БГ Лов Форум: Фен клуб CRVENA ZASTAVA - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб CRVENA ZASTAVA За феновете на сръбкините

#21
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоpako76 написа на 21.07.2014 - 13:33 :

Много добра изработка колега пожелавам ти мнохо слука с нея

Благодаря колега да ти се връща. :)
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#22
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Ето и снимка от прострелката на Застава-та
Оръжие: Застава М70 Стандарт
Оптика: Bushnell 1.5-6x44 Trophy XLT M
Патрони: Geco Exspess cal. 30-06 10.7 g. / 165 gr.
Разтояние: 115 метра.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 10573356_10202346189871551_1791617096_n.jpg

На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#23
Потребителя е офлайн   Игнат Маринов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 88
  • Регистр: 13.09.11
Здравейте и аз притежавам Застава м 70 колко струват монтажите за тях и откъде да си взема
0

#24
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоИгнат Маринов написа на 30.07.2014 - 18:05 :

Здравейте и аз притежавам Застава м 70 колко струват монтажите за тях и откъде да си взема

Здравей колега, честито за карабината отличен избор, а за да ти дадем отговор трябва да се уточниш какво желаеш като вариант "нисък-висок-бърз" назад в темата има снимки на различни видове разгледай насочи се към нещо и мога да ти кажа кое от къде и за колко, другите колеги също могат да ти помогнат. Поздрави
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#25
Потребителя е офлайн   r6r6r6r6r6 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 12.01.09
Колеги имам проблем моята мушка се счупи и немога да си намеря Мушка за Застава М70 стандарт моля за помощ.
Вьв Випа няма
0

#26
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоr6r6r6r6r6 написа на 05.09.2014 - 14:46 :

Колеги имам проблем моята мушка се счупи и немога да си намеря Мушка за Застава М70 стандарт моля за помощ.
Вьв Випа няма

Тия пък в тоя вип кво ли имат, а ако пък имат нещо то цената му е космическа...... А по темата, как така се счупи!?!?! :o Дай снимка
Варианта, който аз практикувам когато ми трябва нещо (на мен или колега) е паля субарцето и бегом до Kragujevac в завода да го набавя, но 60-70лв е само пътя, този вариант е да се комбинират колеги и така да се мине тънко, имам покана за лов там, но не зная кога ще ходя!
Вариант две, слагай оптика или бързомер и така.
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#27
Потребителя е офлайн   huido san 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 02.11.10
Най-накрая.....
Прикачено изображение: DSC02974.JPG
Прикачено изображение: DSC02972.JPGПрикачено изображение: DSC02977.JPG
0

#28
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоhuido san написа на 13.09.2014 - 14:51 :

Най-накрая.....
Прикрепен файл DSC02974.JPG
Прикрепен файл DSC02972.JPGПрикрепен файл DSC02977.JPG

Супер пушчица колега, жив и здрав и много слука да имаш за напред. Поздрави ;)
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#29
Потребителя е офлайн   huido san 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 02.11.10

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 13.09.2014 - 18:33 :

Виж мнениетоhuido san написа на 13.09.2014 - 14:51 :

Най-накрая.....
Прикрепен файл DSC02974.JPG
Прикрепен файл DSC02972.JPGПрикрепен файл DSC02977.JPG

Супер пушчица колега, жив и здрав и много слука да имаш за напред. Поздрави ;)/>


Благодаря,
тъпкано да ти се връща !
0

#30
Потребителя е офлайн   eraser11111 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 161
  • Регистр: 05.04.10
Колеги хубава тема сте отворили, но имам въпрос откъде мога да закупя Застава 98 кал. 8х57. Не искам 70, а 98. Ако може някъде да се поръча ще съм благодарен да споделите.
0

#31
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Благодаря за хубавите думи колега, стараем се да има всичко в темата за да е максимално полезна за притежателите и за бъдещите такива. А сега по въпроса ти, вносител в БГ са Вип-а провери там, но иначе предполагам може да се намери и в някой друг м-н. А защо точно модела М98 а не М70?
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#32
Потребителя е офлайн   eraser11111 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 161
  • Регистр: 05.04.10
Благодаря за бързия отговор. А на въпроса защо 98, ами това е /поне за мен/ 100% Маузер. Няма да ви дотягам с приказки, но маузер в оригиналния му вид и най-вече образец 24 е произвеждан освен в Германия в Чехия,Сърбия,Полша,Белгия и др. Но сръбската карабина по-известна като бойния вариант М48 / Юго Маузер/ е един от най-добрите и съвършени образци западни магазинни винтовки. За справка А.Б.Жук. А и аз държа да е хромирана цевта. Стрелял съм с достатъчно карабини, но тази много ми е харесала/М48/ и боеприпаса 7,92х57-/8х57JS-инфантерие стурм-нападателен за пехотата-боен/ е много добър /за мен отличен/. В неделя подържах една ЧЗ 550 -30-06 , но освен външен вид друго няма, затвора хлопа, като го дръпна докрай мисля, че ще се откачи, клати се? А на сръбкините не е така много стегнати и са СУПЕР. А ЧЗ имат само една марка бранд, но това не са старите БРНО ЗКК 600 и БРНО 98 те се правеха в град Бърно в много добро качество, а тези сега се правят в Ухерски брод 100% частно предприятие и ми изглеждат малко напудрени иначе ръжда на 2 г. екземпляр, който държах има достатъчно, затвора на ЧЗ е само лъснат, блести, ама не е с никакво покритие и ръждясва веднага/имах и пистолет чз-75 та след стрелба веднага чистене/ и цял свят се нахвърля на тях, но аз съм скептичен дори цевите не са им хромирани, а аз правя дълги преходи и понякога не мога след стрелба да изчистя пушката, затова хромираната цев е супер, да знам ще ме обявят, че не разбирам, че хубавите пушки/дето са мн. точни/ не се хромират да,..ама аз не стрелям на 500м в капачка от буркан, а хрома може да повлие на стрелбата ако е неточно полепнал по цевта , и този толеранс е в рамките на 5 до 8/10/% от боя на нехромирана цев или на 100м ако прави група 5 см,..групата ще е 5,1см до 5,5см.
Не случйно старите пушки/СССР/ ЛОС 1 и 4, както и Барс-1, Медвед 1,2,3,4 бяха хромирани, много лесни за потдръжка. Не на последно място бих споделил факта, че пушките се изработват по класическа технология с фрезоване на всички детайли и коване на цевите. Няма да коментирам как леят детайли другите известни призводители понеже ще е друга тема, ама продават много по-скъпо само заради едно име.Та това е засега обадих се във Вип-а, ама казаха,че нямат и е под въпрос дали изобщо ще е възможно да я доставят в такъв калибър и модел и евентуално ако има, да изчакам 4-5 месеца. А защо не 70 , а 98, ами,....обичам класиката :)/>/>
Успех на всички.
П.С. Качвам един м48 и К 98-да се открият разликите с 98. :)/>/>

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: M48-Yugo-Mauser.jpg
  • Прикачено изображение: -zastava_M98_MK_2.jpg
  • Прикачено изображение: k98-sniper-465.jpg

0

#33
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Здравей колега, до някъде съм съгласен с теб до някъде не, 70-ката е с повече възможности за монтаж, което лично за мен е голям плюс, цевта и също е хромирана, но щом си решил да е 100% Mauser може да пуснеш тема в раздел купува, че търсиш такава карабина "нова" доста колеги собственици на магазини четат форума и все някой, ще предложи нещо, колегите също може да са видяли в някой магазин, а може и 2-ра ръка нещо добро да ти се предложи, успех
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#34
Потребителя е офлайн   huido san 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 02.11.10

Виж мнениетоeraser11111 написа на 15.09.2014 - 17:23 :

Благодаря за бързия отговор. А на въпроса защо 98, ами това е /поне за мен/ 100% Маузер. Няма да ви дотягам с приказки, но маузер в оригиналния му вид и най-вече образец 24 е произвеждан освен в Германия в Чехия,Сърбия,Полша,Белгия и др. Но сръбската карабина по-известна като бойния вариант М48 / Юго Маузер/ е един от най-добрите и съвършени образци западни магазинни винтовки. За справка А.Б.Жук. А и аз държа да е хромирана цевта. Стрелял съм с достатъчно карабини, но тази много ми е харесала/М48/ и боеприпаса 7,92х57-/8х57JS-инфантерие стурм-нападателен за пехотата-боен/ е много добър /за мен отличен/. В неделя подържах една ЧЗ 550 -30-06 , но освен външен вид друго няма, затвора хлопа, като го дръпна докрай мисля, че ще се откачи, клати се? А на сръбкините не е така много стегнати и са СУПЕР. А ЧЗ имат само една марка бранд, но това не са старите БРНО ЗКК 600 и БРНО 98 те се правеха в град Бърно в много добро качество, а тези сега се правят в Ухерски брод 100% частно предприятие и ми изглеждат малко напудрени иначе ръжда на 2 г. екземпляр, който държах има достатъчно, затвора на ЧЗ е само лъснат, блести, ама не е с никакво покритие и ръждясва веднага/имах и пистолет чз-75 та след стрелба веднага чистене/ и цял свят се нахвърля на тях, но аз съм скептичен дори цевите не са им хромирани, а аз правя дълги преходи и понякога не мога след стрелба да изчистя пушката, затова хромираната цев е супер, да знам ще ме обявят, че не разбирам, че хубавите пушки/дето са мн. точни/ не се хромират да,..ама аз не стрелям на 500м в капачка от буркан, а хрома може да повлие на стрелбата ако е неточно полепнал по цевта , и този толеранс е в рамките на 5 до 8/10/% от боя на нехромирана цев или на 100м ако прави група 5 см,..групата ще е 5,1см до 5,5см.
Не случйно старите пушки/СССР/ ЛОС 1 и 4, както и Барс-1, Медвед 1,2,3,4 бяха хромирани, много лесни за потдръжка. Не на последно място бих споделил факта, че пушките се изработват по класическа технология с фрезоване на всички детайли и коване на цевите. Няма да коментирам как леят детайли другите известни призводители понеже ще е друга тема, ама продават много по-скъпо само заради едно име.Та това е засега обадих се във Вип-а, ама казаха,че нямат и е под въпрос дали изобщо ще е възможно да я доставят в такъв калибър и модел и евентуално ако има, да изчакам 4-5 месеца. А защо не 70 , а 98, ами,....обичам класиката :)/>/>/>
Успех на всички.
П.С. Качвам един м48 и К 98-да се открият разликите с 98. :)/>/>/>



Колега, отскоро, ама съвсем отскоро притежавам М70, а от четири години съм горд собственик на ЧЗ 550 /произведена 2009г./ и единственото с което мога да се съглася с мнението Ви е за оксидацията, относно затвора поне на М70 в крайно положение "хлопа" доста повече от на 550-та, а и като цяло затвора на ЧЗ движи доста по-стегнато, въпреки че правя сравнение на карабина на няколко стотин изстрела /ЧЗ 550/ и такава на заводска прострелка /Застава М70/, за "неръждавейката" като затвор и спусък нямам никакви забележки. И въобще ако мога да обобщя сравнението между двете оръжия е че ЧЗ е доста по-високо в качествено и функционално изпълнение което в "реални бойни" дейсвия няма никакво значение, но все пак е така и място за сравнение няма.
Въпреки това избрах Застава М70 Синтетик, защото мисля, че качеството и надвишава многократно цената и, а пък ми омръзна да треперя къде ще чукна, одраскам или нащърбя приклада по драките и дърволяците, все пак сме ловци, а не манекени.
А за "здравина" и точност тепърва ще ми се доказва сръбското чудо, защото с чехкинчето вече имам "слючен граждански брак".

Поздрави !
0

#35
Потребителя е офлайн   huido san 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 02.11.10

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 15.09.2014 - 20:15 :

Здравей колега, до някъде съм съгласен с теб до някъде не, 70-ката е с повече възможности за монтаж, което лично за мен е голям плюс, цевта и също е хромирана, но щом си решил да е 100% Mauser може да пуснеш тема в раздел купува, че търсиш такава карабина "нова" доста колеги собственици на магазини четат форума и все някой, ще предложи нещо, колегите също може да са видяли в някой магазин, а може и 2-ра ръка нещо добро да ти се предложи, успех


Колега сигурен ли си, че цевите на М70 са хромирани и дали е така за моята 9.3 - ка, защото много ми чернее моята цев в сравнение с Калаша, който имах и няколкото други армейски хромирани цеви, които съм виждал в лъснато състояние / собственоръчно разбира се /.

Благодаря !
0

#36
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоeraser11111 написа на 15.09.2014 - 17:23 :

Та това е засега обадих се във Вип-а, ама казаха,че нямат и е под въпрос дали изобщо ще е възможно да я доставят в такъв калибър и модел и евентуално ако има, да изчакам 4-5 месеца. А защо не 70 , а 98, ами,....обичам класиката :)/>/>/>


Колега, за застава м98 можеш да се обадиш и питаш в магазин Старфорс-София. Там преди време съм виждал застава м98. Успех!
0

#37
Потребителя е офлайн   eraser11111 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 161
  • Регистр: 05.04.10
Здравейте. Не е основната тема ЧЗ затова няма да спамя темата, всеки си има мнение, което аз уважавам. И всеки си е взел оръжие, което ще използва в зависимост от личните предпочитания и вида дивеч който ще ловува.
А в 10 магазина поне звънях, имат в калибър 30-06 и 9,3х62.
0

#38
Потребителя е офлайн   r6r6r6r6r6 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 12.01.09
Във Балгария от някаде можели да се купи Полимерен приклад за ЗАСТАВА М70
0

#39
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоr6r6r6r6r6 написа на 16.09.2014 - 15:18 :

Във Балгария от някаде можели да се купи Полимерен приклад за ЗАСТАВА М70

Не не може... отговорът е като този за мушката, трябва да се отиде в Kragujevac и да се купи приклад, може да се достави на цена около 200 лв, като при този вариант може да поръчаш и други части за Застава
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#40
Потребителя е офлайн   huido san 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 02.11.10
Вече мога да се похваля и с перфектното представяне на новата ми Застава М70 - 9,3x62 и бързомер Бушнел TRS25 прилагам мишената от прострелката на бързомера от стойка, разстояние 50м, патрони Геко ТМ. Малко се лутах нагоре, надолу по мишената, но в крайна сметка основната група е повече от задоволителна !
Прикачено изображение: Picture 001.jpgПрикачено изображение: Picture 004.jpg
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни