БГ Лов Форум: Задържаха бракониери с убита дива коза - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Задържаха бракониери с убита дива коза

#1
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26380
  • Регистр: 17.02.08
Двама мъже са задържани в района на Националния парк “Пирин“ заради открита в автомобила им отстреляна дива коза, предаде БНР.

Публикувано изображение

Защитеното животно е било отстреляно с карабина в района между хижите “Бъндерица“ и “Вихрен“ в неделния следобед, когато в планината е имало много туристи.

Очевидци са подали сигнал до патрулите на Парковата дирекция и са давали информация за местонахождението на автомобила, с който бракониерите се опитвали да избягат.

Служители на полицията и на парка са провели заградителни мероприятия и са успели да спрат автомобила близо до Банско. В джипа, освен трупа на дивата коза, са били открити оръжия, боеприпаси, пет броя ножове и две брадви.

Двамата бракониери - единият от София, а другият от Банско - са задържани за 24 часа. Прокуратурата в Разлог е започнала досъдебно производство по случая. Убийството на животно от защитен вид се преследва по Наказателния кодекс.

dir.bg
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Да направят заплатите по-5000еврейчета и всичко ще е законно.
0

#3
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Е, не мога да разбера от къф зор ,тея мъкнат тая коза в багажника и туй то ?!?!?! :blink: :huh: :mellow: :huh:
Пастърма ли ше праят,курбан ли ...
Една такава ялова струва 50-70лв. ...
Режи трофея,заравяй и бягай ...После си го прибирай,като е тихо...
Има много умни момчета в Лова...безспорен инезаобиколим факт е това !!! :(
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#4
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Dancho Jordanov написа на 21.11.2017 - 09:33 :

Е, не мога да разбера от къф зор ,тея мъкнат тая коза в багажника и туй то ?!?!?! :blink:/>/> :huh:/>/> :mellow:/>/> :huh:/>/>
Пастърма ли ше праят,курбан ли ...
Една такава ялова струва 50-70лв. ...
Режи трофея,заравяй и бягай ...После си го прибирай,като е тихо...
Има много умни момчета в Лова...безспорен инезаобиколим факт е това !!! :(/>/>

Курбан бре , бистър курбан .... и сега ще го лапат !
Ако искаха трофей , ей го на ... 5 000 $ и Бечо е техен .

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: image-54abcdee0199d555ba15ca96499b44dc-V.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#5
Guest_djan i_*

  • Група: Гост
Защо да дават пари, пък и 50 лева да са. Бадева. Чели са бг лов и спазват инструкциите на специалисти от рода на зора да се оползотворява всичкото животно. Месото-мисото. А от трофея стават чудесни подпалки за камината. От кожата - барабан.

00
0

#6
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26380
  • Регистр: 17.02.08
Снимки на убитата дива коза:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#7
Guest_djan i_*

  • Група: Гост
Благодарение на бракониерите дивата коза е забранена за лов. Ха на тез да им е честито. Каквото са търсили са намерили. Дано не са си го търсили дълго бадева.
0

#8
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

 Георги Петров написа на 21.11.2017 - 10:07 :

 Dancho Jordanov написа на 21.11.2017 - 09:33 :

Е, не мога да разбера от къф зор ,тея мъкнат тая коза в багажника и туй то ?!?!?! :blink:/>/>/> :huh:/>/>/> :mellow:/>/>/> :huh:/>/>/>
Пастърма ли ше праят,курбан ли ...
Една такава ялова струва 50-70лв. ...
Режи трофея,заравяй и бягай ...После си го прибирай,като е тихо...
Има много умни момчета в Лова...безспорен инезаобиколим факт е това !!! :(/>/>/>

Курбан бре , бистър курбан .... и сега ще го лапат !
Ако искаха трофей , ей го на ... 5 000 $ и Бечо е техен .

Много тънко за тоя убав архар :D .
0

#9
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 djan i написа на 21.11.2017 - 18:52 :

Благодарение на бракониерите дивата коза е забранена за лов.

Явно черпиш информация за дивата коза от вътрешната страна на вратата в нужника !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#10
Guest_djan i_*

  • Група: Гост
Ми вярвам ти - твоите агентурни сведения са най-ценни от целия форум. ха
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 djan i написа на 21.11.2017 - 20:13 :

Ми вярвам ти - твоите агентурни сведения са най-ценни от целия форум. ха

Точно така , радвам се , че започваш да влизаш в час ..... а сега прочети нещо повече за анатомията на дивата коза , за болести , за врагове и.
Мислех си , че си запознат с пасищните паразити и преживните животни , но явно не си .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#12
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Два часа разраждах кучката... Не и е за пръв път и мина сравнително лесно.5 Парчета. Гледам,гледам и за пореден път се възхищавам на Природата...
Как се ражда живота ... И колко е трудно всичко - роди ги навън в тоя студ,не ги дава да ги местя,посяга ... преместих ги в топлата колиба,не съм сигурен дали няма да ги върне там в храстите... А бе ,сложна работа ...
Седя сега,пия кафе и си мисля за Живота ...
Мисля си и за дивите животни,колко им е трудно - не стига,че Природата е безмилостна ,студ,глад...ами и ловците ги гонят ...
Лова е кръв,болка,заличаване и няма какво да си кривим душата!
Ами така е .
Така е било ,така и ще бъде ...Ловът си е лов.
Поне бракониерите да не го правят.Мисля,че единствения начин ловците да се лигитимират пред себе си и Обществото, е да се грижат за Дивия Свят !!!
Една от най-важните грижи е да СПРАТ поголовното избиване на животни от страна на болните мозъци.Говорено е много за това ...
Между ловците и бракониерите трябва да се Постави рязка ,отчетлива граница и това е ангажимент на всеки един ,който нарича себе си Ловец !!!
Ако това не се получи тук в България,ще бъде поредния провал в тая измъчена територия ,който ще ни заведе в сътуация ,където пълчища зомбита ходят изоглавени заличавайки всичко ,включително и себе си...
Бракониерството е гадна,мръсна,мерзка,болна работа.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Dancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 04:50 :

Два часа разраждах кучката... Не и е за пръв път и мина сравнително лесно.5 Парчета. Гледам,гледам и за пореден път се възхищавам на Природата...
Как се ражда живота ... И колко е трудно всичко - роди ги навън в тоя студ,не ги дава да ги местя,посяга ... преместих ги в топлата колиба,не съм сигурен дали няма да ги върне там в храстите... А бе ,сложна работа ...
Седя сега,пия кафе и си мисля за Живота ...
Мисля си и за дивите животни,колко им е трудно - не стига,че Природата е безмилостна ,студ,глад...ами и ловците ги гонят ...
Лова е кръв,болка,заличаване и няма какво да си кривим душата!
Ами така е .
Така е било ,така и ще бъде ...Ловът си е лов.
Поне бракониерите да не го правят.Мисля,че единствения начин ловците да се лигитимират пред себе си и Обществото, е да се грижат за Дивия Свят !!!
Една от най-важните грижи е да СПРАТ поголовното избиване на животни от страна на болните мозъци.Говорено е много за това ...
Между ловците и бракониерите трябва да се Постави рязка ,отчетлива граница и това е ангажимент на всеки един ,който нарича себе си Ловец !!!
Ако това не се получи тук в България,ще бъде поредния провал в тая измъчена територия ,който ще ни заведе в сътуация ,където пълчища зомбита ходят изоглавени заличавайки всичко ,включително и себе си...
Бракониерството е гадна,мръсна,мерзка,болна работа.

Честито и много да те радват !
Аз да излизам , на козичките сенце да нося че при мен е сняг .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#14
Guest_djan i_*

  • Група: Гост

 Георги Петров написа на 21.11.2017 - 20:21 :

 djan i написа на 21.11.2017 - 20:13 :

Ми вярвам ти - твоите агентурни сведения са най-ценни от целия форум. ха

Точно така , радвам се , че започваш да влизаш в час ..... а сега прочети нещо повече за анатомията на дивата коза , за болести , за врагове и.
Мислех си , че си запознат с пасищните паразити и преживните животни , но явно не си .

Пасищните паразити ги има и в Алпите, но диви кози има навсякъде там. У нас освен пасищните има и бракониерски паразити. Паразитната им дейност не е върху един вид а върху цялата ни природа, особено която става за консумация. Обикновено се познават сред ловците по хипертонизирано-алкохолизирания им външен вид. И поради тегловите данни, комплексиращи всеки коледен домус.
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 djan i написа на 22.11.2017 - 08:57 :

 Георги Петров написа на 21.11.2017 - 20:21 :

 djan i написа на 21.11.2017 - 20:13 :

Ми вярвам ти - твоите агентурни сведения са най-ценни от целия форум. ха

Точно така , радвам се , че започваш да влизаш в час ..... а сега прочети нещо повече за анатомията на дивата коза , за болести , за врагове и.
Мислех си , че си запознат с пасищните паразити и преживните животни , но явно не си .

Пасищните паразити ги има и в Алпите, но диви кози има навсякъде там. У нас освен пасищните има и бракониерски паразити. Паразитната им дейност не е върху един вид а върху цялата ни природа, особено която става за консумация. Обикновено се познават сред ловците по хипертонизирано-алкохолизирания им външен вид. И поради тегловите данни, комплексиращи всеки коледен домус.

Аспиринчо , Алпите :D ги познаваш от ТВ-то , а за пасищните паразити информацията е твърде оскъдна в любимата ти Уикипедия , която пък е еднаааа .... свободна енциклопедия, в която всеки може да редактира, развива и пише небивалици по лично осмотрение . Така , че за бум на паразитните заболявания при преживните животни от края на 70-ти и началото на 80 в България едва ли е достигнала до кухата ти лейка ! И едва ли знаеш , че в Испания се проведена международна среща по инициатива на Хоризонт 2020 в Инcтитyта зo пpиpодни pеcypcи и агpобиeлeгия , и че част от проекта бе точно за ваксините срещу и борбата с (пиша на латински , явно е че български незнаеш) Fasciola hepatica и Dicrocoelium dendriticum
Така , че твоите интимни отношение с бракониери и бабиери тук не ни интересуват !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#16
Guest_djan i_*

  • Група: Гост
Опитвал ли си да си възпитан макар и агент или ти е невъзможно.
0

#17
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 djan i написа на 22.11.2017 - 10:03 :

Опитвал ли си да си възпитан макар и агент или ти е невъзможно.

Дори нещо повече от възпитан , но някак си по рождение недолюбвам анонимните природолюбители , които са причината думичаката " еколог " да е нарицателно !
Така че ... заповядай в моята тема и там ще имам търпението да те чета най внимателно и да ти обясня, колко съм на ти с природните ресурси и дадености .
Заповадай !
http://www.bglov.com...ic=34147&st=120
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#18
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

 Георги Петров написа на 22.11.2017 - 10:25 :

 djan i написа на 22.11.2017 - 10:03 :

Опитвал ли си да си възпитан макар и агент или ти е невъзможно.

Дори нещо повече от възпитан , но някак си по рождение недолюбвам анонимните природолюбители , които са причината думичаката " еколог " да е нарицателно !
Така че ... заповядай в моята тема и там ще има търпението да те чета най внимателно и да ти обясна колко съм на ти с природните ресурси и дадености .
Заповадай !
http://www.bglov.com...ic=34147&st=120


Айде бе ,айде отворете ги тея досиета...
Аз поне си признавам -
,,... Докладва Дора,
по въпроса с лова и бракониерството няма какво да кажа,ново...Но в последно време забелязвам ,че Михайлов и пири ги няма !?Що ги няма не знам,щото се мълчи по въпроса.Упоритото затъмнение по липсата им, ме навежда на мисълта,че е тъмна тая работа! И една тема ми липсва за НАСА !!!??? Цяла тема !
В така създалата се ситуация,се появиха нови играчи на постата и почнаха да се заяждат със старите...
Не знам още кой е платен и кой не,ама като науча ще докладвам.
Аз работя безплатно ,защото съм ахмак и защото съм клепало по рождение -много ми се удава...
И така ,на фронта е спокойно ,бракониерите си бият на воля ,а във форумите се бият по призвание.
Някой ден ше се опрай работата...ама на пу..ин ден.''
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#19
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 djan i написа на 22.11.2017 - 08:57 :

Пасищните паразити ги има и в Алпите, но диви кози има навсякъде там. У нас освен пасищните има и бракониерски паразити. Паразитната им дейност не е върху един вид а върху цялата ни природа, особено която става за консумация. Обикновено се познават сред ловците по хипертонизирано-алкохолизирания им външен вид. И поради тегловите данни, комплексиращи всеки коледен домус.

Издирват те една дузина бракониери да ти правят харашо :lol:
Аз пък съм решил да те ограмотявам , ето и чети !
http://www.bglov.com...showtopic=45171
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#20
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

 Георги Петров написа на 23.11.2017 - 14:06 :

 djan i написа на 22.11.2017 - 08:57 :

Пасищните паразити ги има и в Алпите, но диви кози има навсякъде там. У нас освен пасищните има и бракониерски паразити. Паразитната им дейност не е върху един вид а върху цялата ни природа, особено която става за консумация. Обикновено се познават сред ловците по хипертонизирано-алкохолизирания им външен вид. И поради тегловите данни, комплексиращи всеки коледен домус.

Издирват те една дузина бракониери да ти правят харашо :lol:/>
Аз пък съм решил да те ограмотявам , ето и чети !
http://www.bglov.com...showtopic=45171


Абе за дивата коза незнам какво е положението , но на дивя заек фараджиите-(бракониерите) му видяха сметката или скоро ще му я видят със помоща на хищниците! :angry:
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни