БГ Лов Форум: Разделяне на дружинка? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Разделяне на дружинка?

#1
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11
Здравейте колеги!!!!
Искам да попитам тъй като никъде не намерих тема за това дали може една дружинка да се раздели на две? Примерно нашата дружинка е от три групи. Та може ли нашата си група да се отдели от дружинката и да се обособи като независима такава? Някъде четох, че могло(ако има нужната територия и брой ловци и т.н) !!!!
Та ако някой знае моля да сподели!
Благодаря и наслука!!!
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#2
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоvilleger написа на 20.03.2012 - 16:31 :

Здравейте колеги!!!!
Искам да попитам тъй като никъде не намерих тема за това дали може една дружинка да се раздели на две? Примерно нашата дружинка е от три групи. Та може ли нашата си група да се отдели от дружинката и да се обособи като независима такава? Някъде четох, че могло(ако има нужната територия и брой ловци и т.н) !!!!
Та ако някой знае моля да сподели!
Благодаря и наслука!!!

Най-лесно може да стане,ако част от членовете от съществуващата л дружинка се прехвърлят към съседното на Вашето дружество.
Прави се разделяне на ловно стопанския район според членовете на новосвормираната л дружинка.
Както виждам споменаваш,че вашата дружинка е разделена от три групи. Ако всяка група има ръководство,то тя на прктика е разделена.
0

#3
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоvilleger написа на 20.03.2012 - 16:31 :

Здравейте колеги!!!!
Искам да попитам тъй като никъде не намерих тема за това дали може една дружинка да се раздели на две? Примерно нашата дружинка е от три групи. Та може ли нашата си група да се отдели от дружинката и да се обособи като независима такава? Някъде четох, че могло(ако има нужната територия и брой ловци и т.н) !!!!
Та ако някой знае моля да сподели!
Благодаря и наслука!!!


Виж чл.7 от злод.
0

#4
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
"В землището на едно населено място-село,не се обособява повече то един ловностопански район." Цитат от ЗЛОД,
0

#5
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11

Виж мнениетотошо написа на 20.03.2012 - 18:22 :

"В землището на едно населено място-село,не се обособява повече то един ловностопански район." Цитат от ЗЛОД,


Дружинката е съставена от 4 села и е разделена както казах на три групи. Моята група е съставена от две села, а имаме един ловностопански район!
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11

Виж мнениетоfen написа на 20.03.2012 - 17:10 :

Виж мнениетоvilleger написа на 20.03.2012 - 16:31 :

Здравейте колеги!!!!
Искам да попитам тъй като никъде не намерих тема за това дали може една дружинка да се раздели на две? Примерно нашата дружинка е от три групи. Та може ли нашата си група да се отдели от дружинката и да се обособи като независима такава? Някъде четох, че могло(ако има нужната територия и брой ловци и т.н) !!!!
Та ако някой знае моля да сподели!
Благодаря и наслука!!!

Най-лесно може да стане,ако част от членовете от съществуващата л дружинка се прехвърлят към съседното на Вашето дружество.
Прави се разделяне на ловно стопанския район според членовете на новосвормираната л дружинка.
Както виждам споменаваш,че вашата дружинка е разделена от три групи. Ако всяка група има ръководство,то тя на прктика е разделена.

Никъде в закона не видях как да се сформира дружина. На времето едно съседно село се отдели в самостоятелна дружина без да се прехвърля в друго сдружение. Говорил съм с колеги от тази дружинка и ми казаха, че са пускали некви молби и протоколи от събрания и доста хора от селото тогава са станали ловци та да съберат бройката и т.н!
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#7
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Това черите села трябваше да го споменеш по рано,в такъв случай на общо събрание на дружината поставяте въпроса,като точка от дневният ред за разглеждане,правите си списък на ловците който ще се отделят в новата дружина не по малко от нужния минимум по устава на сдружението,посочвате и кое землище искате да отделите и не трябва да има проблем.За повече подробности прочети устава на вашето дружество.УСПЕХ!
0

#8
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11

Виж мнениетотошо написа на 21.03.2012 - 10:47 :

Това черите села трябваше да го споменеш по рано,в такъв случай на общо събрание на дружината поставяте въпроса,като точка от дневният ред за разглеждане,правите си списък на ловците който ще се отделят в новата дружина не по малко от нужния минимум по устава на сдружението,посочвате и кое землище искате да отделите и не трябва да има проблем.За повече подробности прочети устава на вашето дружество.УСПЕХ!


:cheers2:
Мерси колега!
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#9
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Виллегер,

Не слушай много колегите. Знай че сте се заели с много трудна задача. Веднъж от законов път ,втори - от субективния фактор -човек. Трябва много ходене по мъките. Първо, ако имате минималния брой ловци за една дружинка, най напред трябва съгласието на сегашната дружинка ,след това на сдружението ви, неговия управителен съвет трябва да реши "ДА" или "НЕ".Доколкото знам /не съм сигурен обаче/ ще трябва и пререгистрация на сдружението в съда с промените.После идва ред и на Горското да обособи ловен район, отделни разрешителни ............. мани,мани. А всичко това е свързано с допълнителна работа,която никак не се харесва щото някои смятат че си може и без нея, на бюрократичната машина в нашата държава.Често пъти се случва "кмета дава ,пъдаря не дава".Въобще майката си джаса такава промяна.На времето/преди девети за мене, а за другите десети/ и аз минах по този изключително трънлив път с отделяне на дружинка ,но тогава не бяха същите условия и затова не мога да се конкретизирам за сегашното дередже.

И точно по този повод с някой колеги настояваме за сериозна промяна в закона за да се избегнат тези абсурди. За съжаление подкрепата за сега е минимална.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#10
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 21.03.2012 - 11:54 :

Колега Виллегер,

Не слушай много колегите. Знай че сте се заели с много трудна задача. Веднъж от законов път ,втори - от субективния фактор -човек. Трябва много ходене по мъките. Първо, ако имате минималния брой ловци за една дружинка, най напред трябва съгласието на сегашната дружинка ,след това на сдружението ви, неговия управителен съвет трябва да реши "ДА" или "НЕ".Доколкото знам /не съм сигурен обаче/ ще трябва и пререгистрация на сдружението в съда с промените.После идва ред и на Горското да обособи ловен район, отделни разрешителни ............. мани,мани. А всичко това е свързано с допълнителна работа,която никак не се харесва щото някои смятат че си може и без нея, на бюрократичната машина в нашата държава.Често пъти се случва "кмета дава ,пъдаря не дава".Въобще майката си джаса такава промяна.На времето/преди девети за мене, а за другите десети/ и аз минах по този изключително трънлив път с отделяне на дружинка ,но тогава не бяха същите условия и затова не мога да се конкретизирам за сегашното дередже.

И точно по този повод с някой колеги настояваме за сериозна промяна в закона за да се избегнат тези абсурди. За съжаление подкрепата за сега е минимална.


Ловният район си го имаме, дават ни се отделни бележки за групов лов, но с батака в "Администрацията" не знам как ще се оправя ако се реша да започна. Затова и пуснах темата!
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#11
Потребителя е офлайн   Ангел Ангелов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1054
  • Регистр: 15.05.08
Това много ми е познато.
За къде става въпрос?
0

#12
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11

Виж мнениетоangel_ov написа на 21.03.2012 - 13:30 :

Това много ми е познато.
За къде става въпрос?


За трънско!
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#13
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 21.03.2012 - 11:54 :

Колега Виллегер,

Не слушай много колегите. Знай че сте се заели с много трудна задача. Веднъж от законов път ,втори - от субективния фактор -човек. Трябва много ходене по мъките. Първо, ако имате минималния брой ловци за една дружинка, най напред трябва съгласието на сегашната дружинка ,след това на сдружението ви, неговия управителен съвет трябва да реши "ДА" или "НЕ".Доколкото знам /не съм сигурен обаче/ ще трябва и пререгистрация на сдружението в съда с промените.После идва ред и на Горското да обособи ловен район, отделни разрешителни ............. мани,мани. А всичко това е свързано с допълнителна работа,която никак не се харесва щото някои смятат че си може и без нея, на бюрократичната машина в нашата държава.Често пъти се случва "кмета дава ,пъдаря не дава".Въобще майката си джаса такава промяна.На времето/преди девети за мене, а за другите десети/ и аз минах по този изключително трънлив път с отделяне на дружинка ,но тогава не бяха същите условия и затова не мога да се конкретизирам за сегашното дередже.

И точно по този повод с някой колеги настояваме за сериозна промяна в закона за да се избегнат тези абсурди. За съжаление подкрепата за сега е минимална.


А бре колега ма ти в какъв омагьосан кръг се завърташ,при нас има дружинка която е в друга община и към друго ДГС,да има формалности при регистрацията и разрешителните,за лов ама не е проблем щом членовете и искат да се случи/затова винаги съм казвал-избирайте си правилните дейни хора в ръководството,а не некакви влиятелни мърцетини/.По отношение на деленето-колегата не дава никакви аргументи/защо иска да се дели/,па то на всеки на когото не му е угодно нещо,ако тръгне да се дели ей така,за идеята,какво ше стане??
0

#14
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Александър АА,

Съгласен съм с тебе за вашия случай.Въпреки че с един колега спорихме относно частта от закона който казва че е необходимо да има така наречената"съседност на районите". Всяко правило си има и възможност за различие. Струва ми се че при вас е едно от изключенията. И то доста успешно и рядко срещано.Не знам обаче как се оправят с разрешителните. Аз съм посочил общия случай в практиката. А те ако успеят да си намерят друг начин също е успех за тях.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#15
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11
Благодаря за съветите!!!!!!!! :cheers:
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#16
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Няма никакъв проблем, ако имате подкрепата на сдружението. Обаче на много места именно сдружението натиска да не се делят дружините. Законът дава пълна възможност: 1) дружина да премине в друго сдружение, 2) част от дружина да се обособи като отделна дружина и да реши към кое сдружение да се регистрира. Това за общите граници на дружините и сдруженията е дрън-дрън. Нищо такова няма. В закона е категорично казано, че ловностопанският район е на територията на 1 или няколко съседни държавни горски и/или държавни ловни стопанства. Става въпрос горските и ловните стопанства да са съседни. Може да се направи сдружение от 2 дружини, намиращи се на 30-40 км една от друга. Помогнал съм на много ловци за такъв изход. Единственото, което може да спъне отделянето е, че минималния брой на ловците в дружината е 20. Така че ако сте повече от 20, проблемите са малки и ще ги създадат от ръководството на сдружението ви. Защото заедно с ловците ще се отдели и доста ловна площ, от която те се облагодетелстват.
0

#17
Потребителя е офлайн   vaako75 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 13.02.21

Виж мнениетоКапитана написа на 30.03.2012 - 09:17 :

Няма никакъв проблем, ако имате подкрепата на сдружението. Обаче на много места именно сдружението натиска да не се делят дружините. Законът дава пълна възможност: 1) дружина да премине в друго сдружение, 2) част от дружина да се обособи като отделна дружина и да реши към кое сдружение да се регистрира. Това за общите граници на дружините и сдруженията е дрън-дрън. Нищо такова няма. В закона е категорично казано, че ловностопанският район е на територията на 1 или няколко съседни държавни горски и/или държавни ловни стопанства. Става въпрос горските и ловните стопанства да са съседни. Може да се направи сдружение от 2 дружини, намиращи се на 30-40 км една от друга. Помогнал съм на много ловци за такъв изход. Единственото, което може да спъне отделянето е, че минималния брой на ловците в дружината е 20. Така че ако сте повече от 20, проблемите са малки и ще ги създадат от ръководството на сдружението ви. Защото заедно с ловците ще се отдели и доста ловна площ, от която те се облагодетелстват.


а каква площ трябва да се отдели половината ли? ако една дружина изка да се дели на две
0

#18
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

Виж мнениетоvaako75 написа на 18.03.2021 - 11:36 :

Виж мнениетоКапитана написа на 30.03.2012 - 09:17 :




а каква площ трябва да се отдели половината ли? ако една дружина изка да се дели на две


Ако от една дружинка искате да станат реално две административно, всяка трябва да отговаря по минимум площ съгласно ЗЛОД.
Примерно неможе да се създаде дружинка ако не разполага с необходимата площ за ловни полета!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни