БГ Лов Форум: НАПАДЕНИЕ ОТ ГЛИГАН! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

НАПАДЕНИЕ ОТ ГЛИГАН! истории и мнения

#21
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Владе ей този красавец беше решил да ме гази с бренеке в белия дроб падна като отсечен тръгнах към него да го доубивам и като стана право срещу мен.Направих крачка в дясно втори изтрел чупя му задния ляв крак горе в ябълката мина покрай мен на половин метър заобиколи ме падна на десет метра от мен рекох си тук ще ти е края докъто презареждам пак стана но тръгна в посока на другата пусия пак падна на десет метра в едни шипки викам си как е тръгнал ще отиде долу при колегата влачейки се полу мъртав отива при него и той го доубива.Инак трябва да запазиш голямо самообладание при такива ситуации както направих аз ако не бях направил крачка щеше да се наложи да ме карат в Пирогов.Виках си готово то си беше готово ама събират последни сили и гледат от къде идва изтрела и натам тръгват. ;)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 10917254_797273073678181_1610665955728526290_n.jpg
  • Прикачено изображение: 20150111-0010.jpeg

0

#22
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 27.10.2015 - 16:04 :

Глей са !
1 не съм пън , нито ботур , а албански кютук !
2 тона ми е типичен западняшки и невиждам нищо лошо в това да те избъзикам
3 исках да кажа да не плашите младежите с свирепи и освирепели глигани , що такива нема ! B) Разбираш ли значи?!
4-то и последно . Най малко пък в тази тема исках да си ги мериме и това кой к`во го е газило .... що я искам да ме гази мечка като Дженифър Лин Лопес
Прочети четирите точки... сега дано си ме разбрал / че си падаш малко пустиняк / помоли някой от модовете да почисти .


Баш! B)

..и не е за чистене темата, нека седи, да ни пази от уруки :lol:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#23
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 27.10.2015 - 16:26 :



Баш! B)/>

..и не е за чистене темата, нека седи, да ни пази от уруки :lol:/>

:thumbsup:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#24
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Наистина има подобни ситуаций при този лов , които за щастие не са толкова чести че да има някаква формула която да назубриш , и по която да действаш та да отървеш кожето цяло. ;)
Но наистина това е много вероятно да се случи на всеки който излиза в гората , и както каза ти не би могъл да разчиташ само на УРАГАНА и B&P-то , ..... близко и удобно дърво , или ..... нещо си. Винаги трябва да има план Б , за недай БОЖЕ.

Та по темата.....

В нашия регион аз съм чувал за три такива случаи.
1. Преди повече от 40 г. , един нерез е дарил един ловец от нашата група /който вече не е между живите/ с 90 шева , и единствено раницата на гърба му , го е опазила от по-лош край.
След като излязъл от болницата - нямал пропуснато прасе.

2. Преди около 20-тина години , друг наш ловец , стреля по вече стреляна и ранена женска , която започва да го гони около едни шипкови храсти.... След две-три обиколки на храстите , колегата се мята върху тях , и прасето си отминава дали защото му е писнало да го гони , или по друга причина ......не се знае. :D
Ловува и до днес , и то успешно.

3. Преди ....3-4 г. кандидат ловец с 2 кучета който е бил гонач , вижда че кучетата влизат с лай и излизат с вой от една търница. Прави връзка с друг гонач - ловец с пушка , който идва и установяват че в търницата лежи нерез.
Ловеца се навежда да види прасето , в този момент на кучетата им идва силата , влизат пак в търницата , нереза излита събаря ловеца , чупи му чисто новия бързомер /купен преди три дена от експото/ и се насочва към гонача....
Поглежда ловеца - гонача го няма.....чува шум , поглежда нагоре , и го вижда на 3-4 м. качил се в един бор.
След време на въпроса ми към гонача как се качи бе братле.... , отговора бе - бързо , ама не ме питай как слизах....на всеко клонче таш*ците ми идваха до брадата. :D
И двамата си ловуват. Гонача от този случай стана и много добър ловец.
Е.....бъзикаме ги сутрен , че не си носят стълба , ама това си е част от кефа. ;)

Така че.....този лов наистина е мъжки лов , и не би отказал някой ловец от лов с някакъв такъв емоционален инцидент.
Аз лично /пу.... да не дава ГОСПОД/ ако ми излети такъв екземпляр , и изпусна при първите два изстрела /на всеки може да се случи/ , и видя че нямам време да презаредя пушката - вадя ПМ зареден с 9 бр. CCI - хидрошок , и мисля че шансовете му да ми наруши целостта на моята кожа му е нулева. :D
0

#25
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 27.10.2015 - 17:33 :

.
Аз лично /пу.... да не дава ГОСПОД/ ако ми излети такъв екземпляр , и изпусна при първите два изстрела /на всеки може да се случи/ , и видя че нямам време да презаредя пушката - вадя ПМ зареден с 9 бр. CCI - хидрошок , и мисля че шансовете му да ми наруши целостта на моята кожа му е нулева. Публикувано изображение

Пищова спасява, аз познавам човек които пропуска първите два, прасето минава през него и му прави доста голяма рана на бедрото, той пада като за презареждане на пушката вече не може да става и дума, прасето се обръща след десетина метра и тръгва на втори заход. Нашия вади ТТ и с 8броя най-обикновенни си бойни го трупясва на два три метра от него. Аз пък имам случаи преди да е стигнало до мен с 8 броя от които половината не го уцелиха щото сигурно за 1 сек ги пуснах от макаров също нормални си, да не го трупясам, но поне седна на около 2 метра от мен и почна да се озърта като че не знаеше къде се намира и кво му се е случило, та с две бързи промушвания с ножа 30см.дълъг и 5см широк в шията го довърших. Добре че не беше много голямо та успявах с моето тегло да го държа да не се дигне докато хриптеше и подритваше няколко секунди.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#26
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 483
  • Регистр: 10.06.08
В такива моменти иска хладнокръвие иначе нещата се усложняват.Изтървеш ли ситуацията от контрол и най големия калибър не е гаранция за успех.За мен има колеги предобедени от слушане на подобни ситуации и паниката им пречи да реагират адекватно и навреме.Видиш ли глигана е опасен а пък тоя с пушката не е ли.Все пак имаме интелект и трябва да се вардим ,дали с преместване в страни дали с навременен точен изстрел ,с правилно позициониране на пусията и следене на ситуацията до края без да се подценява.Знам ,че има ситоации и ситоации но логично ние сме с предимство имаме оръжие, акъл и все пак сме тръгнали да ги трепем и като е така да е бързо и хладнокръвно ,за да не се катерим по дървета все едно те ни ловуват.Имал съм ситоации но никога не съм мислил за бягане ,катерене и бих го направил само ако са свършили патроните не в пушката а воубще.
0

#27
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Развързахте торбте ей , та да ви кажа и аз една ловджийска :D .... на лов сме с братчето / лека му пръст / в едно село от западо на майната си в Стара планина , излегнал съм се в шумата и се любувам на природата , любувам , любувам и омаян от погълнатата от вечерта виола съм позадрям кЪ си требе . Страшен писък ме вади от съня и с пияната кратуна немога да разбера от къде иде , дали от махалата , дали от гората :unsure: ... и чувам, Гошшооо дай си ножааааа !!!! Тръгвам нагоре из дерето и к`во да видя, едно 70-80 килограмово вързано за заден крак с повода от кучето , квичи животинчето сякаш ще го колят :D Гледам аз , гледам , пушката му подпряна на 15 - 20 крачки на една бука , а той / братчето ми / замотал въженцето в един чатал и се поти и сам си се псува . Завалията обичаше да ходи на лов с тек ИЖ с една брезентова паласка с 9 патрона, а в 10-тата дупка носеше любимото си швейцарско ножче , за него ловният нож беше излишна тежест .... не загина от прасе , друго го изяде и си отиде . B)
Най трудното в свинския лов е да попаднеш на капитален глиган , друго сложно , страшно и трудно няма ......
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#28
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетодимитров.д написа на 27.10.2015 - 20:19 :

В такива моменти иска хладнокръвие иначе нещата се усложняват.Изтървеш ли ситуацията от контрол и най големия калибър не е гаранция за успех.За мен има колеги предобедени от слушане на подобни ситуации и паниката им пречи да реагират адекватно и навреме.Видиш ли глигана е опасен а пък тоя с пушката не е ли.Все пак имаме интелект и трябва да се вардим ,дали с преместване в страни дали с навременен точен изстрел ,с правилно позициониране на пусията и следене на ситуацията до края без да се подценява.Знам ,че има ситоации и ситоации но логично ние сме с предимство имаме оръжие, акъл и все пак сме тръгнали да ги трепем и като е така да е бързо и хладнокръвно ,за да не се катерим по дървета все едно те ни ловуват.Имал съм ситоации но никога не съм мислил за бягане ,катерене и бих го направил само ако са свършили патроните не в пушката а воубще.

:thumbsup:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#29
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
То риск има и докато ходиш по булеварда/некоя незакрепена саксия може да те намери у лисото/,в тоя ред на мисли бих попитал,колко колеги са проследявали ранен глиган и са го доубивали или респективно намирали мъртъв?
0

#30
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоАлександър А.А. написа на 27.10.2015 - 21:35 :

То риск има и докато ходиш по булеварда/некоя незакрепена саксия може да те намери у лисото/,в тоя ред на мисли бих попитал,колко колеги са проследявали ранен глиган и са го доубивали или респективно намирали мъртъв?

Незнам дали има кучкар гонач който да не е "работил" на кървава следа .... а най гадното е когато вместо ранен глиган намериш разпраното или мъртвото си верно ловно другарче :angry: е тогава раната ти е в сърцето , на другото майната !!!!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#31
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Едно ВИДЕО https://www.facebook...84321524983723/ по темата
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#32
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоKatena4o написа на 28.10.2015 - 13:36 :

Едно ВИДЕО https://www.facebook...84321524983723/ по темата


Зор!Публикувано изображение
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#33
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоKatena4o написа на 28.10.2015 - 13:36 :

Едно ВИДЕО https://www.facebook...84321524983723/ по темата


250/150
puls 150-160
Типично предиинфарктно с/е
В ляво на 2-3 метра има три незабелязани братчета/дървета/
Това прасе е кърпатска новоделка! ;) ,ама не е тъпо -разбира румънски :D

Доктора
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#34
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 27.10.2015 - 22:02 :

Виж мнениетоАлександър А.А. написа на 27.10.2015 - 21:35 :

То риск има и докато ходиш по булеварда/некоя незакрепена саксия може да те намери у лисото/,в тоя ред на мисли бих попитал,колко колеги са проследявали ранен глиган и са го доубивали или респективно намирали мъртъв?

Незнам дали има кучкар гонач който да не е "работил" на кървава следа .... а най гадното е когато вместо ранен глиган намериш разпраното или мъртвото си верно ловно другарче :angry:/> е тогава раната ти е в сърцето , на другото майната !!!!

Това за което говориш.
https://www.facebook...76548262427716/
0

#35
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 28.10.2015 - 13:36 :

Едно ВИДЕО https://www.facebook...84321524983723/ по темата


Не мрат от гърмел ...
0

#36
Потребителя е офлайн   единак 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 30.01.11
Е това си го и събори даже. Ако беше като онова в горното видео, дето съсече трите кучета, пича можеше и да не стане.


https://www.facebook...85446938204515/
0

#37
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 27.10.2015 - 22:02 :

Виж мнениетоАлександър А.А. написа на 27.10.2015 - 21:35 :

То риск има и докато ходиш по булеварда/некоя незакрепена саксия може да те намери у лисото/,в тоя ред на мисли бих попитал,колко колеги са проследявали ранен глиган и са го доубивали или респективно намирали мъртъв?

Незнам дали има кучкар гонач който да не е "работил" на кървава следа .... а най гадното е когато вместо ранен глиган намериш разпраното или мъртвото си верно ловно другарче Публикувано изображение е тогава раната ти е в сърцето , на другото майната !!!!


:thumbsup:/>:thumbsup:/>:thumbsup:/>
0

#38
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Дано отвори....

https://www.facebook...44/?pnref=story
0

#39
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 02.11.2015 - 17:34 :

Дано отвори....

https://www.facebook...44/?pnref=story

E к`во и кого да отвараш .... нек`ъв си кантонер попаднал на неподходящото място в неподходящото време :lol:
Това ако беше гонач щеше да е с нож и пушка , ама ...... плашете децата , плашете и като се започне едно чупене на клони из гората да не си помислите , че е някой освирепел глиган :D не , не е ! Чисто и просто стоящият на пусия си прави високо "чакало" за по дора видимостъъъъъъъъ !!! :D :D :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#40
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Сетих се за един май стар мустакат приятел ... на пусия пича до една градина в която старец си копае с вилата лехичка за лук есеняк и нещеш ли за беля изкача глиган , ама глиган има нема 70 до 80 кила и нашия бум , бам и прасето се заклещва в лещака :o и се зе започва с дублетата дан , дан , бум , бам , а то стои и не и не и не пада ... почти се разлентовал нашия и в този момент идва стареца и му вика .
Не бой се бре дете , е са че да га мунем с вилата , нема страшно, небой се ....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни