БГ Лов Форум: Подготовка за ловец - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Подготовка за ловец

#21
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Здравейте,малко инфо от днес...При нас дигнахме прасетата...Отстреляхме 6 прасета...4 глигана и 2 приплода..Тъкмо излезнахме от селото и разставихме пусиите и едно започнахме гонката и се чуха 6 истрела..Колегите звъннаха и прекратихме лова и днес цял следобяд "дерем" прасетата...Прасетата бяха ударени с карабина Блазер 30-06...На един много добър стрелец от нашата група...Втора гонка не направихме...Разкажете при вас как беше!!
0

#22
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Здравейте отново,малко инфо от Неделния лов...Днес ситуацията беше много различна..Направихме гонка във различен терен от вчерашният..(на съседния склон)...Днес за първи път бях сам без придружител ловец...поради причината ,че бяхме по-малко ловци днес и трябваше още един човек и вместо аз да ходя с някои друг ме пуснаха сам..за мое щастие.Аз дигнах прасетата на растояние около 40метра пред мен се вдигнаха около 12-15 прасета не можах да ги изброя..Хвърлях пиратки и това насочи прасетата право към стрелците..За съжаление днес прасетата избиха на един ловец,който не можа да отстреля нито едно..пушката му е ловен автомат 12кал...със 6 патрона..Това беше на първата Гонка...Направихме втора гонка..На друго место..Там ме пуснаха при един стрелец да стоя..да гледам как минават и как се стреля по прасета..на втората гонка този стрелец при който бях аз отстреля 2 прасета със карабината...9.3х62мм...Уникален калибър поне за мен..Падаха като шишарки от борчета...Това е от днес...И аз получих около 1кг месо..И в този ред на мисли...Кажете добра рецепта за сготвяне...месото е от бут-а..Сега ме очаква дълга седмица училище..И другата седмица пак!!!!
0

#23
Потребителя е офлайн   eternityz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 242
  • Регистр: 04.03.12
Не ни каза от къде си?
0

#24
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Да,извинявам се за което..От Гоце Делчев съм!!!
0

#25
Потребителя е офлайн   Hun7er21 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 07.09.13
Браво Колега! И аз съм така само, че разликата е в стажа, години и обстановката. От 10 годишен напирах на тате и дядо да ме водят с тях. Често чувах ,, Малък си има време,,. И така на 12 ми беше първият лов и оттогава се почнаха едни прекрасни моменти в живота ми. Година след година трупах стаж. Ловът е ПАТРИАХАЛЕН спорт. През годините традициите не са се изменили грам. След месец правя 17. Още една година търпение :Д. Писал съм много коментари и съм оспорвал маса твърдения на възрастни ловци, че за да станеш ловец не са ти нужни само пушка и документи. Или ти е в кръвта или не. И да се напъваш пак няма да си ловец ако нямаш нюх към природата и сърцето ти не те влече в гората. Който ти казва че си малък и си губиш времето кажи следното: Едни избират футбола, други бокса 3ти нощите по дискотеките 4 наркотиците... А аз ли? Аз избрах ГОРАТА <3
0

#26
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Разбира се колега,аз попринцип и тренирам..Тренирам ММА...от 9 годишен..Не пия,не пуша,просто и лова ми е в кръвта...!!! Обичам да ходя в гората и да наблюдавам животни!!! Просто ми е в кръвта..Като ММА...!!!
0

#27
Потребителя е офлайн   Дедо Владо 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 22.12.14

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 22.11.2014 - 17:43 :

Виж мнениетоДерсу Узала написа на 22.11.2014 - 07:18 :

Виж мнениетоК.Фирков написа на 21.11.2014 - 22:29 :

Значи аз разбрах следното нещо..Патроните за 12/70..С тях може да се стреля и с 12/76...Значи по-довре да си взимам патрони 70мм!!!


Може но няма смисъл.Всяка пушка стреля най добре с предназначените за нея патрони.А пушките 12/76 са предназначени за патрони магнум,което значи с по голяма убойна сила.Ако искаш съвет от мен просто не бързай да купуваш нищо, докато не изкараш курса и вземеш изпита.А до тогава имаш още три години.Предстоят промени в закона за лова и да не стане така,че да се разочароваш и да се откажеш.След като станеш ловец всичко се купува за един ден,разбира се при наличие на парички,така,че почвай да ги къташ,защото лова става все по скъпо удоволствие.За сега ти стига,че колегите те вземат на лов,просто се учи от тях и бъди много внимателен.Лова е не само удоволствие и тръпка,но е и опасен,защото се борави с огнестрелно оръжие , а и те среща с дивите животни.Така, че като ходиш гонач, гледай да си до някой колега,защото ранен глиган напада и убива.:D/>/>/>Май се отплеснах със съветите.


B)/>

Успех на момчето!
0

#28
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоК.Фирков написа на 23.11.2014 - 21:37 :

Разбира се колега,аз попринцип и тренирам..Тренирам ММА...от 9 годишен..Не пия,не пуша,просто и лова ми е в кръвта...!!! Обичам да ходя в гората и да наблюдавам животни!!! Просто ми е в кръвта..Като ММА...!!!


Колега, напомняш ми на мен на твоите години и много ме кефи ентусиазмът ти и любовта ти към гората!

Викаш нож....., ами да, това е което мога да ти подаря от сърце - ръчно изработен, хубав ловен нож. Дай някакви данни - адрес, имена и телефон на лични и ще ти го пратя веднага щом заработят куриерите.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#29
Потребителят е онлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 11.12.13
Аз съм същия,Баща ми е ловец от 10 години напирах от 10 годишен но на 12 години за първи път отидох на лов, със дрехи за из града и с едни гумени ботуши сега съм на 17г. И броя дните до започването на курса чета постоянно в интернет и в старите учебници на бащами. Вече имам дрехите, ножа и всичко необходимо за практикуването на любимото хоби.Относно мненията за ножа аз съм на мнение че не трябва нещо скъпо за да се научиш да дереш, моят нож е подарък от бащами той го е носил като млад ловец.според мен важен е мерака и любовта към природата.Утре сме на лов и вече нямам търпение да стане 7 часа.Казвам се Мартин живея в Софияа иначе ловуваме в Дупнишка област.
Поздрави,и наслука в утрешния ловен ден ;)
0

#30
Потребителят е онлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 11.12.13
И дано повече млади ловци пишат в тази тема
0

#31
Потребителя е офлайн   sa4kov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 02.09.15
Малко ЪП на темата - и аз като младежа в чийто тема пиша... ходех като малък да се бутам при авджиите бях на 13-15 години. Дядо ми беше ловец... но почина няколко години по късно и ентусиазма ми малко се стопи , това беше човека който ме научи как се лови риба и който ме запали по природата... като малък то не бяха прашки лъкове и прочие , вярвам всеки от хората в този форум са минали през това като малки :lol: на 15 ми подариха и 1та пушка... за мое съжаление нямаше как да е ловна или флоберка :rolleyes: а въздушна - калибър 4,5. И като се почна... то не бяха гълъби , гарги,свраки, косери , и тук таме по някой голям паткан (голем гигантичен плъх) :lol: след което се спомина дядо... и минаха няколко години преди да отида пак за риба... или на лов..... Вуйчо ми си е ловец.. но така ме грабна живота ,че учене... работа... и то нямаше време за риболов камоли да се опитам да се самопоканя в някой от излетите му...но се случваха и изключения... B) , я за пътпъдъци,яребици или за юрдеци или за гюме... общо взето запалих си се пак.... но все нямам време , или средства за да го изкарам този курс и съответно изпит.. за оръжие не ми се и мисли , но пък ако взема изпита все си мисля че вуйчо ми ще ме снабди с някоя от старите пушки на дядо :rolleyes: е... годините се изтърколиха , вече съм на 33 а все още само гледам снимки и чета за ловните подвизи на други хора...от скоро смених и града , вече съм по Софията а тук съм като в небрано лозе... :unsure: така ,че ще ми е полезно малко инфо за курсове в града и подобен тип мероприятия..
МЕРСИ ! :cheers2:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!!!
0

#32
Потребителя е офлайн   Македонски 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 113
  • Регистр: 21.04.15
Фирков ние сме си почти набори на 16 съм и аз имам мерак да стана ловец ти от сега си купуваш патрондаши и ножове а аз от сега си селектирам кучета :lol: бих си радвал да ловуваме заедно когато станем ловци живот и здраве само че Фирков ... да не фиркаш много еи :D ?
Само, когато последното дърво бъде отсечено. Само, когато последната река бъде отровена.Само, когато последната риба бъде хваната. Само, тогава ще разберем, че парите НЕ МОГАТ ДА СЕ ЯДАТ !!!
0

#33
Потребителя е офлайн   Vanko86 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 09.12.15
Здравей те някои има ли информация ако те скъсат на изБпита за млад ловец после може ли пак да се явиш и пак ли трябва да се плаща такса ....Благодаря ви предварително
0

#34
Потребителя е офлайн   Bobi Velev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 07.06.16
К. Фирков, какво стана, изкара ли курса?
Ако искаш да си щастлив за едни ден - напий се.
Ако искаш да си щастлив за една година - ожени се.
Ако искаш да си щастлив за 15 години - направи си дете.
Ако искаш да си щастлив за цял живот - стани ловец и риболовец.
0

#35
Потребителя е офлайн   SGB 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 14.08.17

Виж мнениетоК.Фирков написа на 21.11.2014 - 17:49 :

Колеги,за два дни,никой ли не го видя..Или никой незнае...Ще можете ли да ми препоръчате добър нож до около 100лв..И добър фенер също до около 100лв!!!!

Стандартен фенер няма да ти свърши работа, виж има хора дето тунинговат и до 80-100лв може да се обзаведеш . Марковите са много скъпи и вършат дори по малко работа.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни