БГ Лов Форум: Хуглу или Иж - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Хуглу или Иж

#1
Потребителя е офлайн   dimiv8 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 198
  • Регистр: 26.05.08
Здравейте колеги,отварям тази тема за да получа някаква помощ. Ще закупувам втора пушка(сегашната Сайга12) която желая да е надцевка. Бях се загледал към Тоз но получих много отрицателни коментари. Обичам руското оръжие,но се загледах и към турското Хуглу. Просто желая мнения от опит. Който има от тези пушкала да сподели мнение. Става въпрос за закупуване на нова пушка а не за произведени преди 90 година.
0

#2
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 26.10.18

Виж мнениетоdimiv8 написа на 24.02.2021 - 19:34 :

Здравейте колеги,отварям тази тема за да получа някаква помощ. Ще закупувам втора пушка(сегашната Сайга12) която желая да е надцевка. Бях се загледал към Тоз но получих много отрицателни коментари. Обичам руското оръжие,но се загледах и към турското Хуглу. Просто желая мнения от опит. Който има от тези пушкала да сподели мнение. Става въпрос за закупуване на нова пушка а не за произведени преди 90 година.

Всички критерии които си написал са доста противоречиви.
Защо....Иж след 90 година не става.
Хуглу ....няма да коментирам въпрос на лично предпочитание е.
С две думи това което търсиш се казва Beretta но ти си знаеш.
Успех с покупката
0

#3
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоCvetanov03 написа на 24.02.2021 - 21:16 :

Виж мнениетоdimiv8 написа на 24.02.2021 - 19:34 :

Здравейте колеги,отварям тази тема за да получа някаква помощ. Ще закупувам втора пушка(сегашната Сайга12) която желая да е надцевка. Бях се загледал към Тоз но получих много отрицателни коментари. Обичам руското оръжие,но се загледах и към турското Хуглу. Просто желая мнения от опит. Който има от тези пушкала да сподели мнение. Става въпрос за закупуване на нова пушка а не за произведени преди 90 година.

Всички критерии които си написал са доста противоречиви.
Защо....Иж след 90 година не става.
Хуглу ....няма да коментирам въпрос на лично предпочитание е.
С две думи това което търсиш се казва Beretta но ти си знаеш.
Успех с покупката

Моята е 98-ма. Стреля си добре, механиката работи. С долната цев стрелям и бренекета. Доволен съм. Части бол. Обичам да стрелям и имам ли възможност не пестя патрони. Чувал съм разни неща за "несъветското " производство, но при мен проблем няма за сега. Имам я от две години и нещо, не е купувана нова.
0

#4
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Аз пък твърдя, че ИЖ след 90-та става....щото имам опит!
0

#5
Потребителя е офлайн   dimiv8 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 198
  • Регистр: 26.05.08

Виж мнениетоCvetanov03 написа на 24.02.2021 - 21:16 :

Виж мнениетоdimiv8 написа на 24.02.2021 - 19:34 :

Здравейте колеги,отварям тази тема за да получа някаква помощ. Ще закупувам втора пушка(сегашната Сайга12) която желая да е надцевка. Бях се загледал към Тоз но получих много отрицателни коментари. Обичам руското оръжие,но се загледах и към турското Хуглу. Просто желая мнения от опит. Който има от тези пушкала да сподели мнение. Става въпрос за закупуване на нова пушка а не за произведени преди 90 година.

Всички критерии които си написал са доста противоречиви.
Защо....Иж след 90 година не става.
Хуглу ....няма да коментирам въпрос на лично предпочитание е.
С две думи това което търсиш се казва Beretta но ти си знаеш.
Успех с покупката

Колега казвам че не ме интересуват пушки произведени ПРЕДИ 90година!!!!! Защото темата ще се развие на там че колеги ще започнат да казват да купя на старо пушка произведена преди 90 година....!!! А мен идеята ми е да купя нова!
0

#6
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 24.02.2021 - 21:40 :

Аз пък твърдя, че ИЖ след 90-та става....щото имам опит!


Направо те подкрепям щото и аз имам опит .....
0

#7
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоdimiv8 написа на 24.02.2021 - 19:34 :

Здравейте колеги,отварям тази тема за да получа някаква помощ. Ще закупувам втора пушка(сегашната Сайга12) която желая да е надцевка. Бях се загледал към Тоз но получих много отрицателни коментари. Обичам руското оръжие,но се загледах и към турското Хуглу. Просто желая мнения от опит. Който има от тези пушкала да сподели мнение. Става въпрос за закупуване на нова пушка а не за произведени преди 90 година.

Кажи до колко пари може да дадеш?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#8
Потребителя е офлайн   Velikofff 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 21.06.15
Имам ИЖ-27ЕМ надцевка, купена чисто нова през 2014. За 7год. не съм имал проблеми - не е засичала, ежекторите си работят. Използва се предимно за лов на пъдпъдък и фазан. Почиства се и се смазва през 2-3 излизания. Доволен съм като цяло, нямам обаче база за сравнение с турско оръжие - освен ИЖ-а ползвам една Берета автомат и едно Бенели автомат.
0

#9
Потребителя е офлайн   Emo_gp 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 28.09.15
Аз лично с гордост смених Иж 27 USSSR с Ата Нео, взимай ново турско. Не всеки има време да чисти и смазва на всеки 3-4 излета. Гледай оксидацията да е на ниво с няколко колеги коментираме MP 27, че ръждясва, други проблеми не правят като изключим теглото също! Прикладвай преди окончателно да избереш!
0

#10
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Замислям се , че обсъждаме бюджетни пушки. Като такива няма как да нямат кусури. Зачудих се защо трябва да е чисто нова? В смисъл - втора ръка , но запазена на по-достъпна цена не е вариант? Даже като се замисля повече излиза , че на цената на нова могат да се закупят и двата варианта втора ръка. Явно колегата си иска да е новичка и неупотребявана.
0

#11
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15
Ловувам (с билет) от 1981. Стрелял съм със Симсон, Бюхаг, Круп, ИЖ-12, Иж-27Е (СССР), Меркел 200Е, Меркел 147Е и Иж-27М (Русия), общо над 50000 патрона от различни производители, както и направени от мене. Най-капризна беше Меркел 200Е. С Иж никога не съм имал проблеми, нищо преди, нито след 1990.
0

#12
Потребителя е офлайн   dimiv8 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 198
  • Регистр: 26.05.08
Колеги,по принцип си падам по руското оръжие. За това на времето купих Сайга12,система Калашников но 12 калибър. Нада ли в света има себе уважаващ се човек разбиращ от оръжие който да не признае ефикасността,надеждността и лесното обслужване на калаша. Естествено който не е държал 2 години в ръце няма как да разбере какво казвам. За това се насочих към руско оръжие....Тоз или Иж. За Тоза чух лоши отзиви и че нов няма в момента от къде да закупя. Иж има ново оръжие но също чувам лоши отзиви за оръжието произведено в след 1990 година. Защо ново? Такова ми е разбирането,искам аз да съм му собственикът а не поредният. Ровейки по форумите виждам много добри отзиви за Хуглу. Да знам,много ще кажете Берета,Бинеле......не са моите оръжия.
Относно бюджета....1000...1500...2000...не съм сложил лимит.
Оръжие-Руско
Кола-немска
Куче-немско
Но сега съм на кръстопът за това търся мнения от тези които имат опит....
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Опита се взима от умните хора. мини през някои оръжеиник виж какви пушки най-много са при него за ремонти и готово. Иначе мисля че до 1-2хил патрона всяка пушка ще е читава, а редовия ловец тези патрони рядко ще ги изстреля през целия си живот и следователно всеки ще хвали неговото си. Грижите идват след това като се подмина този минимален настрел на който ще държи всеки боклук.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#14
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоdimiv8 написа на 25.02.2021 - 18:36 :

Колеги,по принцип си падам по руското оръжие. За това на времето купих Сайга12,система Калашников но 12 калибър. Нада ли в света има себе уважаващ се човек разбиращ от оръжие който да не признае ефикасността,надеждността и лесното обслужване на калаша. Естествено който не е държал 2 години в ръце няма как да разбере какво казвам. За това се насочих към руско оръжие....Тоз или Иж. За Тоза чух лоши отзиви и че нов няма в момента от къде да закупя. Иж има ново оръжие но също чувам лоши отзиви за оръжието произведено в след 1990 година. Защо ново? Такова ми е разбирането,искам аз да съм му собственикът а не поредният. Ровейки по форумите виждам много добри отзиви за Хуглу. Да знам,много ще кажете Берета,Бинеле......не са моите оръжия.
Относно бюджета....1000...1500...2000...не съм сложил лимит.
Оръжие-Руско
Кола-немска
Куче-немско
Но сега съм на кръстопът за това търся мнения от тези които имат опит....

ATA SP
Silma m70
FAIR
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#15
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоdimiv8 написа на 25.02.2021 - 18:36 :

Колеги,по принцип си падам по руското оръжие. За това на времето купих Сайга12,система Калашников но 12 калибър. Нада ли в света има себе уважаващ се човек разбиращ от оръжие който да не признае ефикасността,надеждността и лесното обслужване на калаша. Естествено който не е държал 2 години в ръце няма как да разбере какво казвам. За това се насочих към руско оръжие....Тоз или Иж. За Тоза чух лоши отзиви и че нов няма в момента от къде да закупя. Иж има ново оръжие но също чувам лоши отзиви за оръжието произведено в след 1990 година. Защо ново? Такова ми е разбирането,искам аз да съм му собственикът а не поредният. Ровейки по форумите виждам много добри отзиви за Хуглу. Да знам,много ще кажете Берета,Бинеле......не са моите оръжия.
Относно бюджета....1000...1500...2000...не съм сложил лимит.
Оръжие-Руско
Кола-немска
Куче-немско
Но сега съм на кръстопът за това търся мнения от тези които имат опит....

ATA SP
Silma m70
FAIR
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#16
Потребителя е офлайн   nedon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 209
  • Регистр: 15.10.14

Виж мнениетоdimiv8 написа на 25.02.2021 - 18:36 :

............. Защо ново? Такова ми е разбирането,искам аз да съм му собственикът а не поредният. ............

Оръжие-Руско
Кола-немска
Куче-немско
Но сега съм на кръстопът за това търся мнения от тези които имат опит....


Не зная какво обсъждате. Колегата е казал ясно - оръжието да е ново и руско.
Недко Онков
София, 0887 581 738


LR Defender 300 TDi
ATA Venza Walnut Cantilever с Aimpoint Micro H1
Тика Т3 .308win с Burris Eliminator IV
CZ 512 .22LR с Hawke Vantage 3-9x50 IR
0

#17
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Каквато и пушка да вземеш, ти самия палачорин ли си ..... Всяко нещо си иска отношението .....
0

#18
Потребителя е офлайн   В. Василев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 04.04.11
Колега, след като си свикнал със Сайга-12, и ИЖ-27, и Хуглу да вземеш - все ще ти струва както е казал Славейков "ела тънковита". Това в кръга на шегата; иначе щом си свикнал с полуавтомат и около 2 000 лв не са проблем, бих ти препоръчал пак полуавтомат, но XLR на Фабарм, М 2 European на Бенели или А 300 на Берета.
Поздрави, наслука и да се похвалиш като си вземеш пушката, която точно ти искаш!
0

#19
Потребителя е офлайн   k.georgiev 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 06.02.21
През годините съм бил собственик на няколко 27-ци,с един и два спусъка,съветски и руски,и на едно Хуглу 104.За да не предизвиквам излишни спорове ще кажа,че турската по никой показател не отстъпва на руската.Дори по някои,касаещи ни пряко,като ловци,като прикладистост на оръжието и финиш е много напред.
И двете фирми са много сериозни.
Единственият ми съвет е,която и да избереш,е да не се подлъжеш да вземеш с един спусък.В този ценови клас,това е предпоставка за проблеми!Но по-важното от това е,че се лишаваш от основното предимство на двуцевката,ако ме разбираш.
0

#20
Потребителя е офлайн   ohotnick 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 96
  • Регистр: 04.07.09
Нещата се променят, някога бях луд фен на руското оръжие и бях готов да споря с всеки
Сега вече не е така :D
Лос- 9,3х53R
Сайга - 9,3х53R
ZKK-600- 7х64
Mossberg-308 Win
SA-93
БИ-4
БИ-6
ИЖ-18
ТОЗ-БМ
Сайга - 20х76
Yildiz Becassier
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни