БГ Лов Форум: Дискусия: Собствеността върху териториите и дивеча и правото на лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Дискусия: Собствеността върху териториите и дивеча и правото на лов от "Стратегия за развитие на ловното стопанство в РБ 2012-2027г.

#21
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Привет и от мен,

Хубаво, ама мнооо хубаво ще е този път СТРАТЕГИЯТА мноооо добре да се обсъди преди да се направят първите стъпки по реализирането й.Както казва един колега в поста си /не ми се връща да го цитирам точно/ : "Ние тук по форумите сме информирани ама по-голямата част от ловците в България и хабер си нямат нито за стратегията, нито за обсъждането й"
Така, че първото и най-важно нещо е от НЛРС-СЛРБ да направят така, че това обсъждане, да се случи във всички ЛОВНИ ДРУЖИНКИ в България и всеки ловец да бъде информиран какво го чака с тази СТРАТЕГИЯ.Защото усилията на НЛРС-СЛРБ има опастност да останат неразбрани.
Интересено е обсъждането и цитираните господа също са ми интересни.Сред тях виждам има хора, които професионално се занимават с лов/ може би всичките?/.

Лично аз виждам следното мужду редовете /нали там трябва да се чете/
1.Всеки говори за собствеността на дивеча - ами тука не смятам, че Държавата трябва, да допуска други собственици.Дивечът и рибата са национално богатство.Стига сме гледали към света и европата, гледайте към България!

2.Говорят за свършек на дивеча, но в същото време в така наречената стратегия са изнесени подробни цифри както за запасите на дивеч, така и за отстрела и пак там пише, че запасите към 2011г. са стабилни с изкл.на някои видове забранени за лов.

3.Подкрепям Васил Терзийски изцяло и смятам, че не трябва да се делим ловците- това е лоша черта на българина.Трябва да има само една ловна организация -Страната ни е малка, но красива.Не бива да се делим защото ставаме слаби.Не се подлъгвайте, че ще ви дадат по-евтини билети за лов в другата организация или ще стреляте повече дивеч защото след време ще ги платите на този, който се готви да ни вземе дивеча и ще ги платите на много висока цена!
Аман от хора, които искат да са водачи и да се отцепват -това са болни амбиции.Пази Боже! Ако си патриот и истински ловец ще намериш пътя да подкрепиш организацията си.Определено не смятам, че това е възможно с разделение.В момента са два лагера - какво искате, да станем като в парламента ли, да гласуваме и избираме между 45 ловни организации ли ?

Не ни трябват допълнителна агенция, както предлага Петков.Докато я настроят да работи ще се смени правителството и ще я закрият.Според мен трябва да се работи по реалните проблеми, а тях всички ги знаем:

-Бракониерството е главният и много сериозен проблем и хайде да си го кажем най-големите бракониери са законни ловци.Трябва НЛРС-СЛРБ да търси начини да се справи с този проблем защото към момента няма решение.Агенцията я има ИАГ, хора няма.Немогат да огреят на всякъде, а тези които хванат в съда не ги съдят ......и т.н.
И ние в дружинките трябва да го решаваме тоя проблем не да чакаме все някой да ни оправи защото както е тръгнало наистина ще ни оправят ама в оня надупения смисъл !
Да се работи с дружинките, да се дават примери и се поощряват дружинки, които наистина стопанисват дивеча, а има такива!
ДА СЕ ВКАРА НА ПЪРВО МЯСТО ПОПРАВКА В ЗЛОД И АКО ТЕ ХВАНАТ ДА БРАКОНИЕРСТВАШ -ДО ЖИВОТ ДА НЯМАШ ПРАВО НА ЛОВ.ЕТО ВИ МОТИВАЦИЯ !
Кой сериозен ловец наистина обичащ лова ще бракониерства тогава?
Също в изнесените данни в СТРАТЕГИЯТА пише, че за 2011 са отстреляни 22 304 диви свине и според данните популацията се увеличава, но никъде не пише от тези 22 хил. колко са отстреляни в ЛС, а това е важно.Ако се изнесат официални данни ще е мнооооо интересно!Има една друга тема за капаните във форума?!
В тази графа влизат и земеделските кооперации и едрите арендатори и тук пак ще попитам -колко пъти от нашата организация отидоха в нашето земеделското министерство да потърсят сметка за отровните пестициди и други опасни вещества с които засягат и нанасят огромни вреди на дребния дивеч?

СЪщо така ми направиха впечатления изказванията на господата от т.н. дискусия относно това, че богатите трябвало по-често да ходят на лов, а бедните по веднъж в месеца или годината.Това и сега е така драги колеги богатите трепят по 100 прасета на гонка, а по бедните десет пъти по-малко в най-добрия случай и то не на всеки излет, а на на 10г. веднъж ще се случи.

Трябва да се работи в посока на информиране и равнопоставеност м/у ловците в дружината ето какво имам в предвит и това важи за дружинките ловуващи едър дивеч.Не може половината и по-малката част от дружинката да имат право на подборен отстрел, а другата част не.И от НЛРС-СЛРБ да чакат някой да им плати 300-400лв. за да придобие такова право-направете го по-достъпно.Сигурен съм, че ако се направят усилия в тази посока всеки ще спечели и сърната ще се бие по правилата.

Страдаме не от нямане на дивеч, страдаме от липса на диалог, от липса на информираност.От липса на мотивация да се спазва ЗЛОД!
Правото на лов трябва да е на всеки човек навършил пълнолетие.Собственик на дивеча и рибата -Държавата, другото е олигархични извращения !
НАСЛУКА !
0

#22
Потребителя е офлайн   Дон Кикот 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 828
  • Регистр: 28.04.08
В Европа има вековни традиции относно собственост върху земята, горите и т.н. Потомственият аристократ се грижи за имота си и дивеча в него, защото знае, че както го е наследил от прадедите си, така трябва да го завещае на наследниците си.
У нас на всеки 4 и по-малко години всичко се обръща на 180 градуса. Евентуалните щастливци, оказали се благодарение на такова идиотско държавническо решение собственици на дивеча върху собствената си (арендована) земя, гора и пр. ще бързат да го "усвоят" в най-кратки срокове, защото много добре знаят, че в следващите 4 години вече няма да е техен. Нито са го мътили, нито профилактирали, хранили, нито каквото и да било друго - дошъл им е ей така, от въздуха. Защо да не грабнат пушките и да го ометат със своите богати приятели или пък да създадат един хубавичък ценоразпис и да се облажат с още някоя и друга хилядарка (дори десетки или стотици хилядарки), пак така - от въздуха.

Помните какво стана с "масовата приватизация" - милиони дадоха младостта, труда и здравето си да построят фабрики, заводи, земеделски, животновъдни и пр. стопанства, пък после единици заслужили, по неведоми пътища станаха собственици на всичко това, а останалото беше разградено, разграбено, продадено за скрап или напълно унищожено, а създателите му едва-едва свързват двата края.
Натам ли вървим отново?

Вярно, че държавата изглежда абдикирала от всичките си функции, но докога ще продължава така? Докато превърнем това райско кътче от земята в пустиня? Помните горските пожари и износа на дървесина...

Според мен горите, езерата, небето, морето, заедно с животните и растенията в тях трябва да бъдат на всички и отговорност на избраната законодателна власт, заедно с подчинените й изпълнителна и незнамсикаква е да създадат и приложат работещи механизми, чрез които да съхранявят и опазват, за да ги завещаем на нашите наследници такива, каквито сме ги получили от своите предшественици!

Апропо видя се, че уличният натиск дава ефект. Хубаво е да започнем да си вярваме, че имаме силата да променим нещо. Ето, задава се Национален събор на ловците - може да се превърне в нещо като събранието на Оборище, не просто да бъде една софра...
Проявявам умерен оптимизъм в тази насока. Останалото е реализъм.
"Съединението прави силата", но за съжаление, май повече сме "орел, рак и щука"...
All we need is лов!!! ;-)
0

#23
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоДон Кикот написа на 02.06.2013 - 14:38 :

Според мен горите, езерата, небето, морето, заедно с животните и растенията в тях трябва да бъдат на всички и отговорност на избраната законодателна власт, заедно с подчинените й изпълнителна и незнамсикаква е да създадат и приложат работещи механизми, чрез които да съхранявят и опазват, за да ги завещаем на нашите наследници такива, каквито сме ги получили от своите предшественици!

Апропо видя се, че уличният натиск дава ефект. Хубаво е да започнем да си вярваме, че имаме силата да променим нещо. Ето, задава се Национален събор на ловците - може да се превърне в нещо като събранието на Оборище, не просто да бъде една софра...
Проявявам умерен оптимизъм в тази насока. Останалото е реализъм.
"Съединението прави силата", но за съжаление, май повече сме "орел, рак и щука"...


Здравей колега. Това за протестите съм го изразил като мнение преди около 5 г. Не съм влагал в него нищо друго освен израз на желание за промяна към по-добро, но разбирането тогава беше, че има и други начини.Тези други начини аз не ги виждам и до днес. Лошото в случая е, че двете ловни организации са абдикирали от задълженията си и чакат ние да се самоорганизираме и да ги поканим те да ни поведат. Това няма как да се случи защото всяко мнение, което е критично спрямо тях го приемат като заплаха за съществуването си или мрънкане. Толерантността никъде не е едностранен процес. Тя винаги предполага реципрочност, взимане на интересите на двете страни под внимание. Не може сигурността на едните да се постига за сметка на другите, защото така в крайна сметка никой няма да има сигурност. Това ТЕ явно не го разбират!


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#24
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 30.05.2013 - 16:55 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.05.2013 - 15:59 :

Колега Васил Терзийски,

"60 % от територията на страната се обработват от 13 души"


Ако това е вярно, то къде съм аз къде са те!!!!!. Ако се приеме стратегията дори и само в частта за "съсобствеността" на ловните полета то къде отиваме. Ще пълниме гушките на тези дузина бабанковци та ушите ще ни пукат.Защото до сега им е малко.

Между впрочем дали някой от тях не "помпа" тази стратегия за да се прокара????????? Щом представителите на Министерството питат къде е държавата и как да се бори с нарушенията ..................какво да кажеме ние "с гайдите".И ако не ги сменим "с пушките"...................пиши ни бегали.

Мое мнение.

Колега БКП, сега разбра ли защо бе разединена и отслабена националната ловна организация през годините! За да няма кой да се бори с тези бъдещи крупни и др. по дребни собственици на дивеча за които споменава човека от ИАГ. Тези 13 души (спомената примерна бройка), имаха лоби в предното НС, сигурно и в това ще имат, създадоха си вярна лобистка организация наречена - частната БЛРС, обвързаха списанието Лов и Куче, с приказките си за демокрация и измислен свободен избор, подлъгаха някои ловци, включително и ти си сред тях!!!

А сега г-н БКП, как ще обясниш на колегите заблудата си в последните години и стотиците ти постове против НЛРС-СЛРБ? Надуваше гайдата нали, сега видя дебелия край и взе да говориш за пушки! Няма да се измъкваш по терлици ти и другите пропагандатори, ще си носите кръста за писанията си! Къде сте сега мили подръжници на така наречените свободни ловци и тем подобни разрушителни идеи за премахване на всякаква национална организираност и разрояването и. В кои миши дупки се скрихте, нали бяхте много смели и отворени. Като ви говорих преди време какъв е сценария за бъдещето на лова в България, вие си правихте оглушки. Айде сега да ви видим, как сами ще защитите интересите на българските ловци. Искам да го чуя и видя това, няма да се измъквате!

БКП тия коментари не ги е правил с добри намерения мислейки че е прав. И има доста коментари в които критикува повече БЛРС. Други са ПРЕДАТЕЛИТЕ във форума. При тях ЛОБИЗМА и платеното постване лъхтят от километри, че един даже си призна че ХОДИ НА БЕЗПЛАТЕН ЛОВ (РАЗБИРАЙ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ ЗА ЮДСКОТО ПИСАНЕ) В едно ловно стопанство на който трябва. На арандаторчетата няма да им мине номера. Протести ще има и то няма да са никак рехави. Само да посмеят. Ей сега Европа ще им резне субсидийките до 10 000 евро и ако щат да обработват и 100%.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#25
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Тия пичове арендатори имат яко лоби и сред ловните шефове. Неслучайно никой редови ловец не иска да се промени режима на собственост върху дивеча но те видите ли отварят теми и ги залагат в стратегии. Е пуснаха мухата на няколко форумни агента, но те не пишеха открито за това а просто плюеха по сегашния закон.

Проблемът е че при отличен ловен закон по отношение на собственост и стопанисване на дивеча се намират "ловци" с консуматорска нагласа и чисти бракониери, които крадат слуката не само от колегите си но и от себе си. Какво е ако пречукаш свиня - майка ако не да се лишиш от слука? Особено пък по сред лято?
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#26
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 02.06.2013 - 19:30 :

Виж мнениетоДон Кикот написа на 02.06.2013 - 14:38 :

Според мен горите, езерата, небето, морето, заедно с животните и растенията в тях трябва да бъдат на всички и отговорност на избраната законодателна власт, заедно с подчинените й изпълнителна и незнамсикаква е да създадат и приложат работещи механизми, чрез които да съхранявят и опазват, за да ги завещаем на нашите наследници такива, каквито сме ги получили от своите предшественици!

Апропо видя се, че уличният натиск дава ефект. Хубаво е да започнем да си вярваме, че имаме силата да променим нещо. Ето, задава се Национален събор на ловците - може да се превърне в нещо като събранието на Оборище, не просто да бъде една софра...
Проявявам умерен оптимизъм в тази насока. Останалото е реализъм.
"Съединението прави силата", но за съжаление, май повече сме "орел, рак и щука"...


Здравей колега. Това за протестите съм го изразил като мнение преди около 5 г. Не съм влагал в него нищо друго освен израз на желание за промяна към по-добро, но разбирането тогава беше, че има и други начини.Тези други начини аз не ги виждам и до днес. Лошото в случая е, че двете ловни организации са абдикирали от задълженията си и чакат ние да се самоорганизираме и да ги поканим те да ни поведат. Това няма как да се случи защото всяко мнение, което е критично спрямо тях го приемат като заплаха за съществуването си или мрънкане. Толерантността никъде не е едностранен процес. Тя винаги предполага реципрочност, взимане на интересите на двете страни под внимание. Не може сигурността на едните да се постига за сметка на другите, защото така в крайна сметка никой няма да има сигурност. Това ТЕ явно не го разбират!

Мога да те поздравя за това ти писание!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#27
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоПанайот Чолаков написа на 31.05.2013 - 18:57 :

Привет и от мен,

Хубаво, ама мнооо хубаво ще е този път СТРАТЕГИЯТА мноооо добре да се обсъди преди да се направят първите стъпки по реализирането й.Както казва един колега в поста си /не ми се връща да го цитирам точно/ : "Ние тук по форумите сме информирани ама по-голямата част от ловците в България и хабер си нямат нито за стратегията, нито за обсъждането й"
Така, че първото и най-важно нещо е от НЛРС-СЛРБ да направят така, че това обсъждане, да се случи във всички ЛОВНИ ДРУЖИНКИ в България и всеки ловец да бъде информиран какво го чака с тази СТРАТЕГИЯ.Защото усилията на НЛРС-СЛРБ има опастност да останат неразбрани.
Интересено е обсъждането и цитираните господа също са ми интересни.Сред тях виждам има хора, които професионално се занимават с лов/ може би всичките?/.

Лично аз виждам следното мужду редовете /нали там трябва да се чете/
1.Всеки говори за собствеността на дивеча - ами тука не смятам, че Държавата трябва, да допуска други собственици.Дивечът и рибата са национално богатство.Стига сме гледали към света и европата, гледайте към България!

2.Говорят за свършек на дивеча, но в същото време в така наречената стратегия са изнесени подробни цифри както за запасите на дивеч, така и за отстрела и пак там пише, че запасите към 2011г. са стабилни с изкл.на някои видове забранени за лов.

3.Подкрепям Васил Терзийски изцяло и смятам, че не трябва да се делим ловците- това е лоша черта на българина.Трябва да има само една ловна организация -Страната ни е малка, но красива.Не бива да се делим защото ставаме слаби.Не се подлъгвайте, че ще ви дадат по-евтини билети за лов в другата организация или ще стреляте повече дивеч защото след време ще ги платите на този, който се готви да ни вземе дивеча и ще ги платите на много висока цена!
Аман от хора, които искат да са водачи и да се отцепват -това са болни амбиции.Пази Боже! Ако си патриот и истински ловец ще намериш пътя да подкрепиш организацията си.Определено не смятам, че това е възможно с разделение.В момента са два лагера - какво искате, да станем като в парламента ли, да гласуваме и избираме между 45 ловни организации ли ?

Не ни трябват допълнителна агенция, както предлага Петков.Докато я настроят да работи ще се смени правителството и ще я закрият.Според мен трябва да се работи по реалните проблеми, а тях всички ги знаем:

-Бракониерството е главният и много сериозен проблем и хайде да си го кажем най-големите бракониери са законни ловци.Трябва НЛРС-СЛРБ да търси начини да се справи с този проблем защото към момента няма решение.Агенцията я има ИАГ, хора няма.Немогат да огреят на всякъде, а тези които хванат в съда не ги съдят ......и т.н.
И ние в дружинките трябва да го решаваме тоя проблем не да чакаме все някой да ни оправи защото както е тръгнало наистина ще ни оправят ама в оня надупения смисъл !
Да се работи с дружинките, да се дават примери и се поощряват дружинки, които наистина стопанисват дивеча, а има такива!
ДА СЕ ВКАРА НА ПЪРВО МЯСТО ПОПРАВКА В ЗЛОД И АКО ТЕ ХВАНАТ ДА БРАКОНИЕРСТВАШ -ДО ЖИВОТ ДА НЯМАШ ПРАВО НА ЛОВ.ЕТО ВИ МОТИВАЦИЯ !
Кой сериозен ловец наистина обичащ лова ще бракониерства тогава?
Също в изнесените данни в СТРАТЕГИЯТА пише, че за 2011 са отстреляни 22 304 диви свине и според данните популацията се увеличава, но никъде не пише от тези 22 хил. колко са отстреляни в ЛС, а това е важно.Ако се изнесат официални данни ще е мнооооо интересно!Има една друга тема за капаните във форума?!
В тази графа влизат и земеделските кооперации и едрите арендатори и тук пак ще попитам -колко пъти от нашата организация отидоха в нашето земеделското министерство да потърсят сметка за отровните пестициди и други опасни вещества с които засягат и нанасят огромни вреди на дребния дивеч?

СЪщо така ми направиха впечатления изказванията на господата от т.н. дискусия относно това, че богатите трябвало по-често да ходят на лов, а бедните по веднъж в месеца или годината.Това и сега е така драги колеги богатите трепят по 100 прасета на гонка, а по бедните десет пъти по-малко в най-добрия случай и то не на всеки излет, а на на 10г. веднъж ще се случи.

Трябва да се работи в посока на информиране и равнопоставеност м/у ловците в дружината ето какво имам в предвит и това важи за дружинките ловуващи едър дивеч.Не може половината и по-малката част от дружинката да имат право на подборен отстрел, а другата част не.И от НЛРС-СЛРБ да чакат някой да им плати 300-400лв. за да придобие такова право-направете го по-достъпно.Сигурен съм, че ако се направят усилия в тази посока всеки ще спечели и сърната ще се бие по правилата.

Страдаме не от нямане на дивеч, страдаме от липса на диалог, от липса на информираност.От липса на мотивация да се спазва ЗЛОД!
Правото на лов трябва да е на всеки човек навършил пълнолетие.Собственик на дивеча и рибата -Държавата, другото е олигархични извращения !
НАСЛУКА !

Абсолютно си прав! А защо нямаме достатъчно дивеч - причената е в неразумния лов, в това че хищниците за 98% от ловците не са дивеч, а те трябва да са основен дивеч - хем са интересни за лов, хем някои от тях доста трудни. Защото и на гонка половината не стрелят по хищници! Даже хищника да е спрял на пет метра и да му се плези другаря месар не стреля и после лисицата обира гнезда, обира прасила и тн. След това вземе Муйю бележка за хищник и я връща празна няма що да отчете, защото вместо на стървилище е бил на лов на бременни копитни. След това какво пречи най-накрая да се остави сърната няколко години и РЕАЛНО да стане половин милион и да се стрелят по 150 - 200 хиляди подборно-ТРОФЕЙНО от ВСИЧКИ почти ловци. Какво пречи като се дадат ваксини за чума да се разнесат на отделни места и да се заровят а не да се хвърлят на боклука или да се сипят на едно масто от МЪРЗЕЛИВЕЦА ПСЕВДОСТОПАНИН?
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#28
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 30.05.2013 - 19:15 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.05.2013 - 18:33 :

Дано ,въпреки острия ми тон, най после разбереш какво мисля и искам.

Аз отдавна съм го разбрал, и винаги ще ви припомням, как благодарение на криворазбраните ви индивидуалности през годините преляхте кръв и смелост на лобистките кръгове във вреда на българските ловци, оправдавайки се, че били подкрепени от уж демократично настроените ловци! Това съм го чувал лично няколко пъти в парламента!!! Вие самите не разбрахте какво направихте!

Първото нещо което трябва да се направи, е да се върне единството на българските ловци, тоест да съществува само един ловен съюз и това е НЛРС-СЛРБ. Предполагам, вече сте разбрали, че за да са силни ловците в България трябва да е така.

И моя тон е остър, но изразявам личното си мнение съвсем честно и прямо!

Наслука.

:hurray:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#29
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.05.2013 - 20:02 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 30.05.2013 - 19:15 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.05.2013 - 18:33 :

Дано ,въпреки острия ми тон, най после разбереш какво мисля и искам.

Аз отдавна съм го разбрал, и винаги ще ви припомням, как благодарение на криворазбраните ви индивидуалности през годините преляхте кръв и смелост на лобистките кръгове във вреда на българските ловци, оправдавайки се, че били подкрепени от уж демократично настроените ловци! Това съм го чувал лично няколко пъти в парламента!!! Вие самите не разбрахте какво направихте!

Първото нещо което трябва да се направи, е да се върне единството на българските ловци, тоест да съществува само един ловен съюз и това е НЛРС-СЛРБ. Предполагам, вече сте разбрали, че за да са силни ловците в България трябва да е така.

И моя тон е остър, но изразявам личното си мнение съвсем честно и прямо!

Наслука.



Колега Васил Терзийски,

Защо на основание на чл.31 от ЗЛОД , СЛРБ не направи жалба/или кавото и да е/ до съда/юристите ще кажат до кой/ в която да се оспорва създаването на БЛРС?Защо го позволи?Аз не съм бил никога в парламента. И няма да бъда.Но това не ми пречи да знам и разбирам доста неща.Никога не съм искал да заменя нещо с нещо,а искам да го променя.И не ме включвай , в онези които са направили това и онова.Мене никой не ме е питал. А трябваше да питат и мене и 120хл като мене.Ама нямаше кой!!! И не говори само във второ лице множествено число. А не се срамувай да кажеш и "ние" и "те". На мене ли ще се обяснява, юмрука ли е по силен или петте пръста поединично.Това обаче не ми пречи да обичам свободата и демокрацията.И знай от мене че за това ловците съвсем нямат вина. Те не знаят въобще за какво става въпрос. Това разединение го направиха тези които уж ни" ръководеха",и тяхните наследници които ти толкова яростно защитаваш.И това ли не знаеш или просто не желаеш да знаеш. Разбирам те напълно но не мога да се съглася с тебе защото истината е някъде по средата.

Мое мнение.И също честно и прямо.

Поздрави.

зАЩОТО ЩЕ ЗАГУБЯТ ДЕЛОТО.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#30
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоzakss написа на 31.05.2013 - 18:23 :

"Специалистите" непрекъснато говорят как било в Европа.Как ловували там. До колкото знам,приди време те са се учили от нас. Ако имаха толкова добре развито ловна стопанство,нямаше да идват тук за трофейни елени,сръндаци,глигани и муфлони. Плаши ме това "Европейското", заради него изчезнаха предприятия,заводи,детски площадки и градинки. Опасявам се че,заради него и криворазбраната демокрация ще изчезне и дивеча. Вече почнаха да ловуват по европейски в заградени "кошари" и с макети. Вече имаше "стратегия"за отказване от кирилицата,очаквам скоро и стратегия за отмяна на ръченицата,шопската копаница и другите национални танци. Защото европейците не ги играят,и въвеждането, на съответните европейски танци. Пътят към ада е постлан с добри намерения.

еДИН ЩО ГОДЕ ЧИТАВ НАРОД БИ ТРЯБВАЛО ДА ВЗЕМЕ ОТ еВРОПАТА хубавото и то след внимателна преценка а лошото даже да не си помисля да въвежда.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#31
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Уважаеми колеги, въпреки че ужким има спор се радвам да ви видя по тази тема че СМЕ ОБЕДИНЕНИ! Това ме изпълва с благодарност към всички вас и вярвам че ако се наложи всички до един ще сме пред народното ЛОБИСТКО СЪБРАНИЕ, за да покажем на мутро и парто олигархията че няма да ги огрее.

Поздрави на всички!

И да не забравяме че по закон стопаните на дивеча сме ние и ако дивечовите запаси не ни удовлетворяват, месето е малко, трофеите ни са мижави то НИЕ ТРЯБВА ДА ПОДОБРИМ СТОПАНИСВАНЕТО НА ДИВЕЧА. Дано накрая масата осъзнае че изстрелът не е стопанисване а е РЕЗУЛТАТ ОТ ДОБРО СТОПАНИСВАНЕ. Имам предвид редовният изстрел, а не веднъж на три години и да се на.ер. "майстора" от фукня като папуняк. :D/>
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#32
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
Всичко това идва да покаже още веднъж каква огромна грешка беше връщането на земите, и най-вече на горите, в частни ръце.
Идеята уж беше селското стопанство да процъфти и да върже, а какво стана?!!
Земите и горите се върнаха на гладни и алчни хора, които не са посели една тревичка и не са засадили едно дръвче на терена. Пак от глад и алчност, същите тези хора изпродадоха имотите си за жълти стотинки на шепа велможи, за да могат последните да имитират дейност и да крадат от европейските пари.
Сега пък същите велможи, не им стигат кражбите, ами и дивечът им се присънил... и него да го прилапат и ако може да изкарат някоя кървава кинта.
Да не забравяме, че заради този правен и социален абсурд, в България се върна човек, наричащ себе си "цар", мята ни по върбите с години, а след като си "върна" всичко, което никога не е било негово, сега ни се чува, ни се вижда. Колко още велможи ще възпроизведем и ще търпим?
Земите и горите се върнаха с цел да се обработват и да има селско стопанство, а не с цел да се заграби всяка птичка, която прелети над тях. Първото не се получи и никога няма да се получи. Второто е на път да се сбъдне, за срам на всички нас.
Колко още разсипия може да понесете? Колко още търтеи може да носите на гърба си? Какво ще остане за децата ни?
Чуйте ги само - "Бедните да не ловували всяка събота и неделя!". Що за хора са присъствали на тази среща и кой ги е избрал....
0

#33
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Наричат се част от тях лобисти колега. Тия от ИАГ са точно лобисти.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#34
Потребителя е офлайн   Gerry 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 174
  • Регистр: 16.06.08
Привет колеги,

Много от писаното до тук е вярно но за съжаление нищо ново. Особено по отношение на съюзяването. Нито СЛРБ нито БЛРС могат и желаят да защитават интересите на редовите членове да не говорим за дивеча.
Изчетох т.н. дискусия още като беше публикувана на страниците на Лов и риболов, а преди това проследих и дискусиите по "Стратегията" и не мога да не се възмутя от безочиито и лицемерието на тези хора. Така наречените експерти са хората които управляваха и диктуваха политиката в ловното стопанство и горите в последните 25 г. заемайки разни постове и длъжности и които носеха ловните билети и членски карти на крака на новоизбраните богопомазани народни представители. Такива хора не могат да измислят или направят нищо полезно. Ако искаха и можеха да са го направили до сега. Тези "експерти" няма да направят нищо ако нямат лична изгода и такава за приближението си. А за да има реална дискусия трябва да излязат на светло а не в кабинетите и форумите.

Сами трябва да се организираме и да си решим проблемите и да не разчитаме на председатели, ръководители, експерти и прочие зависимости.



ПП
.........„Свободата Санчо е на върха на копието” - и за нея трябва да се бориш всеки ден, а не само за салама от известна тв реклама да мислим...............
0

#35
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоGerry написа на 03.06.2013 - 18:29 :

Привет колеги,

Много от писаното до тук е вярно но за съжаление нищо ново. Особено по отношение на съюзяването. Нито СЛРБ нито БЛРС могат и желаят да защитават интересите на редовите членове да не говорим за дивеча.
Изчетох т.н. дискусия още като беше публикувана на страниците на Лов и риболов, а преди това проследих и дискусиите по "Стратегията" и не мога да не се възмутя от безочиито и лицемерието на тези хора. Така наречените експерти са хората които управляваха и диктуваха политиката в ловното стопанство и горите в последните 25 г. заемайки разни постове и длъжности и които носеха ловните билети и членски карти на крака на новоизбраните богопомазани народни представители. Такива хора не могат да измислят или направят нищо полезно. Ако искаха и можеха да са го направили до сега. Тези "експерти" няма да направят нищо ако нямат лична изгода и такава за приближението си. А за да има реална дискусия трябва да излязат на светло а не в кабинетите и форумите.

Сами трябва да се организираме и да си решим проблемите и да не разчитаме на председатели, ръководители, експерти и прочие зависимости.



ПП
.........„Свободата Санчо е на върха на копието” - и за нея трябва да се бориш всеки ден, а не само за салама от известна тв реклама да мислим...............


Здравей колега,

хубав пост, но както съм писал и по-горе, добре е да подкрепим организацията, в която повечето ловци в България членуваме НЛРС-СЛРБ.Някои колеги забелязвам често критикуват ловната ни организация.Не бива да мислим, че като сменим ръководството и всичко ще цъфне и ще върже, бракониерството ще спре и ще има дивеч бол.Естествено, че сами трябва да решим проблемите си и има много начини да се направи това.Трябва да защитаваме и правата си и трябва да сме луди, да харизаме дивеча си на частни собственици, които и хабер си нямат от ловно дело!
Замислете се кой има интерес и желае, да притежава дивеча върху собствената си земя и гора.Няма, да е бай Иван с наследствената нивица от 2 декара.Ще да е някой на който му е писнало ловци да му бродят из часния имот, състоящ се от хиляди декари.Имайте впредвит, че едрите земеделци и горовладелци в България се броят на пръсти !

Има и друг тънак момент в цялата "дискусия", че е лесно да ни искарат лоши стопани предвид широкоширещото се и безнаказано бракониерство, а това ще е основния им аргумент в полза на смяната на собствеността на дивеча! Хубаво е всеки от нас да работи в тази насока - да се спазват стриктно правилата за лов описани в ЗЛОД и когато вечер видиш да кръстосват фарове из нивите или някой колега на къра свие ушите на някой заек не по правилата - ами не се спотайвай сигнализирай за нарушението.От такива начинания, смятам, че има полза !!!!!!!
0

#36
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
Предлагам да видим кои са гнидите в т.нар. НЛРС-СЛРБ, ДРБР-ТРЧДР, или както там се казва продажната организация, и публично да свалим доверието от предателите. Да видим кои платени клакьори продават интересите ни. Ако в организацията има съвестни и доблестни хора, те също да бъдат назовани.
Като за начало моля, да бъдат обявени имената на ръководството ТУК, както и длъжностите, които заема всеки един от тях.
После, темата да обхване поименното им обсъждане с факти за действията и изказванията им.
Публикуваната "дискусия" е добро начало за ориентация, кой иска да изтъргува интересите ни, но това не е достатъчно.
За целта да се отвори нова тема на по-достъпно място /без препратки/.
Това поне можем да направим.
0

#37
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоpopov308 написа на 03.06.2013 - 21:26 :

Предлагам да видим кои са гнидите в т.нар. НЛРС-СЛРБ, ДРБР-ТРЧДР, или както там се казва продажната организация, и публично да свалим доверието от предателите.

Колега, ти май не си разбрал, че НЛРС-СЛРБ е против тази проекто-стратегия? Или си пишеш наизуст!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#38
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09
Колеги намесвам се заради това че прочетох неща като "Частната БЛРС", и други квалификации които не отговарят на истината.Лично аз а и мнението на БЛРС сме против тази така наречена "СТРАТЕГИЯ" защото е против интересите на ловците и дивеча.Колеги споменаха и рибата и напълно се солидаризирам с тях и мнението че дивеча и рибата трябва да останат държавна собственост в Р България.
Мнението ми по отношение на направата на документа "Стратегия" е първо че е изсмукано от пръсти нещо поради липсата на каквато и да е добра промяна за подобряване на условията на лова и дивеча и на второ място, просто трябваше да бъдат взети едни пари.Личното ми мнение е че хората в НЛРС не могат да предложат нищо по простата причина че са заразени от една болест наречена "ВЛАСТ".
Господин Терзийски, уважавам Ви, но явната ви защита на определени хора на мен а и на други колеги не се харесва.Трябва да гледаме на нещата като такива и факта е че съществува НЛРС, БЛРС, както и много сдружения които не членуват никъде.Монопола на НЛРС е приключен и това е факт, а това че някой не го харесва си е негова работа.
Не се познаваме със съфорумците, но мисля че съм един от най старите работил в системата на горите и ловната организация и като такъв Ви казвам една от най съществените разлики на двете организации. В системата на НЛРС всички директиви,заповеди и други подобни актове, каквато е и "Сратегията" се спускат от горе и стават задължителни за изпълнение от всички, сдружения, дружинки и ловци.В БЛРС е точно обратното, решенията се взимат от ловците в дружинките, стават задължителни за изпълнение от сдруженията и чрез сдруженията стават задължителни за изпълнение от БЛРС. Така е във всички дружинки и сдружения членуващи в БЛРС.
Тъй като вас и аз съм ловец и предлагам когато говорим тук във форума да не се изказваме от името всички ловци в България, според мен нямаме това право.
И кой ви е казал че дивеча е малко и намалява. На 28.05. беше проведено заседание на ловния съвет на което се прие таксацията и плана за отстрел през 2013 г. И ако видите тези документи патроните няма да ни стигнат.Казвам го и не се шегувам.По важното което се реши на това заседание беше взетото решение че системата е порочна, неточна и трябва да бъде променена с оглед на това постепенно във времето да се стигне до реалните дивечови запаси и по тази причина на Иван Недков беше възложено до 15.06. да изготви проект за работа при таксирането на дивеча и същия да се базира на отстрела през сезона а не на база на старата таксация с един +.
Поздрави на всички.
0

#39
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоLatcho написа на 04.06.2013 - 07:59 :

Колеги намесвам се заради това че прочетох неща като "Частната БЛРС", и други квалификации които не отговарят на истината.Лично аз а и мнението на БЛРС сме против тази така наречена "СТРАТЕГИЯ" защото е против интересите на ловците и дивеча.Колеги споменаха и рибата и напълно се солидаризирам с тях и мнението че дивеча и рибата трябва да останат държавна собственост в Р България.
Мнението ми по отношение на направата на документа "Стратегия" е първо че е изсмукано от пръсти нещо поради липсата на каквато и да е добра промяна за подобряване на условията на лова и дивеча и на второ място, просто трябваше да бъдат взети едни пари.Личното ми мнение е че хората в НЛРС не могат да предложат нищо по простата причина че са заразени от една болест наречена "ВЛАСТ".
Господин Терзийски, уважавам Ви, но явната ви защита на определени хора на мен а и на други колеги не се харесва.Трябва да гледаме на нещата като такива и факта е че съществува НЛРС, БЛРС, както и много сдружения които не членуват никъде.Монопола на НЛРС е приключен и това е факт, а това че някой не го харесва си е негова работа.
Не се познаваме със съфорумците, но мисля че съм един от най старите работил в системата на горите и ловната организация и като такъв Ви казвам една от най съществените разлики на двете организации. В системата на НЛРС всички директиви,заповеди и други подобни актове, каквато е и "Сратегията" се спускат от горе и стават задължителни за изпълнение от всички, сдружения, дружинки и ловци.В БЛРС е точно обратното, решенията се взимат от ловците в дружинките, стават задължителни за изпълнение от сдруженията и чрез сдруженията стават задължителни за изпълнение от БЛРС. Така е във всички дружинки и сдружения членуващи в БЛРС.
Тъй като вас и аз съм ловец и предлагам когато говорим тук във форума да не се изказваме от името всички ловци в България, според мен нямаме това право.
И кой ви е казал че дивеча е малко и намалява. На 28.05. беше проведено заседание на ловния съвет на което се прие таксацията и плана за отстрел през 2013 г. И ако видите тези документи патроните няма да ни стигнат.Казвам го и не се шегувам.По важното което се реши на това заседание беше взетото решение че системата е порочна, неточна и трябва да бъде променена с оглед на това постепенно във времето да се стигне до реалните дивечови запаси и по тази причина на Иван Недков беше възложено до 15.06. да изготви проект за работа при таксирането на дивеча и същия да се базира на отстрела през сезона а не на база на старата таксация с един +.
Поздрави на всички.

Колега нещо не Ви ли притеснява в подчертаното в червено от целия абзац?!?!
Според мен това е противоречие - хем се приема таксацията и се прави план за отстрел през 2013 г.(не се шегувате), хем системата е неточна и трябва да се промени за да видят реалните дивечови запаси!!!!
Е кое е истината - първото или второто и къде се шегувате по-точно?
Поздрави
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#40
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 04.06.2013 - 07:26 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 03.06.2013 - 21:26 :

Предлагам да видим кои са гнидите в т.нар. НЛРС-СЛРБ, ДРБР-ТРЧДР, или както там се казва продажната организация, и публично да свалим доверието от предателите.

Колега, ти май не си разбрал, че НЛРС-СЛРБ е против тази проекто-стратегия? Или си пишеш наизуст!


Да, пропускът е мой... Sorry.
Не бях прочел "титлите" на изказващите се в дискусията. Явно, дразнещите мнения са излезли от Изпълнителна агенция по горите.
Това не ме прави по-малко гневен.
Продължавам да мисля, че лакеите на чичко-паричковците трябва да бъдат изобличени и да се намери начин да им се противопоставим!
... не че в ловните дружества не гъмжи от психари, затова първата ми мисъл беше за тях.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни