БГ Лов Форум: Заключване на спусък. Промени от май месец в ЗОБВВПИ относно пренасяне на оржие. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Заключване на спусък. Промени от май месец в ЗОБВВПИ относно пренасяне на оржие.

#41
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10
Здравейте! Това заключващо устройство е опасно. Вече няколко ловци се оплакаха от неволни изтрели предизвикани от този заключващ механизъм. Крайно време е някой да съобщи до прокуратурата, докато не станало най-лошото. Обеснявам защо е опасен! Когато заключя спусъка със тази ключалка, тя цялата се движи напред и назад движейки и самият спусък. Познайте какво се случва когато има патрон в цевта??? Особенно когато пушката е в калъф, тогава не се вижда но то при почти всяко движение натиска спусъка, защото стърчи и е въпрос на време някой да пострада. Прилагам ви едно видео, което не съм го снимал аз, за да се види за какво става въпрос. https://www.facebook...30375687016672/ Аз нямам нищо против такова устройство, но искам да се измисли нещо по-надеждно! Лека вечер.
https://video.xx.fbc...64d&oe=5D54A5E7
0

#42
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Колега, за първото което си написал си прав, че никъв х.й не вършат тея катинарчета, ама за това второто... Недопустимо е човек "ловец" да си пренася пушката с патрон в цевта и то заредена! Това е НЕнормална работа за мен!
0

#43
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоЕмил Александров написа на 14.08.2019 - 23:26 :

Колега, за първото което си написал си прав, че никъв х.й не вършат тея катинарчета, ама за това второто... Недопустимо е човек "ловец" да си пренася пушката с патрон в цевта и то заредена! Това е НЕнормална работа за мен!


Колега, една от моите любими пушки е Силма, със два спусъка, значи когато е отключена, колкото и пъти да я отварям затварям, те си остава отключена при затварянето! Когато е заключена, колкото и пъти да я отварям, затварям си остава заключена. Съгласен съм със теб че е недопустимо да я пренасяш със патрон във цевта, но зависи от къде до къде я пренасяш. Има толкова много причини да се обърка човек. Една от тях е адреналин, друга бързане, преумора, разсейване от колеги и стотици други! А при поставянето на това устройство става опасно, много опасно. И пак казвам че нямам нищо против такъв механизъм, лично аз имам два, но са опасни, активират спусъка със лекота, без да усетиш. ОПАСНИ СА! Крайно време е някой да обърне внимание за да се реши проблема!
При положение че, дори и да забравиш да извадиш патроните, ако го няма този катинар, няма как да активираш спусъка, а като го има, дори и да е в калъф оръжието, при едно леко закачане за дрехите стреляш!!! Е моля ви се, нека да направят някаква универсална закопчалка, която наистина да зключва, някаква регулираща. Аз съм за такава, но тази НЕ СТАВА!
0

#44
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоhandcream написа на 14.08.2019 - 23:43 :

Виж мнениетоЕмил Александров написа на 14.08.2019 - 23:26 :

Колега, за първото което си написал си прав, че никъв х.й не вършат тея катинарчета, ама за това второто... Недопустимо е човек "ловец" да си пренася пушката с патрон в цевта и то заредена! Това е НЕнормална работа за мен!


Колега, една от моите любими пушки е Силма, със два спусъка, значи когато е отключена, колкото и пъти да я отварям затварям, те си остава отключена при затварянето! Когато е заключена, колкото и пъти да я отварям, затварям си остава заключена. Съгласен съм със теб че е недопустимо да я пренасяш със патрон във цевта, но зависи от къде до къде я пренасяш. Има толкова много причини да се обърка човек. Една от тях е адреналин, друга бързане, преумора, разсейване от колеги и стотици други! А при поставянето на това устройство става опасно, много опасно. И пак казвам че нямам нищо против такъв механизъм, лично аз имам два, но са опасни, активират спусъка със лекота, без да усетиш. ОПАСНИ СА! Крайно време е някой да обърне внимание за да се реши проблема!
При положение че, дори и да забравиш да извадиш патроните, ако го няма този катинар, няма как да активираш спусъка, а като го има, дори и да е в калъф оръжието, при едно леко закачане за дрехите стреляш!!! Е моля ви се, нека да направят някаква универсална закопчалка, която наистина да зключва, някаква регулираща. Аз съм за такава, но тази НЕ СТАВА!

Абсолютно е недопустимо да пренасяш пушката с патрон в цевта. А когато имаш разрешително за лов за този ден не е нужно да я заключваш извън града.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#45
Потребителя е офлайн   bravo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 345
  • Регистр: 21.12.13
Колко кух требе да си, за да си заключваш оръжието с патрон в цевта :rolleyes:
Иначе самата идея за тези ключалки е безумна, но това е друг въпрос....
0

#46
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10
Първо: Изискването за заключващо устройство на оръжието важи, от изваждането му от касата до мястото където ще се ловува, и обратно.
Няма причина поради която да има боеприпас във нея.
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Никакви адреналини, преумора и т.н. не са допустими.
Трето: Виждам много колеги, и то не само млади, които изпразват двуцевките си, затварят ги и след това щракат спусъците.
Това е абсолютно грешен подход. Правилният начин е: Отваря се оръжието, вадят се боеприпасите, предпазителя се поставя на позиция отключване, натискат се спусъците и след това се затваря оръжието. Така иглите са спуснати и пружините не са натегнати, а иглите не се подбиват или чупят. След това се пристъпва към разглобяване.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави и Наслука на всички.
п.с За колегите със гладкоцевни полуавтомати, след изпразване на оръжието, затворът се изтегля на 50% от хода му назад, след което се натиска спусъка.
0

#47
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 16.08.2019 - 08:46 :

Първо: Изискването за заключващо устройство на оръжието важи, от изваждането му от касата до мястото където ще се ловува, и обратно.
Няма причина поради която да има боеприпас във нея.
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Никакви адреналини, преумора и т.н. не са допустими.
Трето: Виждам много колеги, и то не само млади, които изпразват двуцевките си, затварят ги и след това щракат спусъците.
Това е абсолютно грешен подход. Правилният начин е: Отваря се оръжието, вадят се боеприпасите, предпазителя се поставя на позиция отключване, натискат се спусъците и след това се затваря оръжието. Така иглите са спуснати и пружините не са натегнати, а иглите не се подбиват или чупят. След това се пристъпва към разглобяване.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави и Наслука на всички.
п.с За колегите със гладкоцевни полуавтомати, след изпразване на оръжието, затворът се изтегля на 50% от хода му назад, след което се натиска спусъка.

А на автомата как да освободиш УСМ , като не се отваря :) ?

0

#48
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 16.08.2019 - 08:46 :

Първо: Изискването за заключващо устройство на оръжието важи, от изваждането му от касата до мястото където ще се ловува, и обратно.
Няма причина поради която да има боеприпас във нея.
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Никакви адреналини, преумора и т.н. не са допустими.
Трето: Виждам много колеги, и то не само млади, които изпразват двуцевките си, затварят ги и след това щракат спусъците.
Това е абсолютно грешен подход. Правилният начин е: Отваря се оръжието, вадят се боеприпасите, предпазителя се поставя на позиция отключване, натискат се спусъците и след това се затваря оръжието. Така иглите са спуснати и пружините не са натегнати, а иглите не се подбиват или чупят. След това се пристъпва към разглобяване.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави и Наслука на всички.
п.с За колегите със гладкоцевни полуавтомати, след изпразване на оръжието, затворът се изтегля на 50% от хода му назад, след което се натиска спусъка.

А на автомата как да освободиш УСМ , като не се отваря :) ?

0

#49
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоsttekata написа на 16.08.2019 - 09:17 :

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 16.08.2019 - 08:46 :

Първо: Изискването за заключващо устройство на оръжието важи, от изваждането му от касата до мястото където ще се ловува, и обратно.
Няма причина поради която да има боеприпас във нея.
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Никакви адреналини, преумора и т.н. не са допустими.
Трето: Виждам много колеги, и то не само млади, които изпразват двуцевките си, затварят ги и след това щракат спусъците.
Това е абсолютно грешен подход. Правилният начин е: Отваря се оръжието, вадят се боеприпасите, предпазителя се поставя на позиция отключване, натискат се спусъците и след това се затваря оръжието. Така иглите са спуснати и пружините не са натегнати, а иглите не се подбиват или чупят. След това се пристъпва към разглобяване.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави и Наслука на всички.
п.с За колегите със гладкоцевни полуавтомати, след изпразване на оръжието, затворът се изтегля на 50% от хода му назад, след което се натиска спусъка.

А на автомата как да освободиш УСМ , като не се отваря :)/> ?

Написал съм и за него. Просто чети докрай.
0

#50
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Вальо, сигурен ли си , че става това с 50%, защото имат предпазител да не възпроизвеждат изстрел при незаключен затвор?
Според мен грешиш за това с 50% дръпнат затвор, но нека се изкажат и другите колеги.

0

#51
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 16.08.2019 - 08:46 :

Първо: Изискването за заключващо устройство на оръжието важи, от изваждането му от касата до мястото където ще се ловува, и обратно.
Няма причина поради която да има боеприпас във нея.
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Никакви адреналини, преумора и т.н. не са допустими.
Трето: Виждам много колеги, и то не само млади, които изпразват двуцевките си, затварят ги и след това щракат спусъците.
Това е абсолютно грешен подход. Правилният начин е: Отваря се оръжието, вадят се боеприпасите, предпазителя се поставя на позиция отключване, натискат се спусъците и след това се затваря оръжието. Така иглите са спуснати и пружините не са натегнати, а иглите не се подбиват или чупят. След това се пристъпва към разглобяване.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави и Наслука на всички.
п.с За колегите със гладкоцевни полуавтомати, след изпразване на оръжието, затворът се изтегля на 50% от хода му назад, след което се натиска спусъка.

Първо: Изискването на заключващото устройство, пак повтарям ЗАКЛЮЧВАЩОТО устройство, което НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Съгласен съм, но искам да ти задам един въпрос. И ти си човек като мен, аз често допускам грешки ти не допускаш ли грешки, не си ли сгрешил поне един път през живота си??? Никога ли не си сгрешил? И така към второто, разреждаме оръжието и го ЗАКЛЮЧВАМЕ със Уникалното Заключващо Устройство, Което НЕ ЗАКЛЮЧВА НИЩО!
Трето: Офффф, трябва да се измисли КАРТА, такава каквато имат пилотите на самолети, трябва и асистент да имаме който да чете ние да изпълняваме. Първо това, второ онова, трето иглите, да не се счупи някоя, па да не вземе да излети и не дай си боже да извади на някой укото.......
Стига глупости!
ЗАКЛЮЧВАЩОТО УСТРОЙСТВО НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!! Ядосах се, извинете ме.
Поздрави, хубав ден!
0

#52
Потребителя е офлайн   Rasate 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 10.06.08

Виж мнениетоhandcream написа на 16.08.2019 - 15:19 :

Първо: Изискването на заключващото устройство, пак повтарям ЗАКЛЮЧВАЩОТО устройство, което НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Съгласен съм, но искам да ти задам един въпрос. И ти си човек като мен, аз често допускам грешки ти не допускаш ли грешки, не си ли сгрешил поне един път през живота си??? Никога ли не си сгрешил? И така към второто, разреждаме оръжието и го ЗАКЛЮЧВАМЕ със Уникалното Заключващо Устройство, Което НЕ ЗАКЛЮЧВА НИЩО!
Трето: Офффф, трябва да се измисли КАРТА, такава каквато имат пилотите на самолети, трябва и асистент да имаме който да чете ние да изпълняваме. Първо това, второ онова, трето иглите, да не се счупи някоя, па да не вземе да излети и не дай си боже да извади на някой укото.......
Стига глупости!
ЗАКЛЮЧВАЩОТО УСТРОЙСТВО НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!! Ядосах се, извинете ме.
Поздрави, хубав ден!


Това че си взел най-евтиното заключващо устройство, което не е съобразено с оръжието, което имаш, не означава че ВСИЧКИ ЗАКЛЮЧВАЩИ УСТРОЙСТВА НЕ ЗАКЛЮЧВАТ.
0

#53
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоRasate написа на 16.08.2019 - 15:41 :

Виж мнениетоhandcream написа на 16.08.2019 - 15:19 :

Първо: Изискването на заключващото устройство, пак повтарям ЗАКЛЮЧВАЩОТО устройство, което НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Съгласен съм, но искам да ти задам един въпрос. И ти си човек като мен, аз често допускам грешки ти не допускаш ли грешки, не си ли сгрешил поне един път през живота си??? Никога ли не си сгрешил? И така към второто, разреждаме оръжието и го ЗАКЛЮЧВАМЕ със Уникалното Заключващо Устройство, Което НЕ ЗАКЛЮЧВА НИЩО!
Трето: Офффф, трябва да се измисли КАРТА, такава каквато имат пилотите на самолети, трябва и асистент да имаме който да чете ние да изпълняваме. Първо това, второ онова, трето иглите, да не се счупи някоя, па да не вземе да излети и не дай си боже да извади на някой укото.......
Стига глупости!
ЗАКЛЮЧВАЩОТО УСТРОЙСТВО НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!! Ядосах се, извинете ме.
Поздрави, хубав ден!


Това че си взел най-евтиното заключващо устройство, което не е съобразено с оръжието, което имаш, не означава че ВСИЧКИ ЗАКЛЮЧВАЩИ УСТРОЙСТВА НЕ ЗАКЛЮЧВАТ.

Кое е това скъпото и хубавото устройство, което е съвместимо със моите оръжия, и се предлага на пазара????
Покажи ми го за да си го купя!
0

#54
Потребителя е офлайн   Rasate 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 10.06.08
Взимаш пушката и почваш наред магазините с проба. Аз не съм ясновидец да позная модела на оръжието ти и с кое заключващо устройство е съвместимо.
0

#55
Потребителя е офлайн   атила 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 113
  • Регистр: 29.04.08
Пренасянето на заредено оръжие, от едно населено място до ловния район и обратно, е казус, който не се нуждае от обсъждане...

Законът вече е приет, както и санкциите за неспазването му също са факт. Оспорване на текстове от него чрез демонстрация с неподходящ за конкретния модел оръжие продукт е несъстоятелно. Неправилната експлоатация, съчетана с неподходящ продукт не са проблем на закона, а на конкретния потребител.

Мога да демонстрирам, че ИЖ 43 не може да гръмне с друг модел заключващо устройство.
Публикувано изображение
0

#56
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоRasate написа на 16.08.2019 - 16:08 :

Взимаш пушката и почваш наред магазините с проба. Аз не съм ясновидец да позная модела на оръжието ти и с кое заключващо устройство е съвместимо.

Точно там е проблема! При нас има само един магазин, а всички сме със различни оръжия! Ако прочетеш внимателно предните ми постове, ще се убедиш че аз нямам нищо против такова устройство, закупуването му и използването му. Искам да направят универсално заключващо устройство, което наистина да зключва, каквото е и самото му предназначение. А не да ни задължават да си купуваме нещо, което е опасно, НЕ заключва и виси там, само защото някой така е решил!
Е не съм ли прав?
0

#57
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоатила написа на 16.08.2019 - 16:15 :

Пренасянето на заредено оръжие, от едно населено място до ловния район и обратно, е казус, който не се нуждае от обсъждане...

Законът вече е приет, както и санкциите за неспазването му също са факт. Оспорване на текстове от него чрез демонстрация с неподходящ за конкретния модел оръжие продукт е несъстоятелно. Неправилната експлоатация, съчетана с неподходящ продукт не са проблем на закона, а на конкретния потребител.

Мога да демонстрирам, че ИЖ 43 не може да гръмне с друг модел заключващо устройство.

За закона съм съгласен, но не съм съгласен със казаното от теб, че потребителя който си е закупил неподходящ продукт, къде има подходящ?????
Аве мани не ми се спори, все едно си пиша със роботи!
Вие къде живеете бе хора?
Аз живея в България.
0

#58
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11

Виж мнениетоhandcream написа на 16.08.2019 - 16:17 :

... Искам да направят универсално заключващо устройство, което наистина да зключва, каквото е и самото му предназначение. ... Е не съм ли прав?


Има такова устройство е, "Метална каса" му казват.
И не, не си прав.

ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#59
Потребителя е офлайн   атила 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 113
  • Регистр: 29.04.08

Виж мнениетоhandcream написа на 16.08.2019 - 16:24 :

Виж мнениетоатила написа на 16.08.2019 - 16:15 :

Пренасянето на заредено оръжие, от едно населено място до ловния район и обратно, е казус, който не се нуждае от обсъждане...

Законът вече е приет, както и санкциите за неспазването му също са факт. Оспорване на текстове от него чрез демонстрация с неподходящ за конкретния модел оръжие продукт е несъстоятелно. Неправилната експлоатация, съчетана с неподходящ продукт не са проблем на закона, а на конкретния потребител.

Мога да демонстрирам, че ИЖ 43 не може да гръмне с друг модел заключващо устройство.

За закона съм съгласен, но не съм съгласен със казаното от теб, че потребителя който си е закупил неподходящ продукт, къде има подходящ?????
Аве мани не ми се спори, все едно си пиша със роботи!
Вие къде живеете бе хора?
Аз живея в България.


Независимо къде живееш, пренасянето на заредено оръжие не е разумно начинание.
Публикувано изображение
0

#60
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
Съжалявам, че ще съм толкова краен, но кой тъпанар си държи патрони в цевите БЕЗ предпазител и със заключен спусък?
Та стигаме до "неволни изстрели предизвикани от този заключващ механизъм"

Неволните изстрели се предизвикват главно от неправилна употреба или ниска оръжейна култура.

Наслука,
Д
"Venatio supra omnia"
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни