БГ Лов Форум: Бързомерец за гладкоцевно оръжие - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Бързомерец за гладкоцевно оръжие

#21
Потребителя е офлайн   krimka 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 22.01.09
Аз съм му метнал едно менте от 30 лева перфектен е

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC00142.JPG

0

#22
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Бързомерец Bushnell Trophy , има 4 скали , купих си го от шатите за 75 долара , тука в БГ цените на тези са 3 - 4 пъти по високи. Монтирам си го на тека за стрелба с куршуми. Монтажа си го измислих аз а един приятел фрезист ми го направи , аз си го оксидирах след това , направо е супер.На карабината съм с оптика , имам гладкоцевен полуавтомат ,той си е оригинално с фиброоптична мушка и си има прорези тип лястовича опашка на главата.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1a.jpg
  • Прикачено изображение: 1b.jpg
  • Прикачено изображение: 1c.jpg

0

#23
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09
този bushnell kolko MAO e, razcentrova li se 4esto, ot kolko vreme go polzva6 cheers2.gif

Този пост е редактиран от vater: 22.07.2009 - 20:35
Причина за редакцията: писането на кирилица е задължително!!!

0

#24
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(emo_lovec @ Jul 22 2009, 19:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
този bushnell kolko MAO e, razcentrova li se 4esto, ot kolko vreme go polzva6 cheers2.gif


3 MOA . Има 4 скали 1-малка точка = 3 MOA , 2-голяма точка = 10 MOA , 3-кръстче , 4-малка точка 3 MOA в голям кръг 65 МОА. Ползвам го от 2 години , не съм забелязал да се разцентрова. cheers2.gif

0

#25
Потребителя е офлайн   ayko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 735
  • Регистр: 05.05.08
На двуцевки слагате ли за едър дивеч и какви?
0

#26
Потребителя е офлайн   BoXeR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 152
  • Регистр: 13.03.08
А дали е възможно да се монтира бъзомерец на стожер? Тъй като май май изпуснах курса за подборен и тази година ще съм си с гладката.
0

#27
Потребителя е офлайн   DIMITROV 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 255
  • Регистр: 23.02.08
Цитат(BoXeR @ Jul 28 2009, 17:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
А дали е възможно да се монтира бъзомерец на стожер? Тъй като май май изпуснах курса за подборен и тази година ще съм си с гладката.

На всичко може да се монтира
0

#28
Потребителя е офлайн   BoXeR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 152
  • Регистр: 13.03.08
Цитат(DIMITROV @ Jul 28 2009, 17:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
На всичко може да се монтира


Някой колега, ако има да бъде така добър да сложи една снимка и да обясни на кратко за какво става дума. Благодаря Ви!
0

#29
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9371
  • Регистр: 08.12.08
Здравейте, колеги аз съм със МП 153 и бързомерец Барска монтажа е правен в Златарица, но най добре е да се монтира планка върху пушката и на нея да се слага бързомереца.Научих го от личен опит иначе много добре се държи и е точен!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC00665.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00664.JPG

0

#30
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08
Цитат(BoXeR @ Jul 28 2009, 18:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Някой колега, ако има да бъде така добър да сложи една снимка и да обясни на кратко за какво става дума. Благодаря Ви!

Компактни панорамни бързомерци, монтирани на шината на гладкоцевна пушка:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ______.JPG
  • Прикачено изображение: ________.JPG

0

#31
Guest_ramonak_*

  • Група: Гост
Колеги ,моля за съвет Предлагат ми бързомерец на Отикоелектрон МКП 4 със стойката ,втора ръка за 200лв.Ще ми трябва за ИЖ-94 7,62х54.Нека някой ,който го е ползвал или има поглед над този бързомерец да ми каже дали цената е ок. и е удачен за това оръжие.Благодаря Ви предварително
0

#32
Потребителя е офлайн   Savov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 338
  • Регистр: 12.08.09
А само да попитам ... май на всички снимки.. пушките са с винтилирани мерни линии... неможах да видя как точно е захванат.. та въпроса ми е.. ако не е винтилирана мерната линия може ли да се постави бързомер...
Не съм мн запознат с тях но отскочих до близкия магазин и има само някакви ментета по 25-30-40 лева... има ли смисъл от тях.. да си купя 1 за проба да видя за какво става дума...


0

#33
Потребителя е офлайн   dalagg 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 16.10.08
Цитат(ramonak @ Sep 4 2009, 09:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги ,моля за съвет Предлагат ми бързомерец на Отикоелектрон МКП 4 със стойката ,втора ръка за 200лв.Ще ми трябва за ИЖ-94 7,62х54.Нека някой ,който го е ползвал или има поглед над този бързомерец да ми каже дали цената е ок. и е удачен за това оръжие.Благодаря Ви предварително


Здравей колега!
Продавам бързомерец Trijicon. Работи отлично, но размера на
точката ми е малък и трудно я виждам. Това е причината за
продажбата. Ето снимки как е монтиран на пистолет Астра А100:

http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.ph...sc&start=75

Точката е 4 МОА.

http://www.trijicon.com/user/parts/product...p;categoryID=13

Цената 200 лева с възможност за пазърлък.

Този пост е редактиран от vater: 02.11.2009 - 10:58
Причина за редакцията: колега, има раздел за обяви!!!

0

#34
Потребителя е офлайн   дядо 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 32
  • Регистр: 21.09.08
Ето как разреших випроса с бързомерец за $29,70 от http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21959 Монтиран е на ИЖ 27М. Въши много добра работа и най-важното все още е здрав и не дава отклонение - не се е разместил от якото гърмене.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 01.JPG
  • Прикачено изображение: 02.JPG

0

#35
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
абе ,хора защо си кичите пушките с глупости,на пушка ефективна на 30-40 метра със съчми ,по бързо стреляне от широка мерна планка които имат повечето модерни оръжия здраве му кажи biggrin.gif biggrin.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(хектор @ Nov 2 2009, 20:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
абе ,хора защо си кичите пушките с глупости,на пушка ефективна на 30-40 метра със съчми ,по бързо стреляне от широка мерна планка които имат повечето модерни оръжия здраве му кажи biggrin.gif biggrin.gif


Не можах да се здържа:
Бързомера има приложение при гладкоцевните пушки единствено при стрелба с куршум.
Само човек,който не е ползвал бързомер може да каже, че целта се прихваща по-бързо с мерна линия и мушка.При стрелба със сачми в повечето случаи се стреля интуитивно и бързомера пречи на бързината на
изстрела.

0

#37
Потребителя е офлайн   yanis7373 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 12.09.08
Цитат(shaman @ Jul 29 2009, 20:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Компактни панорамни бързомерци, монтирани на шината на гладкоцевна пушка:

Може ли да ми кажите на какво разстояние се монтират тия бързомерци( или подобни на тях) от началото на цевта, има ли някакъв стандарт или както е удобно на ловеца ?
0

#38
Потребителя е офлайн   Йордан Божинов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 623
  • Регистр: 27.05.08
Цитат(yanis7373 @ Aug 3 2010, 19:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Може ли да ми кажите на какво разстояние се монтират тия бързомерци( или подобни на тях) от началото на цевта, има ли някакъв стандарт или както е удобно на ловеца ?


Стандарт няма... Както ти харесва и както ти е удобно... Стига да е грамотно монтиран и прострелян...
Power is nothing without Insanity!!!
0

#39
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
Уважаеми колеги,
Единствената причина да стрелям вече 5-та година с бързомерци и то на карабини е .... намаленото ми зрение, т.е недоскива на мушката отпред.
Никога не съм и помислял да слагам такова нещо на гладкоцевната.
Просто няма смисъл, а в същото време губите ефективност при дъжд: 100%, при снеговалеж: горе долу същото, повече внимание за закачане, счупване, транспортиране, смяна на батерии, яркост за момента, да не се забравя и резкия вертикален удар при затваряне на чупещите се пушки, смяна в известна степен и на стереотипа на прикладване и прицелване, да сте видели трап и скийт с бързомерец ???, и т.н т.н huh.gif
Разбира се всеки може да закача, каквито си иска играчки на пушката си ...... но това няма пряка зависимост със слуката tongue.gif

zkk
0

#40
Потребителя е офлайн   Йордан Божинов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 623
  • Регистр: 27.05.08
Цитат(Swetoslav @ Aug 4 2010, 16:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Уважаеми колеги,
Единствената причина да стрелям вече 5-та година с бързомерци и то на карабини е .... намаленото ми зрение, т.е недоскива на мушката отпред.
Никога не съм и помислял да слагам такова нещо на гладкоцевната.
Просто няма смисъл, а в същото време губите ефективност при дъжд: 100%, при снеговалеж: горе долу същото, повече внимание за закачане, счупване, транспортиране, смяна на батерии, яркост за момента, да не се забравя и резкия вертикален удар при затваряне на чупещите се пушки, смяна в известна степен и на стереотипа на прикладване и прицелване, да сте видели трап и скийт с бързомерец ???, и т.н т.н huh.gif
Разбира се всеки може да закача, каквито си иска играчки на пушката си ...... но това няма пряка зависимост със слуката tongue.gif


"" Shooting a shotgun is different from shooting a rifle. With the rifle you must aim precisely. With a shotgun you point at the target. Because of this, the fundamentals of shotgun shooting are different. ""

Oсновната идея е разликата при стрелянето с гладкоцевното и с нарезното... Аз също смятам ,че на гладкоцевка няма смисъл от бързомери и тем подобни... Но за комбинирано и нарезно оръжие са си направо задължителни...И аз имам проблем със зрението.. Нося очила и виждам мушката,но с бързомера ми е доста по-удобно като стрелям с комбинацията...
Power is nothing without Insanity!!!
0

Сподели темата:


  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни