БГ Лов Форум: Курс за придобиване право на Лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Курс за придобиване право на Лов

#21
Потребителя е офлайн   bobito32 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 30.01.10
Цитат(колега @ Jan 17 2010, 11:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги ще дам малко пояснения относно курсовете за придобиване право на лов(за нови ловджии)!!!

Всяка година ловните сдружения подават информация за площа и броя на ловците който членуват при тях. Въз основа на норма 70ха. за един ловец(в тази бройка ни влизат ловците над 65г.) се опридиля максималния брой ловци, които могат да членуват в това здружение. След което се прави предложение пред ИАГ, кои сдружения ще организират курсове за нови ловджии. ИАГ до 15 декември издава заповед, кои сдру
жения през следващата година ще организират такива курсове. /чл.11а от ППЗЛОД/

Всеки кандидат до 28 февруари подава заявление в сдружението/ята получило право да проведе карс./чл12/
Курсовете се провеждат в периода 1 април - 30 септември и са с продължителност от три до шест месеца.

Изпитите се провеждат от 15 октомври до 30 ноември./чл. 15 ППЗЛОД/




hurray.gif браво колега от това по пдробно пояснение няма на каде wink.gif
0

#22
Потребителя е офлайн   isiisi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(bobito32 @ Mar 4 2010, 21:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
hurray.gif браво колега от това по пдробно пояснение няма на каде wink.gif

Какво става с кандиат ловците, които издържат изпита но не се класират?
Удостоверения за завършен курс издават ли им се?
0

#23
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(isiisi @ Mar 5 2010, 23:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какво става с кандиат ловците, които издържат изпита но не се класират?
Удостоверения за завършен курс издават ли им се?

Практически - да. Получават и "Удостоверение за придобито право на лов" с което, ако си намерят дружинка, взимат и билет.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#24
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09
Цитат(Любо Димитров @ Mar 5 2010, 23:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Практически - да. Получават и "Удостоверение за придобито право на лов" с което, ако си намерят дружинка, взимат и билет.


"Удостоверение за придобито право на лов" май не значи членска карта, която дава право на билет и от там разреш. за оръжие и всичко това е = на пълноправен ловец? Мисля, че ще се наложи писане на молби до председатели на дружини с личен състав под " санитарния минимум ", за придобиване на членство и от там по същия ред във въпроса ми . При мен процеса вървя 7 год., макар че нещата тогава бяха малко по други, без членство няма курсове....., молбата се запиляла някъде, протоколо от събранието също, но как да е, Успех на кандидат колегите !
0

#25
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Цитат(isiisi @ Mar 5 2010, 23:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какво става с кандиат ловците, които издържат изпита но не се класират?
Удостоверения за завършен курс издават ли им се?


Удостоверения за завършен курс се издават при завършването на курса и са необходими за допускането до изпит, минава изпита, издържаш теорията и практиката, и отиваш на класиране, но не се ли класираш няма да ти издадат Удостоверение за придобито право на лов. Лошото е че закона не казва какво става с некласиралите се, един вид оставате на тълкованието на съответния изпитващ руг. За да не се получават подобни ситуации, когато се записвате за курса питайте имат ли достатъчно свободни места за да покрият класирането на записалите се кандидати.

Успех на кандидат колегите.
0

#26
Потребителя е офлайн   Dani999 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 82
  • Регистр: 02.06.08
Цитат(колега @ Jan 17 2010, 11:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги ще дам малко пояснения относно курсовете за придобиване право на лов(за нови ловджии)!!!

Всяка година ловните сдружения подават информация за площа и броя на ловците който членуват при тях. Въз основа на норма 70ха. за един ловец(в тази бройка ни влизат ловците над 65г.) се опридиля максималния брой ловци, които могат да членуват в това здружение. След което се прави предложение пред ИАГ, кои сдружения ще организират курсове за нови ловджии. ИАГ до 15 декември издава заповед, кои сдру
жения през следващата година ще организират такива курсове. /чл.11а от ППЗЛОД/

Всеки кандидат до 28 февруари подава заявление в сдружението/ята получило право да проведе карс./чл12/
Курсовете се провеждат в периода 1 април - 30 септември и са с продължителност от три до шест месеца.

Изпитите се провеждат от 15 октомври до 30 ноември./чл. 15 ППЗЛОД/

Ето малко яснота по темата

Прикачени файлове


0

#27
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Цитат(Dani999 @ Mar 14 2010, 15:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето малко яснота по темата



добра заповед са спретнали, само дето нещо не се връзва по правилника
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


0

#28
Потребителя е офлайн   garibaldi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 595
  • Регистр: 23.06.09
Цитат(dewey @ Jan 17 2010, 12:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре де аз сега не разбрах дали на навършени 16 години почти 17 (21 февруари ставам на 17 години) мога да изкарам курса и изпитите и после кат навърша 18 да си взема билета и членската.

доколкото ме информираха, с връзки става,но по закон малко незаконно,на непълнолетни не се предоставя огнестрелно оръжие,само при специални случаи,примерно за състезатели
0

#29
Потребителя е офлайн   Tonito 

  • УнИкАлЕн
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1922
  • Регистр: 14.03.08
аз също се записах и най-якото е че април навършвам 18, а курса започва май месец, пак хванах последния влак biggrin.gif tongue.gif
0

#30
Потребителя е офлайн   колега 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 16.01.10
Цитат(picea @ Mar 6 2010, 08:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Удостоверения за завършен курс се издават при завършването на курса и са необходими за допускането до изпит, минава изпита, издържаш теорията и практиката, и отиваш на класиране, но не се ли класираш няма да ти издадат Удостоверение за придобито право на лов. Лошото е че закона не казва какво става с некласиралите се, един вид оставате на тълкованието на съответния изпитващ руг. За да не се получават подобни ситуации, когато се записвате за курса питайте имат ли достатъчно свободни места за да покрият класирането на записалите се кандидати.

Успех на кандидат колегите.

Ама господа кандидат колеги, първо трябва да си намерите дружинка в която ще членувате /а дали ще ловувате с тях е друг въпрос/, и тогава да ставате ловджии. Иначи няма смисъл да се явяваш на изпити за ловец пък после да се чудиш къде ще ловуваш!!!
0

#31
Потребителя е офлайн   Francesco 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 126
  • Регистр: 08.08.08
Цитат(Tonito @ Mar 14 2010, 23:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
аз също се записах и най-якото е че април навършвам 18, а курса започва май месец, пак хванах последния влак biggrin.gif tongue.gif



И аз съм на този влак biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
че и дружинка имам cheers2.gif cheers2.gif cheers2.gif cheers2.gif
0

#32
Потребителя е офлайн   Tonito 

  • УнИкАлЕн
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1922
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(Francesco @ Mar 15 2010, 16:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз съм на този влак biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
че и дружинка имам cheers2.gif cheers2.gif

и мен ме приеха миналата събота на събранието tongue.gif thumbsup.gif cheers2.gif cheers2.gif
0

#33
Потребителя е офлайн   Kristian Ninov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 872
  • Регистр: 26.03.08
Цитат(Tonito @ Mar 19 2010, 19:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
и мен ме приеха миналата събота на събранието tongue.gif thumbsup.gif cheers2.gif cheers2.gif

сега сядай да у4иш biggrin.gif biggrin.gif
0

#34
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09
Цитат(kristian @ Mar 19 2010, 20:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
сега сядай да у4иш biggrin.gif biggrin.gif


Че да сполучи .......... biggrin.gif biggrin.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Цитат(ivostef2 @ Jan 9 2010, 08:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Моля за извинение за непълната информация. Пояснявам, че курса ще започне в края на м. Януари, дружинка всеки изкарал ще си намира след това. За инфо за незнаещите обяснявам, че ще помогна за курса за който не се иска дружинка. След намиране на дружина СЛРБ ви издава членска карта след което Горското ви издава ловен билет въз основа на членската карта на СЛРБ, ако някой има затруднение за дружинка и няма проблеми за района пак ще опитам да помогна. Преди десет години бях на същия хал и ми е до болка позната ситуацията.


Приятел,ще ти кажа че си пълен олигофрен!И НЕ ПОДВЕЖДАЙ КОЛЕГИТЕ!Васко /админе/що не се вземеш в
ръце!Пак късно влизам!
0

#36
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Цитат(picea @ Mar 6 2010, 08:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Удостоверения за завършен курс се издават при завършването на курса и са необходими за допускането до изпит, минава изпита, издържаш теорията и практиката, и отиваш на класиране, но не се ли класираш няма да ти издадат Удостоверение за придобито право на лов. Лошото е че закона не казва какво става с некласиралите се, един вид оставате на тълкованието на съответния изпитващ руг. За да не се получават подобни ситуации, когато се записвате за курса питайте имат ли достатъчно свободни места за да покрият класирането на записалите се кандидати.

Успех на кандидат колегите.


Приятелю, пак да те бъзна с твойте бивши тройни коалиций/незаменим си/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Цитат(Tonito @ Mar 19 2010, 19:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
и мен ме приеха миналата събота на събранието tongue.gif thumbsup.gif cheers2.gif cheers2.gif



Ти ебаваш ли се с толкова коментари?Просто нямам думи!



0

#38
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Цитат(bgpavlp @ Jan 15 2010, 20:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Курсове ще се провеждат и в гр.Момчилград.Записването е до края на м.Февруари.Самия курс на обучение ще започне от м.Април до м.Октомври.Изпитите ще бъдат м.Октомври-Ноември.Необходими документи за записване:
1.Заявление - попълва се на място
2.Копие от платежно за внесена сума.

Цена на курса: 800лв. (Курс-300лв. + Спонсорство-500лв.)


П.П. До колкото разбрах в Хасково нямало да има курс.


Приятел и ти си изперкал ама много!!!!!!!!!!!При нас курса е 400 лв.Като влиза и учебника и листовката.И за допълнение и 10 серий
патрони.Ти просто си един МОШЕНИК+НЕГОДНИК.И знаеш ли ако ти пратя някой хора да ти проверят спонсорството,че ще клекнеш
като кучка на ХУЙ?И платежното няма да те спаси Да не си ДПС активис?Админе е тук ли няма да се намесиш?Заставам си зад думите!!!
0

#39
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(bgpavlp @ Jan 15 2010, 13:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Курсове ще се провеждат и в гр.Момчилград.Записването е до края на м.Февруари.Самия курс на обучение ще започне от м.Април до м.Октомври.Изпитите ще бъдат м.Октомври-Ноември.Необходими документи за записване:
1.Заявление - попълва се на място
2.Копие от платежно за внесена сума.

Цена на курса: 800лв. (Курс-300лв. + Спонсорство-500лв.)


П.П. До колкото разбрах в Хасково нямало да има курс.


Моля?!
0

#40
Потребителя е офлайн   Tonito 

  • УнИкАлЕн
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1922
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(stefan4087 @ Mar 21 2010, 01:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ти ебаваш ли се с толкова коментари?Просто нямам думи!

кво общо имат коментарите ?!?!?! huh.gif
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни