БГ Лов Форум: мнение за бенели рафаело - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

мнение за бенели рафаело

#1
Потребителя е офлайн   Iraklis 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 16.03.10
здравей те колеги ще купувам нова пушка мисля за бенели рафаело ако някой притежава такава или разбира от оръжие моля мнения
0

#2
Потребителят е онлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08

Виж мнениетоIraklis написа на 18.01.2011 - 15:40 :

здравей те колеги ще купувам нова пушка мисля за бенели рафаело ако някой притежава такава или разбира от оръжие моля мнения
Много хубава пушка,щом ти харесва вземай я.
0

#3
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоIraklis написа на 18.01.2011 - 15:40 :

здравей те колеги ще купувам нова пушка мисля за бенели рафаело ако някой притежава такава или разбира от оръжие моля мнения


Най-харесваната от мен пушка от моделния ред на Бенели. Отвреме-навреме и аз сериозно се замислям за такава:-). Няма да сбъркаш. Особено ако е Бенели Рафаело Крио;) И то не толкова заради "криото", колкото заради перфектния дизайн. Успех!

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#4
Потребителя е офлайн   Iraklis 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 16.03.10
Благодаря за отговорите колеги , а дали има претенции към боеприпасите ?
0

#5
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоIraklis написа на 23.01.2011 - 12:06 :

Благодаря за отговорите колеги , а дали има претенции към боеприпасите ?

Мога само да те посъветвам да изчакаш до пловдивския панаир тогава има много промоции.
АПрил месец почва
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   georgibakarliev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 16.08.10
купувай колега няма да съжеляваш ,аз стрелям с такава уникална е...
0

#7
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоIraklis написа на 23.01.2011 - 12:06 :

Благодаря за отговорите колеги , а дали има претенции към боеприпасите ?


Колега, ако има някакви "претенции" към боеприпасите то това ще бъде евентуално по отношение на леки, под 28 гр. боеприпаси и то при студено време - една комбинация, която практически е много малко вероятна. Така, че скачай на рафаелото, а ако не си доволен - обади се , ще му намерим пазар на половин цена :D !

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#8
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега По света има "Мерцедес" и останалите коли. В полуавтоматичното оръжие има "Бенели" и останалите пушки.
А за боеприпасите има поговорка "Козата си иска пръч". Щом садиш фиданка то ще я ториш подходящо.
А за утрешния ден не се безпокой. И собствената жена след първата нощ става" износена".
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#9
Потребителя е офлайн   hunter_83 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 13.01.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 24.01.2011 - 10:17 :

Колега По света има "Мерцедес" и останалите коли. В полуавтоматичното оръжие има "Бенели" и останалите пушки.
А за боеприпасите има поговорка "Козата си иска пръч". Щом садиш фиданка то ще я ториш подходящо.
А за утрешния ден не се безпокой. И собствената жена след първата нощ става" износена".

Такива твърдения имат място само в мислите ти.И "Мерцедес" и "Бенели" са хубави,но тези лафове сме ги чували вече.
0

#10
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега hunter Не бива да се засягаш ако си любител на други марки коли и оръжие. След като сте ги чували тези максими ,а според тебе лафове, значи че те не са само в мойте мисли а са публични тайни. Аз смятам че те са "най". Мое мнение . И колегата Ираклис се е ориентирал отлично.По света най малко се рекламират "Мерцедес"/почти =0/ и "Бенели" . Познай защо?
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#11
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 24.01.2011 - 10:17 :

Колега По света има "Мерцедес" и останалите коли. В полуавтоматичното оръжие има "Бенели" и останалите пушки.
А за боеприпасите има поговорка "Козата си иска пръч". Щом садиш фиданка то ще я ториш подходящо.
А за утрешния ден не се безпокой. И собствената жена след първата нощ става" износена".


Само че тука не си познал,кое е Мерцедеса Баце!Е човека си признава че не обича всички патрони тази пушка!А ти що махна твоето Бенели?Аз съм свидетел,а мисля,че и ти беше там!На едни стрелби в Гаганица!!!Имаше едно момче с Бенели.От 20 патрона засече 5 пъти поне.А имаше и едни други автомати там :) Не засичаха!!!Така че не е Бенели и останалите!!!Има едни други!!!Дето са измислили гладкоцевния автомат.Чети тука,1900 година!!!

http://www.pishtov.c...ing_history.htm

А ако речеш може некоя демонстрация да ти направа с такава пушка :D Знаеш къде живея!
Поздрав!
0

#12
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Много ергономична, прикладиста и с мек откат пушка е Рафаело-то.
Факт е обаче, че невинаги презарежда малограмажни патрони(24гр.),
за разлика от по-старите модели на Бенели.
Та пушката си я бива! А дали е най-доброто, или си заслужава парите
е въпрос на по-сериозен анализ, или на вкус...!!! ;)
"Нито гилза след мен"[
0

#13
Потребителя е офлайн   hunter_83 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 13.01.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 24.01.2011 - 11:20 :

Колега hunter Не бива да се засягаш ако си любител на други марки коли и оръжие. След като сте ги чували тези максими ,а според тебе лафове, значи че те не са само в мойте мисли а са публични тайни. Аз смятам че те са "най". Мое мнение . И колегата Ираклис се е ориентирал отлично.По света най малко се рекламират "Мерцедес"/почти =0/ и "Бенели" . Познай защо?

Не се засягам,както и не се съмнявам в качествата на "Мерцедеса" и "Бенелито" но съм крайно несъгласен с мнението ви,че те са мерило за всички останали.
0

#14
Потребителя е офлайн   Jet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 173
  • Регистр: 23.10.08
Извинявайте колеги, ама аз да питам кат по прост. На кого е нужна пушка 12 калибър за лов, за да стреля с нея с 28 гр. патрони, че чак и с 24 гр. Нещо ми се губи смисъла в тая работа. Или е некаква търговска мода дето съм я пропуснал да я осмисля?
0

#15
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоJet написа на 24.01.2011 - 13:06 :

Извинявайте колеги, ама аз да питам кат по прост. На кого е нужна пушка 12 калибър за лов, за да стреля с нея с 28 гр. патрони, че чак и с 24 гр. Нещо ми се губи смисъла в тая работа. Или е некаква търговска мода дето съм я пропуснал да я осмисля?


Ами колега спортните патрони са такива!А и не само те!Има доста ситни номера патрони с такъв грамаж.Лова нее само за прасета.Автоматите са за лов на всички видове дивеч,а и за стрелба по панички.Аз имам 10 пушки,но най-много използвам автомат и с него съм най-свикнал,с него се упражнявам и по панички.Е сега!Ако беше Бенели и неще да ми стеля с леки заряди?Да има и 32 грамови патрони,но те са по-скъпи.Говориме за хиляди бройки,не за една две кутии.
0

#16
Потребителя е офлайн   hunter_83 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 13.01.09

Виж мнениетоJet написа на 24.01.2011 - 13:06 :

Извинявайте колеги, ама аз да питам кат по прост. На кого е нужна пушка 12 калибър за лов, за да стреля с нея с 28 гр. патрони, че чак и с 24 гр. Нещо ми се губи смисъла в тая работа. Или е некаква търговска мода дето съм я пропуснал да я осмисля?

На всекиго е нужна такава пушка и смятам,че в лова на пъдпъдъци повечето от колегите ползват 28 гр. патрони.Ето тук пък се губи смисъла в използването на по големи грамажи.
0

#17
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09

Виж мнениетоJet написа на 24.01.2011 - 13:06 :

...Извинявайте колеги, ама аз да питам кат по прост. На кого е нужна пушка 12 калибър за лов, за да стреля с нея с 28 гр. патрони, че чак и с 24 гр.?...

На този който ходи повечко на пъдпъдъци и стреля много по панички колега.
Не е задължително разбира се, но щади портфейла, рамото и околната среда...!!! ;)
"Нито гилза след мен"[
0

#18
Потребителя е офлайн   Jet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 173
  • Регистр: 23.10.08
Тъй накъсо. Бенелито си е много добра пушка за лов. За спортните патрони и за стрелбата по панички си има и спортни пушки. Разбира се че лова не е само за прасета пази боже. Що се отнася до пъдпъдъка той е само един вид дивеч и що се отнася за 28 гр. патрон за лов това е нормалния патрон за оръжие в к. 16. За търговските хватки споменах, а явно криво ме разбрахте. Що да не ми продават патрони с цена на нормални такива с вложени в тях далеч по-малко консумативи. И прочее ловното гладкоцевно оръжие при стрелба със съчми дава най-добри резултати тогава, когато теглото на снаряда в патрона е равно на 1/100 част от теглото на оръжието. Това последното не съм го измислил аз между другото. И понеже тук иде реч за лов, а не за спортна стрелба, нека да не смесваме двете неща, като коментираме пушки и патрони.
0

#19
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоJet написа на 24.01.2011 - 13:37 :

Тъй накъсо. Бенелито си е много добра пушка за лов. За спортните патрони и за стрелбата по панички си има и спортни пушки. Разбира се че лова не е само за прасета пази боже. Що се отнася до пъдпъдъка той е само един вид дивеч и що се отнася за 28 гр. патрон за лов това е нормалния патрон за оръжие в к. 16. За търговските хватки споменах, а явно криво ме разбрахте. Що да не ми продават патрони с цена на нормални такива с вложени в тях далеч по-малко консумативи. И прочее ловното гладкоцевно оръжие при стрелба със съчми дава най-добри резултати тогава, когато теглото на снаряда в патрона е равно на 1/100 част от теглото на оръжието. Това последното не съм го измислил аз между другото. И понеже тук иде реч за лов, а не за спортна стрелба, нека да не смесваме двете неща, като коментираме пушки и патрони.


Вие колега попитахте на кого са нужни 24 и 28 грамови патрони!!!А темата е за Бенели!Радвам се че се съгласяваш,че не става за спортни патрони и за стрелба по панички.Това трябва да знае колегата,който пита за пушката!!!Верно има си специализирани пушки за спортна стрелба,но ние сме ловци!Колко струва една спортна пушка?Хубаво е с която тренираш с нея и да ловуваш иначе се губи ефекта.
Поздрав!
0

#20
Потребителя е офлайн   hunter_83 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 13.01.09

Виж мнениетоJet написа на 24.01.2011 - 13:37 :

Тъй накъсо. Бенелито си е много добра пушка за лов. За спортните патрони и за стрелбата по панички си има и спортни пушки. Разбира се че лова не е само за прасета пази боже. Що се отнася до пъдпъдъка той е само един вид дивеч и що се отнася за 28 гр. патрон за лов това е нормалния патрон за оръжие в к. 16. За търговските хватки споменах, а явно криво ме разбрахте. Що да не ми продават патрони с цена на нормални такива с вложени в тях далеч по-малко консумативи. И прочее ловното гладкоцевно оръжие при стрелба със съчми дава най-добри резултати тогава, когато теглото на снаряда в патрона е равно на 1/100 част от теглото на оръжието. Това последното не съм го измислил аз между другото. И понеже тук иде реч за лов, а не за спортна стрелба, нека да не смесваме двете неща, като коментираме пушки и патрони.

Щом пъдпъдъка е само един вид дивеч,защо да не го игнорираме на цяло и тогава нека "Бенелито" да работи безотказно.Оръжието трябва да е надеждно с всякакви боеприпаси,а не да търсим причината в дивеча и паничките.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни