БГ Лов Форум: 308w CZ / Tikka / или какво друго около 2000лв - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

308w CZ / Tikka / или какво друго около 2000лв

#1
Потребителя е офлайн   stan4o 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 21.03.09
CZ 557 LUX .308 Win.
моля за обосновани коментари
плюсове и минуси
0

#2
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
sauer 100
bergara b14
Haenel
Remington
абе квот си харесаш
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#3
Потребителя е офлайн   GARCHO 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 589
  • Регистр: 13.01.12

 stan4o написа на 31.05.2018 - 08:33 :

CZ 557 LUX .308 Win.
моля за обосновани коментари
плюсове и минуси

Минус няма сваляем пълнител ако това е проблем.Другите механизми работят много добре цев 52см. отлична групираност не избира патроните поне със тия дето е тествана много добри механични мерници болта се движи мазно без задирания 5+1 вместимост на патрони безшумен предпазител дървения приклад изпълнение лукс е много красив и удобен за стрелба както със механичните мерници така и със оптичен прицел.Всичко е изработено от стомана няма пластмаса спусъка се регулира и да има само по какво да се стреля.
0

#4
Потребителя е офлайн   stan4o 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 21.03.09
GARCHO
Благодаря за мнението
Бих се радвал още някой да сподели своите впечатления за някоя пушка около 2000 лв +- 300 400лв в 308 калибър
0

#5
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 171
  • Регистр: 13.03.12
В този бюджет влиза и Tikka T3, а може би и Steyr Mannlisher Cl II SX. Притежавам втората в същия калибър - тествана е в реални ловни условия, както и на дълги разстояния. Безпроблемна ( с нея тази година имам отстрелян глиган - трофея на който е оценен със златен медал).
Остава само да се гледат дребните детайли на изброените оръжия - бединг системи, на какъв градус се отваря затвора (60 или 70),вместимост на пълнители, възможност за ъпгрейд. Е точно тук вече на човек може да го заболява главата от мисли. И за това е казано, че "по вкус и цвет товариши нет".
Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

#6
Потребителя е офлайн   jeliazko hantara 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 865
  • Регистр: 10.03.13
Бенели,Браунинг в кал 308win и те са с къси цеви 51 и 56 перфекна карабина за нашия лов в България аз лично съм имал два Браунинга в калибар 30-06 но за мен ми беше малко силничък , имал съм и чз 550fs с цялата дървения до края на цевта много хубава пушка но пак беше в кал 30-06 трябва да обърнеш внимание на стъпката на цевта с какви нарези е и трябва също да знаеш с колко грама куршуми ще стреляш,абе за мен аз така ги разбирам нещата,първо трябва една пушка да ти харесва и да ти ляга добре и после гледаш останалите работи,хубав калибар е 308 напълно достатъчен за нашия лов и аз в момента съм без карабина но съм решил че ще е в 308 кал но искам да е с по дълга цев и да е със стъпка 1/10 или 1/12 пожелавам ти да направиш хубав избор.
0

#7
Потребителя е офлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1346
  • Регистр: 19.08.09
Howa също е добър избор.
0

#8
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Аз с такъв бюджет избрах Бергара Б14 синтетика с механични мерници + оптика и монтаж преди 3 години и съм много доволен от пушката. Едва ли ще чуеш лоши отзиви за която и да е. Моя съвет е да отидеш да разгледаш на живо и ще си харесаш твоята. А и цените са други в мгазина на живо с продавача ;)

ПС: Ховите също са отличен избор.
0

#9
Потребителя е офлайн   stan4o 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 21.03.09
мерси за мненията а за цените съм съгласен :D :D
0

#10
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Sauer S100
0

#11
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
То хубаво Зауер и Тика ама с бюджет 2400 не става освен ако не бюджетът не е само за карабина. Ако в бюджета трябва да се включи и оптика и монтаж според мен максимума само за оръжие е 1500. Оптика без много екстри и претенции 400-500лв + 100-200лв монтаж + 100-200лв патрони да простреля и свикне с оръжието + дреболии като такси в КОС, калъф, ремък, почистващ комплект, някой лев за стрелбище и т.н. и бюджета свърши. Пиша го от моя опит, но в крайна сметка колегата си знае. Ако парите са само за карабина Тиката и Зауера са и моите фаворити.

PS: Гледам във ВИПа и някакво бюджетно Сако има :unsure:
0

#12
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
В този бюджет може и да се вдигне малко летвата, особено ако не държиш на мерни прибори.

Mannlicher Pro Hunter Mountain SS 308Win - 2150лв. с подарък стоманена база. А ако решиш да го комплектоваш с оптика или бързомер от нашата гама, ще има и отстъпка от цената.

Pro Hunter SS 308Win


Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#13
Потребителя е офлайн   stan4o 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 21.03.09
Цената е само за карабина. Оптиката мисля да е минокс 3-15х56 с подсветка
0

#14
Потребителя е офлайн   garkov71 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 16.10.15
Здравей колега.От януари 18 г.Закупих Щаера, който Любо ти представи.Калибъра е 30 06, без шнелер на спусъка.Като я видях на живо толкова ме завладя, изработката на цевта, цевна кутия и въобще изпипана работа, красива пушка поне за мен.Затвора работи много плавно и гладко, предпазителя също е много удобен и безшумен.Удобна и прикладиста пушка,нищо излишно.А стреля и невероятно с най евтините боеприпаси се представя невероятно точно.Сравнена с CL||SX 308 win,по нищо не отстъпва,понеже я имаме вкъщи и съм ги сравнял и двете, разлика в прикладите, бединга и с 1,5 мм. по дебела и цев.Тоест има шнелер на спуска ,а другия се регулира.Заради нея прежалих любимия си Меркел стандарт , който продадох, да закупя тази.А и цената с база и антабките е много прилична.Дано да съм ти бил полезен.Важно на теб да ти харесва оръжието което си избрал, а не друг да ти го избира.Успех.
0

#15
Потребителя е офлайн   Erwin Rommel 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 286
  • Регистр: 13.04.09
А замислял ли си се за левър екшън карабина в 308? Щото на първо четене се сещам за Хенри ( Henry Long Ranger) около 2000 лева е и трябва да ти кажа, че зарежда по бързо от стандартния болт.
0

#16
Потребителя е офлайн   gogich 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 60
  • Регистр: 13.03.08

 stan4o написа на 01.06.2018 - 11:35 :

Цената е само за карабина. Оптиката мисля да е минокс 3-15х56 с подсветка

... една такава се продава:
http://www.bglov.com...=1
0

#17
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Мой приятел тия дни си купи SAUER S100 cal.30-06 без мерни механични мерни прибори (дават бонус към пушката монтаж Хексалок на 30мм.) закупи и оптика Никон Монарх 3 2,5-10х42 и едни дистанционни пръстени от 30мм. на инч и всичко това на обща сума от 2465 лв. с отстъпките!
Пушката е страхотна, много ми хареса скоро ще пиша отзиви по подробно. Монтажа още не съм го огледал и него, но щом Sauer го дават с пушката не вярвам да е лош. Оптиката... кво да кажа ползвам същата вече 2 сезона на 300 магнум и се справя отлично, прекрасен уред на добра цена! Та ето ти идея колега ;)
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#18
Потребителя е офлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 472
  • Регистр: 31.03.18

 stan4o написа на 31.05.2018 - 08:33 :

CZ 557 LUX .308 Win.
моля за обосновани коментари
плюсове и минуси

0

#19
Потребителя е офлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 472
  • Регистр: 31.03.18
Само чз нищо друго.Няколко месеца и аз се интересувах какво ли не ми предлагаха но чз надделя. Нямам още слука но на 100 м. ги вкарва един в един.Успех с избора.
0

#20
Потребителя е офлайн   GARCHO 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 589
  • Регистр: 13.01.12
:cheers2:

 Forest Man написа на 16.06.2018 - 12:57 :

Само чз нищо друго.Няколко месеца и аз се интересувах какво ли не ми предлагаха но чз надделя. Нямам още слука но на 100 м. ги вкарва един в един.Успех с избора.

0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни