БГ Лов Форум: ЛОВ на ПЪДПЪДЪК - 2015 година - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

ЛОВ на ПЪДПЪДЪК - 2015 година

#21
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 14.04.2015 - 18:43 :



Значи гледай са.... Стрелям по сичко което ми литне /за пъдпъдък става въпрос !!!/.
Не ги пробирам като чичо ми лека му пръст на човека .
Но....не е имало случай да ги не преметнем поне по два-три пъти да видим какво съм закачил на връзката.
И в тоя дух ще ти кажа , че тая година от тия дето съм отстрелял 60-70 % са женските. Мъжкарите бяха малцинство.
От тия женски , едно 40 % са първо люпило , и 20% - дРъти.
А тая година в края на октомври дигах и стрелях по две "орехчета" , които занесох на доцента да си ги изучава , и той ми каза , че тия са люпило , на първото люпило.
Демек първите изведени при нас са дали поколение. Демек условията са били добри.
Не че не съм му носил и други пъдпъдъци да им определя възрастта в седмици , ама....тия ги отнесох нарочно.
А че има "ловци" които не разпознават мъжки от женски - има. То има и ловци който не разпознават по кво стрелят , ти .....пола да им определят брате....

Гле`й са .... задай на донцента моя въпрос. Кога аджеба и кой пъдпъдък пръв тръгва от България , а какво прави там на юг и неговата анатомия не ме интересува .... и обратно , кой пръв пристега тук и какво прави ... и като стигнем до консенсус , вече на някои ще им се изясни за сроковете за лов на тази или онази прелетна птица. Това, че има втори люпила би трябвало де е ясно на всички и Ристо да не си показва яйцата :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#22
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
Те ви, иднъ жинуря!Публикувано изображение Види и са подчофиетоПубликувано изображение
https://www.youtube....h?v=3xV0bpBLxik
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#23
Потребителя е офлайн   Martinn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 135
  • Регистр: 02.12.11

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 14.04.2015 - 21:39 :

Те ви, иднъ жинуря!Публикувано изображение Види и са подчофиетоПубликувано изображение
https://www.youtube....h?v=3xV0bpBLxik


Ха...незнам но на този клип ми става много драго и малките все търсят да са под квачката.
Наистина много красива птица и ще е наистина прекрасно ако се запази в един нормален природен запас за да може да и се радваме както ние така и природата.
0

#24
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Абе, я ти не се отплесвай от темата !!! ... що незнам дали знаеш , ама бая са тея дето като ги видиш къде и по кое време търсят пъдпъка , ти става едно мило и драго ... и в следващия момент ти просветва колко са ловци ;)/>
Май се изказах неподготвен , а ... то сега човек незнае кай какъв е и какво търси ... дали кантонер с клепаресто куче или пък баш ловец .
Та не е лошо , адашчето да почисти темата и да я подържа нон стоп чиста .... и на есен обещавам , че ще му кажа кога до жп прелеза пее машинковия пъдпъдък !!!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#25
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.04.2015 - 09:37 :

Абе, я ти не се отплесвай от темата !!! ... що незнам дали знаеш , ама бая са тея дето като ги видиш къде и по кое време търсят пъдпъка , ти става едно мило и драго ... и в следващия момент ти просветва колко са ловци ;)/>/>
Май се изказах неподготвен , а ... то сега човек незнае кай какъв е и какво търси ... дали кантонер с клепаресто куче или пък баш ловец .
Та не е лошо , адашчето да почисти темата и да я подържа нон стоп чиста .... и на есен обещавам , че ще му кажа кога до жп прелеза пее машинковия пъдпъдък !!!

Спама е преместен ТУК!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#26
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
Вчера мой приятел намери пъдпъдък до полицията в Поморие дали е домашен или прелетен не мога да кажа.
0

#27
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
И при взеха да пристигат, от 2-3 дни ги чувам да се обаждат.
0

#28
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоВалентин Димитров написа на 26.04.2015 - 06:14 :

И при взеха да пристигат, от 2-3 дни ги чувам да се обаждат.

Къде е това при вас колега ?
При нас по Брезнишко ги няма още.
0

#29
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 26.04.2015 - 07:56 :

Виж мнениетоВалентин Димитров написа на 26.04.2015 - 06:14 :

И при взеха да пристигат, от 2-3 дни ги чувам да се обаждат.

Къде е това при вас колега ?
При нас по Брезнишко ги няма още.

Явно няма да ти отговори , а и не е толкова важно ... при нас братчето ми, пъдпъдъка последен идва и първи си затръгва , така че немоЙ да се косиш оти че ти мине ! :D
Незнам дали знаеш , ама сега в Малта баце е ловен сезон на пъдпъдък / те поне са с два чифта топки и имат пролетен и есенен ловен сезон .... сещаш ли се :D докато ние подсмърчаме и си посипваме главите с пепел , колко много сме бракониер .... хорицата си ловуват , ловуват ... дори нямат и норма за прелетния :P
Поздрави ... и довечера си пусна най орнитологическата песен на макс ... " Vje?ni Sokol " па кавото ще да става !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#30
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 27.04.2015 - 14:31 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 26.04.2015 - 07:56 :

Виж мнениетоВалентин Димитров написа на 26.04.2015 - 06:14 :

И при взеха да пристигат, от 2-3 дни ги чувам да се обаждат.

Къде е това при вас колега ?
При нас по Брезнишко ги няма още.

Явно няма да ти отговори , а и не е толкова важно ... при нас братчето ми, пъдпъдъка последен идва и първи си затръгва , така че немоЙ да се косиш оти че ти мине ! :D/>
Незнам дали знаеш , ама сега в Малта баце е ловен сезон на пъдпъдък / те поне са с два чифта топки и имат пролетен и есенен ловен сезон .... сещаш ли се :D/> докато ние подсмърчаме и си посипваме главите с пепел , колко много сме бракониер .... хорицата си ловуват , ловуват ... дори нямат и норма за прелетния :P/>
Поздрави ... и довечера си пусна най орнитологическата песен на макс ... " Vje?ni Sokol " па кавото ще да става !


Е това го не знаех....и са ме фърли у размисли да търся вариант да ставам с двойно гражданство....
Българско и Малтийско. И да си ловувам три пъти годишно на пъдпъдък.
Баси и кефа ще е брат......
0

#31
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 27.04.2015 - 14:34 :

Е това го не знаех....и са ме фърли у размисли да търся вариант да ставам с двойно гражданство....
Българско и Малтийско. И да си ловувам три пъти годишно на пъдпъдък.
Баси и кефа ще е брат......

Кеф , кеф ... ама piri-тите аФтоматично ще те докладват като бракониер № 1 :D
Опа .... сетих се какво означава Пири ... идва от Пирит , а пирита е злато менте ;) светнатите го наричат "златото на глупаците " B) Без майтап , ако нещо се бъзика , е са да пукна на място ....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#32
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 27.04.2015 - 15:01 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 27.04.2015 - 14:34 :

Е това го не знаех....и са ме фърли у размисли да търся вариант да ставам с двойно гражданство....
Българско и Малтийско. И да си ловувам три пъти годишно на пъдпъдък.
Баси и кефа ще е брат......

Кеф , кеф ... ама piri-тите аФтоматично ще те докладват като бракониер № 1 :D
Опа .... сетих се какво означава Пири ... идва от Пирит , а пирита е злато менте ;) светнатите го наричат "златото на глупаците " B) Без майтап , ако нещо се бъзика , е са да пукна на място ....


Да докладват де искат.
Нали знаеш шЧо ме боли за пириТАТА....?
0

#33
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 27.04.2015 - 14:31 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 26.04.2015 - 07:56 :

Виж мнениетоВалентин Димитров написа на 26.04.2015 - 06:14 :

И при взеха да пристигат, от 2-3 дни ги чувам да се обаждат.

Къде е това при вас колега ?
При нас по Брезнишко ги няма още.

Явно няма да ти отговори , а и не е толкова важно ... при нас братчето ми, пъдпъдъка последен идва и първи си затръгва , така че немоЙ да се косиш оти че ти мине ! Публикувано изображение
Незнам дали знаеш , ама сега в Малта баце е ловен сезон на пъдпъдък / те поне са с два чифта топки и имат пролетен и есенен ловен сезон .... сещаш ли се Публикувано изображение докато ние подсмърчаме и си посипваме главите с пепел , колко много сме бракониер .... хорицата си ловуват , ловуват ... дори нямат и норма за прелетния Публикувано изображение
Поздрави ... и довечера си пусна най орнитологическата песен на макс ... " Vje?ni Sokol " па кавото ще да става !


E E .... в Малта е така, ама тука като свалиме гащи на Евросъюзи,Екорекетьори....и вся остальная сволоч и само ограничения!!!!Ама дали е съобразено с конкретните условия в България не е важно.....Поздрав!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#34
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоП.Пенчев написа на 28.04.2015 - 06:44 :

E E .... в Малта е така, ама тука като свалиме гащи на Евросъюзи,Екорекетьори....и вся остальная сволоч и само ограничения!!!!Ама дали е съобразено с конкретните условия в България не е важно.....Поздрав!

Е точно де , европейска държава с ловна организация управлявана от ловци , а не от еколози, зоолози и .... самонагаждащи се лагери .Как мислиш колега Пенчев , дали англичани , германци или пък французи ще гледат безучасто как разни недоразумения се подиграват с традицията им в лова и ловците ?
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#35
Потребителя е офлайн   asenvidenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 03.10.13
Днес чух един.
Километър 250 на АМ Тракия, в една нива досами оградата на магистралата.
Едно се зачудих обаче - около нивата с пъдпъдъка всичко беше засадено с рапица.
Дали птичето ще живее в тая жълта смрад?
Не чета вамpiriсани теми
0

#36
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 28.04.2015 - 18:19 :

Виж мнениетоП.Пенчев написа на 28.04.2015 - 06:44 :

E E .... в Малта е така, ама тука като свалиме гащи на Евросъюзи,Екорекетьори....и вся остальная сволоч и само ограничения!!!!Ама дали е съобразено с конкретните условия в България не е важно.....Поздрав!

Е точно де , европейска държава с ловна организация управлявана от ловци , а не от еколози, зоолози и .... самонагаждащи се лагери .Как мислиш колега Пенчев , дали англичани , германци или пък французи ще гледат безучасто как разни недоразумения се подиграват с традицията им в лова и ловците ?


Абсолютно не!!Бях написал една тема за Германски съюз за защита на лова!-Vereingung der deutshen Landesjagdverbande fur Shutst von Wild.
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 10.04.2015 - 14:43 :

Понеже се чуват приказки тук-там че пъдпъдъка е пристигнал вече , днес излязох да проверя.
За около три часа ходене с моята помощничка БЕЛЛА , не видяхме и не вдигнахме нито един.
...принципно при нас първият пасаж идва 19 - 20 април , ама.....пусти мерак...и ръка да пипне , око да види ....


Понеже си чувал , че приказват .... ама само приказват :D Ма, ей го на ;) нашият пъдпъдък е безпринципен като повечето българи и на 02 05 ... най накрая пристигна B) В негова чест пъдпъдък , съм се подготвил подобаващ .... :drinking-red-wine:
Сега от къде да намеря пръстени за опръстеняване .... за да си започна собствено проучване , че ми писна от празните приказки на доктори , професори , орнитолози , еколози и всевъзможни задръстеняци :angry: ... или да режа лентички от кенчетата бира на мониторингуващите в натура 2000 ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#38
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 26.04.2015 - 07:56 :

Виж мнениетоВалентин Димитров написа на 26.04.2015 - 06:14 :

И при взеха да пристигат, от 2-3 дни ги чувам да се обаждат.

Къде е това при вас колега ?
При нас по Брезнишко ги няма още.


Колега извинявай за късният отговор.
Това е в Пловдивско, снощи ходих да разкарвам кучето и пак ги чувах да се обаждат.
Поздрави.
0

#39
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
И при нас са дошли вече!
Вчера вдигнахме една двойка - и аз и кучето се изненадахме! :D
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#40
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Най-после дойдоха и при нас , макар и със закъснение от 10-на дни.
От днешната следобедна разходка с БЕЛЛА съм много доволен : 1 двойка яребички , 2 двойки и 1 самец пъдпъдъци и една заблудена фазанка .
ГолУем кеф... !!!
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни