БГ Лов Форум: Лов на водоплаващ дивеч сезон 2013/14г. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на водоплаващ дивеч сезон 2013/14г.

#21
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоogitto79 написа на 07.10.2013 - 19:22 :

Ето нещо и от мен.Прикрепен файл PA050437 50%.JPG


Все така, да ги стреляте..... с колегата, зад кадър!?
Поздрави!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#22
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
А това е групата на шаро на вечерния прелет.Прикачено изображение: PA050454 50%.JPG
Поздрави и на слука.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#23
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоogitto79 написа на 07.10.2013 - 19:59 :

А това е групата на шаро на вечерния прелет.Прикрепен файл PA050454 50%.JPG
Поздрави и на слука.



Хм... Ого, трябва да се извиним на колегите за снимката на слуката в/у капака на жипката, но наоколо поляната гъмжеше от кравешки " произведения "!:)/> С тази снимка само загатваме за силните ловни емоции, на които станахме носители при гостуването ни на Красю и Данчето Грешеви през изминалите ловни дни! Очаквайте продължение..:D/>
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#24
Потребителя е офлайн   hüsrev kahraman-1964 BURSA 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 592
  • Регистр: 20.06.09
Браво скъпи приятели!Вече ги почнахте,а аз с нетърпение чакам нашето откриване!Поздрави и Наслука!
0

#25
Потребителя е офлайн   запален по лова 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 690
  • Регистр: 10.03.11

Виж мнениетоporzana написа на 07.10.2013 - 18:37 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 07.10.2013 - 06:38 :

Виж мнениетоКаймакански написа на 01.10.2013 - 18:39 :

Наслука !!!

Наслука колега, надявам се ,че това не е твоя авторска снимка ,защото има две патици /кафявоглавата потапница и сивата патица/ ,които са забранени в България и червеногуша гъска , която е световно защитен вид!

"Червеногушата гъска", всъщност е Белоока потапница, което не я "прави по-различна", по отношение на "статута" и!?

Наслука!
П.П. Интересно!? Публикувана от Модератор!?

Здрасти, пробвах да кача снимка на белоока потапница и червеногушата казарка, но нещо не се получи.
Ако можеш качи ги ти и тогава да продължим разговора.
Наслука!
0

#26
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
До преди два дни за мен Янтра беше песен,река минаваща през Старата ни столица,част от невероятната ни природа.
Благодаря на хората,който ме заведоха там за да изживея удоволствието лов.
...А това е една прекрасна хармония от красиви гледки Прикачено изображение: PA060464 50%.JPG ята патици,стрелба Прикачено изображение: PA050434 50%.JPG добри кучета Прикачено изображение: PA050444 50%.JPG и приятелите.Безценно богатство за хората които ги имат.Прикачено изображение: PA060460 50%.JPG
Специални благодарности на Данчето и Краси Грешеви, за топлото посрещане в уютния им дом,и едно голямо благодаря на Ицата Грозков,без който нямаше да съм там.Публикувано изображение/>
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#27
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетозапален по лова написа на 08.10.2013 - 08:00 :


Здрасти, пробвах да кача снимка на белоока потапница и червеногушата казарка, но нещо не се получи.
Ако можеш качи ги ти и тогава да продължим разговора.
Наслука!


Приложено:
http://en.wikipedia....-breasted_Goose
http://en.wikipedia....erruginous_Duck
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#28
Потребителя е офлайн   Теодор Хайдутов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 105
  • Регистр: 21.05.09
:thumbsup:

Виж мнениетоogitto79 написа на 08.10.2013 - 09:54 :

До преди два дни за мен Янтра беше песен,река минаваща през Старата ни столица,част от невероятната ни природа.
Благодаря на хората,който ме заведоха там за да изживея удоволствието лов.
...А това е една прекрасна хармония от красиви гледки Прикрепен файл PA060464 50%.JPG ята патици,стрелба Прикрепен файл PA050434 50%.JPG добри кучета Прикрепен файл PA050444 50%.JPG и приятелите.Безценно богатство за хората които ги имат.Прикрепен файл PA060460 50%.JPG
Специални благодарности на Данчето и Краси Грешеви, за топлото посрещане в уютния им дом,и едно голямо благодаря на Ицата Грозков,без който нямаше да съм там.Публикувано изображение/>

:thumbsup:
0

#29
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08

Виж мнениетозапален по лова написа на 07.10.2013 - 06:38 :

Виж мнениетоКаймакански написа на 01.10.2013 - 18:39 :

Наслука !!!

Наслука колега, надявам се ,че това не е твоя авторска снимка ,защото има две патици /кафявоглавата и сивата/ ,които са забранени в България и червеногуша гъска, която е световно защитен вид!


Обеден съм, че тази снимка не е от Българските ловни територии. Просто колегата е постнал тази от нета, като за пожелание за Наслука за откриването на сезона на водоплаващ дивеч. Поздрави!
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#30
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоBOJO написа на 08.10.2013 - 20:33 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 07.10.2013 - 06:38 :

Виж мнениетоКаймакански написа на 01.10.2013 - 18:39 :

Наслука !!!

Наслука колега, надявам се ,че това не е твоя авторска снимка ,защото има две патици /кафявоглавата и сивата/ ,които са забранени в България и червеногуша гъска, която е световно защитен вид!


Обеден съм, че тази снимка не е от Българските ловни територии. Просто колегата е постнал тази от нета, като за пожелание за Наслука за откриването на сезона на водоплаващ дивеч. Поздрави!


И на мен така ми изглежда . И не мисля , че една снимка трябва да разваля хубавата тема . :D
Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

#31
Потребителя е офлайн   запален по лова 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 690
  • Регистр: 10.03.11

Виж мнениетоГенко Генев написа на 08.10.2013 - 20:42 :

Виж мнениетоBOJO написа на 08.10.2013 - 20:33 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 07.10.2013 - 06:38 :

Виж мнениетоКаймакански написа на 01.10.2013 - 18:39 :

Наслука !!!

Наслука колега, надявам се ,че това не е твоя авторска снимка ,защото има две патици /кафявоглавата и сивата/ ,които са забранени в България и червеногуша гъска, която е световно защитен вид!


Обеден съм, че тази снимка не е от Българските ловни територии. Просто колегата е постнал тази от нета, като за пожелание за Наслука за откриването на сезона на водоплаващ дивеч. Поздрави!


И на мен така ми изглежда . И не мисля , че една снимка трябва да разваля хубавата тема . :D/>/>

Може би трябваше да пиша малко повече за да не останете с усещането ,че се заяждам.
Снимката е интересна с това ,че са показани няколко мъжки птици от ловни видове /най- вероятно не от Бг/.
И веднага идва въпроса - защо в България е защитена кафявоглавата потапница?
А сивата патица - дали всъщност ние сме в основния гнездови ареал и доколко гнезди тя у нас?
И ако там където гнезди е разрешена за лов, то кой тук се е напънал и тя е сложена към защитените видове?
Тоест, до кога ще сме по католици от Папата?
Това са въпросите които предизвика в мен снимката и на които трябва да търсим отговори!
Наслука на всички!
0

#32
Потребителя е офлайн   запален по лова 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 690
  • Регистр: 10.03.11

Виж мнениетоporzana написа на 08.10.2013 - 18:08 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 08.10.2013 - 08:00 :


Здрасти, пробвах да кача снимка на белоока потапница и червеногушата казарка, но нещо не се получи.
Ако можеш качи ги ти и тогава да продължим разговора.
Наслука!


Приложено:
http://en.wikipedia....-breasted_Goose
http://en.wikipedia....erruginous_Duck

прав си - белоока потапница е. Не съм загледал добре главата!
Наслука!
0

#33
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоogitto79 написа на 08.10.2013 - 09:54 :

До преди два дни за мен Янтра беше песен,река минаваща през Старата ни столица,част от невероятната ни природа.
Благодаря на хората,който ме заведоха там за да изживея удоволствието лов.
...А това е една прекрасна хармония от красиви гледки Прикрепен файл PA060464 50%.JPG ята патици,стрелба Прикрепен файл PA050434 50%.JPG добри кучета Прикрепен файл PA050444 50%.JPG и приятелите.Безценно богатство за хората които ги имат.Прикрепен файл PA060460 50%.JPG
Специални благодарности на Данчето и Краси Грешеви, за топлото посрещане в уютния им дом,и едно голямо благодаря на Ицата Грозков,без който нямаше да съм там.Публикувано изображение/>

Хубав излет!И хубава природа!Янтра и Росица са реки с красива природа!Аз ловувам по река Росица!Наслука!! :D
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#34
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Може би трябваше да пиша малко повече за да не останете с усещането ,че се заяждам.
Снимката е интересна с това ,че са показани няколко мъжки птици от ловни видове /най- вероятно не от Бг/.
И веднага идва въпроса - защо в България е защитена кафявоглавата потапница?
А сивата патица - дали всъщност ние сме в основния гнездови ареал и доколко гнезди тя у нас?
И ако там където гнезди е разрешена за лов, то кой тук се е напънал и тя е сложена към защитените видове?
Тоест, до кога ще сме по католици от Папата?
Това са въпросите които предизвика в мен снимката и на които трябва да търсим отговори!
Наслука на всички!
[/quote]

Отговорите на твоите въпроси, колега, се крият в "Далечните" - 09.08.2002 г. и 01.01.2007г /Влизане в сила на Договора за присъединяване към ЕС/.!
Поздрави и Наслука!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#35
Потребителя е офлайн   Красимир Грешев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 364
  • Регистр: 26.02.08
Слуката от вечерния прелет <_<

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: PA120096.JPG

I know why you wanna hate me
cause hate is all the world has even seen lately

Надървянето не се брои за личностно израстване.
0

#36
Потребителя е офлайн   hüsrev kahraman-1964 BURSA 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 592
  • Регистр: 20.06.09

Виж мнениетоКрасимир Грешев написа на 12.10.2013 - 20:18 :

Слуката от вечерния прелет <_</>

Браво Красе!Терърва се почва,след няколко седмици ще бъдат, по-великолепни прелетите!Поздрави и наслука приятелю!
0

#37
Потребителя е офлайн   Tonito 

  • УнИкАлЕн
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1922
  • Регистр: 14.03.08
Тази сутрин и аз имах възможността да направя сефтето на патките за тази година, в рамките на час и половина това е резултата, от който съм изключително доволен :D

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0498.jpg

0

#38
Потребителя е офлайн   kjuchukov89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 80
  • Регистр: 25.10.08
През изминалите ловни дни наш колега е отстрелял първата гъска за този сезон.Вече имало към 2-3 ята в местността.

Поздрави и Наслука!
Без болка няма любов,казал заека,и скочил върху таралежа!!!
0

#39
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Ето и моето сефте от тази сутрин! :skeet-shooting: :D :DПрикачено изображение: 1385720_713626595332852_1601691118_n.jpg
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#40
Потребителя е офлайн   ivobog 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 28.10.09
Днес слуката беше супер а емоциите невероятни .
Забравих си фотото и снимката не е на подходвщо място,другият път по добра.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20102013758.jpg

0

Сподели темата:


  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни