БГ Лов Форум: ЛОВ на ПЪДПЪДЪК - 2015 година - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

ЛОВ на ПЪДПЪДЪК - 2015 година

#1
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Понеже се чуват приказки тук-там че пъдпъдъка е пристигнал вече , днес излязох да проверя.
За около три часа ходене с моята помощничка БЕЛЛА , не видяхме и не вдигнахме нито един.
...принципно при нас първият пасаж идва 19 - 20 април , ама.....пусти мерак...и ръка да пипне , око да види ....
И кутрето имаше голям мерак да ме зарадва , но....нямааааа.

Публикувано изображение


За сметка на това си проверих мерника.... ;)
От 25 разкрача , сиреч от около....18 - 20 метра от ръка , бърза стрелба , от четри изстрела - четри попадения. :D
Яд ме беше , че не си взех повечко патрони.

Публикувано изображение
0

#2
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Ето така се прави!Малко разходка,малко пуцане.........Поздрав!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#3
Потребителя е офлайн   iliqn_87@ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 906
  • Регистр: 10.04.11
Аз съм от Стара Загора има бол
0

#4
Потребителя е офлайн   eagle eye 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 391
  • Регистр: 26.02.13
И във Варненско се чува!
0

#5
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоeagle eye написа на 11.04.2015 - 09:54 :

И във Варненско се чува!



Тези вашите пристигат по друга релация.
Нашите ги чакаме от към сръбско.
0

#6
Потребителя е офлайн   dingila1983 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 15.03.10

Виж мнениетоiliqn_87@ написа на 10.04.2015 - 21:30 :

Аз съм от Стара Загора има бол

Каде точно ги има колега
0

#7
Потребителя е офлайн   iliqn_87@ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 906
  • Регистр: 10.04.11

Виж мнениетоdingila1983 написа на 11.04.2015 - 14:40 :

Виж мнениетоiliqn_87@ написа на 10.04.2015 - 21:30 :

Аз съм от Стара Загора има бол

Каде точно ги има колега

в нивите
0

#8
Потребителя е офлайн   eagle eye 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 391
  • Регистр: 26.02.13

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 11.04.2015 - 13:20 :

Виж мнениетоeagle eye написа на 11.04.2015 - 09:54 :

И във Варненско се чува!



Тези вашите пристигат по друга релация.
Нашите ги чакаме от към сръбско.


Към края на месеца трябва да пристигнали навсякъде.
0

#9
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
И при нас пъдпъдъци няма все още но кърлежи колкото искаш.
0

#10
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
И при нас в Пловдивско ги няма още.
0

#11
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Здравейте колеги от Разград съм, и аз обикалях с кученцето през почивните дни пъдпъдък не открихме но за сметка на това намерихме яребички което много ме радва - че се бяха позагубили.
0

#12
Потребителя е офлайн   Мартин Митев 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 30
  • Регистр: 24.07.12
Ще ми кажете ли как да си хвана жив пъдпъдък искам да си отглеждам имаме хубави ниви и поля само незнам с какво да ги хвана.
АЗ СЪМ КУЧКАР,А ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА ! Обичай земята. Тя не ти е наследство от твоите родители, тя е твоят дълг към твоите деца. Когато бъде отсечено последното дърво, когато бъде отровена последната река, когато бъде уловена последната птица – едва тогава вие ще разберете, че парите не стават за ядене.. !
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 11.04.2015 - 13:20 :

Тези вашите пристигат по друга релация.
Нашите ги чакаме от към сръбско.

Ай да га ..... от към сръбско, а ?! Я го видох да идва от великата македонска земля бре , за да насели знеполието и граовско , демек повече юг-югозапад .
При мен си ги знам , около 20 04 .... пристига и ако го напне сушата или пък му дойде до гуша от киша, вземе та си оборе крушите и за откриването се спъвам из стърнищата като куц кон .... мммда и където и да търсиш и кавато и да правиш , за да разбереш нещо ново за пъдпъдъка , все попадаш на преписваници на разни статии от разни професори и професорчета от 1939 год....... та , щеше да е добре, ако днешните преписвачи мониторингуващи с бирички в ръце бяха учени интересуващи се от птици и природа , а не лапачи на мангизи .....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#14
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 14.04.2015 - 14:42 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 11.04.2015 - 13:20 :

Тези вашите пристигат по друга релация.
Нашите ги чакаме от към сръбско.

Ай да га ..... от към сръбско, а ?! Я го видох да идва от великата македонска земля бре , за да насели знеполието и граовско , демек повече юг-югозапад .
При мен си ги знам , около 20 04 .... пристига и ако го напне сушата или пък му дойде до гуша от киша, вземе та си оборе крушите и за откриването се спъвам из стърнищата като куц кон .... мммда и където и да търсиш и кавато и да правиш , за да разбереш нещо ново за пъдпъдъка , все попадаш на преписваници на разни статии от разни професори и професорчета от 1939 год....... та , щеше да е добре, ако днешните преписвачи мониторингуващи с бирички в ръце бяха учени интересуващи се от птици и природа , а лапачи на мангизи .....


Е ....юг ,югозапад....по скоро от запад-югозапад.
Либия , Тунис , Алжир некъде те от там....а са от къде че фаннат попътен вятър.....друга бира.
Въпроса беше , че тия при нас дето идват , и тия по добруджа идват по различна релация Жоре. ;)


п.п. ако имаш съмнения , като дойдеш ще ти организирам безплатно една лекцийка . :P
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Точно де, ама е са да попитам .... като отстреляш пъдпъдъци по време на сезона гледаш ли какво закачаш на висулките , съотношение , мъжки , женски .... кога едните са повече , кога по малко и т н т B)/>
Защото след дългогодишния ми мониторинг , мога да ти кажа , че едно 70-80 % от ловците в България въобще не обръщат внимание на това какво са отстреляли , дори не различават мъжкия от женския пъдпъдък , просто закачат 15 броя и се прибират вкъщи доволни .....
Е ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#16
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 14.04.2015 - 18:05 :

Точно де, ама е са да попитам .... като отстреляш пъдпъдъци по време на сезона гледаш ли какво закачаш на висулките , съотношение , мъжки , женски .... кога едните са повече , кога по малко и т н т B)
Защото след дългогодишния ми мониторинг , мога да ти кажа , че едно 70-80 % от ловците в България въобще не обръщат внимание на това какво са отстреляли , дори не различават мъжкия от женския пъдпъдък , просто закачат 15 броя и се прибират вкъщи доволни .....
Е ?!


Значи гледай са.... Стрелям по сичко което ми литне /за пъдпъдък става въпрос !!!/.
Не ги пробирам като чичо ми лека му пръст на човека .
Но....не е имало случай да ги не преметнем поне по два-три пъти да видим какво съм закачил на връзката.
И в тоя дух ще ти кажа , че тая година от тия дето съм отстрелял 60-70 % са женските. Мъжкарите бяха малцинство.
От тия женски , едно 40 % са първо люпило , и 20% - дРъти.
А тая година в края на октомври дигах и стрелях по две "орехчета" , които занесох на доцента да си ги изучава , и той ми каза , че тия са люпило , на първото люпило.
Демек първите изведени при нас са дали поколение. Демек условията са били добри.
Не че не съм му носил и други пъдпъдъци да им определя възрастта в седмици , ама....тия ги отнесох нарочно.
А че има "ловци" които не разпознават мъжки от женски - има. То има и ловци който не разпознават по кво стрелят , ти .....пола да им определят брате....
0

#17
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 14.04.2015 - 18:43 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 14.04.2015 - 18:05 :

Точно де, ама е са да попитам .... като отстреляш пъдпъдъци по време на сезона гледаш ли какво закачаш на висулките , съотношение , мъжки , женски .... кога едните са повече , кога по малко и т н т Публикувано изображение/>/>
Защото след дългогодишния ми мониторинг , мога да ти кажа , че едно 70-80 % от ловците в България въобще не обръщат внимание на това какво са отстреляли , дори не различават мъжкия от женския пъдпъдък , просто закачат 15 броя и се прибират вкъщи доволни .....
Е ?!


Значи гледай са.... Стрелям по сичко което ми литне /за пъдпъдък става въпрос !!!/.
Не ги пробирам като чичо ми лека му пръст на човека .
Но....не е имало случай да ги не преметнем поне по два-три пъти да видим какво съм закачил на връзката.
И в тоя дух ще ти кажа , че тая година от тия дето съм отстрелял 60-70 % са женските. Мъжкарите бяха малцинство.
От тия женски , едно 40 % са първо люпило , и 20% - дРъти.
А тая година в края на октомври дигах и стрелях по две "орехчета" , които занесох на доцента да си ги изучава , и той ми каза , че тия са люпило , на първото люпило.
Демек първите изведени при нас са дали поколение. Демек условията са били добри.
Не че не съм му носил и други пъдпъдъци да им определя възрастта в седмици , ама....тия ги отнесох нарочно.
А че има "ловци" които не разпознават мъжки от женски - има. То има и ловци който не разпознават по кво стрелят , ти .....пола да им определят брате....


Прикачено изображение: Caille_des_blés_MHNT.jpg

Я, я да чуйм профи мнения..?! Куйо е момчйето?!Публикувано изображение

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 800px-Weibliche_Wachtel_(Coturnix_coturnix).jpg
  • Прикачено изображение: pic79_0.jpg

За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#18
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 14.04.2015 - 19:33 :

Прикрепен файл Caille_des_bl?s_MHNT.jpg

Я, я да чуйм профи мнения..?! Куйо е момчйето?!Публикувано изображение


....за яйята не знам.
Ама десното пилУе се надървило - значи е момче. :lol: :lol: :lol:
0

#19
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
Мъжките имат тъмно кафяви ивици на гърлото,гушата.Туй у десно ми са ще,че е ,ако обичаш обърни малко туй у лево,че баш не му се види гръкляна:D/>.
0

#20
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоДерсу Узала написа на 14.04.2015 - 19:51 :

Мъжките имат тъмно кафяви ивици на гърлото,гушата.Туй у десно ми са ще,че е ,ако обичаш обърни малко туй у лево,че баш не му се види гръкляна :D .


Е.... Ристе ги задава с повишена трудност въпросите .... иначе ще ни е лесно. :D :P
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни