БГ Лов Форум: Обрат с по-ранното откриване на свинския лов, Христо Михайлов бламира ловците - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Обрат с по-ранното откриване на свинския лов, Христо Михайлов бламира ловците

#21
Потребителя е офлайн   ВълкЕдинак 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 28.08.18
Хр. М. И тн да ми ядат помашкото пиле
0

#22
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоDanny_Nikolov написа на 14.09.2019 - 12:05 :

Една маааалка подробност...
Има много системи, които отчитат научната дейност на даден научен творец - статии и публикации.
Когато обаче се коментират стойностни научни знания и тяхното публикуване в издания с научна тежест или поне реферирани такива всички погледи са насочени към системата SCOPUS. Тази система отчита и систематизира научната дейност на научните специалисти глобално, без изключения. Всеки уважаващ себе си хабилитиран научен работник, бил той доцент, професор, член кореспондент, академик, въз основа на публикуваните си трудове, тяхното цитиране от други автори и т.н. в системата надгражда, повишава своя хирш индекс - основния показател за научната му тежест.
Та да питам защо доц. д-р Христо Михайлов (Mihaylov Ch.-както се пише в статите) остава непознат на тази система?
Министър Танева питам, че тя си избира специалистите...

PS:Ясни са неговите апетити да бъде отново председател на НЛРС, но това е извън "безбрежната" му научната дейност и е по-близо до политическата му такава..


Нали се сещаш, че не много отдавна, преди около година да речем, на една среща, точно хора от тази общност ни обясняваха, колко страшна е АЧС, как смъртността е 98%, как за 18 дни всичко в региона трябва да се тръшне, как се движи с няколко километра на ден и как, и как и как .... Да, ама маи не излезе баш така .. и то не щото някой ни каза, а защото така стана и ние сме преки свидетели .... Никой не отрича дявола, но той не е толкова черен ....
0

#23
Потребителят е онлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12
Повече от добре си спомням всичко, адаш...
Ама в цялото уравнение знак равно няма...щото специалистите гледат само как да се нагодят според интереса.
Смешни не, ами жалки стават в министерството със всичките си ластици за последните месеци...
0

#24
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Колеги, нали четете - човека е от политическа партия - няма дя влизам в политически коментари, но познавам някой и друг политик от там - та ако на този тъпанджак му бяха показали пачка, господин- другаря Михайлов щеше и да залае, камо ли да ходи гонач преди всички срокове...но не показват и не дават - колкото и на висок глас да си иска!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#25
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоanelin написа на 14.09.2019 - 17:55 :

Колеги, нали четете - човека е от политическа партия - няма дя влизам в политически коментари, но познавам някой и друг политик от там - та ако на този тъпанджак му бяха показали пачка, господин- другаря Михайлов щеше и да залае, камо ли да ходи гонач преди всички срокове...но не показват и не дават - колкото и на висок глас да си иска!

Точно така!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#26
Потребителя е офлайн   херо 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 15.07.10
Здравейте колеги,
Чета и не вярвам на ушите си!
Резултата от нашето безхаберие е предрешен: дивото прасе ще стане екзотичен вид, като лешояда.
Въпрос на време е.

На слука
0

#27
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетохеро написа на 14.09.2019 - 19:47 :

Здравейте колеги,
Чета и не вярвам на ушите си!
Резултата от нашето безхаберие е предрешен: дивото прасе ще стане екзотичен вид, като лешояда.
Въпрос на време е.

На слука



Ще се обосновеш ли ?
0

#28
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Какво бламира тоя Михайлов /въобще не го познавам/ и Кого бламира не знам и не разбирам от партии и бламиране ,ама в момента няма по трезвен глас на Ниво от неговия !
Всичко друго е недупостимо вредно и бошлаф.
Щом го плюете така напоително ,дайте си сметка ,че той е ЕДИНСТВЕНИЯ в момента ,дето се обявява срещу ,,Настоящите събития'' /много скоро ще има яснота и наказания за участниците в тая гадост/ и оттам в каква държава живеете !?
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#29
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.09.2019 - 20:00 :

Какво бламира тоя Михайлов /въобще не го познавам/ и Кого бламира не знам и не разбирам от партии и бламиране ,ама в момента няма по трезвен глас на Ниво от неговия !
Всичко друго е недупостимо вредно и бошлаф.
Щом го плюете така напоително ,дайте си сметка ,че той е ЕДИНСТВЕНИЯ в момента ,дето се обявява срещу ,,Настоящите събития'' /много скоро ще има яснота и наказания за участниците в тая гадост/ и оттам в каква държава живеете !?



С/у кои събития ... ?

За сроковете и аз не съм съгласен, но за тоталното спиране лова, хайде стига бе ... При нас, няма намерено с доказана африканска чума прасе . Напротив, имаме намерено, ама блъснато, което излезе, забележи - ЧИСТО .. Положителна проба, има при едни съседи . В тези прословути 8км., влиза малка част от най далечното ни ловище .. Но щото е по-лесно и няма кой да си играе да смята кое до къде - прас, лишиха от лов цялта дружина, барабар с още няколко .. Да де, ама имаме още две ловища , които са извън тези 200 кв.км... и където може да се ловува ...., но никой не си мръдна пръста ... Сигурен съм, че това не е само при нас .. По тоя параграф, сигурно са изгорели още доста колеги ... Е, ако тези
" радетели ", си бяха направил труда, поне от хорски срам да направят блед опит да повдигнат въпроса и тази неправда да се промени ..., може би, щях да мисля по друг начин ...

Айде сега ми обясни, кое в поста ми е недопостимо и вредно ...
0

#30
Потребителя е офлайн   ВълкЕдинак 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 28.08.18
Михайлов да ми бламира оная работа , човека черпи дивиденти от създалата се ситуация
0

#31
Потребителя е офлайн   zgo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 206
  • Регистр: 10.09.19
Вчера гледам... дива свиня с малки прасенца, от 10-15 килограма. Животните не са отраснали, всяко куче може да ги отстреля. Това са ми Практическите АРГУМЕНТИ СРЕЩУ ПО-РАННОТО ОТКРИВАНЕ НА ЛОВНИЯ СЕЗОН.

Абсурдно е това което предлага министерството - да няма лов в огнищата на чума, а пък да има двоен и троен лов там където няма чума. Това е тяхното основно предложение, и в момента така правят.

Новината за мнението на ловните учени би било редно да се коментира, едва след като се запознае коментиращият с текста на мнението на Христо Михов и на другите учени.

Вината за идването на чумата не е нито на ловците нито на дивите свине. Все още никой не ограничава източнобалканските свине и ти си ходят на паша в гората... даже обявиха че сред тях има нови огнища и ... нищо!!!
0

#32
Потребителя е офлайн   Stan blaserista 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 361
  • Регистр: 15.10.13

Виж мнениетоpile написа на 14.09.2019 - 14:41 :

"...ловните специалисти като Христо Михайлов защитаващи интересите на големите концесионери на ловни стопанства чрез създадената от тях Професионална ловна асоциация..."
Само да Ви поправя,Хр.М.,НЕ е член на ПЛАБ,и в ПЛАБ НЕ членува нито един "концесионер".
Специално ПЛАБ е съставена от хора,оперативни,действащи постоянно на терен и на ръководни постове,демек таквиз,които са постоянно в "кичека".
Поздрави и Наслука,без никакви лоши чувства!


Колега, според мен е много трудна задача да се обяснява на обикновенните ловци, какво точно е ПЛАБ, какви хора членуват там и за какво се борят. Винаги ми е много смешно, когато сложа на стената във фейбука някое решение или становище на ПЛАБ, и после гледам че са го харесали само 2-3ма човека, при положение че имам няколко стотин "приятели" ловци във фейса. Ловците освен че си нямат идея, ами всъщност според мен дори не искат да прочетат и научат за какво става въпрос. Което е жалкото в случая, но това положение едва ли ще се промени скоро.

Подрави и много слука на всички!
0

#33
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.09.2019 - 20:00 :

Какво бламира тоя Михайлов /въобще не го познавам/ и Кого бламира не знам и не разбирам от партии и бламиране ,ама в момента няма по трезвен глас на Ниво от неговия !
Всичко друго е недупостимо вредно и бошлаф.
Щом го плюете така напоително ,дайте си сметка ,че той е ЕДИНСТВЕНИЯ в момента ,дето се обявява срещу ,,Настоящите събития'' /много скоро ще има яснота и наказания за участниците в тая гадост/ и оттам в каква държава живеете !?


Тцъ...вече сте двама...останалите 100 000 ловци сме балами!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#34
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоanelin написа на 15.09.2019 - 12:00 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.09.2019 - 20:00 :

Какво бламира тоя Михайлов /въобще не го познавам/ и Кого бламира не знам и не разбирам от партии и бламиране ,ама в момента няма по трезвен глас на Ниво от неговия !
Всичко друго е недупостимо вредно и бошлаф.
Щом го плюете така напоително ,дайте си сметка ,че той е ЕДИНСТВЕНИЯ в момента ,дето се обявява срещу ,,Настоящите събития'' /много скоро ще има яснота и наказания за участниците в тая гадост/ и оттам в каква държава живеете !?


Тцъ...вече сте двама...останалите 100 000 ловци сме балами!


Ти пък какво си се разцъкал ,нали тарикатееш непрекъснато ,не си балама ?!
Като ти чета постовете си последователен като ветропоказател ... Да знаеш ,че те не цъкат като часовниците ами се въртят да уйдисат на вятъра ...
Не защитавам Михайлов ,а трезвото мислене .
И Хитлер да е ,все ми е тая ако тезата му струва.

И не ви е 100 000 броя дето искате да опоскате Гората ,а сте една шепа кебапчии -кандидат ЗАКОННИ бракониери и това времето ще го покаже .

пп
Ами че ЕДИНСТВЕНИЯ е Михайлов на горните нива ,за съжаление ...
Какво да се прави ,като Коефициента на калпавост в тая държава удари тавана.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#35
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Както казах по-горе говорим за политици - та ти ако не познаваш Христо Михайлов, то с мен не е така. Но личностните нападки към него се свеждат до парични интереси....което не важи за теб естествено. В същност какво важи за теб си е твоя работа. Благодаря, че ми четеш постовете и следиш мнението ми - бих хапнал едно свинско кебапче от диво и бих пил една яка ракия по този достоен повод...само дето избягвам да ям свинско и пия рядко и то по други поводи! А това за Хитлер - ами тезата му е била струваща за него /за теб - не знам, предполагам ще уточниш/ - колко милиона човека са избити, та избягвай това име където и да е...е още ли се чудиш се защо хората се занасят с тебе !
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#36
Потребителя е офлайн   brat mid 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 23.05.17
Ко са палите на тоя пумак на него корана нему позволява да консумира свинско. Ама той плаши с празнодумие и неопределено ловно-партийно попечитлстева кат стане неудобен ша му го турят згънат и умножен по 0.
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоanelin написа на 14.09.2019 - 17:55 :

Колеги, нали четете - човека е от политическа партия - няма дя влизам в политически коментари, но познавам някой и друг политик от там - та ако на този тъпанджак му бяха показали пачка, господин- другаря Михайлов щеше и да залае, камо ли да ходи гонач преди всички срокове...но не показват и не дават - колкото и на висок глас да си иска!

Говориш ( пишеш ) като пиян с уя си ... явно си усетил настроенията във форума :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#38
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.09.2019 - 20:00 :

Какво бламира тоя Михайлов /въобще не го познавам/ и Кого бламира не знам и не разбирам от партии и бламиране ,ама в момента няма по трезвен глас на Ниво от неговия !
Всичко друго е недупостимо вредно и бошлаф.
Щом го плюете така напоително ,дайте си сметка ,че той е ЕДИНСТВЕНИЯ в момента ,дето се обявява срещу ,,Настоящите събития'' /много скоро ще има яснота и наказания за участниците в тая гадост/ и оттам в каква държава живеете !?
Те и в пъдпъдъка "разбирачите" не виждат проблем ... ходят като куци коне из къра за да гръмнат по нещо :D и не , не виждат проблем . Тук преди години имаше една тема ( Въпроси към ... ) и директно зададох въпроса дали НЛРС СЛРБ ще има смелостта да обяви нулева година за пъдпъдъка :D Лачев ( тогава беше "националист" по рибите ) каза , че всички въпроси са предадени на председателя И Петков и проблема бе приключен .
Въпроса ми явно бе счетен за СПАМ и .... темата заключена , опитах директно , но ..... стигнах само до "бушона" :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#39
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.09.2019 - 14:53 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.09.2019 - 20:00 :

Какво бламира тоя Михайлов /въобще не го познавам/ и Кого бламира не знам и не разбирам от партии и бламиране ,ама в момента няма по трезвен глас на Ниво от неговия !
Всичко друго е недупостимо вредно и бошлаф.
Щом го плюете така напоително ,дайте си сметка ,че той е ЕДИНСТВЕНИЯ в момента ,дето се обявява срещу ,,Настоящите събития'' /много скоро ще има яснота и наказания за участниците в тая гадост/ и оттам в каква държава живеете !?
Те и в пъдпъдъка "разбирачите" не виждат проблем ... ходят като куци коне из къра за да гръмнат по нещо :D/> и не , не виждат проблем . Тук преди години имаше една тема ( Въпроси към ... ) и директно зададох въпроса дали НЛРС СЛРБ ще има смелостта да обяви нулева година за пъдпъдъка :D/> Лачев ( тогава беше "националист" по рибите ) каза , че всички въпроси са предадени на председателя И Петков и проблема бе приключен .
Въпроса ми явно бе счетен за СПАМ и .... темата заключена , опитах директно , но ..... стигнах само до "бушона" :D/>


Не само за пъдпъдъка ... как пък нема тогава поне едно отговорче на поне на едно въпросче от всичките към ... :D
0

#40
Потребителя е офлайн   Ивич 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 240
  • Регистр: 02.07.08

Виж мнениетоpile написа на 14.09.2019 - 10:16 :

Кой трябва да слуша Министъра?
Катедрата по ловно стопанство и специалисти по лова или Вас г-н Терзийски и тези "колеги",които нонстоп им се ходи на лов,без ограничения!?


Явно тебе трябва да слуша , по тона с който задаваш въпроса г-н Пиле!

Има доста нюанси по целия този диспут много по важни от това кой е най- ВАЖНИЯ...ама дали ще се разбрат?
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни