БГ Лов Форум: релоудинг, съвети, мнения - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

релоудинг, съвети, мнения

#41
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
значи:
30ст-сачми
5ст-тапа
10ст-капса
16ст-барут(80лв за килограм)
20ст-гилза(тя ще се използва поне 3 пъти)
5ст-2капачки(който можеш да си насечеш от дебел картон)
И равно на 86+-10 стотинки за патрон
Е да не е много евтино ,но е по добре от 2-3лв на патрон(качествен не испански и италиански боклуци по 60ст)федерал,уинчестар,ремингтон.
Цените тепърва ще падат.Вярно е ,че има продавачи дето искат да си продадат първо патроните и слагат безбожни цени на релоудинг елементите ,но те ще се поправят като видат ,че не им се продават.Разбира се релоудването е практично и финансово оправдано в определени граници,ако си мисрите,че ще правите патрони за чиниики и пътпъдък това нема да стане ,нито финансово нито времето ,ще ви стигне(освен ако не стреляте по 5 пъти и да си ходите)няма да ви помогнее и автоматична машинка даже(ще я ползвате малко послле ще я пуснете в обявите за продажба00).
Не случайно едно време дядо ми е ходил гората сърни ,а богаташите от големите градове са си купували патрони за дребен дивеч.
Плус това ако спазвате дневната нормата за съответния дивеч няма да трябват толкова много патрони.

Друг е въпроса за нарезното и защо него го оставиха забранено за релоудване.По думи на законодателя това било прекалено опасно за непросветения и безрасъден българин.Освен това се прекараха съмнения за създаване на опасни комбинации и нехуманни боеприпаси (което между другото е начина на развитие на тази област)По скоро те се страхуват некой да не направи некви бронебойни патрони и да почне да стреля по моторнопридвижващият се вреден дивеч в централната част на София.Най-вече причината е много проста ,Бай Тошо си остави поне нарезния бизнес незасегнат.Не дай си боже да се появи конкуренция на пазара и да му спадне печалбата,и да не може да си купи брониран мерцедес(по който ще почнем да стреляме скоро ,ако не почнат да се нормализират ловните закони)
Като цяло така наречените законодатели им се иска като правят всякакви шашми със законите да го няма бай Пешо ,който да извади пушката и да почне да издава присъди на хората ,който вместо да са в затвора (или на друго място което заслужават определени елементи от властта) продължават да крадат и поробват хиляди хора.
За да се премахне това са нужни много усилия с неизвестен край ,които на никой от нас не му се полагат,та нали за това сме сложили онези тиквеници там горе,но когато те не правят това което искаме трябва да им напомним от кого и защо са сложени там.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#42
Потребителя е офлайн   Jet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 173
  • Регистр: 23.10.08
Няма да е лошо някой да ме информира в кой закон и къде в него е написано, че релоудинга за нарезно е забранен.
0

#43
Потребителя е офлайн   Bobi83 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 07.04.08
Чл. 6 ал.5 от закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия:

Извън количествата боеприпаси по ал. 2,
ал. 3, т. 1 – 3 и ал. 4 лица, получили разрешение
за носене и употреба на огнестрелни
оръжия за ловни и спортни цели, могат да
придобиват и съхраняват по реда на чл. 98,
ал. 1 и 2:
1. до 1000 броя капсули и до 1000 грама
барут – за снарядяване в домашни условия
на боеприпаси за ловни цели;
2. капсули и барут според доказаните потребности
– за снарядяване на стрелбища и в
домашни условия на боеприпаси за спортни
цели.
(6) Снарядяването по ал. 5 се извършва само
за собствени нужди и с годни за употреба,
фабрично произведени технически средства.


Никъде не се споменава, че е разрешено релодването само на патрони за гладкоцевни оръжия.
0

#44
Потребителя е офлайн   krasimira 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 142
  • Регистр: 26.11.09
така е но магазинерите по бакалиите или не знаят или не искат да знаят :D
нали разбираш че с едно зареждане няма да влезеш в магазина поне година ате какво ще правят през това време с толкова много консултанти :party:
0

#45
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
Ако можеш разтълкувай и такъв разговор между един колега и консултанта:

- Тия патрони от 2-3 години все на 2 лева си ги копувах що ги направихте на 4 какво толкова се промени.
- Ее.. не сме ги увеличавали те толкова си струваха и преди само че тогава бяха намалени на промоция.

Разговора е действителен и става въпрос за 7 мм. патрони Селиер белот.

Мъка мъка от простотия да не знаеш да се смееш ли или да плачеш . От друга страна желание за бърза печалба от търговците и да могат да си реализират останалите и залежали количества патрони. . От друга кой да ти се раправя да продава примерно капачки, тапи и кабзи за по няколко стотинки. Ясно им е че монопола рухна и трянва да се изцеди до последно колкото може.
0

#46
Потребителя е офлайн   nomat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 213
  • Регистр: 13.07.09

Виж мнениетоBobi83 написа на 02.03.2011 - 13:50 :

Чл. 6 ал.5 от закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия:

Извън количествата боеприпаси по ал. 2,
ал. 3, т. 1 – 3 и ал. 4 лица, получили разрешение
за носене и употреба на огнестрелни
оръжия за ловни и спортни цели, могат да
придобиват и съхраняват по реда на чл. 98,
ал. 1 и 2:
1. до 1000 броя капсули и до 1000 грама
барут – за снарядяване в домашни условия
на боеприпаси за ловни цели;
2. капсули и барут според доказаните потребности
– за снарядяване на стрелбища и в
домашни условия на боеприпаси за спортни
цели.
(6) Снарядяването по ал. 5 се извършва само
за собствени нужди и с годни за употреба,
фабрично произведени технически средства.


Никъде не се споменава, че е разрешено релодването само на патрони за гладкоцевни оръжия.

Правилно си разбрал колега и благодаря че напомни на всички че ловеца е като войника и трябва да знае законите свързани с нашето хоби. Изчаках да се изкажат колегите които имат повече заслуги в изработването на този закон за да направят правилното тълкувание но явно е че са пропуснали поста на колегата който справедливо се възмути от бакалските помисли на някой консултант по продажбата. Законодателят е определил максималното количество боеприпаси според калибърът на оръжието което притежаваш. Определено е и количеството барут и капсули които може да се съхраняват което означава че не можеш да се презапасяваш. От написаното в законът е видно че българския ловец може да самоснарядва боеприпаси за законното си ловно оръжие както е във повечето държави с демокрация която е осъзната като такава. Някой харесва да дялка дърво, друг да си човърка по автомобила и тнт, е , аз харесвам да си правя патрони не че немога да си ги купя амаа, друго си е като направиш една серия с един вид параметри и друга с различни и на прострелката разбереш че си улучил патронът точно за твоето оръжие. Какво му е лошото да заредиш на RCBS пресата една RWS гилза с капса CCI, насипеш VihtaVuori барут и отгоре му сложиш един custom куршум?
0

#47
Потребителя е офлайн   стефан станчев 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 28.01.11
Никъде не се споменава, че е разрешено релодването само на патрони за гладкоцевни оръжия.
[/quote]
Правилно си разбрал колега и благодаря че напомни на всички че ловеца е като войника и трябва да знае законите свързани с нашето хоби. Изчаках да се изкажат колегите които имат повече заслуги в изработването на този закон за да направят правилното тълкувание но явно е че са пропуснали поста на колегата който справедливо се възмути от бакалските помисли на някой консултант по продажбата. Законодателят е определил максималното количество боеприпаси според калибърът на оръжието което притежаваш. Определено е и количеството барут и капсули които може да се съхраняват което означава че не можеш да се презапасяваш. От написаното в законът е видно че българския ловец може да самоснарядва боеприпаси за законното си ловно оръжие както е във повечето държави с демокрация която е осъзната като такава. Някой харесва да дялка дърво, друг да си човърка по автомобила и тнт, е , аз харесвам да си правя патрони не че немога да си ги купя амаа, друго си е като направиш една серия с един вид параметри и друга с различни и на прострелката разбереш че си улучил патронът точно за твоето оръжие. Какво му е лошото да заредиш на RCBS пресата една RWS гилза с капса CCI, насипеш VihtaVuori барут и отгоре му сложиш един custom куршум?
[/quote]



Прав си колега но сега като сложат едни цени на тези материали да ти излезе три пьти по скьп патрона вьрви си ги прави :D
А зa пресите в Ebei пьлен комплект е около 280долара а тук някяде видях цена над 470 но не разбрах долар ли или евро
:excl:
Мисля че АРМАДА ще може да даде някакьв преблизителен отговор
0

#48
Потребителя е офлайн   doksi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 180
  • Регистр: 10.04.09
Колеги-никой не забранява да се пълнят патрони,просто по магазините няма барут.Ако има ти искат разрешително от служба КОС за закупуването му,а в сл.КОС незнам какво си искат ииии....по български.Иначе имам машинки,мерки,кабси около 10кг съчми както и калъпи за тях/останали от старото време/,но не става без барута <_<
0

#49
Потребителя е офлайн   krasimira 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 142
  • Регистр: 26.11.09
Не си прав колега вече започнаха да вадят старите барути и да ги предлагат под тезгяха
Днес намерих каде има сокол :D 200гр 14 лв
0

#50
Потребителя е офлайн   bodybuilder_ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 209
  • Регистр: 04.04.09

Виж мнениетоkrasimira написа на 07.03.2011 - 22:50 :

Не си прав колега вече започнаха да вадят старите барути и да ги предлагат под тезгяха
Днес намерих каде има сокол :D 200гр 14 лв

?????????????????
0

#51
Потребителя е офлайн   krasimira 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 142
  • Регистр: 26.11.09
Някои може ли да каже кое за какво се слага при толкова много разлики :D :cheers:
Прикачено изображение: DSC00533.JPG
Прикачено изображение: DSC00535.JPG
Прикачено изображение: DSC00536.JPG
Прикачено изображение: DSC00534.JPG


:marching-band:
0

#52
Потребителя е офлайн   tos 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 220
  • Регистр: 09.11.08

Виж мнениетоkrasimira написа на 07.03.2011 - 22:50 :

Не си прав колега вече започнаха да вадят старите барути и да ги предлагат под тезгяха
Днес намерих каде има сокол :D 200гр 14 лв


И проблема не е в барута, имало го е преди, имаго и сега вече в по-голям асортимент.
В прочев 250 гр Марс за 12,50 лв.-и тук идва друго, че най скъпото си остават съчмите!?

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P3030653.JPG

0

#53
Потребителя е офлайн   bodybuilder_ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 209
  • Регистр: 04.04.09

Виж мнениетоkrasimira написа на 07.03.2011 - 22:50 :

Не си прав колега вече започнаха да вадят старите барути и да ги предлагат под тезгяха
Днес намерих каде има сокол :D 200гр 14 лв

Е хайде кажи от къде де? Не го пази само за себе си!:)
0

#54
Потребителят е онлайн   pop 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 84
  • Регистр: 02.04.08
Кърджали , Хасково , Димитровград ,Казанлък , Мусачево..цени народни!
0

#55
Потребителя е офлайн   doksi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 180
  • Регистр: 10.04.09
Вече няма нищо народно-лова е царски спорт,а колкото до сачмите поне тех можем да си направим... ;)
0

#56
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
За концентраторите-Аз лично ги режа до "пружината" и отзад им слагам тапа(киче).При дребните сачми може и да няма голямо значение ,но за 13/0 и куршум уплатнението на баута е много жажно.
Не знам до колко е правилно обаче бробивността се увеличава(тествано на дебела дъска без да бива пробивана от сачмите)губо с 30% при 13/0 ,а при кврума нямаше възможкост за отчитане на резултатите.
За 13/0 с концентратор съм наи-доволен= 2гр унгарски барут,картонена капачка,тапа(киче)концентратор(без пружинката),8 сачми(2по2)картонена капачка.
За бренекето ползвам домашна рецепта(мисля ,че от един колега я изкопирах)бранекото се състои от болт за отверка и две кръгли гаики с диаметър 17мм в концентратор
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#57
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1270
  • Регистр: 15.10.08

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 11.03.2011 - 10:38 :

За концентраторите-Аз лично ги режа до "пружината" и отзад им слагам тапа(киче).При дребните сачми може и да няма голямо значение ,но за 13/0 и куршум уплатнението на баута е много жажно.
Не знам до колко е правилно обаче бробивността се увеличава(тествано на дебела дъска без да бива пробивана от сачмите)губо с 30% при 13/0 ,а при кврума нямаше възможкост за отчитане на резултатите.
За 13/0 с концентратор съм наи-доволен= 2гр унгарски барут,картонена капачка,тапа(киче)концентратор(без пружинката),8 сачми(2по2)картонена капачка.
За бренекето ползвам домашна рецепта(мисля ,че от един колега я изкопирах)бранекото се състои от болт за отверка и две кръгли гаики с диаметър 17мм в концентратор

Тва с бренекето ми стана интересно,би ли разказал по подробно???Ако включиш и снимков материал -още по добре!!!?!??
0

#58
Потребителя е офлайн   krasimira 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 142
  • Регистр: 26.11.09
руснаците бяха дали нещо подобно и с две гаики като между двете можеш да оставиш разтояние каквото желаеш
Аз лично не бих изпробвал такьв патрон в моята пушка :D
0

#59
Потребителя е офлайн   doksi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 180
  • Регистр: 10.04.09

Виж мнениетоДММ написа на 11.03.2011 - 13:33 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 11.03.2011 - 10:38 :

За концентраторите-Аз лично ги режа до "пружината" и отзад им слагам тапа(киче).При дребните сачми може и да няма голямо значение ,но за 13/0 и куршум уплатнението на баута е много жажно.
Не знам до колко е правилно обаче бробивността се увеличава(тествано на дебела дъска без да бива пробивана от сачмите)губо с 30% при 13/0 ,а при кврума нямаше възможкост за отчитане на резултатите.
За 13/0 с концентратор съм наи-доволен= 2гр унгарски барут,картонена капачка,тапа(киче)концентратор(без пружинката),8 сачми(2по2)картонена капачка.
За бренекето ползвам домашна рецепта(мисля ,че от един колега я изкопирах)бранекото се състои от болт за отверка и две кръгли гаики с диаметър 17мм в концентратор

Тва с бренекето ми стана интересно,би ли разказал по подробно???Ако включиш и снимков материал -още по добре!!!?!??

А...и на какво слагаш тоя болт или самия болт играе роля на куршум...,но в такъв случай не си виждал пръсната цев или какъв е рикошета на куршум който не оловен,а изцяло от твърд метал :blink:
0

#60
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
ми то бренекето е подкалибрено и за пръскане на цевта е трудно да се говори.А за рикошет всеки си поема риска и си прави сметка къде ще стреля
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни