БГ Лов Форум: лов на зайци с въздушна пушка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

лов на зайци с въздушна пушка лов на заек

#41
Потребителя е офлайн   apekov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 53
  • Регистр: 21.05.09
Цитат(Tonito @ Nov 30 2008, 11:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
Е тези ги намерих във vbox-а tongue.gif
http://www.vbox7.com/play:e628341b
ето още едно с въздухарка от прилично разстояние biggrin.gif
http://www.vbox7.com/play:bf579b9d
а това
http://www.vbox7.com/play:e8fa4800

Колега, втория клип тази пушка да не е флоберка или аз нещо не съм видял правилно.
0

#42
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
QUOTE (apekov @ Jul 3 2009, 10:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега, втория клип тази пушка да не е флоберка или аз нещо не съм видял правилно.


Колега, правилно виждаш. По пълнителя прилича на .22WMR
0

#43
Потребителя е офлайн   _ХРИСТОВ 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 09.11.09
Да ви питам тази помпа за ХАТСАН АТ и пушките от този род някой ползвал ли я е и има ли нещо по специално .Чесно казано не ми се дават 200-250 лева отгоре
0

#44
Потребителя е офлайн   bear 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 17.03.09
obival sam zaek ot 30 m

Този пост е редактиран от vater: 26.11.2009 - 08:26
Причина за редакцията: писането на кирилица е задължително!

0

#45
Потребителя е офлайн   princebg 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 02.08.09
Аз ги гледам цял ден около къщата ми как си хрупат тревичка и от време на време как надигат главичка(зайците)Общо взето не мърдат кой знае колко.Ма като е на лов човек ей тъй се случва biggrin.gif Тук и Тук
0

#46
Потребителя е офлайн   Светослав Славчев 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 20.12.09
тези клипчета които си сложил по-горе във Форума. тоя заек ако става на вапрос и с прашка ще го убия докато не мраднеше имах чувството че мишена biggrin.gif biggrin.gif
0

#47
Потребителя е офлайн   fencheto987 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 01.03.10
хора всичко е вазможно штом моита ваздухарка пробива череп на крава представете си кво ше го напраи заека cool.gif
0

#48
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(fencheto987 @ Mar 1 2010, 20:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
хора всичко е вазможно штом моита ваздухарка пробива череп на крава представете си кво ше го напраи заека cool.gif

Че коя въздухарка не пробива череп на крава? И моята китайка от 100 м пробива биволски череп, обаче трябва да се целиш точно между рогата. Майсторлъка е в оптиката.
0

#49
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(Капитана @ Mar 2 2010, 10:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Че коя въздухарка не пробива череп на крава? И моята китайка от 100 м пробива биволски череп, обаче трябва да се целиш точно между рогата. Майсторлъка е в оптиката.

Капитанеее , колко пари ще ми поискаш за тази китайка ?! Оптиката не ти я искам , ще ги трепам дооо 50ммммъъъ . angry.gif
От кога търся тази "биволарка" .... 100м и пробива биволски череп м/у рогата. cool.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#50
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Обикновените въздухарки са много надценявани... почти е невъзможно да убиеш дребен космат дивеч - заек, котка и т.н. Стават само за птички и до плъхове.. и то отблизо! За да ловувате с въздухарка треве с помпичка и от 1000 лв нагоре...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#51
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(Katena4o @ Mar 12 2010, 16:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Обикновените въздухарки са много надценявани... почти е невъзможно да убиеш дребен космат дивеч - заек, котка и т.н. Стават само за птички и до плъхове.. и то отблизо! За да ловувате с въздухарка треве с помпичка и от 1000 лв нагоре...

Aбее , чувал съм за някакви "55тунинг" cool.gif били по така Но не съм виждал какво и как , но на Капитана biggrin.gif пробивала ohmy.gif черепчето на бивол biggrin.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#52
Потребителя е офлайн   ivo24m 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 13.10.08
Да обясня по темата : ако си купувате прожина или ПЦП пушка няма значение какъв вид е пушката не става дирекно от магазина да си е закупите и да е използвате веднага за лов преди да се започне да се стреля с тях трябва да се разглобяват да се почистят ,да се направи дулна фаска отпред на цевта както на огнестрелното оражие 11 градуса ,полирват се спусака 30 % зависи от спусака трябва да стане по лек и плавен прави се фаска там кадето влизат чашките иначе на някои модели се нараняват полите на чашките при зареждането и от там губят точноста-при ПЦП-то се гледа плато ,дали цевта е закрепена с цилиндара цевта рябва да е свободна при някои модели защото при различните налягания цилиндара марда с 1 десета и от там измества и цевта и от там пак губи точноста ще бяга чашката на ляво и надясно след като си направите пушките едва тогава трябва да се прострелят с мерни или с оптика.
След като ви са готови и простреляни трябва да ги простреляте 35-40 метра да ви удря центара от там нататак на различните дистанции спрямо каква скорост дават вашите пушки говора (240-290) с 1грам ,1,37 баракудата ,или 2 грама,юджин чашките виждате колко трябва да дигните пушката да уцелите на 50,60,70,80 метра в зависимост от пушката и скороста смята се на каква дистанция можете да поразите целта примерно заек ви трябват 16-25 джаула най-малко ако пушката ви е хатсан 80 ти модел дулна скорост 225 м/с с 1 грам чашка тя е 25 джаула на 35 метра чашката ще е сас скорост от 195 м/с 19 джаула на 50 метра е 183 - 17 джаула извода е до 35 метра е вазможно да се убие заек при точен истрел зад плешката или в главата !
Друга пушка която има начална скорост 296 м/с с 1,37 грама чашка 60 джаула на 35 метра е с скорост на чашката е 256м/с -45 джаула на 50 метра е 241 м/с 40 джаула на 80 е 213 м/с 31 джаула -на 80 метра при точен истрел може да се отрепе спокойно лисица ако се улучи в главата зек на 50 метра е без проблем
Обаче играят и други фактори дали ще видите заека спрял дали ще можете да го издебните ако бяга бавно е вазможно и да се улучи в движение ,дори и да е спрял заека трябва да можете да прецените колко метра се намира заека дали е на 35,45,70 метра и от там колко ви е пропадането на чашката на различната дистанция истрела е парабола правия истрел е до 42-45 ако сте простреляли на 35 метра мерника ,ако заека ви е на 70 метра трябва умело да корегирате пропадането ако скороста на пушката ви е 295 с 1,37 грамова чашка на 35 е прострелян мерника на 70 метра ще имате пропадане на чашката с 14 сантиметра (извода е че е много трудно да се ловува с пневматика) цяла наука и изкуство си е да ловуваш с пневматична пушка и тези които казват забранено е лова с ваздушна -прави са ,обаче да вземат една ваздухарка и да утрепят един заек да видим ние как ще го умерат трябва да им го варжем с едно важе за едно дарво и да им кажем на кажа дистанция се намира да упоим заека че ако мрадне може да уцелят важето и да избяга заека!!!!!!!!!!! надявам се че сам бил полезан на някои хора в форума!
0

#53
Потребителя е офлайн   ivo24m 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 13.10.08
за лисица е нужно 20 джаула да и пробие черепа,на заека също,чакала и кучето
20 джаула не дулна енергия а когато чашката е достигнала черепа да отдаде 16-20 джаула са им достатачни
ПРОВЕРЕНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0

#54
Потребителя е офлайн   ivo24m 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 13.10.08
ето ако се издебват мойе и лисици: http://www.youtube.com/watch?v=uipWd81HmyM...feature=related
тоя ги трепе на по 10 метра гледаите клипа дано ви хареса!
Тук е за заек гледаите целия клип заека се спира до ловеца: http://www.youtube.com/watch?v=e1L9e05udUg...feature=related
0

#55
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09
Цитат(jorolovjiata @ Aug 7 2008, 21:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
И rolleyes.gif скам да попитам според вас може ли да се убие заек с въздушна пушка ХАТСАН 80 5.5 225м,с


Не!Първо в България това е почти невъзможно защото: закона го забранява,заека не е пън, камо ли с хатсан biggrin.gif
второ:виждал съм заек ударен от ловна-гладкоцевна и въпреки че е ранен успява да избяга и мре само той си знае къде-та в този ред на мисли-едва ли ще бъде уцелен смъртоносно,по вероятно е да го раниш и да батисаш дивеча.
трето:ако си истински ловец - няма да тръгнеш с въздухарка за зайци.за тази цел има ловни оръжия! Останалото е МИТ!
0

#56
Потребителя е офлайн   angelmr 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 23.03.09
QUOTE (Katena4o @ Mar 12 2010, 16:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Обикновените въздухарки са много надценявани... почти е невъзможно да убиеш дребен космат дивеч - заек, котка и т.н. Стават само за птички и до плъхове.. и то отблизо! За да ловувате с въздухарка треве с помпичка и от 1000 лв нагоре...



И една зелена карта. smile.gif
А иначе с нашите въздухарки най-интересно е да се ловуват стоманени гарги, плъхове и катерици. smile.gif
0

#57
Потребителя е офлайн   bear 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 17.03.09
..........................

Този пост е редактиран от vater: 05.04.2010 - 20:57
Причина за редакцията: пиши на кирилица, задължително е!!!

0

#58
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Според мен тая тема е чисто бракониерска .... Кой ловец , притежаващ ловно оръжие ще тръгне за зайци с въздухарка , още повече с някоя от тези , които се предлагат на нашия пазар .... Това е пълна простотия , той който тръгне за заек в такава пушка е или бракониер или чисто луд . Могат да се чакалят вечер сигурно с въздухарка на фар и да те проверят - не си с огнестрелно оръжие а с въздушно .... Иначе къде мама ще го стрелят тоя заек като бяга из нивата .... ШШШШШ ей - то бяга животното бе , още повече не е етично да се стреля по животно , когато се е притаило и не му се остави възможност да избяга (шанс да живее) .
На лов за слонове с .22 калибър .... същото като за зайци с въздушна пушка ....
0

#59
Потребителя е офлайн   balu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 323
  • Регистр: 25.02.10
Цитат(Емил Радев @ Apr 10 2010, 22:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Според мен тая тема е чисто бракониерска .... Кой ловец , притежаващ ловно оръжие ще тръгне за зайци с въздухарка , още повече с някоя от тези , които се предлагат на нашия пазар .... Това е пълна простотия , той който тръгне за заек в такава пушка е или бракониер или чисто луд . Могат да се чакалят вечер сигурно с въздухарка на фар и да те проверят - не си с огнестрелно оръжие а с въздушно .... Иначе къде мама ще го стрелят тоя заек като бяга из нивата .... ШШШШШ ей - то бяга животното бе , още повече не е етично да се стреля по животно , когато се е притаило и не му се остави възможност да избяга (шанс да живее) .
На лов за слонове с .22 калибър .... същото като за зайци с въздушна пушка ....

Колега нямам нищо против твоя пост,ама не си прав за много неща.Първо на нашия пазар от можеби 2 години,има пневматични пушки,който се доближават до 22lr,аз съм притежател на такава ''въздухарка'' и съм законен ловец.Взех си тази пушка най вече от любопитство и искам да ти кажа,че не е за подценяване,несъм ходил за зайци с нея,но съм сигурен че уцеля ли заек с това ще падне.Пробвал съм с котка на 20-25м. и отваря черепа,с куче същия резултат.За какво говорим тогава,заека да не е по жилав.
0

#60
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Цитат(balu @ Apr 12 2010, 02:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега нямам нищо против твоя пост,ама не си прав за много неща.Първо на нашия пазар от можеби 2 години,има пневматични пушки,който се доближават до 22lr,аз съм притежател на такава ''въздухарка'' и съм законен ловец.Взех си тази пушка най вече от любопитство и искам да ти кажа,че не е за подценяване,несъм ходил за зайци с нея,но съм сигурен че уцеля ли заек с това ще падне.Пробвал съм с котка на 20-25м. и отваря черепа,с куче същия резултат.За какво говорим тогава,заека да не е по жилав.

Колега - всеки си има право на лично мнение smile.gif Нека колеги кажат колко заека са отнасяли съчни 7-ми номер без да паднат .... Хвърчи козина - зайо бяга напред ... И да ти отговоря на въпроса - от куче - не едва ли е по жилав заека smile.gif
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни