и Мехмед Пайтар. Радоста от срещата ни бе взаимна и това настроение се пренесе и на трапезата в топлата лятна вечер. Всички бяхме развълнувани не само от нашето пристигане, но и от заснетата на камерата вълчица с вълче на територията на стопанството. Вечерята изобилстваше от разкази за изминали ловни мигове, шеги и планове за следващите 2 ловни дни.
На следващата сутрин още по тъмно потеглихме към определените ловни райони. Водачът ми за този сутрешен лов Веселин Иванов (Весо) ме отведе в местността "Зорница".

Публикувано изображение

Бях изявил желание предварително, въпреки риска от това, че с нас бе и оператор, при възможност да ловуваме подборно на ход чрез издебване. Този начин на ловуване е предпочитан от мен, защото е много труден и много емоционален. Ловецът трябва да познава отлично стопанството, поведението на дивеча и посоките на движението му. Като се съобразява с терена и посоката на вятъра, ловецът скрито и много внимателно се приближава към дивеча, за да се доближи до изстрелно разстояние. Благодаря на водача, че се съобрази с моето желание да проведем лова чрез този метод на ловуване. Още със слизането от джипа видяхме бавно отдалечаваща се лисица, пушката ми бе още в калъфа и лисана се оказа, че е късметлийка в този ден. Започнахме лова и още в първите 500 метра срещнахме няколко кошути с приплоди и една сърна на около 35 метра от мен.

Публикувано изображение

Направих си удоволствието да я наблюдавам със затаен дъх няколко минути и давайки възможност на оператора да заснеме добри кадри. Продължихме да се движим максимално безшумно по набелязания маршрут, а това е много трудно поради особеностите на терена, осеян с множество големи и малки камъни, суха трева и изсъхнали клонки. Издебвахме елени, но такъв, който е за селекционен отстрел не намирахме. Най-накрая след около 40 минути преход ловното щастие ми се усмихна. В дясно от мен по диагонал, на около 60 метра забелязах шилар, спокойно пасящ свежи зелени листенца от храстите с които бе заобиколен. Посочих го на Весо, той го огледа внимателно с бинокъла си, и о вълнуващ миг, чух така желаното „ да, за изваждане е ”!!! Дойде момента на вярната ми карабина Vernеy Carron IMPACT NT TRAQUER ONE в калибър 7х64. Прицелих се през оптиката UltimaX6 и натиснах спусъка.
От храстите изскочи паникьосан от страх приплод, невярващ на очите си той несигурно и панически побягваше в различни посоки, спираше, поглеждаше назад към храстите, очаквайки батко си да го поведе, но той не се показваше. Все още изплашен приплода навлезе в гората и настана тишина.
Весо ме поздрави, прегърнахме се, лицата ни грееха, а камерата снимаше радостта ни от успешния първи лов.Отдадохме последна почит към отстреляния дивеч и си направихме снимки за спомен.

Публикувано изображение

Споделих на ловния водач желанието ми, да не се викат хора за изтегляне на шилара, а ние сами да го извлечем до джипа и по този начин да изживея изцяло първата ми ловната сутрин в ДУ „Студен кладенец”. Разбира се, бат Весо с уважение прие това мое искане и с многократни почивки изминахме немалката дистанция до превозното средство, което ни отведе до ловния дом. Така завърши първия ловен излет на ловния уикенд в ловно стопанство „Студен кладенец”. Какво ли ни очакваше още, предстоеше да видим и изживеем...

Публикувано изображение

Очаквайте продължение... ;)
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#5
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Айде давай продължението, че вече минаха 15 минути! :D

Поздравления Васко!
Мога само да ти завиждам благородно и да чакам продължението!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#6
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 03.09.2012 - 13:33 :

БГ ЛОВ откри подборния лов на елени лопатари в ДУ „Студен кладенец” - 1ва част

На 1 септември 2012г. се откри лова на елени лопатари (мъжки и приплоди). По този повод, Ловен портал БГ ЛОВ и Уикенд ТВ гостувахме и ловувахме селекционно в ДУ "Студен кладенец". След сторилата ни се невероятна дълга работна седмица аз (Васил Терзийски) и Любомир Петков (LNP) заедно с екипа на Уикенд ТВ потеглихме от София за гр. Кърджали. Пътувайки през натоварената магистрала Тракия се чухме с Ангел Авренлиев (ловец, приятел и член на ВДД-БГ), който ни покани настоятелно по път да го посетим в неговия легендарен плаващ ресторант "Моби дик" на язовир Кърджали. Пристигайки, бяхме приятно изненадани, бат Ангел беше приготвил богата трапеза на катера си. Предчувствайки какво ни предстои да изживеем се качихме и потеглихме. Невероятно вкусните рибни специалитети които хапнахме, красивата природа и разходката по язовир Кърджали ще оставят в нас приятен спомен за началото на този ловен уикенд. След пожеланията за слука от бат Ангел, Митко и Вили потеглихме за последната отсечка до ловния дом на ДУ "Студен кладенец" където вече ни очакваха. Навлизайки в стопанството по тъмно се зарадвахме на срещите ни с 1 сръндак, 5-6 заека, 1 лисица, няколко млади елени, много кошути, шилари и приплоди.
Вече доста закъснели и уморени бяхме топло посрещнати от директора на ДУ "Студен кладенец" инж. Георги Шереметев и ловните водачи Христо Христов, Веселин Иванов и Мехмед Пайтар. Радоста от срещата ни бе взаимна и това настроение се пренесе и на трапезата в топлата лятна вечер. Всички бяхме развълнувани не само от нашето пристигане, но и от заснетата на камерата вълчица с вълче на територията на стопанството. Вечерята изобилстваше от разкази за изминали ловни мигове, шеги и планове за следващите 2 ловни дни.
На следващата сутрин още по тъмно потеглихме към определените ловни райони. Водачът ми за този сутрешен лов Веселин Иванов (Весо) ме отведе в местността "Зорница".

Публикувано изображение

Бях изявил желание предварително, въпреки риска от това, че с нас бе и оператор, при възможност да ловуваме подборно на ход чрез издебване. Този начин на ловуване е предпочитан от мен, защото е много труден и много емоционален. Ловецът трябва да познава отлично стопанството, поведението на дивеча и посоките на движението му. Като се съобразява с терена и посоката на вятъра, ловецът скрито и много внимателно се приближава към дивеча, за да се доближи до изстрелно разстояние. Благодаря на водача, че се съобрази с моето желание да проведем лова чрез този метод на ловуване. Още със слизането от джипа видяхме бавно отдалечаваща се лисица, пушката ми бе още в калъфа и лисана се оказа, че е късметлийка в този ден. Започнахме лова и още в първите 500 метра срещнахме няколко кошути с приплоди и една сърна на около 35 метра от мен.

Публикувано изображение

Направих си удоволствието да я наблюдавам със затаен дъх няколко минути и давайки възможност на оператора да заснеме добри кадри. Продължихме да се движим максимално безшумно по набелязания маршрут, а това е много трудно поради особеностите на терена, осеян с множество големи и малки камъни, суха трева и изсъхнали клонки. Издебвахме елени, но такъв, който е за селекционен отстрел не намирахме. Най-накрая след около 40 минути преход ловното щастие ми се усмихна. В дясно от мен по диагонал, на около 60 метра забелязах шилар, спокойно пасящ свежи зелени листенца от храстите с които бе заобиколен. Посочих го на Весо, той го огледа внимателно с бинокъла си, и о вълнуващ миг, чух така желаното „ да, за изваждане е ”!!! Дойде момента на вярната ми карабина Vernеy Carron IMPACT NT TRAQUER ONE в калибър 7х64. Прицелих се през оптиката UltimaX6 и натиснах спусъка.
От храстите изскочи паникьосан от страх приплод, невярващ на очите си той несигурно и панически побягваше в различни посоки, спираше, поглеждаше назад към храстите, очаквайки батко си да го поведе, но той не се показваше. Все още изплашен приплода навлезе в гората и настана тишина.
Весо ме поздрави, прегърнахме се, лицата ни грееха, а камерата снимаше радостта ни от успешния първи лов.Отдадохме последна почит към отстреляния дивеч и си направихме снимки за спомен.

Публикувано изображение

Споделих на ловния водач желанието ми, да не се викат хора за изтегляне на шилара, а ние сами да го извлечем до джипа и по този начин да изживея изцяло първата ми ловната сутрин в ДУ „Студен кладенец”. Разбира се, бат Весо с уважение прие това мое искане и с многократни почивки изминахме немалката дистанция до превозното средство, което ни отведе до ловния дом. Така завърши първия ловен излет на ловния уикенд в ловно стопанство „Студен кладенец”. Какво ли ни очакваше още, предстоеше да видим и изживеем...

Публикувано изображение

Очаквайте продължение... ;)


Г-н Терзийски този " Кумаонски " стил на преразказ е силно вълнуващ:D Не се бавете, дайте и другите части:) На слука
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#7
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2417
  • Регистр: 07.10.09
Много "месарски" изстрел .....Браво ! :thumbsup:

Честито за слуката и ......айде чакаме и развръзка със рогаткото от снимката на фронт- пейдж-а!

А между другото тази нагла лисица на Зорница живее от доста години .Мога да се басирам че е същата .Аз съм я пропускал вече 2 пъти и още други колеги също , настанила се е в един заслон с формата на триъгълник точно на пътеката и нема начин да не усети когато някой се приближава :

Публикувано изображение

ей тука се крие гадинката рижава !

Публикувано изображение
0

#8
Потребителя е офлайн   Красимир Грешев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 364
  • Регистр: 26.02.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 03.09.2012 - 13:33 :

БГ ЛОВ откри подборния лов на елени лопатари в ДУ „Студен кладенец” - 1ва част

На 1 септември 2012г. се откри лова на елени лопатари (мъжки и приплоди). По този повод, Ловен портал БГ ЛОВ и Уикенд ТВ гостувахме и ловувахме селекционно в ДУ "Студен кладенец". След сторилата ни се невероятна дълга работна седмица аз (Васил Терзийски) и Любомир Петков (LNP) заедно с екипа на Уикенд ТВ потеглихме от София за гр. Кърджали. Пътувайки през натоварената магистрала Тракия се чухме с Ангел Авренлиев (ловец, приятел и член на ВДД-БГ), който ни покани настоятелно по път да го посетим в неговия легендарен плаващ ресторант "Моби дик" на язовир Кърджали. Пристигайки, бяхме приятно изненадани, бат Ангел беше приготвил богата трапеза на катера си. Предчувствайки какво ни предстои да изживеем се качихме и потеглихме. Невероятно вкусните рибни специалитети които хапнахме, красивата природа и разходката по язовир Кърджали ще оставят в нас приятен спомен за началото на този ловен уикенд. След пожеланията за слука от бат Ангел, Митко и Вили потеглихме за последната отсечка до ловния дом на ДУ "Студен кладенец" където вече ни очакваха. Навлизайки в стопанството по тъмно се зарадвахме на срещите ни с 1 сръндак, 5-6 заека, 1 лисица, няколко млади елени, много кошути, шилари и приплоди.
Вече доста закъснели и уморени бяхме топло посрещнати от директора на ДУ "Студен кладенец" инж. Георги Шереметев и ловните водачи Христо Христов, Веселин Иванов и Мехмед Пайтар. Радоста от срещата ни бе взаимна и това настроение се пренесе и на трапезата в топлата лятна вечер. Всички бяхме развълнувани не само от нашето пристигане, но и от заснетата на камерата вълчица с вълче на територията на стопанството. Вечерята изобилстваше от разкази за изминали ловни мигове, шеги и планове за следващите 2 ловни дни.
На следващата сутрин още по тъмно потеглихме към определените ловни райони. Водачът ми за този сутрешен лов Веселин Иванов (Весо) ме отведе в местността "Зорница".

Публикувано изображение

Бях изявил желание предварително, въпреки риска от това, че с нас бе и оператор, при възможност да ловуваме подборно на ход чрез издебване. Този начин на ловуване е предпочитан от мен, защото е много труден и много емоционален. Ловецът трябва да познава отлично стопанството, поведението на дивеча и посоките на движението му. Като се съобразява с терена и посоката на вятъра, ловецът скрито и много внимателно се приближава към дивеча, за да се доближи до изстрелно разстояние. Благодаря на водача, че се съобрази с моето желание да проведем лова чрез този метод на ловуване. Още със слизането от джипа видяхме бавно отдалечаваща се лисица, пушката ми бе още в калъфа и лисана се оказа, че е късметлийка в този ден. Започнахме лова и още в първите 500 метра срещнахме няколко кошути с приплоди и една сърна на около 35 метра от мен.

Публикувано изображение

Направих си удоволствието да я наблюдавам със затаен дъх няколко минути и давайки възможност на оператора да заснеме добри кадри. Продължихме да се движим максимално безшумно по набелязания маршрут, а това е много трудно поради особеностите на терена, осеян с множество големи и малки камъни, суха трева и изсъхнали клонки. Издебвахме елени, но такъв, който е за селекционен отстрел не намирахме. Най-накрая след около 40 минути преход ловното щастие ми се усмихна. В дясно от мен по диагонал, на около 60 метра забелязах шилар, спокойно пасящ свежи зелени листенца от храстите с които бе заобиколен. Посочих го на Весо, той го огледа внимателно с бинокъла си, и о вълнуващ миг, чух така желаното „ да, за изваждане е ”!!! Дойде момента на вярната ми карабина Vernеy Carron IMPACT NT TRAQUER ONE в калибър 7х64. Прицелих се през оптиката UltimaX6 и натиснах спусъка.
От храстите изскочи паникьосан от страх приплод, невярващ на очите си той несигурно и панически побягваше в различни посоки, спираше, поглеждаше назад към храстите, очаквайки батко си да го поведе, но той не се показваше. Все още изплашен приплода навлезе в гората и настана тишина.
Весо ме поздрави, прегърнахме се, лицата ни грееха, а камерата снимаше радостта ни от успешния първи лов.Отдадохме последна почит към отстреляния дивеч и си направихме снимки за спомен.

Публикувано изображение

Споделих на ловния водач желанието ми, да не се викат хора за изтегляне на шилара, а ние сами да го извлечем до джипа и по този начин да изживея изцяло първата ми ловната сутрин в ДУ „Студен кладенец”. Разбира се, бат Весо с уважение прие това мое искане и с многократни почивки изминахме немалката дистанция до превозното средство, което ни отведе до ловния дом. Така завърши първия ловен излет на ловния уикенд в ловно стопанство „Студен кладенец”. Какво ли ни очакваше още, предстоеше да видим и изживеем...

Публикувано изображение

Очаквайте продължение... ;)


Браво, колега Терзийски! Увлекателен разказ. И аз чакам с нетърпение продължението.
I know why you wanna hate me
cause hate is all the world has even seen lately

Надървянето не се брои за личностно израстване.
0

#9
Потребителя е офлайн   krasi_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 782
  • Регистр: 26.11.09
ЕЕЕЕ,то голямо чакане ще падне,майййй...Честито за слуката,ама давай по на там,стига на мъчи...Кога ще го дават филма?
0

#10
Потребителя е офлайн   L.N.P. 

  • Любомир Петков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 822
  • Регистр: 18.01.10
:D

Прикачено изображение: DUSK_001.JPG
0

#11
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоThedestroyer написа на 03.09.2012 - 18:26 :

Много "месарски" изстрел .....Браво ! :thumbsup:

Честито за слуката и ......айде чакаме и развръзка със рогаткото от снимката на фронт- пейдж-а!

А между другото тази нагла лисица на Зорница живее от доста години .Мога да се басирам че е същата .Аз съм я пропускал вече 2 пъти и още други колеги също , настанила се е в един заслон с формата на триъгълник точно на пътеката и нема начин да не усети когато някой се приближава :

Публикувано изображение

ей тука се крие гадинката рижава !

Публикувано изображение

Благодаря, още малко потърпете за развръзката... :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#12
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Продължение:

Прибрахме се в ловния дом и по време на обилния обяд с директора на стопанството Георги Шереметев обсъдихме плана за вечерния лов. С изненада научих, че лова ще е по особен, щях да ловувам от лодка обикаляйки с нея по бреговете на язовир „Студен кладенец”. След почивката и разглеждането на новия уникален ловен дом който НЛРС-СЛРБ строи, към 16 часа се натоварихме и заплувахме из красивите заливи на водоема.
Публикувано изображение
Ловен водач ми бе Христо Христов, той ми показваше и разказваше за забележителностите покрай които плавахме, като изключително красивите скали на които лешоядите бяха направили своите гнезда и залива на кормораните. По време на плаването срещахме много кошути и елени по брега, но не успявахме да намерим животно за селекционен отстрел. Застанахме в пристан в един залив и поехме пеша към местността „Долен Бойник”. Отне ни време около 40 минути, но си заслуваше, от върха на хълма прикрити зад камъни, наблюдавахме дерето пред нас, отсрещните поляни и малки горички.
Публикувано изображение
След 19 часа животните се раздвижиха и наблюдавахме пашата на няколко трофейни елени лопатари на дистанции от 150 до 400 метра.
Публикувано изображение
С показването на луната се стъмни и ние поехме обратно към лодката. В 23 часа успяхме да се приберем в ловния дом, вечеряхме и легнах в топлото легло, нетърпелив сутринта да настъпи бързо за следващия ловен ден.
Публикувано изображение
Телефона ме събуди, погледнах, беше 4 сутринта, събудих Любо, станах рязко и усетих силна болка в лявото коляно, явно не свикнал с каменистия терен, бях направил лека контузия. Въпреки това и пренебрегвайки болката чевръсто се приготвих и след 15 минути изпил кафето си се качих в джипа. Христо караше уверено по много трудния горски път към определеното място за последния ми сутрешен лов. Времето беше много подходящо за лов, хладно, стелеше мъгла и видимоста беше до около 300 метра. Имах предчувствието за нещо добро. Пристигнахме в една от най-високите части на ДУ „Студен кладенец”, местността „Бойник”. Загасихме двигателя на Тойотата, тихо затворихме вратите и бавно и предпазливо поехме към местата където би трябвало да пасат елените. По пътя намерихме изпражнение на вълк от нощта, не смеех и да си помисля за такава слука, но все пак трепнах и ми отне няколко минути да успокоя пулса си. Лош късмет, вятъра обърна и стадо кошути с приплоди и елени ни усетиха от 200 метра и се скриха в гората. Продължихме, бяхме решили, че ако не успеем да издебнем елен ще се качим на чакалото да почакаме там. Поради променливия вятър станахме още по внимателни. Наближихме източния склон и много предпазливо пълзейки и легнали погледнахме през камъните към терасовидните поляни. Изключително красива гледка се разкри пред нас, над 100 животни на групички пасяха по поляните. Около 15 минути ловния водач оглеждаше елените с бинокъла си и търсеше това за което бяхме дошли. Бях вцепенен от така мечтаната от всеки ловец картина, гордите елени, грижовни кошути и весело припкащите приплоди около тях. Дори забравих, че нося и фотоапарат, за което по късно много съжалявах. Сепнах се от тихите думи на Христо „пред нас на 40 метра е за селекция”. Погледнах, не вярвах на късмета си, 6-7 годишен елен, пасеше свежите листа на голям храст. Бавно придвижих Вернея, внимавайки да не ударя оптиката по камъните, тихо се нагласих за стрелба. Изтръпнах, в този миг вятъра обърна и няколко животни започнаха да се отдалечават към гората. Моят елен направи няколко крачки и застана зад високия храст, гледайки отдалечаващите се кошути. Виждах само върховете на рогата му над гъстата растителност и нямах възможност за стрелба. Като че ли измина цяла вечност, усещах как пулса ми се ускорява все повече и повече с всеки изминал миг. В този момент елена тръгна на ляво по диагонал и започна да набира скорост, явно вече ни усетил той се отдалечаваше в галоп със все по големи скокове. Дистанцията стана към 80 – 100 метра, бях го прихванал, дал предварение и бавно натисках спусъка. Изстрела дойде неочаквано и като насън чух ловния водач Христо да вика „Браво, уникален изстрел, перфектен”. Елена се беше срутил на място, смъртта на красивото животно бе почти мигновена. Изправих се разтреперан, адреналина чак сега обхвана цялото ми тяло. Вълнението бе огромно, едва си спомням как се поздравихме и прегърнахме с ловния водач, как съм се обърнал към оператора и камерата, какво съм казал или направил и думите на оператора „Ще стане страхотен ловен филм”.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
След минути, отдадохме последна почит към елена лопатар, Христо обясни защо го е избрал за селекционен отстрел, направихме си снимки за спомен, натоварихме го в пикапа и потеглихме към ловния дом.
Публикувано изображение
Щастието от слуката ми беше завладяла всички, спирахме по пътя, снимахме красотите на ДУ „Студен кладенец” и разговаряхме ли разговаряхме.
Публикувано изображение
Очаквайки ни, директора и целия персонал на ловното стопанство ни очакваха пред сградата, поздравиха ме за изстрела и слуката, помня думите на инж. Георги Шереметев след като видя на запис ситуацията „Цял живот ще помниш и ще се гордееш с този изстрел”. Благодарих най-сърдечно на всички, направихме си снимки за спомен и се надявах и моя приятел Любо Петков (LNP), който все още ловуваше да има моето ловно щастие.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
По късно се разбра, че отстрелял бял приплод и след лисицита, която отстреля предния ден, е завършил успешно селекционния лов който проведохме в ДУ „Студен кладенец”.

Пожелавам на всички български ловци, да ловуват в прекрасното ловно стопанство на НЛРС-СЛРБ „Студен кладенец” и да изживеят това което аз изживях.

Всички снимки от ловния уикенд може да разгледате тук: ГАЛЕРИЯ ДУ "СТУДЕН КЛАДЕНЕЦ"

Очаквайте видеото. Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#13
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Еееееех най-накрая го прочетох!
Браво Васко!
Страхотна слука!
Чакаме филма с нетърпение за да коментираме и изстрела!
Явно е бил изключителен, щом си го повалил с един изстрел в бяг! :thumbsup:
Отивай за бирата! ;)
:cheers2:
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#14
Потребителя е офлайн   georgikazanliev@gmail.com 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 31
  • Регистр: 07.08.11
и колко ти струва това удоволтвие в бг лева
0

#15
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоgeorgikazanliev@gmail.com написа на 04.09.2012 - 15:23 :

и колко ти струва това удоволтвие в бг лева

Здравей колега, относно цените може да се информираш в сайта на стопанството: ДУ "СТУДЕН КЛАДЕНЕЦ"

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#16
Потребителя е офлайн   Кирил Иванов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 600
  • Регистр: 23.09.11
Браво Васко,продължавай все така!!Здраве и слука :cheers2: Трофеят е невероятен,личи си ,че стопанството си върши много добре работата,именно за това и животните са в отлично състояние!! :clapping-hands:
0

#17
Потребителя е офлайн   talip 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 287
  • Регистр: 14.03.08
Bravo Kolega St.Kladenets e ot nay hubavite Stopanstva v B?lgaria .Kogato s?m na lov tam 4ustvam se umryal i s?m v raya .......utre sled obyad pak ?te s?m umryal i ?te s?m na lov za lopatar ....Pozdravyavamte o?te vedn?j za slukata i nezabravimiya lov v S tuden Kladenets Nasluka .........
0

#18
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 04.09.2012 - 14:11 :

Публикувано изображение
Щастието от слуката ми беше завладяла всички, спирахме по пътя, снимахме красотите на ДУ „Студен кладенец” и разговаряхме ли разговаряхме.
Публикувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение

Очаквайте видеото. Наслука.


Честито Васко, страхотно животно, сигурен съм, че емоцийте и адреналина са били на ниво :) ще чакаме с нетърпение филма B)

Поздрави !
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#19
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
:clapping-hands: Отлично представяне! Адмирации :D
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#20
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09
Честито за слуката Васко, честито и на Любо, страхотен разказ и снимки. Дано слуката ви спохожда и през сезона и с нетърпение ще очаквам да пуснат филма. Успех и НАСЛУКА! Публикувано изображение
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни