БГ Лов Форум: Какво е значението на вида на шока при патрони с концентратор / контейнер ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Какво е значението на вида на шока при патрони с концентратор / контейнер ? Последните години няма писано нещо май.

#1
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09
Какво е значението на вида на шока при патрони с концентратор/контейнер ?
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#2
Потребителя е офлайн   ikostadinov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 15.12.16

Виж мнениетоГъди написа на 26.01.2017 - 20:13 :

Какво е значението на вида на шока при патрони с концентратор/контейнер ?

Дали е коничен или параболичен ли питаш.Или системата на шока,примерно инвектор, оптима, крио и т.н.,или за размера на самото стеснение ти е въпроса.
Темата е дълга и за реалният,практически лов почти не оказваща особено влияние на резултатите.
0

#3
Потребителя е офлайн   St. Nikolov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 09.12.12
Практически оказва огромно влияние върха резултата от стрелбата.Ама това е много строго профилирана тема.
0

#4
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоikostadinov написа на 26.01.2017 - 21:13 :

Виж мнениетоГъди написа на 26.01.2017 - 20:13 :

Какво е значението на вида на шока при патрони с концентратор/контейнер ?

Дали е коничен или параболичен ли питаш.Или системата на шока,примерно инвектор, оптима, крио и т.н.,или за размера на самото стеснение ти е въпроса.
Темата е дълга и за реалният,практически лов почти не оказваща особено влияние на резултатите.


От всяка гледна точка но най вече от размера на самото стеснение.

Тука разправят че съчмите се разтваряли след 30 метър
https://youtu.be/Y1zMGgkL0dM?t=6m30s



---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#5
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
Моя съвет, е вземи две кутии ситнаж, едните тапа, другите концентратор. Слагаи в джоба всичките шокове които имаш за ултралайта и отиди да тестваш.
Един тапа, един концентратор през същия шок на същото разстояние и ще видиш резултатите, черно на бяло.
Аз от мързел съм тествал "субективно" на слънчоглед по време на гургуличи лов и да, има разлика, но не и такива абсурдни изказвания за 30 метра.
0

#6
Потребителя е офлайн   Grezinski 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 430
  • Регистр: 02.01.13
Също и сега в снега много хубаво се вижда. Клякаш ниско и стреляш хоризонтално в някоя хубава равна нива. Само че, имай предвид, че разпръскването се случва около 5 метра по рано от следите в снега, представяш си защо?!
няма подпис
0

#7
Потребителя е офлайн   запален по лова 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 690
  • Регистр: 10.03.11

Виж мнениетоГъди написа на 27.01.2017 - 09:28 :

Виж мнениетоikostadinov написа на 26.01.2017 - 21:13 :

Виж мнениетоГъди написа на 26.01.2017 - 20:13 :

Какво е значението на вида на шока при патрони с концентратор/контейнер ?

Дали е коничен или параболичен ли питаш.Или системата на шока,примерно инвектор, оптима, крио и т.н.,или за размера на самото стеснение ти е въпроса.
Темата е дълга и за реалният,практически лов почти не оказваща особено влияние на резултатите.


От всяка гледна точка но най вече от размера на самото стеснение.

Тука разправят че съчмите се разтваряли след 30 метър
https://youtu.be/Y1zMGgkL0dM?t=6m30s




Айде стига приказки, слагайте един кашон и пробвайте !
0

#8
Потребителя е офлайн   Вокил 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 78
  • Регистр: 28.10.13

Виж мнениетоPliofcho написа на 27.01.2017 - 17:25 :

Моя съвет, е вземи две кутии ситнаж, едните тапа, другите концентратор. Слагаи в джоба всичките шокове които имаш за ултралайта и отиди да тестваш.
Един тапа, един концентратор през същия шок на същото разстояние и ще видиш резултатите, черно на бяло.
Аз от мързел съм тествал "субективно" на слънчоглед по време на гургуличи лов и да, има разлика, но не и такива абсурдни изказвания за 30 метра.


Това е най-точно казано! Миналата година направих такива проби с 3 различни пушки - съответно и с разликата в шоковете. Всичко е субективно, дори през един и същи шок стрелях с различна марка патрони с концентратор и резултатът беше с огромни разлики. Всяка пушка е различна, проби са нужни.
0

#9
Потребителя е офлайн   ivwera 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 17.08.16
Да го задам и аз въпроса но така:

Какво значение има шока, когато съчмите са в концентратор и при изтрел концентратора преминава през шока заедно със съчмите в него ?

Ако е тапа , да ще има ефект който ни е познат при различните шокови стеснения .
0

#10
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоivwera написа на 07.02.2017 - 18:50 :

Да го задам и аз въпроса но така:

Какво значение има шока, когато съчмите са в концентратор и при изтрел концентратора преминава през шока заедно със съчмите в него ?

Ако е тапа , да ще има ефект който ни е познат при различните шокови стеснения .


Публикувано изображение Точно това исках да питам, но явно не мога да се изразявам добре.
Поклон!
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#11
Потребителя е офлайн   St. Nikolov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 09.12.12
Най добрият вариант е проба.Ама много зависи от ширината на цевният канал вида на шока-параболичен, коничен,патрона също е много важен.
Имам една трапова МЦ която с кичена тапа събира съчмите повече от концентратора.
0

#12
Потребителя е офлайн   ivwera 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 17.08.16
Според мен , може и да греша но при преминаване на концентратора през пълен шок ще го забави от триенето в най тясната част на шока и съчмите ще напуснат по рано концентратора. А идеята му е да летят групирани в него няколко метра повече . Тоест ще се пръснат по рано и ефекта от пълния шок ще се окаже не ефективен.
0

#13
Потребителят е онлайн   nikec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 11.03.13
Тука може да разтегляте локуми години наред и ефекта ще е нулев както и ползата.
Хората ви казаха че резултатът е различен при различните пушки шокове и различните патрони.

Трябва да се тества и да се подбират патрони според това какво харесва пушката (шока) и вида лов.
0

#14
Потребителя е офлайн   franchi falconet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 105
  • Регистр: 20.07.12
Истината е в прострелката.С различни шокове и от различни разтояния.И водене на записки.И без турски (боклуци)патрони.Наслука!!!
0

#15
Потребителя е офлайн   ivwera 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 17.08.16
Турция правят боеприпас по лиценз на италианците , като условието е поне един компонент да е с турски произход. Ха познайте кой е той?
0

#16
Потребителя е офлайн   St. Nikolov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 09.12.12
Сигурно си фен на турски патрони?Но те са правени от не грамотни хора.Пример-обозначение на патрон 02 04 вместо 2-0 4-0.Колко и какъв барут слага неграмотник,никой не знае,ама ти знаеш коя част е турска.
0

#17
Потребителя е офлайн   gorianov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 07.03.13
Много интересна тема,но изглежда ,че никой не знае отговора.
0

#18
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

Виж мнениетоgorianov написа на 22.01.2018 - 19:43 :

Много интересна тема,но изглежда ,че никой не знае отговора.


Както написахте изглежда вие знаете отговора, напишете да ни ограмотите. И да темата е много интересна и е добре да се дискутира с примери.
Само да вметна нещо и аз конкретно, има огромно значение размер на съчмите в контейнера и дулното стеснение!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#19
Потребителя е офлайн   gorianov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 07.03.13
:unsure: :unsure:
0

#20
Потребителя е офлайн   gorianov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 07.03.13

Виж мнениетоAno написа на 23.01.2018 - 13:08 :

Виж мнениетоgorianov написа на 22.01.2018 - 19:43 :

Много интересна тема,но изглежда ,че никой не знае отговора.


Както написахте изглежда вие знаете отговора, напишете да ни ограмотите. И да темата е много интересна и е добре да се дискутира с примери.
Само да вметна нещо и аз конкретно, има огромно значение размер на съчмите в контейнера и дулното стеснение!

Къде прочетохте,че съм написал ,че аз знам отговора.Щом знаете,че има значение от размера на съчмите в контейнера и дулното стеснение дайте пример.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни