БГ Лов Форум: Радиостанции - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Радиостанции

#1
Потребителя е офлайн   Ivelin_Iliev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 20.01.20
Здравейте,

Искам да си купя радиостанция, но се чудя коя да избера измежду "eSync", "Floureon PMR 446MHZ", "Nestling 88E" или "Retevis RT24 PMR446 - може ли да посъветвате?
0

#2
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Здравейте, препоръчвам ви да си вземете радиостанции Баофенг, много са добри колега от форума ги продава. Аз ползвам Баофенг 9 r +много съм доволен. С дългата антена се чуваме на 25км.
0

#3
Потребителя е офлайн   Ivelin_Iliev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 20.01.20

Виж мнениетоwalther написа на 20.01.2020 - 21:08 :

Здравейте, препоръчвам ви да си вземете радиостанции Баофенг, много са добри колега от форума ги продава. Аз ползвам Баофенг 9 r +много съм доволен. С дългата антена се чуваме на 25км.


Добре, благодаря за съвета. Мисля да взема този като за начало - Baofeng BF-88E?
0

#4
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Това и тук: Моят сайт за да не се чудиш има ли видимост за връзка и други такива...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#5
Потребителя е офлайн   Ivelin_Iliev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 20.01.20

Виж мнениетоanelin написа на 22.01.2020 - 18:35 :

Това и тук: Моят сайт за да не се чудиш има ли видимост за връзка и други такива...



Мерси!
0

#6
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11

Виж мнениетоanelin написа на 22.01.2020 - 18:35 :

Това и тук: Моят сайт за да не се чудиш има ли видимост за връзка и други такива...

Освен ако няма някакви нови закони на физиката винаги ще се чудиш дали има пряка видимост или не за радиовълните :cheers2:
Интересен Midland си намерил. Имаш ли го и как се представя в сравнение с баофенгите? Намерих в нета едно испанско ръководство за него и като гледам менютата и всичко ми прилича на пребрандиран баофенг?
0

#7
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоtodir написа на 23.01.2020 - 11:12 :

Виж мнениетоanelin написа на 22.01.2020 - 18:35 :

Това и тук: Моят сайт за да не се чудиш има ли видимост за връзка и други такива...

Освен ако няма някакви нови закони на физиката винаги ще се чудиш дали има пряка видимост или не за радиовълните Публикувано изображение
Интересен Midland си намерил. Имаш ли го и как се представя в сравнение с баофенгите? Намерих в нета едно испанско ръководство за него и като гледам менютата и всичко ми прилича на пребрандиран баофенг?


По-скоро обратното - баофенг прилича на Мидланд! Мидланд е марка с доста традиции в радиото, а баофенг е негов фен/фон....ноо няма да се учудя ако и Мидланд се е преместил по източните ширини на земното кълбо. Точно този модел нямам, просто го предложих в предвид ценовия диапазон и възможности. Предполагам, че пиезокристала е оригинален, ама знае ли човек! Аз също ползвам баофенг и то от евтините - тези с настройка от компютър, но понякога му навивам някаква дълга антена, когато става въпрос за по-пресечени местности. Но повече не ми трябва. Имах Мидланд преди време - служебна - просто клас и удоволствие от работата й! Хубавото на тези с клавишите е, че веднага може да настроиш двете честоти и поддиапазона на лентата дори когато отидеш на гости в друга дружинка. ...замисли ме - за новия сезон, ако се стигне въобще да лов на свине, със сигурност ще си взема една, но от доста по-висок клас - имам в предвид далекообхвата - сиреч мощност и филтри!
Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#8
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11

Виж мнениетоanelin написа на 23.01.2020 - 20:15 :

Виж мнениетоtodir написа на 23.01.2020 - 11:12 :

Виж мнениетоanelin написа на 22.01.2020 - 18:35 :

Това и тук: Моят сайт за да не се чудиш има ли видимост за връзка и други такива...

Освен ако няма някакви нови закони на физиката винаги ще се чудиш дали има пряка видимост или не за радиовълните Публикувано изображение
Интересен Midland си намерил. Имаш ли го и как се представя в сравнение с баофенгите? Намерих в нета едно испанско ръководство за него и като гледам менютата и всичко ми прилича на пребрандиран баофенг?


По-скоро обратното - баофенг прилича на Мидланд! Мидланд е марка с доста традиции в радиото, а баофенг е негов фен/фон....ноо няма да се учудя ако и Мидланд се е преместил по източните ширини на земното кълбо. Точно този модел нямам, просто го предложих в предвид ценовия диапазон и възможности. Предполагам, че пиезокристала е оригинален, ама знае ли човек! Аз също ползвам баофенг и то от евтините - тези с настройка от компютър, но понякога му навивам някаква дълга антена, когато става въпрос за по-пресечени местности. Но повече не ми трябва. Имах Мидланд преди време - служебна - просто клас и удоволствие от работата й! Хубавото на тези с клавишите е, че веднага може да настроиш двете честоти и поддиапазона на лентата дори когато отидеш на гости в друга дружинка. ...замисли ме - за новия сезон, ако се стигне въобще да лов на свине, със сигурност ще си взема една, но от доста по-висок клас - имам в предвид далекообхвата - сиреч мощност и филтри!
Поздрави!

Toчно защото Мидленд е истинска марка ме учуди и цената и невероятната й прилика с баофенгите. Трябва да се види тази станция. Дори да е брандиран за Мидланд баофенг ако е по договор вероятно ще е доста по добра и с подбрани компоненти. Те принципно америкаците отдавна не произвеждат нищо освен пържен въздух и всичко е изнесено в Китай, но знаят да си пазят името на марката.
0

#9
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
На бързо разгледах тази Мидленд CT590S, ами като радио не се различава от най евтиния Баофенг но като цена е доста повече :D. В моята група а и в много други си перем с евтините китайчета. Пък който иска нека си купува скъпи китайчета от електронни хипермаркети на цена х 3,14 :P
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#10
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоAno написа на 24.01.2020 - 09:42 :

На бързо разгледах тази Мидленд CT590S, ами като радио не се различава от най евтиния Баофенг но като цена е доста повече Публикувано изображение. В моята група а и в много други си перем с евтините китайчета. Пък който иска нека си купува скъпи китайчета от електронни хипермаркети на цена х 3,14 Публикувано изображение


Колега, то това е гъдел - естествено за обикновените полски и слабопресечени планински райони тези уоки токите вършат работа /Баофенг/, но за панински лов / разбирай планинско спасителни работи, и др. Мидлан Алан е много добра идея, както и Иезу, Иком, Моторола, Кенууд и др....въпрос на цена! Подобно и на оръжията, подобно и на дрехите и обувките, подобно на ловните кучета. Понякога е просто суета!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#11
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Благодаря за разяснението! Не ви познавам, но тук таме по постовоете ви разбирам, че сте интелигентен човек и като такъв се надявам да ме разберете. Това което съм написал по горе за споменатия от вас модел не е случайно B) . От лов може много да не разбирам, но от радиокомуникационна техника струва ми се не съм по зле от вас. Освен ако не сте конструктор в Ериксон, Моторола или най малко доцент от МЕИ-то ;)
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#12
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоAno написа на 24.01.2020 - 20:57 :

Благодаря за разяснението! Не ви познавам, но тук таме по постовоете ви разбирам, че сте интелигентен човек и като такъв се надявам да ме разберете. Това което съм написал по горе за споменатия от вас модел не е случайно Публикувано изображение . От лов може много да не разбирам, но от радиокомуникационна техника струва ми се не съм по зле от вас. Освен ако не сте конструктор в Ериксон, Моторола или най малко доцент от МЕИ-то Публикувано изображение


Малко не схванах идеята на този отговор - нещо лошо ли съм казал или е приет поста ми като някакво снизхождение към незнаещи - няма такова нещо, а ако така е прието - извинявам се! Чак навътре в радиото не съм - просто от мързел не завърших последния семестър от радиооборудване на летателните апарати във ВНВВУ "Г.Бенковски"...едно висше ми стигаше, даже и остана...но това не е хвалба, а житейски път!
Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#13
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоanelin написа на 25.01.2020 - 18:00 :

Виж мнениетоAno написа на 24.01.2020 - 20:57 :

Благодаря за разяснението! Не ви познавам, но тук таме по постовоете ви разбирам, че сте интелигентен човек и като такъв се надявам да ме разберете. Това което съм написал по горе за споменатия от вас модел не е случайно Публикувано изображение . От лов може много да не разбирам, но от радиокомуникационна техника струва ми се не съм по зле от вас. Освен ако не сте конструктор в Ериксон, Моторола или най малко доцент от МЕИ-то Публикувано изображение


Малко не схванах идеята на този отговор - нещо лошо ли съм казал или е приет поста ми като някакво снизхождение към незнаещи - няма такова нещо, а ако така е прието - извинявам се! Чак навътре в радиото не съм - просто от мързел не завърших последния семестър от радиооборудване на летателните апарати във ВНВВУ "Г.Бенковски"...едно висше ми стигаше, даже и остана...но това не е хвалба, а житейски път!
Поздрави!


Казано накратко и в прав текст, ще си чист идиот да я вземеш защото струва по скъпо, пък и да е марка. Това си е копие на Бао, да не казвам, че има и по добри модели на Баото от този и на по ниска цена. Като мощност е 5в. а менюто е същото като на Баото и не на последно място се прави в цеховете на Бао в Китай. А лично мен ме боли онази работа за това кой от кого я копирал.
Поздрави!
0

#14
Потребителят е онлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 08.12.11

Виж мнениетоAno написа на 24.01.2020 - 09:42 :

На бързо разгледах тази Мидленд CT590S, ами като радио не се различава от най евтиния Баофенг но като цена е доста повече :D/>/>. В моята група а и в много други си перем с евтините китайчета. Пък който иска нека си купува скъпи китайчета от електронни хипермаркети на цена х 3,14 :P/>/>

Колега Кои модел на "Баофенг" би ми препоръчал? Да не е много сложен за употреба да е в разрешения обхват и да е надежден.
0

#15
Потребителят е онлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 08.12.11
Купих 2бр. R5 настроиката е ужас ако и някои друг има проблем ето какво открих: https://translate.go...tml&prev=search
0

#16
Потребителя е офлайн   kroko_71 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 18.01.11

Виж мнениетоlu-bo написа на 05.02.2020 - 20:59 :

Купих 2бр. R5 настроиката е ужас ако и някои друг има проблем ето какво открих: https://translate.go...tml&prev=search

Колега тази инструкция може ли да се използва при модел uv 9 r
0

#17
Потребителят е онлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 08.12.11

Виж мнениетоkroko_71 написа на 07.02.2020 - 15:37 :

Виж мнениетоlu-bo написа на 05.02.2020 - 20:59 :

Купих 2бр. R5 настроиката е ужас ако и някои друг има проблем ето какво открих: https://translate.go...tml&prev=search

Колега тази инструкция може ли да се използва при модел uv 9 r

Нямам представа. Потърси в нета.
0

#18
Потребителя е офлайн   aneliya.nikolova 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 30.04.20
Много полезна информация. Благодаря.
0

#19
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09
Ние цялата дружина сме с бауфенг UV-6R. Последния вариант на станцията с мощност 7вата и батерия 5000mlA. Много добре работи, звукът е много добър, батерията издържа по 3 дена постоянна работа. Обхвата в пресечен терен е около 6/7км. на равен терен е двоен. За 55лв върши супер работа.
П. С. Даже сега мисля, че има и 10 ватов вариант, но не съм сигурен.
0

#20
Потребителя е офлайн   hunter9669 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 07.12.20

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 30.04.2020 - 19:40 :

Ние цялата дружина сме с бауфенг UV-6R. Последния вариант на станцията с мощност 7вата и батерия 5000mlA. Много добре работи, звукът е много добър, батерията издържа по 3 дена постоянна работа. Обхвата в пресечен терен е около 6/7км. на равен терен е двоен. За 55лв върши супер работа.
П. С. Даже сега мисля, че има и 10 ватов вариант, но не съм сигурен.


Колега може ли да кажеш настроките за 6R
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни