БГ Лов Форум: НИТИ - Мазалат в калибри 308 и 30-06 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

НИТИ - Мазалат в калибри 308 и 30-06

#21
Потребителя е офлайн   M.Buchvarov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 54
  • Регистр: 24.09.08
Цитат(vater @ Dec 27 2010, 20:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
thumbsup.gif

....чакам снимков материал.Сигурен съм за това ,че ще я има и в 308.
0

#22
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Интересно ми е къде са им правени цевите на новите български маузери.

Нашите оръжейници явно още не са разбрали, че ще им е по-лесно да печелят ако почнат да произвеждат хубави амуниции, отколкото от нови модели пушки на сляпо.
Има стагнация в тоя пазар, даже такъв доказан производител като CZ миналата година са уволнили 300 работници и се чудят как да поевтинят производството, нашите сега, с поне 15 години закъснение се сетиха пушки да правят.
0

#23
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09
Цитат(Иван Кючуков @ Dec 27 2010, 18:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Истина е че пушката няма как да струва 500лв,защото само цевта и струва горе долу толкова...


Колега Кючуков, как една цев, пък била тя и от ПК, да струва 500 лв, като един цял СЛР се продава с цялата му немалка печалба горе-долу за толкова? Говорим за масово производство, което отдавна си е "избило" всякакви амортизации, инвестиции и пр. Че то на такава цена ще звиди всеки утвърден производител на високопрецизни протеглени бенчрест цеви в щатите - тук Бъчи може да е по-конкретен.
Освен това на първо четене, без да имам никаква конкретна информация с голям процент на сигурност мога да предполагам, че отново, както при Мазалата става въпрос за рециклирани маузерови екшъни.
Айде сега... На никого не искам да гледам в кесията ама пак искаме да избием рибата и то по време на криза.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#24
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1272
  • Регистр: 15.10.08
Имам идея,НИТИ маи са се докопали до стари Маузери!!!!И са измислили нова система-Български Маузер!!!!Бих си купил оргинален военен Маузер-рециклиран,вече имах и то за 400 лв.от магазина!!Като се замисля гилзата на орг.маузеров затвор е от една група с 308 и 30-06 тъи,че маи просто са сменили цевта,и приклада!!И аиде 1400,типично за НИТИ!!!Те и без това за друго-не стават!!!!
0

#25
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(ДММ @ Dec 28 2010, 10:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Имам идея,НИТИ маи са се докопали до стари Маузери!!!!И са измислили нова система-Български Маузер!!!!Бих си купил оргинален военен Маузер-рециклиран,вече имах и то за 400 лв.от магазина!!Като се замисля гилзата на орг.маузеров затвор е от една група с 308 и 30-06 тъи,че маи просто са сменили цевта,и приклада!!И аиде 1400,типично за НИТИ!!!Те и без това за друго-не стават!!!!

Бинго...!!!
Но, да видим все пак, какво е родила българската "оръжейно-конструктурска" мисъл?!?!
"Нито гилза след мен"[
0

#26
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Тони Груев @ Dec 28 2010, 11:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Бинго...!!!
Но, да видим все пак, какво е родила българската "оръжейно-конструктурска" мисъл?!?!
Руснаците поне от 4-5 години преработват стари трофейни Маузери в 30-06 и .308,даже не са заличени германските клейма от'40 те и до тях има надпис ''Сделано в Росии'' . Може пък нашите да са по арни,да ги видим и тогава да ръсим акъли cool.gif

Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#27
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09
Цитат(Garo_dai @ Dec 30 2010, 19:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Руснаците поне от 4-5 години преработват стари трофейни Маузери в 30-06 и .308,даже не са заличени германските клейма от'40 те и до тях има надпис ''Сделано в Росии'' . Може пък нашите да са по арни,да ги видим и тогава да ръсим акъли cool.gif


Абсолютно убеден съм, че върху тази концепция може да се изгради много добро оръжие и това реално се прави на много места. Идеята на "акълите, които ръсим" е, че всичко това отново е сготвено по рецептата "от нищо - нещо", и че пак нещо куца в маркетинговата стратегия на НИТИ-то. Само че цветето на щастието цъфти само веднъж /разбирай пазарната ситуация, в която се появи Мазалата/ - неистово търсене и ограничено предлагане на ловно нарезно оръжие в условията на току-що либерализирано законодателство. Сега, уви, нещата са коренно променени. За въпросната сума реално може да се купи повече от прилично, чисто ново оръжие.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#28
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(old_hunter @ Dec 30 2010, 19:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
Абсолютно убеден съм, че върху тази концепция може да се изгради много добро оръжие и това реално се прави на много места. Идеята на "акълите, които ръсим" е, че всичко това отново е сготвено по рецептата "от нищо - нещо", и че пак нещо куца в маркетинговата стратегия на НИТИ-то. Само че цветето на щастието цъфти само веднъж /разбирай пазарната ситуация, в която се появи Мазалата/ - неистово търсене и ограничено предлагане на ловно нарезно оръжие в условията на току-що либерализирано законодателство. Сега, уви, нещата са коренно променени. За въпросната сума реално може да се купи повече от прилично, чисто ново оръжие.

Поздрави и наслука!
Хммм на цена до 800-900лв такива преработки не виждам що да не вървят.Хората вече не пасат трева и ако искат да имат продажби майсторите от НИТИ доста трябва да се потрудят...при този наводнен пазар. cool.gif

Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#29
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 902
  • Регистр: 11.06.09
Цитат(Garo_dai @ Dec 30 2010, 20:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хммм на цена до 800-900лв такива преработки не виждам що да не вървят.Хората вече не пасат трева и ако искат да имат продажби майсторите от НИТИ доста трябва да се потрудят...при този наводнен пазар. cool.gif



a 1300 колко са далече от 800-900 лв wink.gif ?

Цената от 1300 лв за такава пушка е абсурдна . При това , от наши производители(ако може така да ги наречем ) на нашия пазар .

Ама да видим


0

#30
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1272
  • Регистр: 15.10.08
Цитат(Garo_dai @ Dec 30 2010, 19:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Руснаците поне от 4-5 години преработват стари трофейни Маузери в 30-06 и .308,даже не са заличени германските клейма от'40 те и до тях има надпис ''Сделано в Росии'' . Може пък нашите да са по арни,да ги видим и тогава да ръсим акъли cool.gif

Сърбите го правят от двадесет години!!!Моят беше такъв-400 лв...А,които скоро не е влизал в НИТИ,идея си няма как изглежда от вътре,и с какви "гладни"очи гледат всеки непознат преминал през портала!!!Категоричен съм ,тия абсолютно нищо свястно не могат сътвори!!!Мноо трудно се прави от нищо-нещо,особенно ако не вложиш сърце в работата си!!!!!
0

#31
Потребителя е офлайн   M.Buchvarov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 54
  • Регистр: 24.09.08
е хайде .....обещаното от мен.
това са снимки на новата Маузер -Мазалат ,с удоволствие ще споделя вашето мнение с отдел пласмент на НИТИ

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P1150782__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150786__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150787__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150790__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150795__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150797__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150798__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150800__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150802__Large_.JPG
  • Прикачено изображение: P1150802__Large_.JPG

0

#32
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09
Доколкото виждам на снимките патрона е рандов. Къде отидоха .308 и 30-06 ?
0

#33
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1272
  • Регистр: 15.10.08
Вярно-рандов пътрон!!!Тия убиха змея,с лопатата!!!!За севте виждам подобно "чудо"!!!Края на затвора и предпазитела нещо са правени-нямат нищо общо със Маузер!!!!!!!??И що е тва удебеление в началото на цевта!!!И как подяволите са успели да вкарат рандов патрон в "пълнител" за Маузер?????Как ли работи тва подаване на патроните,зер и как се задържат на местата си????Направо съм шашнат!!!Освен тия гили да са само за фон?????
0

#34
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(M.Buchvarov @ Dec 30 2010, 21:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
е хайде .....обещаното от мен.
това са снимки на новата Маузер -Мазалат ,с удоволствие ще споделя вашето мнение с отдел пласмент на НИТИ

Браво това си е Маузер,от Мазалата е взето НИЩО.Като се уцели добра цев-добра карабина,но цената трябва да е 700-800лв,без оптика.
0

#35
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1272
  • Регистр: 15.10.08
Преккалеено много въпроси възникват в мен????Колега Бъчваров,вместо да даваш отзиви в "пласмент"по добре им предложи някои да се регистрира тук-че да има кои да отговаря!!!Вярвам не само в мен изникват въпроси!!!А иначе ,като визия карабинат изглежда доста елегантно"за моя изненада"!!!Ако подава и пароните та "МАЗНО"както оргинала и цевта е от ПК-нищо по-добро не може да се желае!!!!
0

#36
Потребителят е онлайн   babadjanow 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 423
  • Регистр: 08.02.09
Хора защо не коментирате монтажа.Такъв тип монтажи си струват пари.Оптиката не я коментирам,но съм сигурен,че ако я откажеш ше намалят близо 200 лв.както правеха на обикновените мазалати.И така за около 1100 лева си става нещо приемливо.Аз честно казано пак бих избрал оригиналния сръбски маузер.
0

#37
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09
Цитат(M.Buchvarov @ Dec 30 2010, 21:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
е хайде .....обещаното от мен.
това са снимки на новата Маузер -Мазалат ,с удоволствие ще споделя вашето мнение с отдел пласмент на НИТИ


Ако това е Прикачено изображение: monthly_12_2010/post-7617-1293753137.jpgновото оръжие, за което иде реч, то има толкова общо с Маузер, колкото Бай Ганю с английската кралица. Очаквах да видя нещо съвсем различно. Това тук е някакво недоразумение, дълбоко съжалявам.
На светлинни години назад е дори от "сръбския Маузер". Просто е невероятно, че се спряга такава цена за подобно оръжие.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#38
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
страшни сме,щом е българско боклук е ,да и се с,,, на цялата нация

колега тъй като танаци ми каза да пробвам с ,,ивайло,, пък гледам че тия снимки си ги качвал в работилница
мога ли да попитам има ли опция да си поръчаш с 50 см цев 30-06,мушка мерник и швенк монтаж и каква ще е цената,
0

#39
Потребителя е офлайн   the_hunter84 

  • Иван Иванов
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 923
  • Регистр: 30.04.09
Пушката изглежда доста добре (за визията говоря).
Ако цевта е качествена и в тази цена от 1300лв. влиза швенк монтажа с оптиката, мисля че ще се оборудвам с една.
НАСЛУКА!
0

#40
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Колеги визията на пушката е добра според мен монтажа на оптиката също много ми хареса оптиката изобщо а за най-важното в едно оръжие Цевта за нея незнам на какво ниво и качество е.Цената е висока.
0

Сподели темата:


  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни