БГ Лов Форум: Вашите ножове - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Вашите ножове

#301
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Колеги аз нямам тоз проблем - жула с квото имам , ама да ви попитам - виждам , че разбирате - каква е разликата между тея железа като да речем казва колегата 4.13 Krupp и да речем ХВ5 ели X155CrVMo12 1 - ма само ако си знаете да кажете , иначе мого ша срамувате!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#302
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11

Виж мнениетоanelin написа на 06.03.2012 - 20:13 :

Колеги аз нямам тоз проблем - жула с квото имам , ама да ви попитам - виждам , че разбирате - каква е разликата между тея железа като да речем казва колегата 4.13 Krupp и да речем ХВ5 ели X155CrVMo12 1 - ма само ако си знаете да кажете , иначе мого ша срамувате!


Човек дори да не е специалист по стоманите ,ако се поразтърси ,може да намери анализите на почти всички стомани,после остава въпроса Кой е правил ножа и как го е закалявал?
Какво му е лошото на един хубав нож от добра и издръжлива стомана? Най-често парите.

Не съм маняк по ножовете но мога да направя разликата между добрите и посредственните,Не всички скъпи са кой знае колко добри,ама ефтинките задължително са правени от стомани с ниско качество.
0

#303
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Нали писах - да кажи койту знай чи да ни стая за майтап. Общи заключения в незнаен контекст ни трябат ни...тежким се обаждаш та да кажиш - каква е разликата между евтинити и скъпити стомани - и виднага ти пращам идна шинъ биз пъри - пъ ти си викай , чи и S30V ама й ефтина...направи ж ти й биз пъри ъ знаиш - идин куриери нищу другу. Другуту са ти 2 бона в левчета да напраиш нещу от тъз шина!
Колега и аз не съм много в час със стоманите - ножарските. Мога да ти кажа обаче , че едно острие от обикновено китайче , но на една определена фирма с елементарна термична намеса може да придобие свойства , които трудно се подозират - химичния състав на стоманата определя физичните свойства - това го знаят и бебета в нашия край . Това ,че ги кръщават всякак си е решение на производителя и разпространението. Така , че бих дал лаичен съвет - не робувайте на имена , а се поинтересувайте от свойствата на желязото от което е произведено острието.И да не забравяме - един нож изкарва повече от един човешки живот.
ПП. Стоманата на F1 и производните се отличава с друго...ама айде да остане за домашно!
Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#304
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11

Виж мнениетоanelin написа на 06.03.2012 - 21:20 :

Нали писах - да кажи койту знай чи да ни стая за майтап. Общи заключения в незнаен контекст ни трябат ни...тежким се обаждаш та да кажиш - каква е разликата между евтинити и скъпити стомани - и виднага ти пращам идна шинъ биз пъри - пъ ти си викай , чи и S30V ама й ефтина...направи ж ти й биз пъри ъ знаиш - идин куриери нищу другу. Другуту са ти 2 бона в левчета да напраиш нещу от тъз шина!
Колега и аз не съм много в час със стоманите - ножарските. Мога да ти кажа обаче , че едно острие от обикновено китайче , но на една определена фирма с елементарна термична намеса може да придобие свойства , които трудно се подозират - химичния състав на стоманата определя физичните свойства - това го знаят и бебета в нашия край . Това ,че ги кръщават всякак си е решение на производителя и разпространението. Така , че бих дал лаичен съвет - не робувайте на имена , а се поинтересувайте от свойствата на желязото от което е произведено острието.И да не забравяме - един нож изкарва повече от един човешки живот.
ПП. Стоманата на F1 и производните се отличава с друго...ама айде да остане за домашно!
Поздрави!


Ми аз кво казах,че стомани има колкото щеш,имат различни имена ама като погледнеш в таблицата,са почти еднакви,е там вече колко трябва да разбираш
че да хванеш разликата,незнам,Ама много маистори се мъчат на постигнат качесвото на японци и американци и какво??правят ли ги като тях.
А и каквито и своиства да има стоманата като не се направи както трябва закаляването пак не става свестен нож.
И да не рубувам на имена ,няма да ставам инжинер и да изучавам всички стомани,затва купувам „фолкнивен“-VG-10 сандвич 59/60 еденици твърдост и създадена специялно за ножове.Кво има да мисля и да се звера в таблиците като нито съм термичник ,нито правя ножове,потребител съм ,купувам и това е.
И съм купувал и ефтини,знам колко са хубави.А имам и китайски ама оригинален knifeDao от 8Cr14Mov,е това как реже,направо не ми се вярва понякога,но няма издръжливоста на фолкнивена.

Поздрави и на теб!
0

#305
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Въпрос на виждане - вземаш си F1 и кво праиш - по него нищо не можеш да пипнеш - той си е такъв , вземаш Блазер и каквото и да му приспособяваш или преправяш е като леке на бяла риза , вземаш си дрехи , обувки , патрондаши от най-реномирани марки , джипка и нищо не пипаш само ги ползваш щото иначе ги правиш по-лоши. Но те просто са еднакви и нямат нужда от нищо. Както споделя Шибека - купуваш си скъп костюм , но все пак е конфекция и ако исаш да ти е удобен го преправяш и нагласяваш по себе си , а не ти по него. Е аз обичам да си преправя приклада,че да ми е по моята ръка , дръжката на ножа също , да променя скоса , да си попреправя дрехите и така...в повечето случаи обаче цената не е определяща , нито това дали си струва труда или не. Ама не знаеш , какви идиоти ( луди маниаци) има всред ножарите. Ако отидеш на тяхна сбирка с Фолкнаивен ще си обикновен наивник от простолюдието :yikes: !
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#306
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
Не съм дорасъл,да ходя на сбирки с ножоманяците:D ,и не знам дали изобщо ще дорасна,не ме влече достатъчно.
Но съм дорасъл достатъчно че да не пипам с ръка повече ножове дето се кривът докато работиш с тях.
0

#307
Потребителя е офлайн   danaec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 303
  • Регистр: 27.02.08

Виж мнениетоanelin написа на 06.03.2012 - 20:13 :

Колеги аз нямам тоз проблем - жула с квото имам , ама да ви попитам - виждам , че разбирате - каква е разликата между тея железа като да речем казва колегата 4.13 Krupp и да речем ХВ5 ели X155CrVMo12- 1 - ма само ако си знаете да кажете , иначе мого ша срамувате!


ми разликата е че първата е неръждавеика, X155CrVMo12-1 на границата на неръждавеиките с доста повече въглерод и е по износоустоичива
чичко гугъл знае почти всичко
0

#308
Потребителя е офлайн   орчи 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 23.03.10
Колегата Анелин е много прав.Купуваш скъпи ножове,накрая нестават за нищо.Трябва да ги преправяш и т.н. По-добре си купи нещо по-евтино и си направи за да нетее яд.
0

#309
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
What You pay is what You get.

Това за евтините ножове. Същото почти и за пушките.

Мнението на Ивор съвпада и с моето по въпроса за кривулниците.

Един и по-добър от колкото много и дървени.
Прост свинар.
0

#310
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоset написа на 09.03.2012 - 14:26 :

What You pay is what You get.

Това за евтините ножове. Същото почти и за пушките.

Мнението на Ивор съвпада и с моето по въпроса за кривулниците.

Един и по-добър от колкото много и дървени.

Не е въпроса в ножовете , а в разположението на духа и това как ги приемаш. Така например Катеначо си е купил кухненски нож и го е преправил в ловен - според възможностите и разбиранията си. Предполагам , че му харесва и си върши работа. И за него това ноже е доста по-ценно от това на витрината от 300 лв. не защото е по-хубаво , а защото си е негово производство и го има. Това за кривулниците не го разбрах - острие дето се криви като режеш или е тенеке някакво - не и нож , или е супер нож за фино обезкостяване!Въпрос на вкус - а ти Сете имаш ли нож от триста и нагоре лева - не е заяждане , а бих те помолил да подплатиш мнението си с материя - то и темата е такава , така че е само хубаво ако се похвалиш!
Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#311
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
Ако погледнеш по-назад съм сложил снимка.

Мога пак да я постна.

Първия е уникат - Бест Хънтър 2003. Твърдост 60. Кост от жираф. Цена ...$ (няма да уточнявам)
1

Вторият - уникат твъдост 61-2. около ...$
2

Третият е Фолкнивен трипластен с дамаск с CowryX стомана. Твърдост 64. Цена около ...$
3

Четвъртия е Фолкнивен Ньорд. Около ...$
4

Всички те са драли. На постоянна служба в кухнята е втория. Само аз си играя с него..

Искаш ли да споменавам кухненските ШУН-ове?

Това са само остриетата, които съм показал. Изпуснал съм типично работните фолкнивени с гумени дръжки.

Не искам да говоря за останалите. Те са за удоволствие. ;)

А и не исках да цитирам цени. Не всеки може да си го позволи.

Хубаво е, че нашето момче прави ножове. Уважение за което. Но моето мнение не противоречи. Нека да е нещо качествено като острие.
Прост свинар.
0

#312
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоanelin написа на 07.03.2012 - 09:23 :

Въпрос на виждане - вземаш си F1 и кво праиш - по него нищо не можеш да пипнеш - той си е такъв , вземаш Блазер и каквото и да му приспособяваш или преправяш е като леке на бяла риза , вземаш си дрехи , обувки , патрондаши от най-реномирани марки , джипка и нищо не пипаш само ги ползваш щото иначе ги правиш по-лоши. Но те просто са еднакви и нямат нужда от нищо. Както споделя Шибека - купуваш си скъп костюм , но все пак е конфекция и ако исаш да ти е удобен го преправяш и нагласяваш по себе си , а не ти по него. Е аз обичам да си преправя приклада,че да ми е по моята ръка , дръжката на ножа също , да променя скоса , да си попреправя дрехите и така...в повечето случаи обаче цената не е определяща , нито това дали си струва труда или не. Ама не знаеш , какви идиоти ( луди маниаци) има всред ножарите. Ако отидеш на тяхна сбирка с Фолкнаивен ще си обикновен наивник от простолюдието :yikes: !

:iagree:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#313
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоset написа на 09.03.2012 - 19:51 :

Ако погледнеш по-назад съм сложил снимка.

Мога пак да я постна.

Първия е уникат - Бест Хънтър 2003. Твърдост 60. Кост от жираф. Цена над

1

Вторият - уникат твъдост 61-2.

2

Третият е Фолкнивен трипластен с дамаск с CowryX стомана. Твърдост 64. Цена около

3

Четвъртия е Фолкнивен Ньорд. Около

4

Всички те са драли. На постоянна служба в кухнята е втория. Само аз си играя с него..

Искаш ли да споменавам кухненските ШУН-ове?

Това са само остриетата, които съм показал. Изпуснал съм типично работните фолкнивени с гумени дръжки.

Не искам да говоря за останалите. Те са за удоволствие. ;)

А и не исках да цитирам цени. Не всеки може да си го позволи.

Хубаво е, че нашето момче прави ножове. Уважение за което. Но моето мнение не противоречи. Нека да е нещо качествено като острие.

Благодаря за отговора и ...респект към армадата!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#314
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
Всичко добро Анелин-е. Ценя мнението ти в темите. Тежи.

Бих те помолил да си редактираме мненията и да махнем цените.
Прост свинар.
0

#315
Потребителя е офлайн   Francesco 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 126
  • Регистр: 08.08.08
Един от най добрите .

Прикачено изображение: 19082011609.jpg
Прикачено изображение: 19082011614.jpg
0

#316
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоFrancesco написа на 20.03.2012 - 14:14 :

Един от най добрите .

Прикрепен файл 19082011609.jpg
Прикрепен файл 19082011614.jpg

Това е и моето мнение - е ....Танаци по стар обичай има какво да каже в тази връзка...но той сравнява доброто с по-доброто обикновено :D
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#317
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоanelin написа на 21.03.2012 - 16:33 :

Виж мнениетоFrancesco написа на 20.03.2012 - 14:14 :

Един от най добрите .

Прикрепен файл 19082011609.jpg
Прикрепен файл 19082011614.jpg

Това е и моето мнение - е ....Танаци по стар обичай има какво да каже в тази връзка...но той сравнява доброто с по-доброто обикновено :D


Аз бих казал нещо по-общо:
От както се помня все съм неспокоен по отношение на притежаваните от мен ловни пушки и ножове.
Сега съм спокоен,три пушки и три ножа.Нищо не прострелвам и не точа.
Не правя нови приклади и кании.Всичко ми е точно,но СКУКАТА Е ГОЛЯМА.
Затова/лично мнение/,никога не спестявай от цената за пушка или нож,иначе неспокойството ще
те съпътства непрекъснато,пък и финансово е по-изгодно.

Същото е и с часовниците,толкова пари съм пръснал за часовници,че с тях можех да имам Rolex,но нямам.
0

#318
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоtanatsi написа на 22.03.2012 - 09:28 :

Нищо не прострелвам и не точа.

Всичко разбирам, ама да не точиш...?! ...вечер, като легнат децата, си правя терапия за душевен мир - облягам се на кухненския плот и минавам всички ножове (и ловни и кухненски)... не се шегувам - едно от най-успокояващите действия, които съм правил някога... После пия третото кафе за деня и лягам да спя ;)

...а ножовете всяка сутрин са свирепо остри!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#319
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 22.03.2012 - 12:55 :

Виж мнениетоtanatsi написа на 22.03.2012 - 09:28 :

Нищо не прострелвам и не точа.

Всичко разбирам, ама да не точиш...?! ...вечер, като легнат децата, си правя терапия за душевен мир - облягам се на кухненския плот и минавам всички ножове (и ловни и кухненски)... не се шегувам - едно от най-успокояващите действия, които съм правил някога... После пия третото кафе за деня и лягам да спя ;)

...а ножовете всяка сутрин са свирепо остри!


Има и други по-приятни лъскания.
0

#320
Потребителя е офлайн   nikos_34 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 20.01.12

Виж мнениетоtanatsi написа на 22.03.2012 - 14:21 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 22.03.2012 - 12:55 :

Виж мнениетоtanatsi написа на 22.03.2012 - 09:28 :

Нищо не прострелвам и не точа.

Всичко разбирам, ама да не точиш...?! ...вечер, като легнат децата, си правя терапия за душевен мир - облягам се на кухненския плот и минавам всички ножове (и ловни и кухненски)... не се шегувам - едно от най-успокояващите действия, които съм правил някога... После пия третото кафе за деня и лягам да спя ;)

...а ножовете всяка сутрин са свирепо остри!


Има и други по-приятни лъскания.


:clapping-hands: :clapping-hands: :clapping-hands:
0

Сподели темата:


  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни