БГ Лов Форум: Върховите постижения на родителите е предпоставка поколението им да демонстрира уникални заложби! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Върховите постижения на родителите е предпоставка поколението им да демонстрира уникални заложби!

#21
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 23.06.2011 - 13:58 :

Виж мнениетоManolo19 написа на 23.06.2011 - 13:49 :

Ей Ники и тук те контрирара твоя човек навсякъде е по следитети. :D

Колега не е лично към Николай. Просто цитирах този коментар, защото той поне се опита да отговори за разлика от други.


Не се опитах ! Аз отговорих .
Още първият ми пост съдържа отговорите на зададените по-късно от теб въпроси .
0

#22
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 23.06.2011 - 15:07 :

Виж мнениетоНеделчев написа на 23.06.2011 - 14:56 :

Всъщност, след цялата "плява" която прочете.........защо ми задаваш въпроси? Възможността отговорите им да са "плява" е огромна;)

Защото като комуникираш спокойно е ок ;)


Аз и в другата тема комуникирах спокоино.
Винаги се стремя да го правя по този начин .
Изразих несъгласие с едно твърдение на колегата, а той започна да ме убеждава в нещо, което отстоявам с години в този форум :D
0

#23
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоНеделчев написа на 23.06.2011 - 15:13 :

Аз и в другата тема комуникирах спокоино.
Винаги се стремя да го правя по този начин .
Изразих несъгласие с едно твърдение на колегата, а той започна да ме убеждава в нещо, което отстоявам с години в този форум :D

Хубаво е когато имаме мнение и уважавам мнението на всеки. Не обичам, когато ми налагат нещо за което и налагащия няма понятие. Спорът е безмислен в подобни ситуации и може да породи освен омраза и ненавист, а и погрешни изводи и похвати. Все пак четящи и пишещи са от различни възрастови, расови, интелектуални и психични групи и само от една дума, примерно дупе, може да се изградят изводи за дамско бельо, шалвари, работни гащи или тоалетна, независимо от това, че аз споменавайки я, съм имал предвид формата на таза.
Така, че не се сърди за сутришния диалог. Не съм имал за цел нищо друго освен да изразя изводите си, моите.
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#24
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоНеделчев написа на 23.06.2011 - 15:08 :

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 23.06.2011 - 13:58 :

Виж мнениетоManolo19 написа на 23.06.2011 - 13:49 :

Ей Ники и тук те контрирара твоя човек навсякъде е по следитети. :D

Колега не е лично към Николай. Просто цитирах този коментар, защото той поне се опита да отговори за разлика от други.


Не се опитах ! Аз отговорих .
Още първият ми пост съдържа отговорите на зададените по-късно от теб въпроси .

Имам много въпроси, но за съжаление в момента съм възпрепятстван и нямам настроение за тях, а те изискват известна концентрация.
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#25
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
з

Виж мнениетоПурко написа на 23.06.2011 - 12:08 :

Виж мнениетоКОЦАКА написа на 23.06.2011 - 11:15 :

"Уникалност", "върхови постижения".............?! Такива твърдения са доста ангажиращи за хора които вече требва да имат някакъв поглед върху породата. Когато са израз на емоция разбирам , но когато се говори в киноложка среда подобни твърдения са заявка за извънредно високо качество в международен план а това предизвиква специялизиран интерес от специялисти. Мисля да помоля няколко такива да преценят това твърдение, но за целта ще ми трябва сериозни аргументи под формата на конкретно животно с уникалните белези и качества, а на БГ хоризонта не виждам подобно.



А, можел си да си кажеш мнението и малко по-открито - така вече съм съгласен.

Аз ще си позволя същото - върховите постижения и уникалността, за които аз говоря са постиженията на моето куче Бора и мъжкото куче Конан, на което е заплодена.
Напълно съм съгласен, че опеделящо трябва да е мнението на специалисти и имено това споделям - постиженията на въпросните кучета и техните качества са преценени и оценени имено от специалисти и точно в киноложка среда - по време изпитанията и състезанията, където са се явявали - спавка - виж публикуваните документи!!!
На вниманието на КОЦАКА - в документите са посочени имената на хората, които са дали тези оценки, дали те са специалисти или не - КОЦАКА ще каже...



Пурко, не мисли , че не следя внимателно изявите на почти всички кучета от породата в БГ, в това число и на кучето Бора, че дори и на Конан , който имаше щастието да бъде презентиран в ръчичките на един уважаван от мен и голем водач Паул Зигер. Никаква представа немам какво виждането ти за квалитет, която си възприел , но те уверявам в едно и то е , че докато в БГ средите цари такава еуфория и лековерие по отношението на авторитетни преценки на този и онзи, държавата ни ще бъде още бело петно в световната състезателна история. Надявах се , че достатъчно образовани и библиографски рутинирани хора като тебе ще разберат посоката по лесно, но очевидно щом ти срещаш трудности, то ва е непосилно за непритежаващи твоите качества. Не очаквай да изразявам съмнения за некомпентност защото уважавам статута на специялистите. Аз обаче си оставам прагматично настроен и се ръководя от елементарни и очевидни принципи и всички те са свързани с преко сравнение. Ако ти мислиш, че можеш да съпоставиш претендираните от тебе животни на такива , с които навън хората печелят по световните терени и рингове значи си щастлив човек. Не мисли , че се заяждам, просто вече 10 години чакам некой да " изплува" някъде с тази порода и да докаже, че мрънкалници като мене са заблудени относно БГ критериите за кастинг и квалификация за излъчване на кучета за представяне на страната. Искрено се надявам първият да си ти, защото любовта ти към породата е очевидна и наистина го заслужаваш. ;)
0

#26
Потребителя е офлайн   Турхан Ибрям 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 816
  • Регистр: 03.01.10
Абе ще видам аз едни постижения едни уникални заложби размарморилисте се като свекърви .

Какво има да делите толкова ?
Имам син на пет годинки като се здърпат със сина на комшията докато ние си пием ракията ставам и им сескарвам и всичко до там но Вас големи мъже как да ви озапти човек?
Да си доидем на думата заложби и постижения ОБУЧЕНИЕТО МУ Е МАИКАТА.
Колко деца има на професори ,инжинери ,доктори итн.данеби всичките да стават такива повечето стават наркомани и алкохолици.
Така че колеги да знаете от мен КОН СЕ ПРОБВА НА КОШИИ като доиде първи на баша е най добрия .
0

#27
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
:D
0

#28
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
Пурко, не мисли , че не следя внимателно изявите на почти всички кучета от породата в БГ, в това число и на кучето Бора, че дори и на Конан , който имаше щастието да бъде презентиран в ръчичките на един уважаван от мен и голем водач Паул Зигер. Никаква представа немам какво виждането ти за квалитет, която си възприел , но те уверявам в едно и то е , че докато в БГ средите цари такава еуфория и лековерие по отношението на авторитетни преценки на този и онзи, държавата ни ще бъде още бело петно в световната състезателна история. Надявах се , че достатъчно образовани и библиографски рутинирани хора като тебе ще разберат посоката по лесно, но очевидно щом ти срещаш трудности, то ва е непосилно за непритежаващи твоите качества. Не очаквай да изразявам съмнения за некомпентност защото уважавам статута на специялистите. Аз обаче си оставам прагматично настроен и се ръководя от елементарни и очевидни принципи и всички те са свързани с преко сравнение. Ако ти мислиш, че можеш да съпоставиш претендираните от тебе животни на такива , с които навън хората печелят по световните терени и рингове значи си щастлив човек. Не мисли , че се заяждам, просто вече 10 години чакам некой да " изплува" някъде с тази порода и да докаже, че мрънкалници като мене са заблудени относно БГ критериите за кастинг и квалификация за излъчване на кучета за представяне на страната. Искрено се надявам първият да си ти, защото любовта ти към породата е очевидна и наистина го заслужаваш. ;)
[/quote]

Много благодаря! И се радвам за промяната в тона и отношението.
В момента съм много изморен и ще отложа изложението на съображенията си.
Мисля да акцентирам по местата, които съм повдигнал в различна степен и ще посоча основната си позиция - аз съм тотален лаик и смятам да си остана такъв по една най-основна причина - прекаленото задълбочаване и детайлизиране на критериите и изискванията, закономерно води до окончателна убеденост в непостижимостта на идеала, оттам до пълна неспособност на индивида да извлича наслада и от недотам съвършените форми.
Признавам, напълно умишлено съм пресолил терминологията, но за посоката - не съм съгласен! Просто съм категорично против налаганото от Вас твърдение за еталони и развитие на въпросната порода - един от най-възловите камъни на тази сграда прекалено много изпъква от най-дебело подчертаната дума от Вашето изложение!
За да не изневеря на претенцията си за открит диалог ще натвърдя, че става дума за уникалната имплатация на думата "квалитет" в иначе сравнително коректното Ви изложение от гледна точка на родния ни език.

Последното ме подсеща да Ви напомня, че ..." на сърбежа - чесане му е майката! ...
0

#29
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоКОЦАКА написа на 23.06.2011 - 11:15 :

"Уникалност", "върхови постижения".............?! Такива твърдения са доста ангажиращи за хора които вече требва да имат някакъв поглед върху породата. Когато са израз на емоция разбирам , но когато се говори в киноложка среда подобни твърдения са заявка за извънредно високо качество в международен план а това предизвиква специялизиран интерес от специялисти. Мисля да помоля няколко такива да преценят това твърдение, но за целта ще ми трябва сериозни аргументи под формата на конкретно животно с уникалните белези и качества, а на БГ хоризонта не виждам подобно.


Коцак, ти докато мислиш има известен брой хора тук във България, които го правят !
Ако не си забелязал има една организация която от три години се доверява единственно на мнението на хората създали съответната порода и се води по техните експертни мнения .
Колкото и да не искаш да го приемеш.........нещата се подреждат и то в посоката която беше предречена преди години !
Мисля е време да си признаеш на глас, че в някои отношения не си бил прав преди !!!

В този ред на мисли - кои специалисти да питаме ? Когато тези кучета се оценят от най вещите в това !!!
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни