БГ Лов Форум: Фен Клуб Benelli - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен Клуб Benelli Benelli-Карабина и гладкоцевна пушка

#121
Потребителя е офлайн   kairaa 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 163
  • Регистр: 09.01.18

Виж мнениетоvalio_71 написа на 13.08.2017 - 14:23 :

Има ли собственик на benelli argo с 47см цев?дайте мнение...



Красива е...


https://www.benelli....e/argo-e-battue
0

#122
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 334
  • Регистр: 26.05.10

Виж мнениетоВладко ДЛ написа на 06.03.2018 - 23:17 :

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 11.02.2018 - 16:03 :

Още един нов сибственик на Benelli ARGO E с първата слука.

Колега, каква е оптиката и монтажа на карабинта? Аз имам същата в калибър 308w и съм се замислил за оптика за гонка.

База от Шамана, пръстени рекнагел и оптика Leupold VX-R Patrol 1.25-4x20
0

#123
Потребителя е офлайн   Владко ДЛ 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 07.06.13

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 07.03.2018 - 18:40 :

Виж мнениетоВладко ДЛ написа на 06.03.2018 - 23:17 :

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 11.02.2018 - 16:03 :

Още един нов сибственик на Benelli ARGO E с първата слука.

Колега, каква е оптиката и монтажа на карабинта? Аз имам същата в калибър 308w и съм се замислил за оптика за гонка.

База от Шамана, пръстени рекнагел и оптика Leupold VX-R Patrol 1.25-4x20

Благодаря за инфото.Станал е хубав комплект. Ако не е тайна откъде закупи оптиката и на каква цена?
0

#124
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 334
  • Регистр: 26.05.10

Виж мнениетоВладко ДЛ написа на 08.03.2018 - 08:28 :

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 07.03.2018 - 18:40 :

Виж мнениетоВладко ДЛ написа на 06.03.2018 - 23:17 :

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 11.02.2018 - 16:03 :

Още един нов сибственик на Benelli ARGO E с първата слука.

Колега, каква е оптиката и монтажа на карабинта? Аз имам същата в калибър 308w и съм се замислил за оптика за гонка.

База от Шамана, пръстени рекнагел и оптика Leupold VX-R Patrol 1.25-4x20

Благодаря за инфото.Станал е хубав комплект. Ако не е тайна откъде закупи оптиката и на каква цена?

Старфорс, беше нещо от порядъка на 1200лв.
0

#125
Потребителя е офлайн   mandev 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 07.12.17
Здравейте колеги, вече съм горд собственик на Бенели Арго Е(дърво) и моля за прием в клуба.
Веднага запичвам с първия въпрос : С какво да я смазвам без да се приеснявам ,че при смазването може да ми стане нещое да стане на красивия ми дъреен приклад? Не съм нясно с новите оръжия новите материали и смазки. Ижовката ми не е хич притенциозна от машинно масло до грес всичко харесва, но тук нещата са различни очаквам компетентните ви отговори . Благодаря предварително!!!
0

#126
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 334
  • Регистр: 26.05.10

Виж мнениетоmandev написа на 02.05.2018 - 08:51 :

Здравейте колеги, вече съм горд собственик на Бенели Арго Е(дърво) и моля за прием в клуба.
Веднага запичвам с първия въпрос : С какво да я смазвам без да се приеснявам ,че при смазването може да ми стане нещое да стане на красивия ми дъреен приклад? Не съм нясно с новите оръжия новите материали и смазки. Ижовката ми не е хич притенциозна от машинно масло до грес всичко харесва, но тук нещата са различни очаквам компетентните ви отговори . Благодаря предварително!!!

Аз избрах Бенели, защото се разглобява много лесно и бързо. Щом го разглобиш за почистване не виждам, какво ще смазваш на ложата и на приклада, всичко на което трябва да обърнеш внимание е отделено от тях. Моята пушка я минавам с леко намаслен парцал, като за целта ползвам маслото, което е в кашона(ако си я купил нова). След като свърши ще я подкарам с балистолчето.
0

#127
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 334
  • Регистр: 26.05.10
Да раздвижи темата малко. Хайде колеги не се спотайваите.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20180603_132814.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20180603_132843.jpg

0

#128
Потребителя е офлайн   Владко ДЛ 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 07.06.13

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 03.06.2018 - 12:32 :

Да раздвижи темата малко. Хайде колеги не се спотайваите.

Браво колега! С какъв боеприпас трепеш хищниците?
0

#129
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 334
  • Регистр: 26.05.10

Виж мнениетоВладко ДЛ написа на 09.06.2018 - 19:09 :

Виж мнениетоХаралампи Добринов написа на 03.06.2018 - 12:32 :

Да раздвижи темата малко. Хайде колеги не се спотайваите.


Браво колега! С какъв боеприпас трепеш хищниците?

Sako super hammerhead 11.7g. с тях пушката направи най-хубава група и карам с тях. Пушката я имам от Февруари месец и още не е стрелата по едро животно. Живи и здрави на есен ако не ми харесат как се представят на прасетата ще ги сменявам. До сега с другата пушка стрелях с RWS KS 13g. и съм много доволен от тях, но за жалост бенелито не ги хареса.
0

#130
Потребителят е онлайн   Харалампи Добринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 334
  • Регистр: 26.05.10
Патрон: GECO plus.
Дистанция: 100м.
Увеличение: 4х.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20180721_125620.jpg

0

#131
Потребителя е офлайн   gsaram 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 14.05.08
И аз да се похваля с едно Benelli M2 Comfortech LH 12/76. Оръжието е много прикладисто просто ми заспа в ръцете. По-удобна гладка пушка не съм имал. Затварям си очите прикладвам и мерната линия и мушката са там където трябва да бъдат. Само едно нещо ме притеснява, оксидацията на цевта ми се вижда малко слаба, честно казано това него съобразих, когато го купувах. Общо взето ми се струва, че все едно не е оксидирана, а пръскана с някакъв матов спрей. Имали ли сте проблеми с оксидацията на M2-ката, имали защо да се притеснявам.

Прикачено изображение: 39900420_528980060863909_8184473135043575808_n.jpg
0

#132
Потребителя е офлайн   Владко ДЛ 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 07.06.13
Моля, колегите които ползват карабина Benelli да споделят с каква смазка почистват газовата камера и бутало?След миналият уикенд реших за първи път да разглобя и почиста основно моята карабина. Имам я от две години и но не съм изтрелял повече от 50 патрона. Оказа се че пълното разглабяне изисква няколко чалъма ,който не знаех но по книгата с опътване се справих. Направи ми впечатление че по газовото бутало има доста нагар. Опитах да го изтрия но той се оказа упорит. Наръсих с Балистол и след малко опитах пак,но нямаше голям ефект.Мислих да натопя цялото бутало в смазката но реших че това ще повреди гуменият пръстен намиращ се там.С финна щкуртка успях да сваля нагара,но търся мнения кой каква смазка ползва за да падат тези налепи по лесно?
0

#133
Потребителя е офлайн   Vanko_Baretata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 11.09.18
Колеги влизам в клуба с Benelli M1 Super 90 Camo. :ph34r:
0

#134
Потребителя е офлайн   Vanko_Baretata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 11.09.18

Виж мнениетоogitto79 написа на 30.12.2012 - 11:18 :

Ето ги и тях. :D/>

Красавици :wub: :o
0

#135
Потребителя е офлайн   Vanko_Baretata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 11.09.18

Виж мнениетоogitto79 написа на 11.01.2013 - 16:52 :

Нещо темата не се раздвижва.Няма ли колеги с Бенелита.Май ще мина през Любо и ще се включа в STEYR-MANNLICHER . :D/>
Колеги давайте мнения.

Поздрави и НА СЛУКА на закриването.


:party:/>

Има имаааааа !!!
0

#136
Потребителя е офлайн   Vanko_Baretata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 11.09.18

Виж мнениетоАсен Момчилов написа на 20.11.2013 - 20:02 :

Здравейте колеги и аз съм с Benelli M2 comfort от 3 години, страхотна пушка няма какво повече да кажа. Сега се оглеждам за едно Арго E в 308W също конфорт, невероятно прикладиста и красива карабина, само че аз момента количествата в България са изчерпани, ще чакам внос.:)/>

Здрасти колега! Аз съм с М1 и смея да твърдя, че М серията на Бенели е един път! Колкото до Арго Е-то - един приятел е с такава и е мнооого лека,удобна и красива! Пожелавам ти успех!
0

#137
Потребителя е офлайн   Vanko_Baretata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 11.09.18

Виж мнениетоgsaram написа на 27.08.2018 - 14:44 :

И аз да се похваля с едно Benelli M2 Comfortech LH 12/76. Оръжието е много прикладисто просто ми заспа в ръцете. По-удобна гладка пушка не съм имал. Затварям си очите прикладвам и мерната линия и мушката са там където трябва да бъдат. Само едно нещо ме притеснява, оксидацията на цевта ми се вижда малко слаба, честно казано това него съобразих, когато го купувах. Общо взето ми се струва, че все едно не е оксидирана, а пръскана с някакъв матов спрей. Имали ли сте проблеми с оксидацията на M2-ката, имали защо да се притеснявам.

Прикрепен файл 39900420_528980060863909_8184473135043575808_n.jpg

Здрасти колега! Не се притеснявай за това,че ти се вижда "тънка" оксидацията.. А ако нещо все пак те тревожи мисля,че може някъде да пръснеш камуфлажна шарка за протекция на оксидацията, някои излизат така и фабрично.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1471118.jpg

0

#138
Потребителя е офлайн   Emo_gp 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 28.09.15
Здравейте колеги! Чест и почитания, но не съм в този клуб ( финансови причини)! Мой приятел си купи Винчи, магазина му събира 2 патрона. Въпроса ми е има ли ограничител който е сложен заради закона или се сменя целия магазин за повече патрони? Поздрави!
0

#139
Потребителя е офлайн   MR1 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 21.11.18
Здравейте колеги,
от скоро съм ловец и реших да започна моя ловен опит с Benelli Vinci Black. Тъй като не познавам лично колеги с такава пушка, реших да се обърна за съвет/информация тук. Интересуват ме следните неща:
1. Мнение като цяло за този вид пушка. Има ли неща, дефекти, на които трябва да обръщам внимание при използването и?
2. Какви боеприпаси за едър дивеч бихте ми препоръчали?
3. Грижа за пушката. Трябва ли да наблягам на някои елементи при чистене и т.н.

Ако някой колега отдели малко време и напише нещо по горепосочените точки ще съм много благодарен.

Благодаря предварително, здраве и наслука на всички колеги!
0

#140
Потребителя е офлайн   S40 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 13.12.18
За смазване мога да препоръчам следните марки висококачествени оръжейни масла, които доскоро се срещаха на скромния български оръжеен пазар:

1. M PRO-7 LPX-много качествено оръжейно масло
2.Kleenbore TW-25B gun oil ОТЛИЧНО оръжейно масло
3.Shooters Choice FP-10 -също ОТЛИЧНО оръжейно масло.

За по-топло време, мога да препоръчам и греста
GUN BUTTER -отлична грес. Но вече я няма в България

По-евтини масла, които и сега са масови на Българския пазар:

Kleenbore Formula 3 Gun Conditioner
HOPPES ELLITE GUN OIL рекламират го в САЩ като ,,хай левъл", но за мен е добро и нищо повече. Не може да се сравнява с по-елитната серия на HOPPES M PRO 7 LPX
Рем Ойл / но не спреят, защото е прекалено летлив и се изпарява/, а течното масло, безцветното - средна хубост.

Аерозолен или течен ,,Балистол" ,,Универсал" може да се използва, макар, че аз не съм му почитател, защото е като швейцарско ножче, т.е. с него може да се чисти огнестрелно оръжие /но не достатъчно добре/, може и да се смазва / но не оптимално/ огнестрелно оръжие.
Течната смазка GUYECH на Балистол- Клевър, също е прилична, но е средняшка работа.
Ползвал съм още много продукти за късоцевното нарезно оръжие, но това са продуктите, продавани в България, които най си заслужават. ,,Балистол" е популярен, защото е на спрей и с него повечето притежатели на огнестрелно оръжие, независимо от вида му, го употребяват за чистене и смазване. Средна работа е, както казах.
0

Сподели темата:


  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни