БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#261
Потребителя е офлайн   toniko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 29.04.08
Цитат(guntechnic @ Jan 28 2009, 17:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
Съвсем правилно освобождаваш бойните пружини и е добре защото не се уморяват бързо и не се чупят. Ако закъсаш за пружини обади се имам.
По втория въпрос: Монтажите за ZKM - 452 ги има по магазините но са скъпички. От доста време преработвам моноблокове от Китайските /28 - 30 лв./ и стават много добре. Разширявам канала за ляствичата опашка и правя допълнителен изрез за прозореца за изхвърлянето на гилзата. Ако се ползува оптика с входящ отвор до 40 мм остава място и за прозореца за механичния мерник, така че може да се ползуват и оптиката и механичния. Оптики има и можеш да си подбереш такава, която ще те удовлетвори като параметри и цена. Този калибър практически няма откат, така че натоварването на оптиката е нищожно и не е нужно да инвестираш големи суми. При мен също има оптики и ако дойдеш сигурно ще си харесаш някоя. wink.gif

БЛАГОДАРЯ! Ще се възползвам от услугите ти може би към края на другия месец ще видя как ще се стекът работите ми.Ще се обадя предварително.
0

#262
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(Бъчи @ Jan 29 2009, 01:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
Имам въпрос, специално към Николай, ама може и други да се включат.
Има ли друго покритие или пасивация за меката стомана като на пушките, което да не е оксидация, а да предлага подобна защита като оксидацията. И да не е черно, а да е невидимо. Искам да мога да се разхождам спокойно с неомазана с масла пушка в дъжда и като се върна да не се притеснявам, че не съм я избърсал. Не понасям пушките от неръждаема стомана по много причини. Пробвах с покритие на хромен окис, но нещо ефектът е много мижав, ако въобще го има, пък и не действа на всички стомани и на всички повърхности. Хромния оксид е аноден пасиватор и се нанася при потопяване на мека стомана в разтвор на калиев хромат, получава се като към разтвор на калиев бихромат се добавя натриева или калиева основа докато цветът се обърне от оранжев в жълто-зелен, това е точката, при която бихроматът се превръщат в хромат. Гони се pH>9. Хубаво е да поседи към един час.
Така се пасивират тръбите за пренос на газ, например. Пробвал съм със затвора на шведски маузер, както и на затворите на пушките, които седят постоянно в багажника на колата - две флоберки-чезетки ново производство. Няма спасение. Пробвах да ги оставя обезмаслени и намокрени - ръждясват за 5 минути. Маузерът даже ръждясва по-бързо и от скапаните чезетки.

Бъчи, за съжаление такова покритие няма /или аз поне незнам/. На термичните покрития корозионноустойчивоста зависи от основата /материала на оръжието/. Галваничните покрития рязко влошават динамичните параметри на цевите. Другото покритие което би вършило работа е PVC но то пък се нанася трудно при домашни условия и влошава охлаждането на цевите. Сега рекламират PVC - ленти /виж Моята любима пушка/ но не съм работил с нея и нямам впечатления. Надявам се че ако стигнеш до изводи в тази насока ще споделиш. Успех.

0

#263
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(Ton4o_84 @ Jan 29 2009, 01:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
МОЯТА Е МОЯТА Е МОЯТА Е ohmy.gif hurray.gif .Просто изщрака и капсата на патрона беше леко чукната и го хвърлих във водата,а на следващия въобще,явно тогава е изхвърчал остатъка от иглата и ми се провали излета,мамка му,за 6 месеца да е щракана максимум 50-60,но това е когато е след чистене или след празнене,чувал съм от старшините,че и 50 години да щракаш автомат няма да му стане нищо а и като мислех да си вземам бутафорен патрон ми се ухилиха smile.gif.Пушката в магазина върнах изчистена,защото ще ме гложди,дано не съм сгрешил,механизмите съм смазани с твърда смазка,да не се мокрят от дъжда,иначе бутало и камера са винаги сухи.Моля те да обърнеш внимание на цевта,ако може,Благодаря.


Лош късмет си имам просто sad.gif,нестига,че имам само няколко излета от както съм ловец,ами и аз да съм единствения такъв случай със Сайга.Моята молба е ако можеш да ми излекуваш детето,че да сме си на лов в събота.Благодаря.

ГОТОВА Е!!!!!!!!!!!!!
Наслука. tongue.gif
0

#264
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
Благодаря... blush.gif Сподели как направи иглата,сигурно ще е интересно и на другите,имитационен патрон да вземам ли smile.gif
0

#265
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(Ton4o_84 @ Jan 29 2009, 12:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря... blush.gif Сподели как направи иглата,сигурно ще е интересно и на другите,имитационен патрон да вземам ли smile.gif

Нищо трудно, струг, подходящ материал и готовоооо... tongue.gif
0

#266
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
а има ли опастност от друго счупване на игла,имитационните троши на парчета дори и ги пускам през затвора пак ги цепи,явно сама си знае laugh.gif
0

#267
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(Ton4o_84 @ Jan 29 2009, 12:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
а има ли опастност от друго счупване на игла,имитационните троши на парчета дори и ги пускам през затвора пак ги цепи,явно сама си знае laugh.gif

Какво ти пука, като се счупи пак ще я направим.Близо си , ако искаш ела да си побъбрим на тая тема.
0

#268
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
Цитат(guntechnic @ Jan 29 2009, 12:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какво ти пука, като се счупи пак ще я направим.Близо си , ако искаш ела да си побъбрим на тая тема.


Идеално,тъкмо ще ти споделя какъв лифтинг ще и правя smile.gif. Остави адрес и телефон

0

#269
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(Ton4o_84 @ Jan 29 2009, 13:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Идеално,тъкмо ще ти споделя какъв лифтинг ще и правя smile.gif. Остави адрес и телефон

Пазарджик "Виделина"№ 8 / сградата на ЛРД-Сокол 1893 / тел: 0887 520927
0

#270
Потребителя е офлайн   Виктор 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 135
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(Бъчи @ Jan 29 2009, 01:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
"Цевьe" не е цеви, а полуложа. Не пише нищо да е правил на цевите, но знам, че може да се направят по поне 3 начина: нови цеви, райбероване и хонинговане до допустим размер на старите или вкладни лайнеровани цеви по-малък калибър.


Райбероване, не ми се нрави. Вкладни цеви, хммм 20 калибър, звучи супер, но ще стане много тежка и се губи смисъла на калибъра. Нови цеви, да. Но какви и от къде?

П.П. Много съм зле с руския. Какво да се прави, съдба!
0

#271
Потребителя е офлайн   dakata-bur 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 21.01.09
Цитат(guntechnic @ Jan 29 2009, 11:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Бъчи, за съжаление такова покритие няма /или аз поне незнам/. На термичните покрития корозионноустойчивоста зависи от основата /материала на оръжието/. Галваничните покрития рязко влошават динамичните параметри на цевите. Другото покритие което би вършило работа е PVC но то пък се нанася трудно при домашни условия и влошава охлаждането на цевите. Сега рекламират PVC - ленти /виж Моята любима пушка/ но не съм работил с нея и нямам впечатления. Надявам се че ако стигнеш до изводи в тази насока ще споделиш. Успех.


Аз си купих такава PVC лента,но още не съм я сложил.Чаках Ezikiel (на неговия ИЖ-18 видях такава)да каже нещо повече за начина на залепване,но..... biggrin.gif
0

#272
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Гънтехник, върти ми се из главата да си резна шоковете на пушката. Пушката се ползва само за едро и август-пъдпъдък и гургулица. Приерно 4-5 сантиметра не повече. Дали да ги режа или да не се занимавам с глупости. Има ли вероятност ако ги отрежа да прецакам нещо, т.е. да се разпоят цевите или да се влоши по някакъв начин боя.
0

#273
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(da_ne @ Feb 3 2009, 13:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Гънтехник, върти ми се из главата да си резна шоковете на пушката. Пушката се ползва само за едро и август-пъдпъдък и гургулица. Приерно 4-5 сантиметра не повече. Дали да ги режа или да не се занимавам с глупости. Има ли вероятност ако ги отрежа да прецакам нещо, т.е. да се разпоят цевите или да се влоши по някакъв начин боя.

Не прави глупости. Разпояването на цевите е най-малкия проблем, запояват се. Но за боя на оръжието мога да ти гарантирам че няма да го има никакъв. devil.gif Рязал съм доста цеви / но само когато са раздути или пръснати в близост до дулния срез/ и резултатът винаги е бил o10.gif. Доста хора познавам които са си отрязали цевите и после избягват тази тема. За да не си mad2.gif не си пипай цевите, щото връщане назад няма. Едва ли ще успееш да направиш нещо по-добро от оригиналното, все пак маса инженери са го мислили. Ако ти трябва пушка с цилиндрични цеви вземи си някоя с мобилни шокове, сложи си цилиндъра и готово. Ако пък толкова я мразиш - режи, но не по-късо от 52 см. щото вече няма да е ловна. reddevil.gif
0

#274
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Не я мразя. Просто ми се въртеше из главата доста време та се чудех дали да го направя. Ще те послушам.
0

#275
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
hurray.gif
Цитат(da_ne @ Feb 3 2009, 19:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не я мразя. Просто ми се въртеше из главата доста време та се чудех дали да го направя. Ще те послушам.

hurray.gif
Весела вечер.
0

#276
Потребителя е офлайн   shootera 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 79
  • Регистр: 08.01.09
Цитат(da_ne @ Feb 3 2009, 19:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не я мразя. Просто ми се въртеше из главата доста време та се чудех дали да го направя. Ще те послушам.

Ще го послушаш разбира се, не си унещожавай пушкалото, ако толкова ти е мерак за два цилиндъра, просто си купи още една шокова втулка цилиндър. Но с това ти обезмисляш едно от предимствата на двуцевката пред едноцевката , а именно избора.
0

#277
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Аз пък съм много доволен от пушката именно след като я скъсих с 6см. - дължината на шоковете. Сега мога да кажа, че стреля точно с куршум, за разлика от преди "оперецията". Не я рязах сам - работата я свърши Илия Пешев, но факта е че аз съм един от доволните wink.gif .
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#278
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08
Абсолютно вярно.
Шоковете имат смисъл при стрелба на пределни за гладкоцевната пушка разстояния и са също толкова вредни, когато се стреля наблизо или с куршуми.Колегата точно това иска.
Все пак рязането не бива да се прави с флекс. biggrin.gif
И задължително трябва да се спази условието срезът да е строго перпендикулярен на осите на цевите.
п.п.Аз също съм резнал доста и при това скъпи пушкала и имам преки впечатления.
0

#279
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Еми аз имам две еднакви. Едната от дядо ми е цялата в язви. Около 2/3 от цевите са като лунен пейзаж. Може да резна нея за проба и без това съм решил да я бракувам.
А това за дулните срезове ми е ясно. С тази дето си ловувам имаше такъв проблем с лявата цев. По нагоре в темата бях писал.
0

#280
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08
Чудесно. Режи.
Ако те е страх, ела аз да го направя. Имам много яка ножовка "сандуик". biggrin.gif
Може и при Илийката, той също би трябвало да има.
При това ще е на чужда /моя или на Илия примерно/ отговорност. biggrin.gif
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни