БГ Лов Форум: Фен клуб Мазалат - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Мазалат

#441
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоН.Вълчанов написа на 24.09.2020 - 18:29 :

Здравейте колеги, имам питане относно един проблем с моята карабина. Арсеналските патрони с кух и мек връх партида 2010-2013 не се събират в патронника, идват по-дълги с 3мм, откъде идва проблема ?

От патроните естествено - ако успееш да гръмнеш с яко натискане на затвора, бият добре...ако успееш обаче, ако решиш да извадиш патрон, който не си изстрелял - дръжки - гилзата с барута излиза - куршума - не, но това става с яко дърпане назад...абе боклуци. Не си играй, че ще направиш беля с патронника - може да ги изхвърлиш без угризения! Иначе, ако си се презапасил, търси преса на Lee за довкарване на куршума и нова кернировка - но не е най- безопасното нещо на света!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#442
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоН.Вълчанов написа на 24.09.2020 - 18:29 :

Здравейте колеги, имам питане относно един проблем с моята карабина. Арсеналските патрони с кух и мек връх партида 2010-2013 не се събират в патронника, идват по-дълги с 3мм, откъде идва проблема ?


Привет, колега. Партидата на арсеналските патрони по магазините, доколкото знам е 2012 г. - на дъното на гилзата има "12" и "10" за Завод 10 (Арсенал). Наистина , арсеналските патрони от тази партида са по-дълги - до 76.8 мм. съм замервал за куховърхите патрони, за тези с мек връх не си спомням точно. Аз имам проблем с екстракцията на гилзата след изстрел с тези патрони с моя мазалат (чешка хромирана цев). Иначе бият добре.

След проби с арсеналски с кух връх с намалена обща дължина - до 74.5-75.0 мм., почти липсват (мнооого рядко) проблеми с екстракцията на гилзата. Намалих дължината с преса на Лий и кримпвах с пак такава матрица. Зарядът на тази партида фабрично е около 3.18-3.27 грама барут, а съм правил проби и с по-големи заряди. Та прецених за себе си, че намаляването на дължината и съответно по-дълбоко влагане на куршума с 1.5-2.3 мм. не ми съдава голям риск при такъв заряд. Но всеки сам си решава.

Пробва ли други патрони с карабината?
0

#443
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 11.01.11
Точно с партида 13г. имахме такива щури ядове и то с СВД, че не за разправяне.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#444
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоkcv написа на 25.09.2020 - 20:13 :

Точно с партида 13г. имахме такива щури ядове и то с СВД, че не за разправяне.


Досега по-нови от партида 12г. не съм виждал, пък търсих. Предполагам имаше отбелязване "10" и "13" на дъното на гилзата? Но разправяй, то затова е форума.
0

#445
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 11.01.11
Късаше венеца при вадене, както и 07-ма партида.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#446
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09
Цевта ми не е хромирана, пък си е читава и патрон, чийто куршум го лови магнита, няма да стрелям през нея . Това, което съм виждал, като БГ произвоство в този калибър, все лепне .... , за разлика от .308 ..
0

#447
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Фенове, открих за себе си патрон на фирма за която не предполагах, че произвежда тоз калибър - Хорнади! 11,7 гр. НР - скъпичък, но си струва всяка стинка - ужаст скорост и енергия! Пробвайте го!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#448
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоanelin написа на 27.10.2020 - 13:30 :

Фенове, открих за себе си патрон на фирма за която не предполагах, че произвежда тоз калибър - Хорнади! 11,7 гр. НР - скъпичък, но си струва всяка стинка - ужаст скорост и енергия! Пробвайте го!


И де го намери ?
0

#449
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
В едно магазинче в Ловеч - при Пламен и Дидо - взех само 6 бр. с отстъпката по 3 лв. / бр., че ми се увидя ... имаше само една кутия - ще ида тези дни да прибера и другите ... и да знаеш Док, хората като почнат да правят нещо искат да е най-доброто в света! А нашите арсеналки не влизат в пушката!



Публикувано изображение
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#450
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоanelin написа на 27.10.2020 - 16:58 :

В едно магазинче в Ловеч - при Пламен и Дидо - взех само 6 бр. с отстъпката по 3 лв. / бр., че ми се увидя ... имаше само една кутия - ще ида тези дни да прибера и другите ... и да знаеш Док, хората като почнат да правят нещо искат да е най-доброто в света! А нашите арсеналки не влизат в пушката!



Публикувано изображение


Арсеналски не съм пробвал и не мисля, щото поне това което съм виждал го лови магнита, а цевта ми е черна и доста читава, ако и да е Мосинска .... Ако се появят само куршуми, като нищо ще си взема една чукалкалка на ЛИИ ... Пък цената е колкото на мачтовия на Селиер и Белот тъй, че е много дебела ...
Благодарско за инфото !
0

#451
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоДок написа на 27.10.2020 - 18:09 :

Виж мнениетоanelin написа на 27.10.2020 - 16:58 :

В едно магазинче в Ловеч - при Пламен и Дидо - взех само 6 бр. с отстъпката по 3 лв. / бр., че ми се увидя ... имаше само една кутия - ще ида тези дни да прибера и другите ... и да знаеш Док, хората като почнат да правят нещо искат да е най-доброто в света! А нашите арсеналки не влизат в пушката!



Публикувано изображение


Арсеналски не съм пробвал и не мисля, щото поне това което съм виждал го лови магнита, а цевта ми е черна и доста читава, ако и да е Мосинска .... Ако се появят само куршуми, като нищо ще си взема една чукалкалка на ЛИИ ... Пък цената е колкото на мачтовия на Селиер и Белот тъй, че е много дебела ...
Благодарско за инфото !


Не знам дали не можеш да си вземеш куршуми от Арсенал - чувам, че правели за ловни патрони но за външна фирма - не ги ловяло магнит. Но най-добре питай в завода - едва ли ще крият! Иначе - да и тези и на NORMA са с едри цени - не знам дали си струва наистина...обаче звукът е съвсем друг, а повторението....око, за откат не говорим!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#452
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоanelin написа на 27.10.2020 - 18:56 :

Виж мнениетоДок написа на 27.10.2020 - 18:09 :

Виж мнениетоanelin написа на 27.10.2020 - 16:58 :

В едно магазинче в Ловеч - при Пламен и Дидо - взех само 6 бр. с отстъпката по 3 лв. / бр., че ми се увидя ... имаше само една кутия - ще ида тези дни да прибера и другите ... и да знаеш Док, хората като почнат да правят нещо искат да е най-доброто в света! А нашите арсеналки не влизат в пушката!



Публикувано изображение


Арсеналски не съм пробвал и не мисля, щото поне това което съм виждал го лови магнита, а цевта ми е черна и доста читава, ако и да е Мосинска .... Ако се появят само куршуми, като нищо ще си взема една чукалкалка на ЛИИ ... Пък цената е колкото на мачтовия на Селиер и Белот тъй, че е много дебела ...
Благодарско за инфото !


Не знам дали не можеш да си вземеш куршуми от Арсенал - чувам, че правели за ловни патрони но за външна фирма - не ги ловяло магнит. Но най-добре питай в завода - едва ли ще крият! Иначе - да и тези и на NORMA са с едри цени - не знам дали си струва наистина...обаче звукът е съвсем друг, а повторението....око, за откат не говорим!



Благодаря, ще питам... имах някъде телефона на магазина .. !
0

#453
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоДок написа на 27.10.2020 - 18:09 :


Арсеналски не съм пробвал и не мисля, щото поне това което съм виждал го лови магнита, а цевта ми е черна и доста читава, ако и да е Мосинска .... Ако се появят само куршуми, като нищо ще си взема една чукалкалка на ЛИИ ... Пък цената е колкото на мачтовия на Селиер и Белот тъй, че е много дебела ...
Благодарско за инфото !


Голям късмет е да се намери читава мосинова цев на мазалат, защото много хора обичат да стрелят с каквото им попадне и да хвърлят, без да чистят.... Това мисля е по-големия проблем за цевта сравнено с куршуми и патрони. За куршумите, макар и малко избор тук, се продават куршуми с диаметър .311 инча - http://master-arms.c...kti/category113

Ето и една проба на 100м. с арсеналски HP 11.7 грамов куршум с намалена дължина до 74.5 мм., без промяна на барутен заряд или друго, кримпнати.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Mazalat Ars.jpg

0

#454
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоwinterhunter написа на 27.10.2020 - 20:27 :

Виж мнениетоДок написа на 27.10.2020 - 18:09 :


Арсеналски не съм пробвал и не мисля, щото поне това което съм виждал го лови магнита, а цевта ми е черна и доста читава, ако и да е Мосинска .... Ако се появят само куршуми, като нищо ще си взема една чукалкалка на ЛИИ ... Пък цената е колкото на мачтовия на Селиер и Белот тъй, че е много дебела ...
Благодарско за инфото !


Голям късмет е да се намери читава мосинова цев на мазалат, защото много хора обичат да стрелят с каквото им попадне и да хвърлят, без да чистят.... Това мисля е по-големия проблем за цевта сравнено с куршуми и патрони. За куршумите, макар и малко избор тук, се продават куршуми с диаметър .311 инча - http://master-arms.c...kti/category113

Ето и една проба на 100м. с арсеналски HP 11.7 грамов куршум с намалена дължина до 74.5 мм., без промяна на барутен заряд или друго, кримпнати.


Знам, че има в Мусачево, но по принцип не харесвам монолитните купшуми, ако и да да са оребрени за намалено триене ....
0

#455
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоДок написа на 27.10.2020 - 20:40 :

Виж мнениетоwinterhunter написа на 27.10.2020 - 20:27 :

Виж мнениетоДок написа на 27.10.2020 - 18:09 :


Арсеналски не съм пробвал и не мисля, щото поне това което съм виждал го лови магнита, а цевта ми е черна и доста читава, ако и да е Мосинска .... Ако се появят само куршуми, като нищо ще си взема една чукалкалка на ЛИИ ... Пък цената е колкото на мачтовия на Селиер и Белот тъй, че е много дебела ...
Благодарско за инфото !


Голям късмет е да се намери читава мосинова цев на мазалат, защото много хора обичат да стрелят с каквото им попадне и да хвърлят, без да чистят.... Това мисля е по-големия проблем за цевта сравнено с куршуми и патрони. За куршумите, макар и малко избор тук, се продават куршуми с диаметър .311 инча - http://master-arms.c...kti/category113

Ето и една проба на 100м. с арсеналски HP 11.7 грамов куршум с намалена дължина до 74.5 мм., без промяна на барутен заряд или друго, кримпнати.


Знам, че има в Мусачево, но по принцип не харесвам монолитните купшуми, ако и да да са оребрени за намалено триене ....


Ако видя, в Мусачево продават и 180-грейнов Софт пойнт на Спиър, също в .311. Има ги и на други места, но там ги видях за интернет и България. Дали са добре като цена при релоуд в сравнение с фабрични патрони ППУ или С§Б е друг въпрос.
0

#456
Потребителя е офлайн   I.D. 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 14.02.20
Привет, колеги! От няколко години имам Мазалат с нова белгийска цев, стреля наистина уникално, поставих му на мястото на ринговете пикатини релса, но при една проба (прострелка на 50м после на 100м и на 150м) установих изместване на групата спрямо мерната точка, последва разглобяване, почистване, сглобяване и по-щателно преглеждане при което започнах да се съмнявам в несъосност на монтажа с цевния канал. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
0

#457
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Монтажът, ако е от новите, на задната основа има пространство за изместване във хоризонтала дали на пикатини или на пръстен, като след това се стяга с болта отдолу и се фиксира със страничните винтчета.
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#458
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоI.D. написа на 12.11.2020 - 23:07 :

Привет, колеги! От няколко години имам Мазалат с нова белгийска цев, стреля наистина уникално, поставих му на мястото на ринговете пикатини релса, но при една проба (прострелка на 50м после на 100м и на 150м) установих изместване на групата спрямо мерната точка, последва разглобяване, почистване, сглобяване и по-щателно преглеждане при което започнах да се съмнявам в несъосност на монтажа с цевния канал. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?


Привет, колега. Дали правилно те разбрах. С ринговете всичко с мерната точка и групата си е било наред. После на същия монтаж слагаш пикатини релса на мястото на ринговете. После прострелваш наново оптиката на 100м? И след приключване на прострелката виждаш, че карабината бие различно (изместване на СТП) на 50, 100 и 150 м? Правилно ли съм разбрал?

На колко сантиметра са попаденията от мерната точка и в каква посока на дистанциите 50, 100 и 150 метра? Каква група правиш принципно? С каква оптика?
0

#459
Потребителя е офлайн   I.D. 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 14.02.20
Когато беше с ринговете не съм обръщал внимание, а и не съм и правил такъв експеримент. На 50 м център, след това на 100м СТП идва 2см вдясно, а на 150 м още повече вдясно.
Оптиката сега е Пилад 4х32L. До този извод стигнах след като поставих оптиката на механичният и център (0 по хоризонтала) и използвайки прибор за студена прострелка поставих двете точки в една вертикална равнина, използвайки задният пръзгач на монтажа. След тази процедура, като погледнеш през окуляра и се вижда как скалата не съвпада с центъра на затвора, а идва леко вляво, допускам че може да е грешка и в оптиката. За тази цел имам възможност да поставя оптика с малко по-достоверна "0" (найтфорс) и тогава ще мога да направя някакъв извод. Писах тук евентуално ако някой вече е наясно с нещата и се е сблъсквал с такъв казус.
Иначе пушката стреля така:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: shot_1599977702677.jpg

0

#460
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоI.D. написа на 13.11.2020 - 16:40 :

Когато беше с ринговете не съм обръщал внимание, а и не съм и правил такъв експеримент. На 50 м център, след това на 100м СТП идва 2см вдясно, а на 150 м още повече вдясно.
Оптиката сега е Пилад 4х32L. До този извод стигнах след като поставих оптиката на механичният и център (0 по хоризонтала) и използвайки прибор за студена прострелка поставих двете точки в една вертикална равнина, използвайки задният пръзгач на монтажа. След тази процедура, като погледнеш през окуляра и се вижда как скалата не съвпада с центъра на затвора, а идва леко вляво, допускам че може да е грешка и в оптиката. За тази цел имам възможност да поставя оптика с малко по-достоверна "0" (найтфорс) и тогава ще мога да направя някакъв извод. Писах тук евентуално ако някой вече е наясно с нещата и се е сблъсквал с такъв казус.
Иначе пушката стреля така:


Ами то самия монтаж е в ляво, като цяло/ фабрично . Няма съосие по вертикалата м/у прицела и цевта .
0

Сподели темата:


  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни