БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#1881
Потребителя е офлайн   The Hunt 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.06.17
Guntechnic - имаш лично съобщение :). Мерси ;)
0

#1882
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Прикачено изображение: IMG-bf71ee315e5bfb71d5f1ef8accc08cf1-V.jpg

Здравей Гънтехник.
Искам да питам тези дупки между планките и цевите мога ли да ги залея примерно с разтопено олово или калай или има опасност да се разлепят цевите или да я карам на оръжейник ако е по сложен ремонта.
Пушката е Бърно Супер.

Преди на един Меркел му набивах по една съчма в дупките и я заравнявах с ножче, ама беше много нетрайно и изпадаше след стотина изстрела.

Мислех си да набия съчма на един сантиметър дълбочина да не пропада калая на вътре и да залея с разтопен калай че се топи при по-ниска температура от оловото. Той ще изстине почти веднага ама де да знам.

Моля за мнение.
0

#1883
Потребителя е офлайн   hardc0re 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 31.01.15
Здравейте,

Пиша ви относно казус със Сайга 12/76 и по-конкретно, след прострелка с бренеке се оказа, че на 50 метра има сериозно отклонение на попаденията, а именно: около 50, 60 см. вдясно. След публикуваната от мен тема в друг раздел на форума, с помощта на колегите открих и причината - задния край на мерната планка, който се оказа, че е регулируем е изместен надясно и това се вижда с просто око. /предполагам не и на снимките/. Това, което ме посъветва колега и се потвърждава и от руските форуми е да използвам избивач за нитове и чук, за да преместя планката в задния край, да я центрирам и вече по време на новата прострелка да я регулирам взависимост от резултата. Пробвах с подръчни материали да изместя в основата ?, но не помръдва. Изглежда здраво заклинила в малката релса, в която е поставена и дори след по-силно удряно с чука не се мести и с милиметър. Напръсках я със смазка с надеждата на повлияе за по-лесно преместване.

Другият ми въпрос е свързан с това, че прикладът е спукан /може да го видите на една от снимките/, сериозно ли е спукването и може ли да се ремонтира без да се сменя целия приклад?

Моля за съвет и как без да нараня твърде много самият детайл да преместя мерника?

В случай, че се намирате в град София и може да ми съдействате имам готовност да Ви донеса оръжието.


Благодаря предварително!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 42980381_1966583083634054_7813748244000800768_n.jpg
  • Прикачено изображение: 43113247_234623704071958_2737522604402278400_n.jpg
  • Прикачено изображение: 43097379_2260961247467209_8317726621410787328_n.jpg
  • Прикачено изображение: 43000395_532514737171114_4326078746307067904_n.jpg
  • Прикачено изображение: 43021678_489666098177361_623029837153435648_n.jpg

0

#1884
Потребителя е офлайн   Hyusein_ Hunter 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 09.12.18
Здравейте Съветник ,
Имам питане относно успоредка иж 54 . Проблема е следния : подцевната кука за която се захваща полуложата се разпои . Куката все още си седи на място и пушката е годна за стрелба , но има луфт . Куката е едно цяло с конусовидни шина ,която е напоена между цените . Държа да подчертая че по цевите не са правени опреснителни обработки . Какво е решението на проблема .
0

#1885
Потребителя е офлайн   Hyusein_ Hunter 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 09.12.18
Думата Съветник телефона автоматично е обработил, за което извинете .
0

#1886
Потребителя е офлайн   Сокол запад 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 03.12.18
Добър ден колега!!! Имам иж 43ем ссср може ли да ми кажеш мнението си за това оръжие и как да изчистя отлаганията в цевта защото 2 часа търках и има още на средата !!!
0

#1887
Потребителя е офлайн   low_creep 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 273
  • Регистр: 16.07.13
Здравейте, закупих си ИЖ 58 МАЕ , но ежекторите не изкаха да работят. Занесох я на оръжейник и неговото мнение беше , че са слагани ежектори от друга пушка. Каза че ги е носил на някаква машина да ги престъргва (за което не съм много сигурен) и пак не можеха да работят. Изключил съм ги и се едно нямам. Та въпросът ми е дали е възможно да са от друга пушка или нещо друго трябва да се пипне за да действат? Благодаря предварително!
0

#1888
Потребителя е офлайн   doktor51 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 06.05.11
Здравейте колеги имам от скоро карабина Браунинг А болт която ми даде повреда а по точно счупи се пластинката на ежектора която захапва патрона за да го извлече след изстрел .Много дребен чарк който ми създаде много ядове.Моля ако някой знае или има такъв чарк да помогне за закупуването или от къде да си го закупя.Монтажа сам мога да си го направя.Благодаря на съпричастните към моите неволи.

0

#1889
Потребителя е офлайн   ivan19822 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 13.10.15
Здравейте,интересува ме къде мога да дам за оксидация цевта на ловен автомат.Не е задължително и да е оксидация интересува ме покритието да е качествено и сигурно.Става дума за МП153.Евентуално и за някакво покритие на цевната кутия.Ходя гонач с пушката и доста я пообелих,а цевта как ръждясва външно не е истина,след всеки излет яко търкане и смазка!
0

#1890
Потребителя е офлайн   bimbo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 14.04.08
Искам да благогодаря на г-н Серкеджиев.Днес бях при него да оправи ежекторите на старото ми иже.Ходих и при други негови колеги но нищо не се получи.Много отзивчив човек и най вече голям оръжейник,знае какво прави.Много е на ти с матирията.Препоръчвам го.За мен вече други оръжейни майстори няма.Малко мие далеч но километрите са без значение,като се види крайния резултат.
0

#1891
Потребителя е офлайн   susano 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 11.01.19
Та момчета едно въпросче да ви задам преди 1 седмица си купих едно пушкало (първото ми) HATSAN 125 изпробвах го тия дни обаче нещо много трудно се чупи цевта като зареждам направо с две ръце едвам я сгъвам :blink: не съм слаботелесен блъскам си здраво обаче това направо ме вкара в шах и ако може да ме светнете по тоя въпрос ще съм ви благодарен
0

#1892
Потребителя е офлайн   Borislav Dimitrov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 15.04.19
Г-н гънтехник имам въпрос относно ежекторите на иж 58 МАЕ. Ежекторите понякога изхвърлят понякога не. Може ли да се оправи и заслужава ли си да купя пушката и да я оправя?
0

#1893
Потребителя е офлайн   zazu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 05.01.11
Здравейте! Имам проблем с клина който фиксира газовата тръбичка при SLR. Лостчето беше изкривено на вътре и затягаше при опит да се закопчее, опитах да го отворя но се счупи. Въпросът ми е, как се избива този клин или си трябва специален инструмент и от къде мога да закупя нов такъв. Поздрави!
"Ловът е древна драма и голгота,
апотеоз на битка с вечността,
НО ТОЙ Е ЛОВ КОГАТО ВЪВ ЖИВОТА,
ПРЕД ИЗСТРЕЛА ПОСТАВИШ ДОБЛЕСТТА!"
0

#1894
Потребителя е офлайн   Н.Калчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 11.02.10

Виж мнениетоsusano написа на 01.02.2019 - 03:59 :

Та момчета едно въпросче да ви задам преди 1 седмица си купих едно пушкало (първото ми) HATSAN 125 изпробвах го тия дни обаче нещо много трудно се чупи цевта като зареждам направо с две ръце едвам я сгъвам Публикувано изображение не съм слаботелесен блъскам си здраво обаче това направо ме вкара в шах и ако може да ме светнете по тоя въпрос ще съм ви благодарен

Ще си позволя да отговоря на колегата: Не е въпрос на сила, а повече на техника. Цевта трябва да се хваща в най-крайна позиция, (най-близо до "дулото") тъй като това е просто лостов механизъм. Единия вариант е в седнало състояние, като приклада на пушката е подпрян на земята стабилно, пушката е вертикална и придърпваш цевта надолу с две ръце. Другия вариант е слагаш пушката също "прикладвана" на земята, но обърната странично към теб. При зареждането с дясна ръка, колкото и смешно да звучи, натискаш ръката и с бедро, докато подпираш пушката от другата страна с другия крак. Мускулите на краката са в пъти по-силни от тези на ръцете и дори и да изглежда като шега, действа с всяка една пружинна пушка, назависимо колко е силна. Важното е здрава основа за да е неподвижна пушката и използването на по-голяма група мускули. Аз зареждам без проблем Хатсан 135, който е една идея по-труден от 125, защото цевта е по-къса и съответно лоста е по-къс, а не съм кой знае колко силен.
Remington 597 22 LR
Stoeger M2000
0

#1895
Потребителя е офлайн   Erwin Rommel 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 286
  • Регистр: 13.04.09
Като гледам, гънтехник много отдавна е спрял да отговаря на въпросите....
0

#1896
Потребителя е офлайн   S40 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 13.12.18
Колеги, да не се е случило нещо с г-н Николай Серкеджиев? Гледам, че от повече от 3(ТРИ) МЕСЕЦА няма никаква активност по темата от негова страна.
0

#1897
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08
Към никого нищо лично,но явно му е писнало от идиоти!!!
0

#1898
Потребителя е офлайн   Baikala 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 04.11.19
Здравейте може ли малко помощ за една Симсонка 16 калибър имам проблем с ежекторите като гръмна и неще да ги изхвърли тея пущини патрони после като се пребрах разгобих я и пробвах с една гилза на Братан прещраках я гилзата излиза без никакъв проблем
0

#1899
Потребителя е офлайн   Илиян90 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 22.11.19
Здравейте колеги купих си silma gammax ej tg 12/76 чисто нова е и имам проблем засичами
0

#1900
Потребителя е офлайн   Илиян90 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 22.11.19
Някои ако има сасштия модел да писше
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни