БГ Лов Форум: Проблем с ловен автомат - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблем с ловен автомат Скъсан тръбен магазин

#1
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 484
  • Регистр: 10.06.08
Въпросното оръжие е Кхан венатор фидело.Скъса се тръбния магазин в резбата малко след цевната кутия.Много тънка са я направили.Някой ако има подобен проблем ,нека сподели как го е решил.Единия вариант е да чакам доставка на часта от вносителя.Незнам дали стругар би могъл да направи същата.Другото което временно може да свърши работа е нарязване на нова резба.Но незнам до колко е проблем броя на оборотите на пристигащата гайка.Защото като се скъси с около 10мм.гайката ще прави от около10оборота вече 4,5оботота.Дължината е355мм.външния диаметър е 25мм.,а вътрешния 23мм.и резбата трябва да има 1мм.И то остава още един стеничка.От друг автомат не знам дали би станало.
0

#2
Потребителя е офлайн   ancho69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 385
  • Регистр: 08.02.11
Имаш ЛС
0

#3
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 484
  • Регистр: 10.06.08

Виж мнениетоancho69 написа на 14.08.2018 - 11:28 :

Имаш ЛС

Ок
0

#4
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 484
  • Регистр: 10.06.08

Виж мнениетоancho69 написа на 14.08.2018 - 11:28 :

Имаш ЛС

Ок
0

#5
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 484
  • Регистр: 10.06.08
Към момента измислих някакво решение.Старата скъсана тръба и нарязваме повторно резба .С което се скъси и хваща 1 патрон по малко и в предната част резбата за престягане на полуложата,чрез голямата гайка хваща с 4,5 оборота по малко.Сега се стяга с 4 оборота но е достатъчно.Тествах 20 патрона,добре се държи.Ако на някой му се наложи да прекарва ,да нареже само 10мм.резба да не е повече от тази на цевната кутия.При мен стругар я малко не ме разбра и я направи същата,като в момента излиза с 3мм.Идеята ми е,че когато е резба в резба се държат ,а когато има резба извън цевната кутия ,там стената е тънка и по лесно ви се скъсала.За сега има някакво решение докато получат резервни тръби в армада.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни