БГ Лов Форум: Обувки за гоначи - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Обувки за гоначи 1

#1
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12
Здравейте колеги,наближава времето да сменя chiruca-та,Не казвам че не стават но има още какво да се желае.Давайте препоръки (проверени)благодаря????
0

#2
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Датщайн - железни са!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#3
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13

Виж мнениетоHuntermen написа на 08.11.2017 - 16:34 :

Датщайн - железни са!


Колко да са железни - зависи от качеството на тръняците. Моите точно такива след третият сезон за нищо не стават, явно вече имат доста дупки и пропускат вода /роса/ все едно си джапам бос. :)





0

#4
Потребителя е офлайн   g2g 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 19.09.11
Да си похваля и моите - Оризо. Здрави, удобни и мембраната им не отстъпва на Гортекса. Имам и едни Quechua от Декатлон, но им е втори сезон и още не мога да ангажирам никой с мнението си.
0

#5
Потребителя е офлайн   Borizanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 350
  • Регистр: 13.10.11

Виж мнениетоHuntermen написа на 08.11.2017 - 16:34 :

Датщайн - железни са!


Къде ги има?
Гледах във фабриката в Благоевгад правят 1 към 1 с тия дето помня от едно време като страшна обувка, зеленикавите, ама незнам като качество и пари как са....

Иначе умувам за едни Karimor Bering WT - ама не намирам отзиви за тях. Изглеждат добре - високи, с масивна подметка, грайфер има 'убав, с изолацийка вътре, долу са гумени.... Демек и за пусия и за през драките изглеждат подходящи.... Ма нищо не намирам като мнения...
0

#6
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоBorizanov написа на 10.11.2017 - 10:08 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 08.11.2017 - 16:34 :

Датщайн - железни са!


Къде ги има?
Гледах във фабриката в Благоевгад правят 1 към 1 с тия дето помня от едно време като страшна обувка, зеленикавите, ама незнам като качество и пари как са....

Иначе умувам за едни Karimor Bering WT - ама не намирам отзиви за тях. Изглеждат добре - високи, с масивна подметка, грайфер има 'убав, с изолацийка вътре, долу са гумени.... Демек и за пусия и за през драките изглеждат подходящи.... Ма нищо не намирам като мнения...

За Каримора. Имам ги от две години. Още на първата се скъса, за мой късмет конеца свързващ гумата с плата. Зашиха ги, с повече вакса спират и да пропускат :) .
Иначе топлят.
0

#7
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 13.11.2017 - 15:06 :

Виж мнениетоBorizanov написа на 10.11.2017 - 10:08 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 08.11.2017 - 16:34 :

Датщайн - железни са!


Къде ги има?
Гледах във фабриката в Благоевгад правят 1 към 1 с тия дето помня от едно време като страшна обувка, зеленикавите, ама незнам като качество и пари как са....

Иначе умувам за едни Karimor Bering WT - ама не намирам отзиви за тях. Изглеждат добре - високи, с масивна подметка, грайфер има 'убав, с изолацийка вътре, долу са гумени.... Демек и за пусия и за през драките изглеждат подходящи.... Ма нищо не намирам като мнения...

За Каримора. Имам ги от две години. Още на първата се скъса, за мой късмет конеца свързващ гумата с плата. Зашиха ги, с повече вакса спират и да пропускат :)/> .
Иначе топлят.

Никога вече Каримор????
0

#8
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10
През годините съм се ориентирал към Meindl и Salomon, и повече експерименти не правя.
0

#9
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 14.11.2017 - 22:43 :

През годините съм се ориентирал към Meindl и Salomon, и повече експерименти не правя.

Колега Саломона имат ли подходящи,че ги гледам все тип маратонки (кецове)?
0

#10
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
Имат и сериозни модели с набук и гумен борд, но подметката Contragrip според мен не е най-добрият избор за гонач.
0

#11
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09
Аз съм вече седма година с Crispi. Цялостен гумен борд, набук ,горетекс , термоизолация и подметка вибрам. Никакви проблеми . Единствената забележка е към подметката , която пързаля на мокри камъни и скали поради голяма твърдост. Но това важи за всички подметки с Вибрам.
0

#12
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоdrone Nick написа на 15.11.2017 - 19:00 :

Аз съм вече седма година с Crispi. Цялостен гумен борд, набук ,горетекс , термоизолация и подметка вибрам. Никакви проблеми . Единствената забележка е към подметката , която пързаля на мокри камъни и скали поради голяма твърдост. Но това важи за всички подметки с Вибрам.

Благодаря,това за (вибрам)е ясно не става за готвач.
0

#13
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоrosito8209 написа на 15.11.2017 - 20:43 :

Виж мнениетоdrone Nick написа на 15.11.2017 - 19:00 :

Аз съм вече седма година с Crispi. Цялостен гумен борд, набук ,горетекс , термоизолация и подметка вибрам. Никакви проблеми . Единствената забележка е към подметката , която пързаля на мокри камъни и скали поради голяма твърдост. Но това важи за всички подметки с Вибрам.

Благодаря,това за (вибрам)е ясно не става за готвач.

ГОНАЧ!!!
0

#14
Потребителя е офлайн   Vangellys 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 138
  • Регистр: 06.02.18
Аз съм с Мeindl от години и съм много доволен. Има богат избор и за лов и за туризъм.
0

#15
Потребителя е офлайн   k.velichkov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 547
  • Регистр: 30.09.13
лично мнение Crispi от типа nevada, gabro, granite...това е обувката - топло, удобно, сухо!
0

#16
Потребителя е офлайн   mvi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 24.01.11
Проходих с Кабелас с горетекс доволен.От няколко години ползвам Мейндъл още не мога да се оплача-много доволен.Относно подметката с вибрам или без-всяка си има своите плюсове и минуси.Основно съм гонач.Дано съм бил полезен.
0

#17
Потребителя е офлайн   Jasho 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 15.01.09
Здравейте,
Аз от 11 години ползвам Meindl и съм повече от доволен. Обувките нося целогодишно, последните 4 години като гонач. Досега са ходили един път на ремонт. Та понеже им е време
за смяна вече, моя обущар ми насочи вниманието към Planika, каза че е разглобявал обувки и на двете марки и на практика били еднакви. Много се усъмних, честно казано.
После последва малко проучване и се оказа, че Meindl са купили заводите на Planika, преди време. Едно от местата, на които се прави Meindl са заводите на Planika. Разбира се, че Planika имат също модели подходящи за лов. Нещо повече, всичко което според мен е било малък недостатък при Meindl - там е коригирано. А имено - междинната подметка не е от полиуретан, който старее и хастара от вътре не е от плат, а отново е от естествена кожа. Всичко друго си е същото, освен това модела, който си купих на Planika, се казва Brana и е една идея по-висок от Meind, което на мен ми допада още повече, специално за зимата. И не на последно място Meindel-a струваше 500 лева, а Planikata - 300.
Успех на всички и много слука!
0

#18
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12
Взех един haix за проба.На първо четене добре(леки)по нататък ще коментирам качества и недостатъци.
0

#19
Потребителя е офлайн   apekc 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 57
  • Регистр: 24.12.08
Haix ги нося вече 8 години. Единствен недостатък, подметките скърцат при ходене. Все още ги разхождам, но вече кожата се прокъса.
0

#20
Потребителя е офлайн   barango4 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 07.01.16
CRISPI.NEVADA LEGEND за мен до сега най доброто
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни