БГ Лов Форум: Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (15 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред

Потребителят е онлайн   todir 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 04.02.11
Явно е младеж редбула и не е ял уя още та за това скача. Е ся да му обясня за в бъдеще да знае как действат абсолютно всички държавни органи. Среща те инспектор/полицай/горски/данъчен/синя зона и т.н. отвърта ти един акт по свое умотрение и тълкуване на закона след, кето ти си в пълното си право да обжалваш. Само дето палачинката вече е обърната и ТИ трябва да докажеш, че си невинен. В административния съд задължително се предявяват искове за адвокатски хонорари, които са 300лв за дела без материален интерес. На 2 инстанции, щото като загубят винаги обжалват, това са 600лв + толкова за твоя адвокат ако имаш такъв. Та възможната загуба за теб е 1200 + 120 за такси, а за тях 0, щото и да загубят не го плащат от джоба си. Решенията на съда при необходимост от тълкуване на закона са като руска рулетка. Няма 2 състава дето отсъждат еднакво. Може да спечелиш може и да загубиш. Ако си много уверен в правотата си действай. Но трябва винаги да имаш едно на ум, че българският съд отсъжда само по закон а не по справедливост. И този процес продължава поне 1 година и то ако от органа решат да не въртят номера
0

Потребителя е офлайн   Док 

• ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоtodir написа на 23.06.2019 - 08:06 AM :

Явно е младеж редбула и не е ял уя още та за това скача. Е ся да му обясня за в бъдеще да знае как действат абсолютно всички държавни органи. Среща те инспектор/полицай/горски/данъчен/синя зона и т.н. отвърта ти един акт по свое умотрение и тълкуване на закона след, кето ти си в пълното си право да обжалваш. Само дето палачинката вече е обърната и ТИ трябва да докажеш, че си невинен. В административния съд задължително се предявяват искове за адвокатски хонорари, които са 300лв за дела без материален интерес. На 2 инстанции, щото като загубят винаги обжалват, това са 600лв + толкова за твоя адвокат ако имаш такъв. Та възможната загуба за теб е 1200 + 120 за такси, а за тях 0, щото и да загубят не го плащат от джоба си. Решенията на съда при необходимост от тълкуване на закона са като руска рулетка. Няма 2 състава дето отсъждат еднакво. Може да спечелиш може и да загубиш. Ако си много уверен в правотата си действай. Но трябва винаги да имаш едно на ум, че българският съд отсъжда само по закон а не по справедливост. И този процес продължава поне 1 година и то ако от органа решат да не въртят номера

Това го пишеш от опита си като държавен орган, като патил от държавен орган на тая тема, или щот някой ти го каза ...
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
От личен опит като потърпевш, не по тази тема конкретно а по други. Няколкократно. Имам спечелени, имам и загубени. Това са факти от моя житейски опит. Ако смяташ, че има нещо невярно в това което съм писал като факти моля да споделиш.
0

Потребителя е офлайн   Док 

• ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоtodir написа на 23.06.2019 - 12:50 PM :

От личен опит като потърпевш, не по тази тема конкретно а по други. Няколкократно. Имам спечелени, имам и загубени. Това са факти от моя житейски опит. Ако смяташ, че има нещо невярно в това което съм писал като факти моля да споделиш.

Не съм твърдял, че лъжеш ... Просто за мен е пракалено да ти напишат акт, че ловуваш, а пък пушката ти е в калъфа/ пистолета за ловни цели в куфарче ...
Щото нещата тръгнаха горе-долу от там ...
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
Принципно си прав, но моя опит показва, че много често на изпълнителите им се спуска някаква идиотска заповед отгоре и те щат не щат я изпълняват. Така съм патил от община. Катаджиите само го правят за кеф. Имал съм случай със заядливи горски дошли да пишат актове, дето се заядоха за това кой номер от билета и членската карта бил вписан в бележката, при положение, че е попълнена съгласно инструкция от ловното и т.н. Та ако решат да ти се заядат, ще пишат, че са те видели да носиш оръжието и докато стигнат до теб си го прибрал в куфара и готово. Акта си го имаш а обжалването му е 50:50 при условията описани по-горе. Особено в по-малките населени места нещата може и да са на лична основа. Та какъв е закона и как се прилага са 2 различни неща, особено при липса на правилник. А и исках да кажа на по-младите и непатили колеги, че нещата не седят винаги така както им диктува чувството за справедливост. Особено кисел вкус остава когато съдът потвърди някоя отчайваща несправедливост защото е напълно законна.
0

Потребителя е офлайн   buran 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 25.06.09
Колко броя КНО за лов може да се притежава ? И цевта на гладкото пак ли остава над 51см ?
0

Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоburan написа на 24.06.2019 - 08:49 AM :

Колко броя КНО за лов може да се притежава ? И цевта на гладкото пак ли остава над 51см ?

1- Няма ограничение. 2- Да.
Иж-12 12к
СЛР-95 7.62х39
Бърно 2 22лр
Иж-18 12к
Tikka T3 30-06
Иж-54 12к
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
0

Потребителят е онлайн   stiliyan200 

• Потребител
  • PipPip
  • Регистр: 25.01.11
Здравейте! От днес окончателно искат курс за Късо! Поне в Русе!
0

Потребителя е офлайн   d.g.g. 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоddd_dancho написа на 22.06.2019 - 08:23 AM :

Виж мнениетоДок написа на 22.06.2019 - 05:15 AM :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 21.06.2019 - 21:15 PM :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 21.06.2019 - 15:32 PM :

Може да го носиш винаги, никой не може да те стре ,но ако те хванат има глоба ,защото е незаконно. Иначе в куфера може да носиш КНО колкото си искаш.

Я пак .........

Режима на ползване на КНО, което е определено за ловни цели ще е същият, като ползването на ловното оръжие. Всяко друго носене на такова КНО, където и да е, извън ловните дни и/или ловният район ще носи административно-наказателна отговорност.

Не си съвсем прав..
Колкото и понякога да не съм съгласен с колегата Редбул, в случая той е прав! Представи си, че трябва да си занесеш пушката на ремонт, за приклад или просто да постреляш на стрелбище извън ловния сезон. Слагаш я в калъфа, разрешителното в джоба и си свободен да се движиш на територията на цялата страна.

Така е, но има едно голямо "НО" ........

Обикновено това е дежурното оправдание на "колеги", дето "все си носят" оръжията на ремонт или към стрелбищата, когато ги засекат, не където и когато трябва. Горе-долу е, като бележката за хищници, дето с нея се бият "само чакали". ;)/> Да не се засегне някой, аз също целогодишно ходя на хищник.
Не споря, че понякога оръжието има нужда от ремонт, прострелка или да се тренира.
В случай на проверка действително трябва да убедиш и да докажеш на проверяващия служител, че има защо ловното оръжие да е извън касата. При липса на някакъв документ обаче, особено в работните дни /един от най-чистите варианти е бележка за хищници/, служителят има право да състави АУАН /акт за установяване на административно нарушение/, пък после едва ли някой ще е изключително щастлив да вади от 10 кладенеца вода, защо и как носи оръжието, за да се оспори акта и/или да се обжалва в съда.

Никой в нищо няма да убеждавам , ако оръжието е в куфар и въобще според изискавнията за пренасяне , а документите са си в мен .
Значи искам да стрелям на стрелбище в Русе и тръгвам от София , ... ама напреки ... офроуд ... през гори и поля ,в каквито си искам дни -работни , неработни . Не съм в нарушение , така че да заповядат проверяващите .
Предположението , че може и да съм с бракониерски цели ,... за закона си е просто предположение , което той не обсъжда и не обхваща . И правилно !
0

Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоd.g.g. написа на 24.06.2019 - 19:18 PM :

Никой в нищо няма да убеждавам , ако оръжието е в куфар и въобще според изискавнията за пренасяне , а документите са си в мен .
Значи искам да стрелям на стрелбище в Русе и тръгвам от София , ... ама напреки ... офроуд ... през гори и поля ,в каквито си искам дни -работни , неработни . Не съм в нарушение , така че да заповядат проверяващите .
Предположението , че може и да съм с бракониерски цели ,... за закона си е просто предположение , което той не обсъжда и не обхваща . И правилно !

Лек път! B) :lol: :lol:
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

Сподели темата:

• (15 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
3 потребители, 3 гости, 0 анонимни

1. vankata260,