БГ Лов Форум: Ловец отстреля вълчица в Етрополския балкан (снимки) - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловец отстреля вълчица в Етрополския балкан (снимки)

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
В сряда сутринта ловецът Иван Георгиев от ловна дружина с. Бойковец тръгва на обход в Етрополския балкан. Видял вълчица на около 100 метра от него, как скочила над високата трева, но се скрила.

Той свирнал един път, тя отново се показала и ловецът стрелял по посока на животното като го уцелва в челюста. Хищникът е убит на място.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Ловци от ловна дружина с. Бойковец по време на свински лов.

Публикувано изображение
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Грозна картинка , а за уважение към дивеча ...... Иван едва ли
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#3
Потребителят е онлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1938
  • Регистр: 13.07.10
Колкото и грозно, толкова и тъжно.
0

#4
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15
Няма "красива смърт", както и "красиво раждане". Всичко живо идва на тоя свят с болка и си отива с болка. След повече от 30 год. ловен стаж, никога не съм се хвалил с убития дивеч, но мястото ми в ада е сигурно. Колкото до "красиви" сцени на убит дивеч с клонче в устата - отвращавам се от лицемерието им!
0

#5
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоКрестев написа на 19.06.2019 - 15:33 :

Няма "красива смърт", както и "красиво раждане". Всичко живо идва на тоя свят с болка и си отива с болка. След повече от 30 год. ловен стаж, никога не съм се хвалил с убития дивеч, но мястото ми в ада е сигурно. Колкото до "красиви" сцени на убит дивеч с клонче в устата - отвращавам се от лицемерието им!

Кръстев .... :D не може и нямаш право да се отнасяш с дивеча като мърша ! :idea:
Както казваше Shibeka .... Като му видиш пушката се сещаш чий го дири в гората .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#6
Потребителя е офлайн   Stan blaserista 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 361
  • Регистр: 15.10.13
Нямам идея какъв е този мерак да се прегръщат, провисват, държат за ушите и т.н. странни действия с отстреляните вълци. Не одобрявам всички тези неща, никога не съм ги правил и едва ли ще ги направя някога. Вероятно няма как смъртта на дивеча да е красива, но мисля че с отстреляните животни трябва да се отнасяме с уважение и респект, като към достоен и трудно победен противник.
0

#7
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
А може ли да попитаме какво търси Иван Георгиев в Етрополския балкан сам рано сутринта с пушка в ръкаПубликувано изображение
0

#8
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Да не кажем , че 17.06 .2019 г. е ден Вторник
Е НЕ Е ВЕЛИКИ ВТОРНИК

0

#9
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Може и с 2 -3 кученца отсрани
0

#10
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Иначе браво , брависимо за отстреляния енземпляр
0

#11
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
И аз като колегата писал по -горе откакто беше публикувана темата се чудя как така си се разхождаш да речем в някакъв балкан със заредена пушка и видиш ли опа стреляш си по вълци щото са вредни. Щото аз не съм ловувал от закриването на свинския лов. Още по- лошо гледам пише ден сряда и почвам да се обърквам още повече. Да не би да са открили ловния сезон и да не съм разбрал?
0

#12
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Ловът на хищник е целогодишно, освен в избирателните дни!
0

#13
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоwalther написа на 22.06.2019 - 22:16 :

И аз като колегата писал по -горе откакто беше публикувана темата се чудя как така си се разхождаш да речем в някакъв балкан със заредена пушка и видиш ли опа стреляш си по вълци щото са вредни. Щото аз не съм ловувал от закриването на свинския лов. Още по- лошо гледам пише ден сряда и почвам да се обърквам още повече. Да не би да са открили ловния сезон и да не съм разбрал?

Колега, те хората дават бележки за хищник, при това целогодишно. Това, че повечето колеги не вземат такива не прави другите автоматично бракониери!
0

#14
Потребителя е офлайн   andrei P226R 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.02.14

Виж мнениетоfilipe708 написа на 19.06.2019 - 10:52 :

Колкото и грозно, толкова и тъжно.

Кое е ,,тъжно" колега, че не разбрах? Тая гад вълка намася много големи щети на чифтокопитноя дивеч. Не случайно, ловът на вълк е разрешен целогодишно! ПОЗДРАВЛЕНИЯ НА КОЛЕГАТА! Да е жи, здрав, прав, корав, още дълги години така да поздравява и да милва вълците! Аман от съчувстващи на хищниците природолюбители! В момента декатвителноя запас на вълка в Българя е 13(ГРИНАДЕСЕТ ) ПЪТИ НАД ДОПУСТИМИЯТ И СТОПАНСКИ ПОНОСИМ ЗАПАС! Всеки един убит, заловен вълк, са спасене сърни, кошути, муфлонки и мифлончега! Вълците и чакалите трябва да се озтребят тотално! За жалост няма план и визия за подобно ловностопански мероприятие!
Всяка смърт на вълк и чакал е хубава!
0

#15
Потребителя е офлайн   andrei P226R 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.02.14

Виж мнениетоwalther написа на 22.06.2019 - 22:16 :

И аз като колегата писал по -горе откакто беше публикувана темата се чудя как така си се разхождаш да речем в някакъв балкан със заредена пушка и видиш ли опа стреляш си по вълци щото са вредни. Щото аз не съм ловувал от закриването на свинския лов. Още по- лошо гледам пише ден сряда и почвам да се обърквам още повече. Да не би да са открили ловния сезон и да не съм разбрал?

Не Валт р, не са открили ловноят сезон, просто малко си чел ЗЛОД и ППЗЛОД! Има и едно такова мероприятие, като индивидуален лов на хищници. Разрешението за индивидуален лов на хищници се издава от специалистът към ЛРД/ЛРС. Индивидуално на хищници може да се ловичува всеки ден от седмицата.
Евалла на колегата, че е намалил популацията на този умен, страшно предпазлив и като така много вреден дивеч! Все такава слука му желая! Още много такива снимки дано да има.
0

#16
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 23.06.2019 - 17:35 :

Виж мнениетоwalther написа на 22.06.2019 - 22:16 :

И аз като колегата писал по -горе откакто беше публикувана темата се чудя как така си се разхождаш да речем в някакъв балкан със заредена пушка и видиш ли опа стреляш си по вълци щото са вредни. Щото аз не съм ловувал от закриването на свинския лов. Още по- лошо гледам пише ден сряда и почвам да се обърквам още повече. Да не би да са открили ловния сезон и да не съм разбрал?

Колега, те хората дават бележки за хищник, при това целогодишно. Това, че повечето колеги не вземат такива не прави другите автоматично бракониери!


Бати Тоше всички знаем как се ловува индивидуално затова има закон и всички го знаем

Чл. 90. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г.) Разрешителните за индивидуален лов на хищници в ловностопанските райони на ловните сдружения се издават от специалиста по ловно стопанство към сдружението. Максималният брой на издадените разрешителни за индивидуален лов на хищници е до 3 на всеки 500 ха.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г.) Разрешителните по ал. 1 се издават за срок не по-дълъг от един календарен месец.
(3) Специалистът по ловно стопанство издава разрешителното за лов, като в него вписва трите имена, серийния номер на билета за лов и на членската карта на ловеца, вида на разрешените за отстрел хищници, ловището (местността) и датите на ловуване. Първият екземпляр от разрешителното за лов се предоставя на ловеца.
(4) Непосредствено след приключването на лова ловецът вписва в разрешителното за лов вида и количеството на отстреляните хищници.
(5) В 3-дневен срок след изтичането на срока на разрешителното ловецът го връща на специалиста по ловно стопанство към ловните сдружения по чл. 30 от Закона за лова и опазване на дивеча.
Поздравления на колегата за слуката

0

#17
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоandrei P226R написа на 23.06.2019 - 19:05 :

Виж мнениетоfilipe708 написа на 19.06.2019 - 10:52 :

Колкото и грозно, толкова и тъжно.

Кое е ,,тъжно" колега, че не разбрах? Тая гад вълка намася много големи щети на чифтокопитноя дивеч. Не случайно, ловът на вълк е разрешен целогодишно! ПОЗДРАВЛЕНИЯ НА КОЛЕГАТА! Да е жи, здрав, прав, корав, още дълги години така да поздравява и да милва вълците! Аман от съчувстващи на хищниците природолюбители! В момента декатвителноя запас на вълка в Българя е 13(ГРИНАДЕСЕТ ) ПЪТИ НАД ДОПУСТИМИЯТ И СТОПАНСКИ ПОНОСИМ ЗАПАС! Всеки един убит, заловен вълк, са спасене сърни, кошути, муфлонки и мифлончега! Вълците и чакалите трябва да се озтребят тотално! За жалост няма план и визия за подобно ловностопански мероприятие!
Всяка смърт на вълк и чакал е хубава!

Явно баба ти , ти е разказвала приказки за Лошия вълк , но приказките нямат нищо общо с действителността !
Кумчо вълчо от приказките е лошия , а онзи от гората , е съществена част от кръговрата на живота в природата и наруши ли се кръговрата .... има доста изписано в световна литература точно по този въпрос .
Това за 13-те пъти :D май е преразказ по картинка ............. а ?!
И понеже пишеш за хубавата смърт , та да те попитем ... колко идивидуални бележки за хищник имаш за този сезон , колко хищника си отстрелял и колко си заловил с примки ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#18
Потребителя е офлайн   andrei P226R 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.02.14
Нямам белвжки за хищник, сега придобих право на лов. А това за запаса на вълка в България, са го анализирали и написали доста умни глави, професионалисти в ловното стопанство. Да ми жали някой, че били убили вълк, хайдв моля Ви се. Вредно животно е вълкът.
0

#19
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоvalko nedev написа на 23.06.2019 - 23:20 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 23.06.2019 - 17:35 :

Виж мнениетоwalther написа на 22.06.2019 - 22:16 :

И аз като колегата писал по -горе откакто беше публикувана темата се чудя как така си се разхождаш да речем в някакъв балкан със заредена пушка и видиш ли опа стреляш си по вълци щото са вредни. Щото аз не съм ловувал от закриването на свинския лов. Още по- лошо гледам пише ден сряда и почвам да се обърквам още повече. Да не би да са открили ловния сезон и да не съм разбрал?

Колега, те хората дават бележки за хищник, при това целогодишно. Това, че повечето колеги не вземат такива не прави другите автоматично бракониери!


Бати Тоше всички знаем как се ловува индивидуално затова има закон и всички го знаем

Чл. 90. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г.) Разрешителните за индивидуален лов на хищници в ловностопанските райони на ловните сдружения се издават от специалиста по ловно стопанство към сдружението. Максималният брой на издадените разрешителни за индивидуален лов на хищници е до 3 на всеки 500 ха.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г.) Разрешителните по ал. 1 се издават за срок не по-дълъг от един календарен месец.
(3) Специалистът по ловно стопанство издава разрешителното за лов, като в него вписва трите имена, серийния номер на билета за лов и на членската карта на ловеца, вида на разрешените за отстрел хищници, ловището (местността) и датите на ловуване. Първият екземпляр от разрешителното за лов се предоставя на ловеца.
(4) Непосредствено след приключването на лова ловецът вписва в разрешителното за лов вида и количеството на отстреляните хищници.
(5) В 3-дневен срок след изтичането на срока на разрешителното ловецът го връща на специалиста по ловно стопанство към ловните сдружения по чл. 30 от Закона за лова и опазване на дивеча.
Поздравления на колегата за слуката


А като знаете защо задавате с колегата въпроси от серията "необмислени" ?
0

#20
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоandrei P226R написа на 24.06.2019 - 10:47 :

Нямам белвжки за хищник, сега придобих право на лов. А това за запаса на вълка в България, са го анализирали и написали доста умни глави, професионалисти в ловното стопанство. Да ми жали някой, че били убили вълк, хайдв моля Ви се. Вредно животно е вълкът.

Няма вредно животно , нито пък животно гад ... вредните в повечето случаи са "умни глави , професионалисти" дето с бодлива тел ни предпазвато от АЧС , тези дето нямат понятие как се ловува на хищник , а те карат да регистрираш стървилище :D и още куп други злини B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни