БГ Лов Форум: Лов на фазан сезон 2015 - 2016г. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на фазан сезон 2015 - 2016г.

#21
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
И този ловен сезон имах добра слука на фазанчета

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0222.jpg
  • Прикачено изображение: DSC_0135.JPG
  • Прикачено изображение: DSC_0136.JPG

0

#22
Потребителя е офлайн   Nikolay Nikolov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 201
  • Регистр: 07.05.09

Виж мнениетоpetkata007 написа на 24.01.2016 - 19:22 :

В много теми най вече при ловът на едрият дивеч се правят забележки за ловната етика .....
Колеги няма да ви правя забележки и да ви съдя най малкото заради това че през ловния си живот съм изпадал във всякакви ситуации и добри и срамни .
Ще споделя само как сега разбирам нещата ... а ги разбирам така :
- Че в това сурово снежно време и при тия минусови температури когато дивечът / местният полезен дивеч/ се бори за оцеляване е грехота да се ловува на него и ако не можем да положим съответните грижи най доброто което бихме могли да направим е да го оставим на спокойствие па кое преживее преживее .

И аз ще взема отношение, макар че качих снимка от лов на който лично не бях.
За последните 4 години съм участвал активно в излюпването, отглеждането и разселването на около 800 фазана, които са отделно от разселените от ловното сдружение в което ловувам. Минахме през всякакви перипети, заедно с колеги от ловната дружинка(гледане, люоене, кое как се прави, как се захранват и т.н.). Инвестирал съм лични средства, като за много много висок клас ловно оръжие. Всичко съм направил доброволно без никой да ме кара, така разбирам лова. Стреляме всички само по мъжки фазани, женски не бием, освен някой гост, който не различава фазаните. За последните 3 ловни сезона съм отстрелял около 15 бр. фазани, а у нас съм занесъл точно 3 бр.. След лова в събота колегите са разнесли на местата обитавани от фазани около 100 кг. царевица, в сряда ще напълним хранилките отново и в идващата събота отново. Периодът е подходящ за лов на фазан, но условията в момента са малко трудни. През Януари правим 2 лова на фазан, в които посрещаме предимно гости. Някой от гостуващите ни правят един лов на фазан през целия ловен сезон и с нетърпение го очакват, а и пътуват по 300 км. Не можем да си позволим заради условията да не проведем планирания лов на фазан и да ги лишим от удоволствието им.
В заключение, ние никога не оставаме дивеча "да преживее", ние се грижим за него, защото това е единствения ни местен лов, който ни остана и полагаме много усилия да го имаме винаги.
0

#23
Потребителя е офлайн   dochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 17.08.09
Браво, много се кефя на такива, широко скроени другари, и аз така разбирам лова.
ЕДНА РАБОТА ПРЕЧИ ЛИ НА ЛОВА ..... НАПУСКАЙ Я!!!!
Оръжие:
Иж12 12к
Стожер 2000 12/76
ЧЗ 452 Лукс 22лр
Броунинг Лонг трак 30-06
Ловни другари:
Курцхаар - "Тара", Лудогорец - "Горд"
МПС - Гранд Чероки 4.7 V8
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни