БГ Лов Форум: СУПРЕСОРИ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

СУПРЕСОРИ

#61
Потребителя е офлайн   beneli 30-06 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 24.10.13
Колеги някой ползвали е супресор на полуавтоматична и по точно на Бенели Арто Е 30-06
И какво му е мнението?
Благодаря предварително!
0

#62
Потребителя е офлайн   beneli 30-06 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 24.10.13
Колеги някой ползвали е супресор на Benelli Argo e 30-06 и какво му е мнението?
Има ли някакви проблеми?
Благодаря!
0

#63
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Може да монтираш, но трябва да имаш следните неща предвид.
1. Не е толкова ефективно заглушаватето на изстрела. Има вторичен шум от патронника при отваряне на загвора, което вреди повече на ушите, защото е по-близко.
2. Супресора повишава налягането в цевта в момента, когато газовия механизъм извършва презареждането, това повишава натоварването на движещите се части, а от там и тяхното износване. Това озвачава, че след 100-200 изстрела може да започнеш да забелязваш проблеми по оръжието, които започват с влошанате на надеждността.
3.Факта, че фирмата не предлага зеви с резба, говори че не е предвидено да се ползват.

Моя съвет е да пишеш на производителя, той ще ти отговориш най-добре.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#64
Потребителя е офлайн   vasko811 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 13.04.10

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 10.04.2020 - 08:19 :

Може да монтираш, но трябва да имаш следните неща предвид.
1. Не е толкова ефективно заглушаватето на изстрела. Има вторичен шум от патронника при отваряне на загвора, което вреди повече на ушите, защото е по-близко.
2. Супресора повишава налягането в цевта в момента, когато газовия механизъм извършва презареждането, това повишава натоварването на движещите се части, а от там и тяхното износване. Това озвачава, че след 100-200 изстрела може да започнеш да забелязваш проблеми по оръжието, които започват с влошанате на надеждността.
3.Факта, че фирмата не предлага зеви с резба, говори че не е предвидено да се ползват.

Моя съвет е да пишеш на производителя, той ще ти отговориш най-добре.

ВИЕ ОТКЪДЕ ЗНАЕТЕ,ТА ЧАК И СЪВЕТИ ДАВАТЕ.СПОДЕЛЕТЕ ВАШИЯТ ОПИТ СЪС СУПРЕСОРИТЕ,ДЕЦИБЕЛИ МАРКИ ,ОРЪЖИЕ,КУРШУМ.
0

#65
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоvasko811 написа на 20.11.2020 - 14:43 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 10.04.2020 - 08:19 :

Може да монтираш, но трябва да имаш следните неща предвид.
1. Не е толкова ефективно заглушаватето на изстрела. Има вторичен шум от патронника при отваряне на загвора, което вреди повече на ушите, защото е по-близко.
2. Супресора повишава налягането в цевта в момента, когато газовия механизъм извършва презареждането, това повишава натоварването на движещите се части, а от там и тяхното износване. Това озвачава, че след 100-200 изстрела може да започнеш да забелязваш проблеми по оръжието, които започват с влошанате на надеждността.
3.Факта, че фирмата не предлага зеви с резба, говори че не е предвидено да се ползват.

Моя съвет е да пишеш на производителя, той ще ти отговориш най-добре.

ВИЕ ОТКЪДЕ ЗНАЕТЕ,ТА ЧАК И СЪВЕТИ ДАВАТЕ.СПОДЕЛЕТЕ ВАШИЯТ ОПИТ СЪС СУПРЕСОРИТЕ,ДЕЦИБЕЛИ МАРКИ ,ОРЪЖИЕ,КУРШУМ.

Като разбереш как работи системата ARGO и ти ще си обясниш.
Примерно можеш ли да ми кажеш за какво е дебелага пружина в под ложата?
Защото много хора си мислят ,че има едно предназначение, но всъщност е друго.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#66
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Здравейте. Мисля си относно супресорите. Ако примерно супресор подходящ за калибри: 308, 30-06, се ползва да кажем на по малки 22 магнум, .223, 22-250 и т.н. Какво си се случило? Или просто няма да върши никаква работа? Любопитно ми е. Ако някой е пробвал или има виждане, много ще ми е интересно да го прочета.
0

#67
Потребителят е онлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11
Напротив върши същата работа
0

#68
Потребителят е онлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11
Такъв за 8х57 го навиваме на 30 06 няма разлика в заглушаването .супресора е български HQS
0

#69
Потребителя е офлайн   spongebot 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 06.09.19

Виж мнениетоasti написа на 07.12.2020 - 17:58 :

Здравейте. Мисля си относно супресорите. Ако примерно супресор подходящ за калибри: 308, 30-06, се ползва да кажем на по малки 22 магнум, .223, 22-250 и т.н. Какво си се случило? Или просто няма да върши никаква работа? Любопитно ми е. Ако някой е пробвал или има виждане, много ще ми е интересно да го прочета.


Здравей колега,

Докато монтираш супресора на по-малък от предназначеното калибър не мисля, че има проблем. Използвал съм успешно супресор .30 навит на полуавтоматична флоберка - чува се само щракането на механизмите, че даже и презареждаше.
0

#70
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10

Виж мнениетоspongebot написа на 08.12.2020 - 16:39 :

Виж мнениетоasti написа на 07.12.2020 - 17:58 :

Здравейте. Мисля си относно супресорите. Ако примерно супресор подходящ за калибри: 308, 30-06, се ползва да кажем на по малки 22 магнум, .223, 22-250 и т.н. Какво си се случило? Или просто няма да върши никаква работа? Любопитно ми е. Ако някой е пробвал или има виждане, много ще ми е интересно да го прочета.
Здравей колега,Докато монтираш супресора на по-малък от предназначеното калибър не мисля, че има проблем. Използвал съм успешно супресор .30 навит на полуавтоматична флоберка - чува се само щракането на механизмите, че даже и презареждаше.

Благодаря...
0

#71
Потребителя е офлайн   lov 12346 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 28.10.20
Някой колега има ли информация за поставяне на допълнителен модул към супресор А - ТЕК Оптима 60 - дали намалява децибелите реално, или само увеличава тежеста на карабината.
0

#72
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоlov 12346 написа на 14.12.2020 - 18:41 :

Някой колега има ли информация за поставяне на допълнителен модул към супресор А - ТЕК Оптима 60 - дали намалява децибелите реално, или само увеличава тежеста на карабината.

Помага, но теглото в повече не е оправдано.
А - ТЕК Оптима 60 е с елементарна конструкция и постигането на задоволително ниво на заглушаване е за сметка на доста добавено тежло.
Stalon XE предлага доста по-добро заглушаване за сметка на по-малко тегло. Това идва от по-сложната конструкция на мембраните.
Съшо предимство е използването на стоманени компоненти в непосредствена близост до зевта и пътя на куршума. Алуминиевите мембрани започват да се износват след 100-200 изстрела и характеристиките се влошават.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#73
Потребителя е офлайн   lov 12346 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 28.10.20

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 15.12.2020 - 08:48 :

Виж мнениетоlov 12346 написа на 14.12.2020 - 18:41 :

Някой колега има ли информация за поставяне на допълнителен модул към супресор А - ТЕК Оптима 60 - дали намалява децибелите реално, или само увеличава тежеста на карабината.

Помага, но теглото в повече не е оправдано.
А - ТЕК Оптима 60 е с елементарна конструкция и постигането на задоволително ниво на заглушаване е за сметка на доста добавено тежло.
Stalon XE предлага доста по-добро заглушаване за сметка на по-малко тегло. Това идва от по-сложната конструкция на мембраните.
Съшо предимство е използването на стоманени компоненти в непосредствена близост до зевта и пътя на куршума. Алуминиевите мембрани започват да се износват след 100-200 изстрела и характеристиките се влошават.

Благодаря, колега.Имаш ли информация с колко намалява децибелите допълнителния модул - измерен с уред.Допълнителната тежест няма да е много голяма.
0

#74
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоlov 12346 написа на 16.12.2020 - 22:09 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 15.12.2020 - 08:48 :

Виж мнениетоlov 12346 написа на 14.12.2020 - 18:41 :

Някой колега има ли информация за поставяне на допълнителен модул към супресор А - ТЕК Оптима 60 - дали намалява децибелите реално, или само увеличава тежеста на карабината.

Помага, но теглото в повече не е оправдано.
А - ТЕК Оптима 60 е с елементарна конструкция и постигането на задоволително ниво на заглушаване е за сметка на доста добавено тежло.
Stalon XE предлага доста по-добро заглушаване за сметка на по-малко тегло. Това идва от по-сложната конструкция на мембраните.
Съшо предимство е използването на стоманени компоненти в непосредствена близост до зевта и пътя на куршума. Алуминиевите мембрани започват да се износват след 100-200 изстрела и характеристиките се влошават.

Благодаря, колега.Имаш ли информация с колко намалява децибелите допълнителния модул - измерен с уред.Допълнителната тежест няма да е много голяма.

Не
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#75
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10

Виж мнениетоlov 12346 написа на 16.12.2020 - 22:09 :

Благодаря, колега.Имаш ли информация с колко намалява децибелите допълнителния модул - измерен с уред.Допълнителната тежест няма да е много голяма.

Ако ще и 5 допълнителни модула да закичиш свръхзвуков патрон няма да го заглушиш така-както явно се опитваш!
Купи си или си направи дозвукови да ти е тихо ;)
0

#76
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Незнам дали питането ми е за тук, но някой им ли информация какво стана със първата партида на Stalon които някой от тях бяха с проблеми? Дали ги изтегляха от пазара или..?
0

#77
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоЕмил Александров написа на 17.12.2020 - 22:27 :

Незнам дали питането ми е за тук, но някой им ли информация какво стана със първата партида на Stalon които някой от тях бяха с проблеми? Дали ги изтегляха от пазара или..?

Кой Сталон?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#78
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

Виж мнениетоЕмил Александров написа на 17.12.2020 - 22:27 :

Незнам дали питането ми е за тук, но някой им ли информация какво стана със първата партида на Stalon които някой от тях бяха с проблеми? Дали ги изтегляха от пазара или..?
Всички ги изтеглиха от магазинната мрежа, а този които бяха продадени на собственици ги замениха с нови.
0

#79
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
Имам двама приятели, които бяха закупели от въпросните супресори и макар да нямаха никакви проблеми с техните от заримекс им ги смениха с чисто нови, става въпрос за салон хе 149.
0

#80
Потребителя е офлайн   ХИЩНИКЪТ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 701
  • Регистр: 17.03.08
Кави бяха проблемите?
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни