БГ Лов Форум: Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня

Анкета: Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня (173 потребител(и) са гласували)

Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня

  1. Не (24 глас(а) [13.87%] - Виж)

    Процент гласували: 13.87%

  2. Да (143 глас(а) [82.66%] - Виж)

    Процент гласували: 82.66%

  3. Нямам мнение (6 глас(а) [3.47%] - Виж)

    Процент гласували: 3.47%

Глас Гостите не могат да гласуват

#81
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08
Логиката е обратна - изрично се записва забраненото, а не разрешеното!
0

#82
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Радвам се, че се върнахме в добрия тон - това е дискусия все пак между културни хора !
Яворе не давам мнение за всички останали - кой с какво е ходил и дали е било то законно или не - аз лично не съм ходил с НО на групов лов, не защото е забранено, а защото не искам да сторя сакатлък и после да си скубя косата - пардон веждите цял живот! Това е причината! И, а пропо, на последния лов с двама колеги бяхме на едно по-височко място на пусия и по едно време засвириха куршумета в клоните над нас - после дойде и звукът - далечен. Да ти обяснявам ли какви лупинги и стойки гънехме около камъните и дърветата...после хлапето стрелец взе да обяснява, че стрелял по чакали, понеже свине така и си нямаше. Та ходих да видя - човек винаги може да научи нещо ново - като например чифтокопитен чакал - гончетата бяха уморени и тогава не тръгват по сърни...но то е друго - приказката беше, че ако ще се ходи с такова оръжие на групов лов си трябва доста по-надеждна предварителна подготовка и сериозни изпити...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#83
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
И в подкрепа на горното - нека ви запозная с един шедьовър, който ще броди с карабина между нас...УЖААС - приятен лов на любителите на карабини и с човека и с патроните му Публикувано изображение
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#84
Потребителя е офлайн   alex456 

  • Александър Богданов
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 17.04.10
За жалост това е действителността ,остава само ние на място да се борим с такива.
0

#85
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12

 anelin написа на 09.04.2013 - 08:48 :

И в подкрепа на горното - нека ви запозная с един шедьовър, който ще броди с карабина между нас...УЖААС - приятен лов на любителите на карабини и с човека и с патроните му Публикувано изображение


Вместо елеци да се виждаме като коледни играчки може би е по-добре да ни задължат да ходим на лов с бронежилетки.
Да ни пази господ! :D
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#86
Потребителя е офлайн   alex456 

  • Александър Богданов
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 17.04.10
Каски ,яки и кевларени панталони/последното само за ..../ :D/> :lol:/>
Най добре задължително с костюм на бомбаджиите от БОП-а :D/>
Ама оранжеви ,че може да ни пропуснат. ;)
0

#87
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 anelin написа на 09.04.2013 - 08:48 :

И в подкрепа на горното - нека ви запозная с един шедьовър, който ще броди с карабина между нас...УЖААС - приятен лов на любителите на карабини и с човека и с патроните му Публикувано изображение


Такива са опасни и с духалката в ръка. Хеле ако реши да пълни патрони сам.....
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#88
Потребителя е офлайн   kiko66 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 09.02.11
Моето мнение е, за ползването на нарезно орьжие при групов лов на дива свиня.
Не сьм сигурен,дали вьобще е забранено.

Според мен не е толкова важно с какво ще стреляш,а как ще стреляш.Винаги и когато е разрешено от закона разбира се.
0

#89
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
И що ша мии къръбинътъ, Ъ ?Публикувано изображение - аз нямам прозрачни гилзи...Публикувано изображение
Прикачено изображение: нулата.jpg
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#90
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Анелине,

Много олово тука бе бакьов.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#91
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Пластмасата отгоре е много - нищо, че лъщи - като за airsoft :D/>
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#92
Потребителя е офлайн   TamplieR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 20.09.09
Аз съм против нарезното за груповия лов на диво прасе!!!! Нещо тези оптики и далекобойни патрони ,не са ми по вкуса и един ловец убил ако ще и 200 кила прасе на 150 метра през бързомера или оптиката ,не би ме впечатлил като ловец! Виж някой пробягал с духалка 100 метра за да пресрещне прасето и да му е по близо ,бих му стиснал с радост ръката! Нарезното само за подборния лов на определените места!
0

#93
Потребителя е офлайн   Брашнаров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 25.01.14
грешка, заби нета и това е дублирано мнение...
0

#94
Потребителя е офлайн   Брашнаров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 25.01.14
Здравейте,

аз съм нов тук и това ще бъде моето първо мнение. Тази тема реално ме провокира и да се регистрирам. Надявам се да не ви подразня, но ето как седят нещата в закона:

По Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно или нарезно огнестрелно ловно оръжие.

А ето го и объркването, този член: Чл. 65.: При ловуване се забранява използването на следните средства и методи:
ал. 15. (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие; при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се разрешава употребата само на боеприпаси тип "куршум".

Демек за лов е разрешена употребата на гладкоцевно И нарезно огнестрелно оръжие, НО при провеждането на групов лов, АКО се използва гладкоцевно е разрешено САМО употребата на боеприпас тип куршум. Нарезното по презумция стреля с куршуми. Къде виждате забрана на нарезното при групов лов на дива свиня?! Единственото упоменато уточнение по чл. 65 е за типа заряд на ГЛАДКОЦЕВНОТО, нямащо нищо общо с употребата на нарезно оръжие.

На слука на всички!
0

#95
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
Последно ще ме плющят или не ако съм на свински с карабината ?:-)
0

#96
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Няма да има проблем колега, освен ако твоите си хора не са решили, че ще се ловува само с гладкоцевно оръжие! Иначе в събота получих едно такова тълкувание от шефче на едно ГС - нарезното оръжие се придобива само с разрешително за подборен отстрел, т.е. по време на групов лов на дива свиня трябвало да има и разрешително за подборен отстрел на дива свиня...разбираш ли ....този вариант не го бях чул досега!
Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#97
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
Авеее я тия полудяха бележки туй онуй!!! Браконерите избиха обитателите на горите стопанствата ни изпохващаха прасетата!!! И накрая ще ми казват с карабина без бележка не може айде разбирам да е за елен шилар да ама за свиня . Айсиктир от тука
0

#98
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

 TamplieR написа на 17.01.2014 - 21:49 :

Аз съм против нарезното за груповия лов на диво прасе!!!! Нещо тези оптики и далекобойни патрони ,не са ми по вкуса и един ловец убил ако ще и 200 кила прасе на 150 метра през бързомера или оптиката ,не би ме впечатлил като ловец! Виж някой пробягал с духалка 100 метра за да пресрещне прасето и да му е по близо ,бих му стиснал с радост ръката! Нарезното само за подборния лов на определените места!

Това е крайно субективно мнение :) ....значи не ти харесва, тогава да ги забраним бе дееа и нарезните :D :D
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#99
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Това мнение, за онзи, дето щял да бяга 100 метра, трябва да се ревизира!!!
Такъв, дето ще ми бяга по пусията, не го търпя!
Прасето далеч не е най-важно!
0

#100
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

 NE6O написа на 06.07.2018 - 21:31 :

Това мнение, за онзи, дето щял да бяга 100 метра, трябва да се ревизира!!!
Такъв, дето ще ми бяга по пусията, не го търпя!
Прасето далеч не е най-важно!


Нешо що не продължиш мисълта си...това дето не го търпиш тоя дето ще ти бяга по пусията...какво го правиш ?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни