БГ Лов Форум: Фен клуб Браунинг Марал - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Браунинг Марал Браунинг Марал

#1
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Има ли колеги притежаващи това оръжие?
0

#2
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
:unsure:
0

#3
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15
Колега аз несъм притежател на тази карабина,но един приятел има и ще споделя неговите впечатления:
1)като цяло пушката е хубава,но правела проблем с линейният болт в смисъл че не заключвал.
Незнам от какво се дължи това,но според мен е че трябва само да дръпнеш болта и той сам се връща и затова неможе да заключи.Това са впечатленията на моят приятел.

Късмет с избора
0

#4
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоВалери _00 написа на 16.06.2015 - 09:09 :

Колега аз несъм притежател на тази карабина,но един приятел има и ще споделя неговите впечатления:
1)като цяло пушката е хубава,но правела проблем с линейният болт в смисъл че не заключвал.
Незнам от какво се дължи това,но според мен е че трябва само да дръпнеш болта и той сам се връща и затова неможе да заключи.Това са впечатленията на моят приятел.

Късмет с избора


Колега аз я притежавам и ловувах този сезон с нея, но питам за да разбера и други впечатления за нея от колеги които я притежават. При мен няма такива проблеми и съм много доволен от нея.
0

#5
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 16.06.2015 - 21:22 :

Виж мнениетоВалери _00 написа на 16.06.2015 - 09:09 :

Колега аз несъм притежател на тази карабина,но един приятел има и ще споделя неговите впечатления:
1)като цяло пушката е хубава,но правела проблем с линейният болт в смисъл че не заключвал.
Незнам от какво се дължи това,но според мен е че трябва само да дръпнеш болта и той сам се връща и затова неможе да заключи.Това са впечатленията на моят приятел.

Късмет с избора


Колега аз я притежавам и ловувах този сезон с нея, но питам за да разбера и други впечатления за нея от колеги които я притежават. При мен няма такива проблеми и съм много доволен от нея. От колко време я притежава? Да не би да не дърпа ръчката докрая?

0

#6
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоВалери _00 написа на 16.06.2015 - 09:09 :

Колега аз несъм притежател на тази карабина,но един приятел има и ще споделя неговите впечатления:
1)като цяло пушката е хубава,но правела проблем с линейният болт в смисъл че не заключвал.
Незнам от какво се дължи това,но според мен е че трябва само да дръпнеш болта и той сам се връща и затова неможе да заключи.Това са впечатленията на моят приятел.

Късмет с избора


От колко време я притежава? Да не би да не дърпа ръчката докрая?
0

#7
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10
Привет колега. Какво (кой) те накара да направиш този избор, за да се сдобиеш с Марал-а?

Не казвам че е лошо оръжие, но винаги съм се учудвал на сдобилите се с него.

Защо не си взе един чист болт (X-bolt/ Acera) или просто полуавтомат, а даде 1000лв отгоре тях?

Ако вземеш един Лонгтрак и му навиеш болтчето за възвратните газове до край и му туриш една по голяма дръжка, получаваш.... Марал , ;)/>. Пък ако не ти хареса, пак си го правиш на Лонгтрак B)/>

Искаш точна стрелба, вземаш си Болт. Искаш динамична стрелба, вземаш си Шорт/ Лонг трак, ама туй, не е ли малко нито едното от двете??? а с тез 1000лв отгоре, можеш спокойно да си купиш една читава оптика :blink:/>

Та и от там ми идва въпроса, как се реши да се сдобиеш с тази система?

Поздрав.

Пс. Разбирам онези от FN че се опитват да задоволят всякакви изисквания B)/>





0

#8
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоfilipe708 написа на 16.06.2015 - 21:53 :

Привет колега. Какво (кой) те накара да направиш този избор, за да се сдобиеш с Марал-а?

Не казвам че е лошо оръжие, но винаги съм се учудвал на сдобилите се с него.

Защо не си взе един чист болт (X-bolt/ Acera) или просто полуавтомат, а даде 1000лв отгоре тях?

Ако вземеш един Лонгтрак и му навиеш болтчето за възвратните газове до край и му туриш една по голяма дръжка, получаваш.... Марал , ;)/>/>. Пък ако не ти хареса, пак си го правиш на Лонгтрак B)/>/>

Искаш точна стрелба, вземаш си Болт. Искаш динамична стрелба, вземаш си Шорт/ Лонг трак, ама туй, не е ли малко нито едното от двете??? а с тез 1000лв отгоре, можеш спокойно да си купиш една читава оптика :blink:/>/>

Та и от там ми идва въпроса, как се реши да се сдобиеш с тази система?

Поздрав.

Пс. Разбирам онези от FN че се опитват да задоволят всякакви изисквания B)/>/>


Здравей колега, причините са няколко:
1. Не си падам по полуавтомати
2. За лов като гонка с обикновенния болт губиш повече време при презареждане и обекта от полезрението
3 цевта е по-дълга - 56 см.
4. не ми се занимава с преправянки на Шорт/лонг тракове с дръжки.
и така :) , общо взето обичам да експериментирам, като се вземе предвид, че и калибъра е 9,3х62 :)
0

#9
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15
Колега той има тая пушка от два сезона.Така стана на моят приятел.Споделям неговото мнение.

Може и неговата пушка да е дефектна. ????
0

#10
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Наистина ли няма колеги в този форум, притежаващи това оръжие? :unsure:
0

#11
Потребителя е офлайн   ilko7777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 208
  • Регистр: 18.03.09
Вероятно са малко собствениците на този модел.
0

#12
Потребителя е офлайн   vankata260 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 238
  • Регистр: 04.12.10
Аз за един сезон(предния) имах Марал в същия калибър, по съящата причина, че обичам да експериментирам. За жалост експеримента ми отиде на вятъра. Сега съм влязъл в друг проект.
Поздрави
0

#13
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоvankata260 написа на 30.09.2015 - 14:59 :

Аз за един сезон(предния) имах Марал в същия калибър, по съящата причина, че обичам да експериментирам. За жалост експеримента ми отиде на вятъра. Сега съм влязъл в друг проект.
Поздрави


Колега, какво не му хареса?
0

#14
Потребителя е офлайн   vankata260 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 238
  • Регистр: 04.12.10
Изтървах няколко пъти прасета и един път чакал и започнах да и търся косури. Най вероятно е от калибъра, който се оказа не удачен за мен. Иначе има още няколко не до обмислени неща които ме дразнеха ама ги видях и усетих в реалния лов.
0

#15
Потребителя е офлайн   milen66 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 853
  • Регистр: 17.12.08
Притежавам Марал в кал 308 и съм много доволен. Кой каквото иска да говори за мен е уникална
0

#16
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоmilen66 написа на 13.11.2015 - 08:36 :

Притежавам Марал в кал 308 и съм много доволен. Кой каквото иска да говори за мен е уникална


Какво означава "уникална" в случая?
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#17
Потребителя е офлайн   shingo 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 27.11.15
И аз съм се спрял на тази карабина и мисля да се обзаведа в най-скоро време . Нищо лошо не прочетох от колеги които ловуват с нея,макар и да са доста малко... поне тези които пишат по форумите.
0

#18
Потребителя е офлайн   стрелец 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 11.02.12
Хората сме различни нормално е преценката и вижданията спрямо едно оръжие да са различни. Това което на един не се харесва за други е хубаво и желано. За търговците разнообразието от оръжия е бизнес и печалба. За човека желаещ да бъде Ловец разнообразието от оръжия е възможност да намери най-подходящото за себеси. От известно време притежавам Browning Maral кал.300WM. Всяка седмица през ръцете ми преминават различни оръжия нови стари и затова си помислих че имам малко практика и опит с окачествяването на едно оръжие. В магазина при закупуването на Browning Maral изпитах чуството,че съм придобил нещо ново по модерно. След като се прибрах в продължение на няколко часа държах това оръжие и започнах да го чуствам и да го разбирам. Хората които обичат оръжията ще разберат за какво говоря. За мен тази карабина е много приятна за държане и боравене. Приклада и полуложата са много добре полирани и плъзгайки ръце по тях чуствам,че са удобни и захвата ми към тя е удобен и здрав. Ореховия приклад е избран с добър цвят и добро съчетание на шарките,изработката му е без забележки и е приятен за гледане.Виждал съм двапъти по скъпи оръжия с по лош цвят и по лоша изработка. Дървото е припаснато доста добре към металните извивки. Цевта е тъмен мат нито много дебела нито тънка и добре изглежда по нея не се виждат следи от металообработващи машини,както при някои други оръжия. Позволих си да я разглобя на съставните и части и да бъде огледана до милиметър.Там където има триещи части няма да ги изреждам изработката е от по висок клас стомана или нераждавейка. Механизма за връщане на затвора е доста интересен не е с пружена там са изполвани пластини от цветен метал за по голяма надежност и със сигурност за по голяма издържливост. Усилието върху спусъка е на добро ниво и ще задоволи голяма част от претенциозните ловци. За да се произведе истрел е необходимо да се натегне пружината, която е с малко усилие но това за мен не е косур а е добър и съвременен замисъл гарантиращ по добра визия и безопасност на оръжието. Пълнителя се сваля и поставя много бързо без усилия и е добре направен.Освет това има и 10-заряден пълнител който може да се поръча. Ръкохватката за презареждане не е толкова лошо изглеждаща арматура.Тъй като имам удоволствието да стрелям и с Блазер R93,отговорно заявявам,че с Марала се презарежда с по малко усилие по лесно и по бързо. Не казвам,че Марала е по добър от Блазера който има свойте ненадминати качества и много други предимства. Лекотата на тази карабина е изненадваща за мен и е едно от удоволствията която предлага. Произведения истрел с кал.300WM не е изненада отката е поносим, не е плашещ и оръжието много добре поема отката и вибрациите. Мисля ,че това е достатъчно. Browning Maral кал.300WM за мен е много добра различна от другите карабини изискваща свой стил на работа и с по различно излъчване .Всеки в живота е пропуснал нещо, нормално е да пропуснеш и да не отстреляш дивеча. Това ти дава възможност да анализираш ситоацията да си направиш изводите да си вземеш поука,усъвършенстваш и да продължиш. Останаха малко ловни излети успех късмет и наслука на всички ловци.
0

#19
Потребителят е онлайн   ianevi2 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 524
  • Регистр: 11.01.12
Да повдигнем малко темата,за от 2015 до 2019 все има какво ново да се добави,като +/-!Весели празници на всички!
Browning cynergy black ice
Blaser R8 30-06
0

#20
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 754
  • Регистр: 13.05.09
Има ли нови собственици и мнения по темата, че и аз съм в дилема :марал или мк3.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни