БГ Лов Форум: Груповият лов на дива свиня се удължава до 16.02.! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Груповият лов на дива свиня се удължава до 16.02.!

#21
Потребителя е офлайн   dulo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 02.01.10
За ловните стопанства важи ли почти пълното зануляване на популацията от дива свиня, и ако да кой контролира това? Или батетата чакат доволно потривайки ръчички да си избием прасетата, и после който иска лов айде при тях.
0

#22
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Болшинството от ловците ще излязат и ще ловуват групово, за другите им пожелавам приятна почивка.

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#23
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 12:07 :

Болшинството от ловците ще излязат и ще ловуват групово, за другите им пожелавам приятна почивка.

Наслука.

Статистиката от проваленият летен ловен сезон на дива свиня сочи друго :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#24
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 24.01.2020 - 12:37 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 12:07 :

Болшинството от ловците ще излязат и ще ловуват групово, за другите им пожелавам приятна почивка.

Наслука.

Статистиката от проваленият летен ловен сезон на дива свиня сочи друго :D/>

Споко, статистиката ще покаже. ;)
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#25
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

Виж мнениетоdulo написа на 24.01.2020 - 12:07 :

За ловните стопанства важи ли почти пълното зануляване на популацията от дива свиня, и ако да кой контролира това? Или батетата чакат доволно потривайки ръчички да си избием прасетата, и после който иска лов айде при тях.


Там чорбаджията решава кога що и как! ;)/>

Ще прокашлям сачмарицата и този уйкенд ако хвръкне нещо от водата и след това, смазвам и прибирам.
До следващия сезон дано да го има!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#26
Потребителя е офлайн   hunter_v 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 16.07.18

Виж мнениетоdulo написа на 24.01.2020 - 12:07 :

За ловните стопанства важи ли почти пълното зануляване на популацията от дива свиня, и ако да кой контролира това? Или батетата чакат доволно потривайки ръчички да си избием прасетата, и после който иска лов айде при тях.



За ловните стопанства е дъвкано,дъвкано..Ясно е,че не важи за тях. И по-добре! Утре току виж му писнало на Гунчо и Мунчо,хора прости,но горди...колко му е да свалят оградката тук-там и ето ти естествени маточници.А и от ветровете падат дървета,свалят мрежата и хоп прасенцата на вън,пък и друго току виж излезнало...То елените глупави,свикнали са на папото,въртят се като шугави в района,но прасетата дим да ги няма.
0

#27
Потребителя е офлайн   hunter_v 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 16.07.18

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 12:07 :

Болшинството от ловците ще излязат и ще ловуват групово, за другите им пожелавам приятна почивка.

Наслука.


Абсолютно...вярвам,че ще е точно така.Болшинството ще си ловуват щастливо и тайничко ще се надяват да го продължат поне до март - включително.
Господин Терзийски,извинявам се за въпроса си,но: Вие предимно на едно място ли ловувате /ясно,че все някъде трябва да членувате/ или гастролирате така да се каже?

Наслука!
0

#28
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Четете: Министър Десислава Танева: Африканската чума по свинете вече е на територията на цялата страна
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#29
Потребителя е офлайн   Павел 2002 

  • Новак
  • Pip
  • Група: Banned
  • Мнения: 2
  • Регистр: 24.01.20

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 12:07 :

Болшинството от ловците ще излязат и ще ловуват групово, за другите им пожелавам приятна почивка.

Наслука.

Г-н Терзииски,казвам се Павел и сим на почти 18г. Пушката ме чака да завърша курса.Това което правите не не ви прави чест.Да призовавате ловците да ловуват групово цяла година е грешно и недостойно.Казвате че е техен избор.Аз мисля че не е до избора а е до съвеста.Дядо ми е бил ловец,баща ми е ловец,вуйчо е ловец имам и един братовчед в София ловец. Никога не съм чувал на субиранията да се говори по подобен начин като вас.Никога.Баща ми разправя как като паднала едан бременна свиня преди години през декември в напреднала бременост ловецът който я повалил си счупил пушката.Ходя на лов с голям мерак,но чато чета какви ги пишете във форума се отвращавам.Акотова продължава така ще се замисля дали да ставам ловец.Баща ми казва че е нещата са стигнали дотам ловцитеда стават бракониери убиици на бременни животни.Бях на събранието и ловците обсъждаха вредата която ще нанесат кучетата в гората при групов лов.Нито един не каза че държавата постъпва правилно.Още повече че се спори дали въобще има африканска чума в нашите гори.Моя избор е ако ставам ловец да не слишам колеги като вас г-н Терзийски.Вие не сте добър пример.Хайде изгонете и мен от форума.пожелавам на всички взели решение да ловуват извън нормалния сезон да помислят имат ли нужда от всичко това което ще им лежи на съвеста.Ако целта ви е да отвратите и откажете младите от лов сте успели вече.
0

#30
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоПавел 2002 написа на 24.01.2020 - 14:40 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 12:07 :

Болшинството от ловците ще излязат и ще ловуват групово, за другите им пожелавам приятна почивка.

Наслука.

Г-н Терзииски,казвам се Павел и сим на почти 18г. Пушката ме чака да завърша курса.Това което правите не не ви прави чест.Да призовавате ловците да ловуват групово цяла година е грешно и недостойно.

Момче младо, добре дошъл във форума. Моля те, посочи ми къде съм призовавал да се ловува групово през цялата година?

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#31
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 14:40 :


Министъра е икономист в което няма нищо лошо , лошото в случая е ,че взема еднолични решения за неща които са и крайно непонятни , а това ме кара да си мисля ...че прибягва до съветите на онези дето заграждаха вируса с бодлива тел тип Бруно
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#32
Потребителя е офлайн   hunter_v 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 16.07.18

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 24.01.2020 - 15:19 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 14:40 :


Министъра е икономист в което няма нищо лошо , лошото в случая е ,че взема еднолични решения за неща които са и крайно непонятни , а това ме кара да си мисля ...че прибягва до съветите на онези дето заграждаха вируса с бодлива тел тип Бруно


Министъра разбира от ловно дело,колкото свиня от кладенчова вода...
Но все пак е министър,не може да разбира от всичко,за това има съветници,отдели и прочие.Относно едноличните решения....Георги ти вярваш ли в това,че тя взимала решенията? Един човек взима решенията и това не е министър Танева. За нея остава да опере пешкира в краен случай,но и до там е малко вероятно да се стигне.Ще се мине с едно извинете,сбъркахме,човешко е и който не работи,той не греши.А и след две години не е ясно кой ще е министър и някой ще помни ли министър Танева Ето и случая със смехотворната ограда и бодливата тел...Сега видиш ли ограда вирус не спира,ама 2018 спираше! Същата работа ще е и сегашната,след година две някои от кумова срама ще си посипят главите с пепел,с половин уста ще се признават грешките,но ловците ще си ръфаме задниците.
0

#33
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
:thumbsup:/> !
0

#34
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 14:50 :

Виж мнениетоПавел 2002 написа на 24.01.2020 - 14:40 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 12:07 :

Болшинството от ловците ще излязат и ще ловуват групово, за другите им пожелавам приятна почивка.

Наслука.

Г-н Терзииски,казвам се Павел и сим на почти 18г. Пушката ме чака да завърша курса.Това което правите не не ви прави чест.Да призовавате ловците да ловуват групово цяла година е грешно и недостойно.

Момче младо, добре дошъл във форума. Моля те, посочи ми къде съм призовавал да се ловува групово през цялата година?

Наслука.
Браво бъдещ колега! Дано повече, които идвате след нас, са като теб. Това с така наречената АЧС, ще мине. Дано щетите от ловците са по малко. Успех на изпита.
0

#35
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14

Виж мнениетоhunter_v написа на 24.01.2020 - 15:51 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 24.01.2020 - 15:19 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 24.01.2020 - 14:40 :


Министъра е икономист в което няма нищо лошо , лошото в случая е ,че взема еднолични решения за неща които са и крайно непонятни , а това ме кара да си мисля ...че прибягва до съветите на онези дето заграждаха вируса с бодлива тел тип Бруно


Министъра разбира от ловно дело,колкото свиня от кладенчова вода...
Но все пак е министър,не може да разбира от всичко,за това има съветници,отдели и прочие.Относно едноличните решения....Георги ти вярваш ли в това,че тя взимала решенията? Един човек взима решенията и това не е министър Танева. За нея остава да опере пешкира в краен случай,но и до там е малко вероятно да се стигне.Ще се мине с едно извинете,сбъркахме,човешко е и който не работи,той не греши.А и след две години не е ясно кой ще е министър и някой ще помни ли министър Танева Ето и случая със смехотворната ограда и бодливата тел...Сега видиш ли ограда вирус не спира,ама 2018 спираше! Същата работа ще е и сегашната,след година две някои от кумова срама ще си посипят главите с пепел,с половин уста ще се признават грешките,но ловците ще си ръфаме задниците.
За да не решават вместо нас, решението е много просто - общо събрание на всички дружинки с избор срока на лов на диво прасе. Тогава всичко ще е ясно.
А за форума - нито Терзийски ще послуша мен да не ходи март месец на лов, нито аз ще го послушам да ходя. Наслука и здраве.
0

#36
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Груповият лов е в разгара си. Всяко, уважава що себе си прасе, става, и си отива когато чуе джипове те. Ловци, без джипове, вече няма. Няма да свършат,,,,, прасетата, но, ако свършат, АЧС, и тя е в разгара си. Който, още не го е разбрал, жив, и здрав.
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#37
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Аз също няма да излизам. Не ми се избиват бребенни животни.Що се отнася до АЧС убедих се , че всичко е лъжа и измама за да се вземат едни пари.
0

#38
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
София. Трябва да се удължи ловът на дива свиня - намалявайки броя на прасетата, намаляваме и африканската чума. Това каза за Агенция „Фокус“ изпълнителният директор на Центъра за оценка на риска по хранителната верига проф. Георги Георгиев във връзка с удължаването на срока за групов лов на дива свиня се удължава до 16 февруари 2020 г. „От противоепизоотична гледна точка нашият център даде становище, че трябва да се удължи ловът с оглед да се изпълни набелязаната програма за намаляване на броя на дивите прасета. Оказа се, че не е толкова лесно да се намали една много плътна популация от диви прасета“, коментира той.

По думите му, ако има 85 хил. прасета таксация, трябва да има възможност те да бъдат намалени драстично.
„За да го направим, ние започнахме ловния сезон малко по-рано, ако си спомняте - есента. Сега го удължихме. С един месец ще помогнем, колкото се може повече да се извърши обстрелване и намаляване на броя на прасетата. Далеч не се надявам, че то ще се извърши изцяло, както е предвидено“, каза проф. Георгиев и уточни, че става въпрос за груповия лов, докато индивидуалният лов на прасетата е разрешен целогодишно заради африканската чума.

Той отбеляза, че е имало мнения „за“ и против“ това решение. „Ние съзнаваме, че в гората има и други диви животни, не са само прасетата. Това са сърните и елените. Знаем, че сърните са бременни, не чак толкова тежко бременни. За един месец едва ли ще се случи нещо толкова драстично и драматично“, коментира още изпълнителният директор на ЦОРХВ.

По думите му едва ли това може да бъде най-силният аргумент срещу удължаване на срока. „Той е направен навремето като оптимален, сега не искаме да нарушаваме биологичното разнообразие, нито да създаваме главоболия на другите видове. Основното желание на всички е да можем, колкото повече намалим броя на прасетата, толкова да намалим и африканската чума“, коментира още
Проф. Георгиев обясни, че трябва да се подходи внимателно към груповия обстрел и в пограничните райони. По думите му едно подгонване на евентуално заразени прасета може да зарази и нашите съседи Македония и Гърция.
„Докато това не се отнася за страни като Сърбия. Миналата седмица имат случай от другата страна на границата, с която ние граничим към Годеч. Там има обявени огнища при диви прасета, така че това не влияе за тях. Ние трябва да свършим тази работа и аз се надявам, че всичките останали мерки при това, което беше говорено с нашите колеги ловците, да се спазват мерките за биосигурност, да се загробват на място и да се дезинфекцират остатъците от вътрешностите на прасетата, да се съхраняват докато излязат резултатите от изследванията за трихинелоза и африканска чума и чак тогава да се освобождават с оглед да не се разнася инфекцията между ловците и с месото“, коментира проф. Георгиев.

Той отново напомни на ловците да се отнасят с повишено внимание към облеклото, обувките и автомобилите и другите ловни принадлежности, участващи в лова. „Всичко това нещо предполагам, че българските ловци и българските ловни дружинки по места са го отработили“, коментира професорът и отбеляза, че те са имали възможност октомври, ноември и декември да го практикуват поне три пъти седмично. „Аз се надявам на тяхната възможност да проявят още малко отго ливорност и към себе си, и към държавата, и към обществото с цел да свършим тази полезна работа“, допълни още проф. Георгиев.
Агенция Фокус
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#39
Потребителят е онлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Да попитам ПО - католиците от папата - през декември, че и ноември, женските свине ПО - малко бременни ли са??
Зад почти всички мнения ПРОЗИРА ФАКТА, че през декември и по-рано, че и до средата на януари е нормално да се стреля по женски!?
Колеги, женската дива свиня не е обект на лов! Тези коментари дори не трябва да ги има,... "акушери"... "гинеколози"..., а през декември всички сме пичаги и стреляме малко бременни свине
Ясно е, че във Форума лесно се правят заявления, по-достойно е това да се отстоява в дружините
0

#40
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11

Виж мнениетоПавел 2002 написа на 24.01.2020 - 14:40 :

Г-н Терзииски,казвам се Павел и сим на почти 18г. Пушката ме чака да завърша курса.Това което правите не не ви прави чест.Да призовавате ловците да ловуват групово цяла година е грешно и недостойно.Казвате че е техен избор.Аз мисля че не е до избора а е до съвеста.Дядо ми е бил ловец,баща ми е ловец,вуйчо е ловец имам и един братовчед в София ловец. Никога не съм чувал на субиранията да се говори по подобен начин като вас.Никога.Баща ми разправя как като паднала едан бременна свиня преди години през декември в напреднала бременост ловецът който я повалил си счупил пушката.Ходя на лов с голям мерак,но чато чета какви ги пишете във форума се отвращавам.Акотова продължава така ще се замисля дали да ставам ловец.Баща ми казва че е нещата са стигнали дотам ловцитеда стават бракониери убиици на бременни животни.Бях на събранието и ловците обсъждаха вредата която ще нанесат кучетата в гората при групов лов.Нито един не каза че държавата постъпва правилно.Още повече че се спори дали въобще има африканска чума в нашите гори.Моя избор е ако ставам ловец да не слишам колеги като вас г-н Терзийски.Вие не сте добър пример.Хайде изгонете и мен от форума.пожелавам на всички взели решение да ловуват извън нормалния сезон да помислят имат ли нужда от всичко това което ще им лежи на съвеста.Ако целта ви е да отвратите и откажете младите от лов сте успели вече.


Много добре казано, чест и почитания. Публикувано изображение
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

Сподели темата:


  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни