БГ Лов Форум: СУПРЕСОРИ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

СУПРЕСОРИ

#81
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11

 miromm написа на 18.12.2020 - 11:39 :

 Емил Александров написа на 17.12.2020 - 22:27 :

Незнам дали питането ми е за тук, но някой им ли информация какво стана със първата партида на Stalon които някой от тях бяха с проблеми? Дали ги изтегляха от пазара или..?
Всички ги изтеглиха от магазинната мрежа, а този които бяха продадени на собственици ги замениха с нови.

И аз знам така, но скоро звънях в магазина от който го закупих "Алексис" и ми отговориха, че ако се пръснел тогава щяли да го сменят...мисля че това е абсурдно! За ХЕ149 става въпрос.
0

#82
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

 ХИЩНИКЪТ написа на 18.12.2020 - 12:52 :

Кави бяха проблемите?

До колкото знам е проблема е бил в резбата между двете части. Имало проблем с еди единствен супресор който е бил монтиран на 300wim mag и изтеглиха цялата партида.
0

#83
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

 miromm написа на 18.12.2020 - 19:28 :

 ХИЩНИКЪТ написа на 18.12.2020 - 12:52 :

Кави бяха проблемите?

До колкото знам е проблема е бил в резбата между двете части. Имало проблем с еди единствен супресор който е бил монтиран на 300wim mag и изтеглиха цялата партида.
Но най достоверна информация могат да дадът Заримекс, тогава само те бяха вносители на Сталон.
0

#84
Потребителят е онлайн   lov 12346 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 28.10.20

 Zlobstur написа на 17.12.2020 - 19:50 :

 lov 12346 написа на 16.12.2020 - 22:09 :

Благодаря, колега.Имаш ли информация с колко намалява децибелите допълнителния модул - измерен с уред.Допълнителната тежест няма да е много голяма.

Ако ще и 5 допълнителни модула да закичиш свръхзвуков патрон няма да го заглушиш така-както явно се опитваш!
Купи си или си направи дозвукови да ти е тихо ;)/>

А с дозвукови патрони ще падат ли дивите свине, или ще ги диря из гората.
0

#85
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Дозвуковите боеприпаси не са подходящи за лов на гонка, единствено стават за варда до 50-70м и трябва да търсиш врат или глава...(ЛИЧНО МНЕНИЕ, не желая някой да ме оспорва)
0

#86
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10

 lov 12346 написа на 24.12.2020 - 19:58 :

 Zlobstur написа на 17.12.2020 - 19:50 :

 lov 12346 написа на 16.12.2020 - 22:09 :

Благодаря, колега.Имаш ли информация с колко намалява децибелите допълнителния модул - измерен с уред.Допълнителната тежест няма да е много голяма.

Ако ще и 5 допълнителни модула да закичиш свръхзвуков патрон няма да го заглушиш така-както явно се опитваш!
Купи си или си направи дозвукови да ти е тихо ;)/>/>

А с дозвукови патрони ще падат ли дивите свине, или ще ги диря из гората.

Божа работа :)
Ако е за варда и спокойни животни, ще падат до 70-80м, с попадения в главата/врат. За гонка със сигурност ще омирисват тръните, или ще си продължат живота с някой недъг.
Няма пълно щастие :)

Честито Рождество!
0

#87
Потребителят е онлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 777
  • Регистр: 17.11.11
50 м след това силно развалят групата иначе при попадение в главата става работата с 13 грамови
0

#88
Потребителят е онлайн   lov 12346 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 28.10.20

 lyd.1977 написа на 25.12.2020 - 11:07 :

50 м след това силно развалят групата иначе при попадение в главата става работата с 13 грамови

Това значи, че ще ми вършат работа на малки разстояния - за дива свиня.Благодаря на всички колеги за информацията.
0

#89
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08
Здравейте, колеги!

Има ли някой преки впечатления от супресор "Stalon RC - кал. 22LR, 17HMR, с резба 1/2"-20 UNEF" ?

Прикачено изображение: RC-1-1060x1060w-1000x920.jpg

Нещо ми хвана окото, а и цената му е съвсем прилична.

Ако го купя, ще се ползва на "CZ 455" кал. 22 LR, с бъдещ проект за втора цев в кал. 17HMR на същото оръжие.

Наслука!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#90
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Някой да е ползвал това:

Hausken JD224 XTREM MKII .30

И да даде мнение относно представянето му в .308win ?

ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#91
Потребителят е онлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 777
  • Регистр: 17.11.11
Колеги да ви кажа от най тихите около 40дб и тези с по нормална цена около 35дб разлика няма .тези 5дб на ухо не се хващат.друго гледайте. размер.тежест.разглобяване.устойчивост на корозия.за мен най яките са метални и титаниеви .само си плякаш и прибираш подръжка иок.те са като ижовките всички ги плюят никой не продава
0

#92
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

 beneli 30-06 написа на 09.04.2020 - 22:09 :

Колеги някой ползвали е супресор на Benelli Argo e 30-06 и какво му е мнението?
Има ли някакви проблеми?
Благодаря!


Ето този: https://www.bglov.co...t-model-na-HQS/
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#93
Потребителят е онлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 24.10.11
Здравейте колеги търся мрежички за Hausken XTRM WD60 5 бр ако някой знае от къде да сподели ще съм благодарен.
0

#94
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08

 tachoo написа на 12.01.2022 - 18:05 :

Здравейте колеги търся мрежички за Hausken XTRM WD60 5 бр ако някой знае от къде да сподели ще съм благодарен.

Аз също търся,но изглежда във БГ...няма от къде да се намерят...но все пак...и аз тук да попитам????...ако знаете...споделете
0

#95
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Вчера попитах във Заримекса,дошла е поръчката им от Хаускен...но мрежички...йок...таа вместо на 30 тина...ги чистим на 20 тина изтрела....и топлата вода и домашният сапун...за сега са перфектни????
0

#96
Потребителя е офлайн   STRANDJA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 241
  • Регистр: 24.02.09
Здравейте колеги. Интересувам се между два супресора ,а именно Българския МК 49 и Супресор Freyr & Devik Featherweight 269. Като става въпрос за калибър 30. Кой от двата е по-добър, кой става за гонка или ако не тези двата модела някой друг модел. Който знае моля да сподели.Изчел съм всичко за супресорите във форума,но нищо конкретно . Ще се ползва на болтова карабина. Благодаря,поздрави и наслука.
0

#97
Потребителя е офлайн   Lukavia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 172
  • Регистр: 25.01.13
Ползвам Freyr & Devik Featherweight 269 в калибър 30-06 от 2 години без значение от типа лов, т.е. не го свалям на лов на гонка и имам няколко отстреляни прасета с него точно на гонка. Предвид, че е лек не усещам нарушаване на баланса на оръжието. Не се сещам за нещо друго специфично, което да има значение за ползването му на гонка освен безспорния факт, че осезаемо намаля отката и при последователни изстрели по-бързо се прихваща целта за следващия, но това важи за всички супресори (последната причина за мен е водещата да го ползвам на гонка). Нямам впечатления за българския вариант и там не мога да коментирам. Ако ви интересува нещо друго за 269-ката, питайте.

Поздрави.
Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked ...
0

#98
Потребителя е офлайн   Lukavia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 172
  • Регистр: 25.01.13
и един въпрос и от мен - някой има ли преки впечатления от сравняване на HQS Special Impact със Stalon XE149 от гледна точка кой заглушава повече? Планирам покупка на втори супресор като водещите 2 критерия са заглушаване и лесна поддръжка. Special Impact има ли някакви особености при поддръжката?

поздрави.
Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked ...
0

#99
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Вземи си Сталона...и не се занимай със други...
0

#100
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 483
  • Регистр: 10.06.08
Колеги аз имам jaki titanium и за кал.308 съм много доволен.Къс, лек ,здрав ,на база съпоставка дебелина дължина с много други супресори ,дава чудесна супресия ,намаля отката.Освен това незнам дали е заради него или от цевта на моето оръжие или може би заради двете ,не променя прострелката с и без него.Което е много добре за мен.Много други правят разлика и то не малка.Не се разглабя ,почистването не е трудно и си позволявам заради по устойчивия материал да го чиста на повече изстрели.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни