БГ Лов Форум: Групов лов на дива свиня - ловен сезон 2014/15 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Групов лов на дива свиня - ловен сезон 2014/15 снимки, разкази, оръжия, патрони....

#41
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
Колеги понеже съм млад ловец, а гледам тук се дискутират различни бренекета, чудя се дали ще успеете да ме насочите кое е по-добро от следните.
Онзи ден си напазарих няколко вида :D

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: WP_20140929_003.jpg

"Venatio supra omnia"
0

#42
Потребителя е офлайн   Stoqanov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 38
  • Регистр: 13.04.14

 Деян Енчев написа на 29.09.2014 - 23:13 :

Колеги понеже съм млад ловец, а гледам тук се дискутират различни бренекета, чудя се дали ще успеете да ме насочите кое е по-добро от следните.
Онзи ден си напазарих няколко вида :D/>

Слагаш мишена на 50м. Пускаш по два изстрела с оръжието , с което ще ловуваш и то ще си покаже кои куршуми предпочита. От личен опит мога да споделя за червеното B&P много добри впечатления. Много добра настилност и групираност показа с моята духалка ИЖ-27 през долната цев. 100 мои крачки (1.85м. съм висок), камък 30/30см. , три изстрела от ръка на механични без упора, камъка на сол. Целех се точно в средата на камъка.
0

#43
Потребителя е офлайн   DOKO SOMA 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 64
  • Регистр: 14.07.14

 Деян Енчев написа на 29.09.2014 - 23:13 :

Колеги понеже съм млад ловец, а гледам тук се дискутират различни бренекета, чудя се дали ще успеете да ме насочите кое е по-добро от следните.
Онзи ден си напазарих няколко вида :D/>

От две години слагам на BRENEKE немат грешка ,поне мое мнение слагай от тях
0

#44
Потребителя е офлайн   Bulgar 79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 01.10.13

 Деян Енчев написа на 29.09.2014 - 23:13 :

Колеги понеже съм млад ловец, а гледам тук се дискутират различни бренекета, чудя се дали ще успеете да ме насочите кое е по-добро от следните.
Онзи ден си напазарих няколко вида :D/>

Здравей колега на което и да заложиш си иска целене,затова пълни патрондаша и наслука.
0

#45
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
Сложих мишена и видях какво се случва с Бренекето и с Братан-а. Мисля, че групата на Бренекето е по-добра и определено засега са ми фаворит.
Като цяло съм сигурен, че иска целене понеже не успях да намеря самонасочващи се патрони, но все пак не ми е достатъчно това. Искам да знам с кои патрони най-добре стреля пушката ми и с кои групираността е най-добра.

Най-вероятно ще ползвам и Монолит 32ката, понеже ще има доста растителност на местата където ще се ловува в Събота.
"Venatio supra omnia"
0

#46
Потребителя е офлайн   DOKO SOMA 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 64
  • Регистр: 14.07.14
колеги в днешния вестник пише че се отлага ловъ за прасета за 11,09 вярно ли е
0

#47
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 DOKO SOMA написа на 30.09.2014 - 08:13 :

От две години слагам на BRENEKE немат грешка ,поне мое мнение слагай от тях

Малко си в грешка ... и то само в това , че се пише с две "NN" , а иначе всичко друго е имитация !
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#48
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

 DOKO SOMA написа на 30.09.2014 - 10:22 :

колеги в днешния вестник пише че се отлага ловъ за прасета за 11,09 вярно ли е

Не е вярно!!!

Това е вярно: ИАГ: Груповият лов на дива свиня се открива в събота - 04 октомври 2014 г.

Съгласно Закона за лова и опазване на дивеча първата събота на октомври се открива груповият лов на дива свиня, както и лова на местен дребен дивеч. Тази година датата е 4-ти октомври (събота).

Във връзка с провеждането на предсрочните парламентарни избори на 5-ти октомври 2014 г. (неделя) и с цел недопускане на инциденти по време на ловните излети, същият ден няма да е ловен и за него няма да се утвърждават графици за ловуване. Той ще бъде компенсиран по Коледните празници, когато ще има един допълнителен ден за ловуване на едър дивеч, според ловния закон.

Забранена е употребата на алкохол преди и по време на лов. Ловец с наличие на концентрация на алкохол в кръвта над 0.5 на хиляда, наркотични или упойващи вещества, се наказва с глоба от 200 до 2000 лв.

Всички ловци трябва да са екипирани с шапка, жилетка или облекло с ярък сигнален цвят. При липса на светлоотразителни елементи те подлежат на санкция в размер от 100 до 500 лева.

При използване на гладкостенно /гладкоцевно/ оръжие по време на групов лов на дива свиня се забранява използването на сачми с диаметър над 6 мм. Разрешена е употребата само на боеприпаси тип „куршум“. Тази мярка се налага с цел ограничаване на инцидентите при провеждането на ловните излети.

Преди началото на ловния излет се провежда задължителен инструктаж от ръководителите на лова, проверява се наличието на заверени ловен билет и членска карта, както и разрешително за носене на ловно оръжие на всеки ловец и се попълва съответното разрешително за лов.

Проверките на служители на Изпълнителна агенция по горите съвместно с представители на Министерство на вътрешните работи продължават. Строго ще се следи за спазването на Закона за лова и опазване на дивеча и Правилника за прилагането му.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#49
Потребителя е офлайн   едони 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 05.07.08
Той ще бъде компенсиран по Коледните празници, когато ще има един допълнителен ден за ловуване на едър дивеч, според ловния закон.Пак дискриминация,където няма едро,да си бараме Патките ли.
0

#50
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Все пак е коледа свинско е .Пък където няма -Баране за Мечовете :D :D
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#51
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Модовете да вземете да го махнете тоя часовник отгоре .Остават 3 дни и незнам си кво.Цъка ми като Атомна Бомба,и ейййййй тая седмица винаги минава най бавно.
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#52
Потребителя е офлайн   Apostol123 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.11.11

 rado.72 написа на 30.09.2014 - 20:10 :

Модовете да вземете да го махнете тоя часовник отгоре .Остават 3 дни и незнам си кво.Цъка ми като Атомна Бомба,и ейййййй тая седмица винаги минава най бавно.

ахахаха колега ша ма побъркаш :П и аз така ,всеки пут като влизам в форума и аз само тва гледам :):):)
0

#53
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
А побъркайте се още малко :lol: Снимките са от днес.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Picture 015.jpg
  • Прикачено изображение: Picture 018.jpg

0

#54
Потребителя е офлайн   DOKO SOMA 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 64
  • Регистр: 14.07.14

 Васил Терзийски написа на 30.09.2014 - 19:19 :

 DOKO SOMA написа на 30.09.2014 - 10:22 :

колеги в днешния вестник пише че се отлага ловъ за прасета за 11,09 вярно ли е

Не е вярно!!!

Това е вярно: ИАГ: Груповият лов на дива свиня се открива в събота - 04 октомври 2014 г.

Съгласно Закона за лова и опазване на дивеча първата събота на октомври се открива груповият лов на дива свиня, както и лова на местен дребен дивеч. Тази година датата е 4-ти октомври (събота).

Във връзка с провеждането на предсрочните парламентарни избори на 5-ти октомври 2014 г. (неделя) и с цел недопускане на инциденти по време на ловните излети, същият ден няма да е ловен и за него няма да се утвърждават графици за ловуване. Той ще бъде компенсиран по Коледните празници, когато ще има един допълнителен ден за ловуване на едър дивеч, според ловния закон.

Забранена е употребата на алкохол преди и по време на лов. Ловец с наличие на концентрация на алкохол в кръвта над 0.5 на хиляда, наркотични или упойващи вещества, се наказва с глоба от 200 до 2000 лв.

Всички ловци трябва да са екипирани с шапка, жилетка или облекло с ярък сигнален цвят. При липса на светлоотразителни елементи те подлежат на санкция в размер от 100 до 500 лева.

При използване на гладкостенно /гладкоцевно/ оръжие по време на групов лов на дива свиня се забранява използването на сачми с диаметър над 6 мм. Разрешена е употребата само на боеприпаси тип „куршум“. Тази мярка се налага с цел ограничаване на инцидентите при провеждането на ловните излети.

Преди началото на ловния излет се провежда задължителен инструктаж от ръководителите на лова, проверява се наличието на заверени ловен билет и членска карта, както и разрешително за носене на ловно оръжие на всеки ловец и се попълва съответното разрешително за лов.

Проверките на служители на Изпълнителна агенция по горите съвместно с представители на Министерство на вътрешните работи продължават. Строго ще се следи за спазването на Закона за лова и опазване на дивеча и Правилника за прилагането му.
може ли па толкова глупости да пишат по тия весници само ми изкарват акъла,и по точно вестник ВСЕКИ ДЕН -ловъ се отлагал ,за 11,09
0

#55
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Не се стряскай толкова!!!!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#56
Потребителя е офлайн   garibaldi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 595
  • Регистр: 23.06.09

 ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 30.09.2014 - 20:51 :

А побъркайте се още малко :lol:/> Снимките са от днес.

Нахални тез прасета брейййййййййй.Отивам да чистя пушката :lol:
0

#57
Потребителя е офлайн   Иван Грозданов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 156
  • Регистр: 15.09.14
Здравейте колеги (не съм писал до сега във форума, тъй като научих скоро за него, а и съм млад ловец, със скромен опит)! Ще гледам да се "гмурна" веднага в темата с една доста тематична и колоритна снимка, на това, което развинтеното ми въображение, подсилвано от скоро наближаващия лов, роди :lol:
Прикачено изображение: WP_000810.jpg
0

#58
Потребителя е офлайн   huido san 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 02.11.10

 Иван Грозданов написа на 01.10.2014 - 19:56 :

Здравейте колеги (не съм писал до сега във форума, тъй като научих скоро за него, а и съм млад ловец, със скромен опит)! Ще гледам да се "гмурна" веднага в темата с една доста тематична и колоритна снимка, на това, което развинтеното ми въображение, подсилвано от скоро наближаващия лов, роди Публикувано изображение
WP_000810.jpg


Браво колега, идеално за потдържане на "спортната злоба", само една забележка - главата по-близо и малко по-надолу до кръгчетата, че така отиде "десетката" в търбуха и умре след някой и друг километър !

Поздрави и наслука !
0

#59
Потребителя е офлайн   Иван Грозданов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 156
  • Регистр: 15.09.14

 huido san написа на 01.10.2014 - 20:36 :

 Иван Грозданов написа на 01.10.2014 - 19:56 :

Здравейте колеги (не съм писал до сега във форума, тъй като научих скоро за него, а и съм млад ловец, със скромен опит)! Ще гледам да се "гмурна" веднага в темата с една доста тематична и колоритна снимка, на това, което развинтеното ми въображение, подсилвано от скоро наближаващия лов, роди Публикувано изображение
WP_000810.jpg


Браво колега, идеално за потдържане на "спортната злоба", само една забележка - главата по-близо и малко по-надолу до кръгчетата, че така отиде "десетката" в търбуха и умре след някой и друг километър !

Поздрави и наслука !

Прав си колега, мерси за забележката(старите кучета(баща ми и дядо ми) също го забелязаха, но се измъкнах с оправданието, че това е 30, 40 кг. приплод, който би трябвало да падне, само от ентусиазма ми :chain-gun:
0

#60
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Пожелавам на всички успешни ловни излети без инциденти това е най важното.На слука. ;)
0

Сподели темата:


  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни