БГ Лов Форум: От изпита до лова - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

От изпита до лова

#1
Потребителя е офлайн   Belov1 

  • Потребител
  • PipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 22.02.10
И аз се записах за ловец,издържах теорията,скоро надявам се и практиката,обаче ме плашат,че от издържането на последния изпит до тръгването на лов минават около 2-3 месеца,та искам да попитам колегите,който още помнят:Каква е процедурата и сроковете след издържани всичкки изпити ?
0

#2
Потребителя е офлайн   VenPS 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 63
  • Регистр: 08.03.09
Без претенции да съм изчерпателен и много точен /по спомени/:

След вземането на изпитите /теоретичен и практически/ се издава удостоверение за придобито право на лов.

Подава се заявление до Националната Следсвена Служба - тук се чакаше най-много. Документа който се получава трябва за пред служба КОС за разрешителното за придобиване на оръжие.

С удостоверението за придобито право на лов и протокола че лицето е прието в дружинка => в Ловно Рибарското Дружество където членува съответната дружинка - от там издават членска карта, става веднага.

С издадената членска карта => в Горското - от там издават ловен билет, става веднага.

Междувременно монтаж на каса отговаряща на изискванията за съхранение на оръжие, преглед и утвърждаване на мястотот за съхранение от кварталния. Той изготвя протокол който придивжва по служебен път до служба КОС - чака се... /при мен 2 седмици/.

С ксерокопие на членска карта и ловен билет, бележката от НСС, удостоверение за съдимост, бележка от психо диспансера по местоживеене че лицето не се води на отчет, и след като е излязъл протокола за утвърденото място за съхранение в служба КОС се подава искане за Разрешително за съхранение, пренос и закупуване на ловно оръжие - тук се чака около 2 седмици

След издаване на разрешителното за закупуване - закупува се ловно оръжие и пак в служба КОС вписва се в разрешителното и следващата събота и неделя на лов!!!

При мен цялата процедура отне месец и половина...
0

#3
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
И аз съм тръгнал по същия път та да питам от къде да търся удостоверение от главен дознател гр. Бургас? От следствената служба ли?
0

#4
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(VenPS @ Oct 25 2010, 15:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Без претенции да съм изчерпателен и много точен /по спомени/:

След вземането на изпитите /теоретичен и практически/ се издава удостоверение за придобито право на лов.

Подава се заявление до Националната Следсвена Служба - тук се чакаше най-много. Документа който се получава трябва за пред служба КОС за разрешителното за придобиване на оръжие.

С удостоверението за придобито право на лов и протокола че лицето е прието в дружинка => в Ловно Рибарското Дружество където членува съответната дружинка - от там издават членска карта, става веднага.

С издадената членска карта => в Горското - от там издават ловен билет, става веднага.

Междувременно монтаж на каса отговаряща на изискванията за съхранение на оръжие, преглед и утвърждаване на мястотот за съхранение от кварталния. Той изготвя протокол който придивжва по служебен път до служба КОС - чака се... /при мен 2 седмици/.

С ксерокопие на членска карта и ловен билет, бележката от НСС, удостоверение за съдимост, бележка от психо диспансера по местоживеене че лицето не се води на отчет, и след като е излязъл протокола за утвърденото място за съхранение в служба КОС се подава искане за Разрешително за съхранение, пренос и закупуване на ловно оръжие - тук се чака около 2 седмици

След издаване на разрешителното за закупуване - закупува се ловно оръжие и пак в служба КОС вписва се в разрешителното и следващата събота и неделя на лов!!!

При мен цялата процедура отне месец и половина...

Доста изчерпателно... само ще добавя, че на две места, където си писал ..чака се около 2 седмици... и на двете места при мен беше по един цял месец...

И за да обобщя отговора си към колегата, който задава въпроса - забрави, че ще лолуваш законно през този сезон... КОС-а през декември може и въобще да не работят... а за януари вече ще ти е късно... трябват ти връзки и упорство за да сведеш цялата операция до края на ноември... тогава имаш шанс!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#5
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Ще видим времето ще покаже wink.gif
0

#6
Потребителя е офлайн   Belov1 

  • Потребител
  • PipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 22.02.10
Благодаря за точните и бързи отговори.Ще търся и връзки,а за упорството го имам в излишек.Ако се справя по-рано,непременно ще се похваля и тук smile.gif)
0

#7
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Цитат(начинаещ @ Oct 25 2010, 16:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз съм тръгнал по същия път та да питам от къде да търся удостоверение от главен дознател гр. Бургас? От следствената служба ли?

Не ти е необходим изобщо главен дознател, молбата се подава до съответното подразделение на национална следствена служба в случая Окръжна следствена служба гр.Бургас, документа става до седмица може и по-бързо.
0

#8
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Цитат(walther @ Oct 27 2010, 16:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не ти е необходим изобщо главен дознател, молбата се подава до съответното подразделение на национална следствена служба в случая Окръжна следствена служба гр.Бургас, документа става до седмица може и по-бързо.

Напротив вече ходих до ОДП Бургас (главната дирекция на бул. "Христо Ботев") и след такса от 2,50 в банка ДСК ти дават номерче и след 10 работни дни отиваш да си вземеш бележката. Аз вчера си подадох молбата и имам номерче за 08.11.2010 да отида да си взема бележката. След това ходих и в следствената служба отстрани на същата сграда и си подадох молбата и там срещу 2+3=5 лева като 3 лева е таксата на булбанк за превода на същата улица по-нагоре.Всичко стана бързо и безпроблемно. biggrin.gif
0

#9
Потребителя е офлайн   Markov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 287
  • Регистр: 09.06.08
Искам да попитам.......момчетата, които сега станаха ловци, докато си намерят дружинка ще могат ли да излизат като гости с някоя друга дружинка?



0

#10
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Markov @ Nov 10 2010, 15:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да попитам.......момчетата, които сега станаха ловци, докато си намерят дружинка ще могат ли да излизат като гости с някоя друга дружинка?

Ако нямат членска карта, не могат да вземат нито билет, нито разрешително за оръжие - за какъв лов говорим? Освен ако не са "членове" на дружинка в която никой не е и чувал за тях, както напоследък е модерно.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#11
Потребителя е офлайн   Markov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 287
  • Регистр: 09.06.08
Да да и аз отпосле се светнах wink.gif
0

#12
Потребителя е офлайн   Bg Adventure Time 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 02.04.16
Здравейте колеги. Миналата година изкарах ловен курс и от тогава не мога да си намеря ловна дружина.Не държа да ловувам в нея, но ми трябва поне да започна от някъде- като за начало с разрешение за оръжие.
Живея в Несебър, всичко в района е пълно или не искат нови членове. Родом съм от Плевен, баща ми също е ловец, но и той не успява да ми помогне, навсякъде едно и също- нямало места и не приемали нови членове. Явно половин България разчита на прехраната си от лов или прекалено много сме се въоръжили (в рамките на шегата това бе )
Ако може някой да ми съдейства или помогне , моля пишете.
0

#13
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16

Виж мнениетоBg Adventure Time написа на 20.10.2016 - 17:35 :

Здравейте колеги. Миналата година изкарах ловен курс и от тогава не мога да си намеря ловна дружина.Не държа да ловувам в нея, но ми трябва поне да започна от някъде- като за начало с разрешение за оръжие.
Живея в Несебър, всичко в района е пълно или не искат нови членове. Родом съм от Плевен, баща ми също е ловец, но и той не успява да ми помогне, навсякъде едно и също- нямало места и не приемали нови членове. Явно половин България разчита на прехраната си от лов или прекалено много сме се въоръжили (в рамките на шегата това бе )
Ако може някой да ми съдейства или помогне , моля пишете.



Ако имаш интерес за Оряхово, драсни едно ЛС

Поздрав
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#14
Потребителя е офлайн   Djack 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 92
  • Регистр: 15.04.15
Здравейте и от мен! След няколко дни започвам курса и естествено, съм без сигурна дружинка! Ако, евентуално до края на годината, не успея да си намеря такава, каква е процедурата? Губя членство в дружеството или губя направо всичко, демек и тапията за ловец (гладкоцевно огнестрелно)?

Благодаря предварително за отговора! :cheers2:
Димо Димов
0

#15
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09

Виж мнениетоDjack написа на 23.02.2017 - 12:47 :

Здравейте и от мен! След няколко дни започвам курса и естествено, съм без сигурна дружинка! Ако, евентуално до края на годината, не успея да си намеря такава, каква е процедурата? Губя членство в дружеството или губя направо всичко, демек и тапията за ловец (гладкоцевно огнестрелно)?

Благодаря предварително за отговора! :cheers2:/>

Не можеш да загубиш тапията за оръжие просто защото такава няма да имаш, докато не станеш член на някоя дружинка. После с членската катра, вадиш си ловен билет от горското и с удостоверението за Успешно завъшрен курс за ловци тръгваш по реда за вадене на разрешително за закупуване на гладкоцевно ловно оръжие. После с пушката обратно в полицията да си извадиш разрешителни за носене и съхранение на гладкоцевното ловно оръжие.
0

#16
Потребителя е офлайн   Djack 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 92
  • Регистр: 15.04.15
Аха, разбрах! Това означава ли, че ако не намеря дружинка, ще трябва да дам едни нови 600 кинта за курс догодина?
Димо Димов
0

#17
Потребителя е офлайн   Ivan_ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 26.03.14
Не! Няма да даваш нови 600лв. Като отидеш в горското след успешни взетите изпити и с удостоверението в ръка, най-вероятно ще те питат имаш ли дружинка, ти ще кажеш, че нямаш и те ще ти намерят място я някоя. За дружинка мисля се плащаше около 300лв, все пак ти тоя курс го караш на база свободна ловна площ, следователно има места из дружинките който са е дружеството което организира курса.
0

#18
Потребителя е офлайн   Djack 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 92
  • Регистр: 15.04.15

Виж мнениетоIvan_ivanov написа на 01.03.2017 - 15:31 :

Не! Няма да даваш нови 600лв. Като отидеш в горското след успешни взетите изпити и с удостоверението в ръка, най-вероятно ще те питат имаш ли дружинка, ти ще кажеш, че нямаш и те ще ти намерят място я някоя. За дружинка мисля се плащаше около 300лв, все пак ти тоя курс го караш на база свободна ловна площ, следователно има места из дружинките който са е дружеството което организира курса.

Мерси друже! :cheers2:
Димо Димов
0

#19
Потребителя е офлайн   Djack 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 92
  • Регистр: 15.04.15
Здравейте отново! Взех си успешно изпитите! Вече съм собственик на членска карта към "НЛРС" - Национално ловно-рибарско сдружение и ловен билет! Сега съм подал всички документи, монтирал съм каса и чакам служба КОС! Въпросът ми е следния: Не ме приеха в дружинката в която исках! След изпита са ме вписали и платих членски внос за друга дружинка! Общо за документите след изпита дадох около 250лв. Означава ли това, че съм член на тази друга дружинка и как изобщо бихте ме посъветвали да постъпя. В тази новата дружинка не познавам никого, мога ли просто така да се изтърся и да кажа : Здрасти, аз съм приет във вашата дружинка! И кой изобщо ме е приел, ако съм приет, а ако не съм приет, на кого съм платил членския внос!
Благодаря Ви предварително за отговора! Всеки коментар ще ми е от полза!
Поздрави!
Димо Димов
0

#20
Потребителя е офлайн   ВЬЛКО 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 13.02.13

Виж мнениетоDjack написа на 10.08.2017 - 07:01 :

Здравейте отново! Взех си успешно изпитите! Вече съм собственик на членска карта към "НЛРС" - Национално ловно-рибарско сдружение и ловен билет! Сега съм подал всички документи, монтирал съм каса и чакам служба КОС! Въпросът ми е следния: Не ме приеха в дружинката в която исках! След изпита са ме вписали и платих членски внос за друга дружинка! Общо за документите след изпита дадох около 250лв. Означава ли това, че съм член на тази друга дружинка и как изобщо бихте ме посъветвали да постъпя. В тази новата дружинка не познавам никого, мога ли просто така да се изтърся и да кажа : Здрасти, аз съм приет във вашата дружинка! И кой изобщо ме е приел, ако съм приет, а ако не съм приет, на кого съм платил членския внос!
Благодаря Ви предварително за отговора! Всеки коментар ще ми е от полза!
Поздрави!

Димо честито че си станал ловец,твоя казус е поне на 10 процента от ловците в България приети са на хартия някаде а искат да ловуват другаде,мъчно ще пробиеш в Белила но бъди упорит ходи на хаики и в ловностопанските мироприятия,кото те опознаят ще те вземат ,златото блести и в тъмното Успех.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни