БГ Лов Форум: STEYR Клуб - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

STEYR Клуб За всички любители на STEYR-MANNLICHER

#421
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
За цевта питам специално има ли разлика според модела
0

#422
Потребителя е офлайн   Popishko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 12.05.16
Искам да споделя едно разочарование от Щаерите :)
Въпреки че съм фен на тази марка , защото за австрийски ., а аз съм престрадтен към Австрия , Германия , Швейцария :) та така - за мен е много важен хода на затвора и установих че няма разлика между хода на 223,308,300 и т.н а при примерно Сако които винаги съм гледал като едно стапалото под щаер установявам че това го има :) та за мен това си е много важно и съм леко разочарован !!!
0

#423
Потребителя е офлайн   Димитър Вътев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 09.08.10
Това с прикладите и чупенето за първи път го чувам.
Народ който победи боговете!!!
0

#424
Потребителят е онлайн   sniperboy 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 888
  • Регистр: 14.11.08
Лично аз съм поръчвал приклад за Про хънтър от армада,но причината за счупването на стария небеше лоша изработка,а изтърване на пушката от прилична височина и падане на една страна върху ръкохватката в заключено крайно положение,резултата беше пукнатина във вдлъбнатината за лостчето.
Приклада Про хънтъра е много удобен и на мен ми допада повече от на CL II SX.
0

#425
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоPopishko написа на 24.03.2020 - 09:00 :

Искам да споделя едно разочарование от Щаерите :)/>
Въпреки че съм фен на тази марка , защото за австрийски ., а аз съм престрадтен към Австрия , Германия , Швейцария :)/> та така - за мен е много важен хода на затвора и установих че няма разлика между хода на 223,308,300 и т.н а при примерно Сако които винаги съм гледал като едно стапалото под щаер установявам че това го има :)/> та за мен това си е много важно и съм леко разочарован !!!

Това е за поевтиняване на продукцията.Използват една дължина на затворните блокове на различните калибри.Има го и при други именити производители, но си е дразнещо.
0

#426
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоPopishko написа на 24.03.2020 - 09:00 :

Искам да споделя едно разочарование от Щаерите Публикувано изображение
Въпреки че съм фен на тази марка , защото за австрийски ., а аз съм престрадтен към Австрия , Германия , Швейцария Публикувано изображение та така - за мен е много важен хода на затвора и установих че няма разлика между хода на 223,308,300 и т.н а при примерно Сако които винаги съм гледал като едно стапалото под щаер установявам че това го има Публикувано изображение та за мен това си е много важно и съм леко разочарован !!!


Това не е вярно! Steyr имат 4 дължини на ресивъра и съответно различно дълги болтове!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#427
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоsniperboy написа на 23.03.2020 - 18:29 :

Мисля,че приклада е еднакъв за различните калибри при про хънтър.


Не е еднакъв - зависи от калибъра на оръжието. Еднакъв е по групи, примерно 308, 243, 7-08 ползват един приклад, 30-06, 270, 7х64 - друг. Магнумите - още по-друг ;).
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#428
Потребителя е офлайн   Хънтър11 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 02.01.17
Може ли да се достави Щаер в калибър 223, или 22-250 ? (без Скаут или Ауг)
0

#429
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоХънтър11 написа на 25.03.2020 - 18:40 :

Може ли да се достави Щаер в калибър 223, или 22-250 ? (без Скаут или Ауг)


Може, но не много бързо предвид ситуацията.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#430
Потребителя е офлайн   Хънтър11 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 02.01.17

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 25.03.2020 - 21:51 :

Виж мнениетоХънтър11 написа на 25.03.2020 - 18:40 :

Може ли да се достави Щаер в калибър 223, или 22-250 ? (без Скаут или Ауг)


Може, но не много бързо предвид ситуацията.


Здравейте г-н Димитров, какви са възможностите за .223 и 22-250? Също така от серията Ultralight може ли да се поръча нещо. Благодаря предварително.
0

#431
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоХънтър11 написа на 31.03.2020 - 17:35 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 25.03.2020 - 21:51 :

Виж мнениетоХънтър11 написа на 25.03.2020 - 18:40 :

Може ли да се достави Щаер в калибър 223, или 22-250 ? (без Скаут или Ауг)


Може, но не много бързо предвид ситуацията.


Здравейте г-н Димитров, какви са възможностите за .223 и 22-250? Също така от серията Ultralight може ли да се поръча нещо. Благодаря предварително.


Ултралайт не се произвежда вече. За другите модели може да видите и тук: http://www.bglov.com...ndpost&p=881407

Поздрави.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#432
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 309
  • Регистр: 26.05.10
Още един Steyr, ще кръстосва наще географски ширини.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20200509_081904.jpg

0

#433
Потребителят е онлайн   sniperboy 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 888
  • Регистр: 14.11.08
Страхотна!
0

#434
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоPopishko написа на 24.03.2020 - 09:00 :

Искам да споделя едно разочарование от Щаерите :)/>
Въпреки че съм фен на тази марка , защото за австрийски ., а аз съм престрадтен към Австрия , Германия , Швейцария :)/> та така - за мен е много важен хода на затвора и установих че няма разлика между хода на 223,308,300 и т.н а при примерно Сако които винаги съм гледал като едно стапалото под щаер установявам че това го има :)/> та за мен това си е много важно и съм леко разочарован !!!


Първо, си в дълбока заблуда, относно дължините на ресивърите, второ, Щаер имат най-големия пълнител за шотр акшън калибри и при релоуд, нямаш никакви ограничения в дължините на патроните, което е голям недостатък при по-голямата част от другите производители.
Имам приятели със други марки оръжия и всичките имат ядове и бъгове.

И да питам, какво те бърка, дължината на затвора, ако е с 1см. по дълга, ще ти извади окото или ще те забави с презареждането, при Тика, тя е с един ресивър при смяна на пълнитела и смяна на ограничителя си решават проблема с късия пълнител, докато при Сако, май не става.....
0

#435
Потребителя е офлайн   Димитър Вътев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 09.08.10

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 09.05.2020 - 07:22 :

Още един Steyr, ще кръстосва наще географски ширини.


Много слука да ти носи! Може ли малко повече инфо за пушката?

С поздрав
Народ който победи боговете!!!
0

#436
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 309
  • Регистр: 26.05.10

Виж мнениетоДимитър Вътев написа на 09.05.2020 - 14:16 :

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 09.05.2020 - 07:22 :

Още един Steyr, ще кръстосва наще географски ширини.


Много слука да ти носи! Може ли малко повече инфо за пушката?

С поздрав


STEYR MANNLICHER CL II SX Semi Weight with open sights 308win.
0

#437
Потребителя е офлайн   Popishko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 12.05.16

Виж мнениетоtodor_gps написа на 09.05.2020 - 08:38 :

Виж мнениетоPopishko написа на 24.03.2020 - 09:00 :

Искам да споделя едно разочарование от Щаерите :)/>/>
Въпреки че съм фен на тази марка , защото за австрийски ., а аз съм престрадтен към Австрия , Германия , Швейцария :)/>/> та така - за мен е много важен хода на затвора и установих че няма разлика между хода на 223,308,300 и т.н а при примерно Сако които винаги съм гледал като едно стапалото под щаер установявам че това го има :)/>/> та за мен това си е много важно и съм леко разочарован !!!


Първо, си в дълбока заблуда, относно дължините на ресивърите, второ, Щаер имат най-големия пълнител за шотр акшън калибри и при релоуд, нямаш никакви ограничения в дължините на патроните, което е голям недостатък при по-голямата част от другите производители.
Имам приятели със други марки оръжия и всичките имат ядове и бъгове.

И да питам, какво те бърка, дължината на затвора, ако е с 1см. по дълга, ще ти извади окото или ще те забави с презареждането, при Тика, тя е с един ресивър при смяна на пълнитела и смяна на ограничителя си решават проблема с късия пълнител, докато при Сако, май не става.....

Да бе много са хубави наистина и здрави пушки , но блазера еба майката на всички марка и смея да твърдя че за лов по добра пушка от блазер няма !!!! Говоря за лов
0

#438
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 170
  • Регистр: 13.03.12

Виж мнениетоPopishko написа на 07.06.2020 - 14:45 :

Виж мнениетоtodor_gps написа на 09.05.2020 - 08:38 :

Виж мнениетоPopishko написа на 24.03.2020 - 09:00 :

Искам да споделя едно разочарование от Щаерите :)/>/>/>
Въпреки че съм фен на тази марка , защото за австрийски ., а аз съм престрадтен към Австрия , Германия , Швейцария :)/>/>/> та така - за мен е много важен хода на затвора и установих че няма разлика между хода на 223,308,300 и т.н а при примерно Сако които винаги съм гледал като едно стапалото под щаер установявам че това го има :)/>/>/> та за мен това си е много важно и съм леко разочарован !!!


Първо, си в дълбока заблуда, относно дължините на ресивърите, второ, Щаер имат най-големия пълнител за шотр акшън калибри и при релоуд, нямаш никакви ограничения в дължините на патроните, което е голям недостатък при по-голямата част от другите производители.
Имам приятели със други марки оръжия и всичките имат ядове и бъгове.

И да питам, какво те бърка, дължината на затвора, ако е с 1см. по дълга, ще ти извади окото или ще те забави с презареждането, при Тика, тя е с един ресивър при смяна на пълнитела и смяна на ограничителя си решават проблема с късия пълнител, докато при Сако, май не става.....

Да бе много са хубави наистина и здрави пушки , но блазера еба майката на всички марка и смея да твърдя че за лов по добра пушка от блазер няма !!!! Говоря за лов

Хората са различни и пристрастията и потребностите са спрямо тях. Но и блазер не могат да покрият всички потребности, например: не можеш поне за сега да си вземеш пълнител с голям капацитет (10 заряден), не можеш да "хвърлиш" набързо патрон в цевната кутия за допълнителен изстрел в дадена ситуация. Говоря от гледна точка на лов, при мен се е случвало няколко пъти това.
Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

#439
Потребителя е офлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 24.10.11
Може може всичко може.
0

#440
Потребителя е офлайн   Popishko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 12.05.16
Blasera затвори всички с обиколки , просто някои хора не искат да го признаят ...
Няма стъргане на затвор и казано по така на ловен език - ще отработиш хода на затвора :)) говоря за заклинването на зауер 404... някой хора просто говорят глупости за блазер , но всеки знае че за лов е майката !!!!!
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни